skip to Main Content

Sukces usług online – pozycjonowanie Mysłowice

Sukces usług online – pozycjonowanie Mysłowice

Pozycjonowanie seo to nietracąca na popularności metoda skutecznego marketingu. Jako że Internet jest głównym medium łączącym przedsiębiorcę z klientem, niezwykle istotnym elementem autoreklamy jest zaopatrzenie swojej strony w treści, które umożliwią osiągnięcie jej wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Frazy kluczowe, kampanie Google ads, czy audyt seo to pojęcia, których typowy przedsiębiorca nie zna i znać nie musi. Są to zadania, których realizacją zajmuje się zwykle profesjonalna agencja seo mająca doświadczenie w pozycjonowaniu stron www. Jeżeli więc zależy Ci na pozyskaniu nowych klientów dla swojej firmy, warto abyś zapoznał się z gamą profesjonalnych narzędzi, jakimi dysponuje agencja seo. Mysłowice i cały rynek regionalny mogą już liczyć na swojego przedstawiciela w tym zakresie.

Long story short, czyli czym w ogóle jest pozycjonowanie seo?

SEO (search engine optimization) to pojęcie pochodzące z języka angielskiego oznaczające szereg działań, których celem jest optymalizacja stron internetowych pod kątem zwiększenia ich oglądalności, czy też widoczności w wyszukiwarce Google. Za tym z pozoru skomplikowanym procesem, kryje się dość prosty mechanizm. Cała idea polega na tym, aby jak najskuteczniej połączyć nadawcę informacji z jej odbiorcą przez stronę internetową.

Za najprostszy przykład może posłużyć sytuacja, w której firma zajmująca się internetową sprzedażą odzieży poszukuje potencjalnych klientów. Klient chce nabyć błękitny bawełniany T-shirt. Wpisując taką frazę do wyszukiwarki liczy, że otrzyma listę wyników odpowiadających wpisanej frazie. Celem sprzedawcy będzie więc osiągnąć takie efekty działań w pozycjonowaniu stron internetowych, aby frazy kluczowe dla jego branży umożliwiały łatwe dotarcie do oferty zamieszczonej w jego sklepie online.

Słowa kluczowe – czyli pozycjonowanie lokalne i spółka

Pozycjonowanie strony stanowi połowę (jeśli nie więcej!) sukcesu firmy na rynku. Jednak, aby zdobyć nowych klientów, najpierw musisz sprecyzować, do kogo chcesz dotrzeć. Frazy kluczowe mają za zadanie otwarcie okien i drzwi do nowych nabywców, którzy chcą kupić Twoje usługi. Ale żeby miało to sens, słowa klucze muszą być dokładne i spersonalizowane. W innym wypadku efekty pozycjonowania będą mierne.

Słowa kluczowe mogą być zorientowane na:

– Lokalizację (wówczas mówimy o frazach lokalnych/regionalnych) – pozycjonowanie lokalne jest skierowane przede wszystkim do firm usługowych działających stacjonarne. Przykłady wyszukiwanych fraz to: „adwokat Wrocław” albo „hurtownia tapicerska Pomorskie”.

– Markę – tutaj stosuje się tak zwane słowa brandowe. Dzięki tej metodzie pozycjonowania stron internetowych, masz szansę dotrzeć do klientów poszukających produktów konkretnych marek. Można to zrobić za pomocą fraz kluczowych, takich jak na przykład: „bluza Adidas”, czy „pióro Parker”. Takie pozycjonowanie stron jest skierowane głównie do sklepów internetowych.

– Problem użytkowników – w tym przypadku frazy zwykle występują w formie pytania, np. „jak zbudować antresolę?” lub „jaka torebka do białych butów?”. W tym przypadku potencjalni klienci szukają rozwiązania swojego problemu i przy okazji mogą trafić na Twoją stronę. W jaki sposób? Doskonałą metodą będzie prowadzenie bloga z linkowaniem do Twojego sklepu online.

– Intencje klienta – w tym przypadku mamy do czynienia z krótkimi frazami typu „buty”, charakteryzujące się niezbyt wysokim poziomem konwersji oraz bardziej precyzyjnymi frazami „Long Tail”, jak np. „biały obrus na wesele”.

Dokonując analizy potrzeb firmy należy więc mieć na uwadze przekrój potencjalnych klientów i ich potrzeby w kontekście oferowanych usług. Precyzja w tym aspekcie ma kluczowe znaczenia dla sukcesu przedsięwzięcia, dlatego tak ważne jest korzystanie z usług profesjonalnej agencji i wykonanie audytu seo, a następnie pokierowanie pozycjonowania stron internetowych i globalnie – całej strategii seo, w odpowiednią stronę.

Pozycjonowanie stron internetowych – jakie czynniki mają wpływ na sukces w wyszukiwarce?

Prowadzisz sklep internetowy i chcesz, żeby dane Twojej firmy pojawiły się wysoko w wynikach wyszukiwania Google? Nie próbuj działać na własną rękę. Mimo, że mechanizm pozycjonowania stron jest dość prosty do wyjaśnienia, to powodzenie całej strategii zależy od wielu czynników, których wdrożenie jest złożonym procesem. Do elementów składowych mających wpływ na wysokie pozycje w wyszukiwarce należą:

– budżet, jaki jesteś w stanie przeznaczyć na kampanię,

– pozycja konkurencji w wyszukiwarce Google,

– branża, którą chcesz pozycjonować,

– jakość Twojej strony (wyniki jakie otrzymasz, gdy przeprowadzisz audyt seo),

– aktualna pozycja w wyszukiwarce.

To tylko niektóre z czynników decydujących o tym, jak pozycjonowanie wpływa na widoczność stron w oknie wyszukiwarki. Dla laika marketing internetowy to, najprościej rzecz ujmując, czarna magia. Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoje usługi pojawiały się wysoko w wynikach wyszukiwania Google, pozwól, że Twoją stroną zajmie się agencja seo z długą historią sukcesów w branży pozycjonowania.

Jak działa pozycjonowanie seo?

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych nie należy do prostych zadań. Do realizacji zleceń na najwyższym poziomie potrzebna jest rozległa wiedza z różnych dziedzin marketingu i elastyczne podejście do klienta. Szeroki wybór dotyczący form pozycjonowana może spędzić sen z powiek niejednemu laikowi chcącemu wypromować swoje usługi. Pozycjonowanie stron nie ogranicza się bowiem do wybrania fraz kluczowych – trzeba je jeszcze gdzieś zamieścić. Najpopularniejszymi miejscami docelowymi dla słów-kluczy są:

– strona główna, na której zamieszczasz podstawowe dane dotyczące Twojej firmy,

– kategorie produktów/usług – czyli miejsce, gdzie znajdują się dane dotyczące klasy promowanych elementów,

– opisy produktów/usług – dane dotyczące promowanej pozycji, w postaci atrakcyjnych i przyciągających ustępów, których celem jest skoncentrowanie wyników wyszukiwania na jednym elemencie z oferty,

– artykuły poradnikowe – to ostatnia z form, w których można zastosować kluczowe frazy; jest o tyle skuteczna, że dociera również do klientów, którzy nie muszą być nastawiani na dokonywanie zakupów, ale szukając odpowiedzi na nurtujące ich pytanie, mogą ostatecznie trafić na Twoją stronę.

Nie ma jednej skutecznej metody pozycjonowania produktu lub usługi w Google, wręcz przeciwnie – aby realnie wpłynąć na pozycjonowanie stron internetowych, zwykle należy działać globalnie.

Czy stać mnie na pozycjonowanie stron, jakie oferuje agencja seo?

Prawda jest taka, że nie stać Cię na niekorzystanie z usług specjalistów ds. seo. Statystki pokazują, że optymalizacja strony daje współczynnik klikalności w link na poziomie ok. 75%. Nieinwestowanie lub nieprawidłowe zainwestowanie środków finansowych w pozycjonowanie strony internetowej może sprawić, że jako przedsiębiorca nie będziesz w stanie skorzystać z ogromnego potencjału, jaki daje sprzedaż internetowa w Google.

Wysoka klasyfikacja strony w wyszukiwarce Google pozwala wielokrotnie zwiększyć przychody sklepów internetowych. Liderzy sprzedaży znajdują się w najwyższych pozycjach Google, bo doskonale zadają sobie sprawę z tego jakie korzyści przynosi pozycjonowanie stron, czy też używanie profesjonalnych narzędzi do promocji swojej firmy, takich jak chociażby kampania Google ads. Nowym klientom zależy przede wszystkim na szybkim dotarciu do oferty, czy to w wyszukiwarce, czy też w mapach Google. Zapewnienie im takiej możliwości świadczy o wysokim poziomie usług w dostarczaniu oferty Twojej firmy do nowych klientów.

Jakie korzyści idą za pozycjonowaniem stron internetowych?

Jeżeli zdecydujesz się na najsłuszniejszy możliwy krok i postanowisz skorzystać z usług profesjonalistów, to otrzymasz od nas wszelkie dane nt. przebiegu procesu. Wiele zależy od tego, jakie będą Twoje oczekiwania. Inna oferta będzie skierowana do klientów chcących wypozycjonować w Google swoją stronę z bardzo popularną usługą do pierwszej dziesiątki wyników wyszukiwania, a inna do tych prowadzących niszową działalność, którym zależy na zajęciu wysokiej pozycji, ale niekoniecznie w Top 10.

Każda usługa rozpoczyna się audytem seo, który polega na zbadaniu strony pod kątem błędów. Przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi, specjalista dokonuje analizy i dopiero wówczas może przystąpić do budowania skrojonej na miarę strategii. Proces audytowania jest żmudny i czasochłonny – w zależności od stopnia rozbudowania strony może zając od kilku do kilkudziesięciu godzin. To wszytko ma jednak swój cel, którym jest widoczność w Google. Warto więc czekać na efekty. Przeprowadzenie audytu seo pokazuje najsłabsze ogniwa w całym łańcuchu, który ma wpływ na pozycję strony w wynikach wyszukiwania Google. Mając pełny obraz sytuacji, specjaliści mogą przystąpić do naprawiania błędów i wdrażania rozwiązań seo najlepiej pasujących do problemów Twojej firmy. Może to być sam audyt seo, pozycjonowanie lokalne, pozycjonowanie stron internetowych albo zupełnie inne usługi gwarantujące skuteczne pozycjonowanie.

Dlaczego pozycjonowanie stron wg standardów seo to Google?

Kiedy mówimy o seo, wyszukiwarką, do której najczęściej nawiązujemy jest Google. Przyczyna tego stanu rzeczy jest prosta – inne wyszukiwarki nie cieszą się aż tak dużą popularnością wśród użytkowników. Google zdominował rynek, a większość przypadków wyszukiwania pochodzi właśnie stamtąd. Dlatego tak istotne jest traktowanie pozycjonowania stron zgodnie z wytycznymi tej wyszukiwarki. Większość zagadnień z zakresu seo została opracowana w oparciu o politykę stosowaną przez Google – hegemona na rynku seo. Jest to uzasadnione i niesie za sobą korzyści dla użytkowników. Jako że większość nowych klientów skupia się wokół Google, firmy nie muszą borykać się z problemem wyboru pozycjonowania stron internetowych w innych miejscach.

Skoro Google, to może sponsorowane linki zamiast seo?

Zastanawiasz się, jak poradzić sobie ze swoją stroną internetową i jej pozycją w wynikach wyszukiwania. Nie wiesz, czy agencja seo to najlepszy wybór i rozważasz także alternatywne formy reklamy, takie jak sponsorowane linki od Google, które gwarantują miejsce na samym szczycie listy wyszukiwania. Przyjrzyj się statystykom. Użytkownicy wyszukiwarki zdecydowanie chętniej klikają w linki organiczne, czyli takie, które odnoszą się do niereklamowanych stron internetowych, pozycjonowanych wg standardów seo. Możesz to samo powiedzieć o sobie – prawda jest taka, że większość z nas po prostu omija promowane strony w przekonaniu, że za płatną reklamą stoi usługa niskiej jakości. Badania pokazują, że największym poziomem klikalności wykazują się organiczne linki seo w połączeniu video – w tym przypadku współczynnik CTR wynosi aż 79,2%, podczas gdy linki sponsorowane z wykorzystaniem video osiągają maksymalnie ok. 30%. Nikt nie chce zrobić tego swojej stronie.

Czy CTR decyduje o skuteczności sprzedaży?

Współczynnik CTR sam w sobie nie wskazuje na wielkość sprzedaży, mówi nam jedynie o jakości linku w pozycjonowaniu stron internetowych. Innymi słowy CTR jest wymiernym wskaźnikiem liczby kliknięć w link. To co odróżnia pozycjonowanie seo strony www od płatnej reklamy, to fakt, że strony internetowe, które przeszły przez profesjonalne pozycjonowanie, są dostoswane preferencji użytkownika od A do Z, natomiast linki sponsorowane bardzo często prowadzą do witryn na tyle mało atrakcyjnych, że użytkownicy opuszczają je po kilku sekundach. Ponadto wysoki CTR może również świadczyć o generowaniu przypadkowego ruchu użytkowników, których nie interesują Twoje usługi. Efekt jest taki, że płacić za kampanię, za co otrzymujesz obiecany efekt w postaci określonej liczby kliknięć, które jednak do niczego nie prowadzą. Ponadto w kampanii sponsorowanej nie przeprowadza się audytu seo, który pozwala przeanalizować Twoją stronę internetową pod kątem błędów. W odróżnieniu od działań seo, linki sponsorowane są tylko pozycją wyszukiwarce i pieniędzmi wydanymi na niewłaściwą promocję stron www bez gwarancji sprzedania usługi.

Fachowo przeprowadzone pozycjonowanie strony www jest zdecydowanie lepszą inwestycją w przyszłość Twoich usług. Strony internetowe wymagają kompleksowej analizy i pracy na wielu płaszczyznach. Sama wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania to nie wszystko. Dobór słów kluczowych i ich właściwe rozmieszczenie oraz prawidłowo wdrożona strategia seo stanowią nieodzowny element marketingu każdej firmy, która chce zaistnieć.

Pozycjonowanie Mysłowice – z czyich usług seo skorzystać?

Większość renomowanych firm, a agencje seo w szczególności, korzysta z usług związanych z pozycjonowaniem stron internetowych. Może to nastręczyć sporo problemów potencjalnym klientom, którzy chcieliby dotrzeć do usługodawcy w największym stopniu spełniającym ich oczekiwania. Trudno ocenić, czy dana agencja seo, która ma w ofercie pozycjonowane sklepów internetowych, pozycjonowanie lokalne, pozycjonowanie stron internetowych w Google i wiele innych usług, spełni nasze oczekiwania. Biorąc pod uwagę obecność Twojej firmy w Internecie, warto skoncentrować się na wyborze agencji, która doskonale zna lokalny i regionalny rynek. Jeżeli prowadzisz działalność na Śląsku, to zdecydowanie skuteczniej dotrzesz do klientów przez agencję, która może Ci zaoferować wiedzę o lokalnym rynku i pozycjonowanie stron. Mysłowice nie są miejscowością leżącą w dziedzinie specjalizacji agencji na co dzień czynnie działającej w Gdańsku. Klienci mogą przebierać w ofertach prezentowanych w Google, więc spośród wielu spełniających najwyższe standardy, najpewniejszym wyborem będzie taka, która ma rozległą wiedzę o regionie w kontekście rynku zbytu i konkurencji. Innymi słowy, wybierać należy agencję z najbliższej okolicy, która sprawi, że Twoja strona zaistnienie w wynikach wyszukiwarki Google.

Agencja seo Mysłowice – skoro już tu jesteś…

Oczkujesz wdrożenia działań optymalizujących i chcesz zapanować nad swoją stroną pod kątem seo? Zastanawiasz się nad strategią, w ramach której wdrożysz pozycjonowanie stron internetowych w Twojej firmie? Myślisz, że to już najwyższy czas, żeby Twoja witryna zyskała wysokie pozycjonowanie. Zadba o nią profesjonalna agencja seo z najbliższej okolicy. Na terenie Mysłowic znajdziesz dokładnie to, czego szukasz. Uzyskasz ofertę dopasowaną do potrzeb Twojej firmy.

Strony internetowe i ich pozycja w Google to nasz chleb powszedni. Pozycjonowane strony www, czy pozycjonowanie sklepu internetowego? A może dobór słów kluczowych, które sprawią, że użytkownicy wyszukiwarki trafią właśnie do Ciebie? Jesteśmy tu dla Ciebie i dla Twojej firmy –pomożemy Wam rozwinąć skrzydła. Odezwij się do nas, a my ocenimy aktualny stan Twojej strony www i wdrożymy najskuteczniejszą strategię pozycjonowania, dzięki której Twoja witryna pojawi się na szczycie wyników wyszukiwarki.

Pozycjonowanie seo Mysłowice – skontaktuj się z nami

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług pozycjonowania świadczonych przez naszą agencję, takich jak pozycjonowanie stron, wyślij zapytanie w formularzu kontaktowym albo zostaw nam swoje dane. Z chęcią rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące usług, które oferuje nasza agencja seo. Gwarantujemy również bezpłatną wycenę zlecenia dostoswanego do potrzeb Twojej strony internetowej. Zachęcamy do tego w szczególności ze względu na długotrwałe korzyści, jakie będziesz mógł obserwować w wyszukiwarce jeszcze długo po skorzystaniu z usługi pozycjonowania stron, którą oferujemy. Napisz, a nasza agencja pomoże Twojej firmie – jesteśmy po Twojej stronie.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top