skip to Main Content

Zdecyduj się na pozycjonowanie Olkusz już dziś

Zdecyduj się na pozycjonowanie Olkusz już dziś!

Internet jest potężnym narzędziem dla małych firm. Potęga optymalizacji wyszukiwarek internetowych może być wykorzystana do przyciągnięcia klientów i zwiększenia przychodów Twojej firmy. W tym artykule poznasz kilka podstawowych metod, które pomogą Twojej witrynie w pozycjonowaniu, dzięki czemu będzie ona lepiej pozycjonowana w wyszukiwarce Google. Podamy nawet kilka wskazówek, jakie słowa kluczowe są najważniejsze dla znalezienia witryny przez potencjalnych klientów!

Pozycjonowanie stron internetowych – jak to działa?

Google bardzo ostrożnie dobiera strony internetowe, które są pokazywane w wynikach wyszukiwania lokalnego. Lokalne pozycjonowanie stron internetowych to proces optymalizacji witryny w taki sposób, aby pojawiała się na pierwszych pozycjach w Google, Bing i Yahoo dla wyszukiwań związanych z Twoją okolicą/miastem/krajem.

Pozycjonowanie stron internetowych Olkusz – czego oczekuje użytkownik?

Użytkownik chce znaleźć firmę w konkretnym obszarze określonym przez zapytanie. Google chce, aby użytkownicy byli zadowoleni, podając im szczegółowe informacje o firmach, które spełniają intencje użytkownika. Google chce również pokazywać firmy lokalne, które znajdują się w czołówce listy. Firmy lokalne to najbardziej ukierunkowane wyszukiwania, jakie można znaleźć w Internecie.

Czym jest marketing internetowy uwzględniający pozycjonowanie lokalne?

Rezultatem lokalnego marketingu SEO (Search Engine Optimization) jest pojawienie się Twojej firmy w 3-paku, gdy ludzie szukają Twoich produktów lub usług w pobliżu Twojego miejsca prowadzenia działalności. Im bardziej skuteczne są lokalne usługi wyszukiwania w Wielkiej Brytanii lub marketing, tym dalej od miejsca prowadzenia działalności firma będzie pojawiać się w 3-paku.

Skuteczne pozycjonowanie stron

Profesjonalne pozycjonowanie lub marketing w wyszukiwarkach lokalnych to skuteczny sposób na wprowadzenie lokalnego biznesu na rynek online. Pomaga on firmom promować swoje produkty i usługi wśród lokalnych klientów, którzy szukają ich w Internecie.

Pozycjonowanie stron Olkusz

Osiąga się to za pomocą różnych metod, które różnią się od standardowego SEO, polegającego na podnoszeniu pozycji strony internetowej. Lokalne pozycjonowanie stron www nie wymaga witryny internetowej do działania i dlatego może być o wiele łatwiejsze i tańsze niż naturalna optymalizacja pod kątem wyszukiwarek.

Tworzenie stron internetowych i pozycjonowanie sklepów internetowych

Firma może mieć najlepszą stronę internetową na świecie i nigdy nie pojawić się w 3-paku. Jednocześnie firma bez strony internetowej może pojawić się w 3-paku. Na tym właśnie polega istota lokalnego marketingu SEO.

Jaka jest różnica między SEO a SEO lokalnym?

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek regionalnych lub lokalne usługi SEO w Olkuszu to strategia optymalizacji, która pomaga firmie być bardziej widoczną w lokalnych wynikach wyszukiwania w wyszukiwarkach takich jak Google czy Bing.

Zwiększenie widoczności witryny

Każda firma na całym świecie, która posiada fizyczną lokalizację lub obsługuje określony obszar geograficzny, może skorzystać z lokalnego SEO. Dotyczy to w takim samym stopniu małych firm, takich jak kawiarnia czy firma zajmująca się zagospodarowaniem terenu, jak i dużych przedsiębiorstw z wieloma oddziałami, takich jak McDonald’s.

Usługi pozycjonowania na mapach google

Jeśli wyniki wyszukiwania są wyświetlane jako część mapy, to wiadomo, że wyszukiwarki uznają daną firmę za lokalną. W przypadku Google, pod mapą znajdują się 3 pozycje (znane również jako pakiet 3). Gdy już wiesz, że Twoja kategoria biznesowa jest traktowana jako biznes lokalny, wtedy lokalne pozycjonowanie strony może Ci pomóc.

Co musisz wiedzieć o wynikach wyszukiwania google?

Najpierw trzeba wiedzieć, jak działają wyszukiwarki. Najbardziej znaną wyszukiwarką jest Google, która nieustannie dąży do jak najszybszego zwracania najbardziej trafnych wyników, aby utrzymać swoją dominującą pozycję w branży. Najbardziej znana jest z tego, że zwraca linki do stron internetowych, a robi to poprzez ciągłe indeksowanie i przeszukiwanie ich przy użyciu „botów” (robotów internetowych) do obsługi algorytmów.

Zwiększenie widoczności strony

Rankbrain jest składnikiem głównego algorytmu Google, który wykorzystuje uczenie maszynowe (zdolność maszyn do uczenia się na podstawie danych wejściowych) w celu określenia najbardziej odpowiednich wyników dla zapytań. Ten silnik sztucznej inteligencji pomaga Google wyprzedzić konkurencję.

Content marketing i optymalizacja stron

Projektanci stron internetowych mogą pomóc wyszukiwarkom w zrozumieniu ich stron dzięki zastosowaniu znaczników danych strukturalnych i opracowaniu strategii lokalnego SEO. W 2011 r. Microsoft Bing, Google i Yahoo! rozpoczęły wspólne przedsięwzięcie o nazwie www.schema.org, które określa sposób dodawania danych strukturalnych do stron internetowych. Używanie znaczników schema pomaga wyszukiwarkom szybciej określić, o czym jest dana strona, co może pomóc w uzyskaniu pozycji w rankingu itp.

Agencja SEO gwarantuje skuteczne pozycjonowanie stron www

Regionalna strategia SEO i lokalne usługi SEO wykorzystują ustrukturyzowane bazy danych, takie jak katalogi firm, a także niestrukturalne strony internetowe. Jest w stanie rozpoznać firmę na podstawie jej nazwy, adresu i telefonu (NAP) i na podstawie tych danych tworzyć skojarzenia między różnymi źródłami danych. Dlatego tak ważne jest stosowanie tego samego NAP w każdym miejscu, w którym firma jest wymieniona, oraz aktualizowanie wszystkich źródeł danych o wszelkie zmiany.

Wykorzystaj algorytm w wynikach wyszukiwarki google

W przeciwieństwie do wyszukiwań organicznych, algorytm wyszukiwania lokalnego Google uwzględnia czynnik bliskości, który pochodzi z NAP. Na początku wyszukiwana fraza musiała zawierać element NAP, aby została uznana za wyszukiwanie lokalne. Wraz z pojawieniem się smartfonów z wbudowanym GPS nie jest to już wymagane, ponieważ wystarczy „blisko mnie”. Google dopasowuje lokalizację osoby wyszukującej do firm znajdujących się w pobliżu na podstawie NAP i uściśla listę na podstawie zapytania, np. Wszystkie katalogi zawierają kategorie firm, takie jak restauracje.

Wyszukiwarki wiedzą nawet, gdzie się znajdujesz, jeśli używasz komputera stacjonarnego lub laptopa bez wbudowanego systemu GPS. Wiedzą to dzięki używanemu adresowi IP. Jeśli chcesz zamówić pizzę z dostawą do swojego biura, wpisanie w google hasła „pizza dostawa” z tego miejsca wyświetli listę dostawców w pobliżu Twojego biura. To samo wyszukiwanie w domu przyniosłoby inny zestaw wyników, ponieważ jest to inna lokalizacja.

Wyszukiwania w telefonach komórkowych już jakiś czas temu wyprzedziły wyszukiwania na komputerach stacjonarnych i jest to trend, który wciąż się rozwija. Wcześniej 3-pak był 7-pakiem, ale to było zbyt wiele wyników do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Lokalny przewodnik SEO staje się coraz ważniejszy dla sukcesu każdej firmy oferującej lokalne produkty lub usługi.

Jak mogę poprawić lokalne SEO mojej firmy w wyszukiwarce google?

SEO nie jest zadaniem jednorazowym i pomimo wielu dostępnych informacji, które sprawiają, że wydaje się, iż jest to proste zadanie – tak nie jest. SEO musi być zrobione dobrze – nawet najmniejsze błędy mogą spowodować problemy dla Twojej witryny, które mają konsekwencje nie tylko w postaci braku pozycji numer jeden w wybranej niszy, niektóre błędy mogą skończyć się karami Google, które oznaczają, że Twoja witryna zostanie całkowicie usunięta z Google.

Istnieją jednak pewne rzeczy, które nawet Ty, jako właściciel firmy, możesz zrobić, aby poprawić lokalne SEO swojej witryny i zająć wyższą pozycję w Google. Zanim zaczniesz czytać tę listę rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc, upewnij się, że podjąłeś kilka podstawowych kroków, aby pomóc monitorować rzeczy, takie jak skonfigurowanie Google Analytics i Google Search Console i mieć te dwa połączone razem i odpowiednie kody zainstalowane na swojej stronie. Pozwoli Ci to z łatwością monitorować postępy i dostrzec obszary problematyczne, które wymagają poprawy.

Zarejestruj swoją firmę w Google Moja Firma

Profile Google Moja Firma to jeden z najprostszych sposobów na uzyskanie widoczności w wyszukiwaniach lokalnych. Po zarejestrowaniu firmy jej lokalizacja jest weryfikowana przez Google. Następnie Google wysyła na adres Twojej firmy kartę zawierającą kod PIN służący do weryfikacji. W ciągu kilku dni możesz zobaczyć swoją firmę na mapie wyświetlanej przez Google, gdy użytkownicy z Twojej okolicy wprowadzą wyszukiwanie dla Twojego typu usług. Jeśli masz biura w kilku lokalizacjach, możesz je hurtowo przesłać do profilu. Jeśli Twoje biuro ma kilka lokalizacji, powinny być one uwzględnione na mapie.

Napraw techniczne błędy SEO

Strona Twojej małej firmy może wyglądać dobrze z zewnątrz – ze wspaniałą grafiką, kolorami i czcionkami. Ale jeśli „pod maską” znajdują się problemy techniczne, prawdopodobnie wpłynie to na jej pozycję w rankingu i ruch na stronie. Potrzebujesz solidnej struktury witryny, aby wyszukiwarki mogły prawidłowo indeksować i przeszukiwać Twoje strony internetowe.

Zarządzaj listami i cytatami firm lokalnych

Agregatory danych udostępniają informacje o lokalnych firmach, w tym nazwę, adres i numer telefonu. Upewnij się, że informacje NAP (nazwa, adres i numer telefonu) Twojej firmy są spójne i dokładne. Agencja SEO oferuje usługę polegającą na dystrybucji danych NAP firmy do lokalnych katalogów i/lub cytatów.

Upewnij się, że używasz właściwych słów kluczowych dla swoich produktów i usług

Ważne jest, aby upewnić się, że opisy na stronie internetowej odzwierciedlają to, czego ludzie faktycznie szukają w Twojej okolicy. Powinieneś użyć narzędzia do badania słów kluczowych, takiego jak Semrush lub Ahrefs, aby dowiedzieć się, jakie są najpopularniejsze frazy wyszukiwania dla firm takich jak Twoja. Dobrym punktem jest fraza, która opisuje Twoje usługi, ale również ma dość duże szanse na dobre wyniki w wynikach wyszukiwania.

Skup się na zdobywaniu recenzji

Recenzje były jednym z głównych czynników rankingowych wyszukiwania lokalnego w 2017 roku. Platformy mogą pomóc w zorganizowaniu kampanii recenzji i zarządzaniu nią. Najlepszą platformą do tego celu jest Google Moja Firma, a zaraz za nią media społecznościowe. Ważne jest, aby włożyć wysiłek w zdobywanie recenzji. Może to również skłonić klientów do dzielenia się opiniami na temat Twojej strony.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top