skip to Main Content

Zdecyduj się na pozycjonowanie Śrem już dziś! Zobacz, co możesz osiągnąć

Zdecyduj się na pozycjonowanie Śrem już dziś! Zobacz, co możesz osiągnąć.

Lokalne pozycjonowanie stron internetowych to ukierunkowany i skuteczny sposób marketingu internetowego. Pomaga firmom promować swoje produkty i usługi wśród klientów lokalnych poprzez generowanie ruchu z wyszukiwania opartego na lokalizacji. Pozwala to na dotarcie do klientów na ich warunkach.

Na czym polega pozycjonowanie sklepów internetowych lokalnie?

Jednym z głównych powodów wyszukiwania lokalnego jest znalezienie konkretnej firmy, drugim najczęstszym powodem jest znalezienie produktu lub usługi. Podczas gdy niektórzy szukają nazwy konkretnej firmy, inni nie mają jej w głowie, gdy wpisują ją w pasek wyszukiwania. Nie ma lepszego momentu na nawiązanie kontaktu z potencjalnym klientem poprzez lokalne pozycjonowanie stron www niż ten, kiedy naprawdę Cię potrzebuje.

Pozycjonowanie lokalne pozwoli wyprzedzić konkurencję

Ktoś, kto chce dokonać zakupu w konkretnej lokalizacji, jest zazwyczaj gotowy do wyciągnięcia portfela – to ustawia Cię w pozycji sklepu docelowego, jeśli zostaniesz łatwo znaleziony w wynikach wyszukiwania. Lokalny marketing internetowy ma również wysoki współczynnik konwersji – prawdopodobnie 1 z 2 leadów zostanie przekształcony w klienta. Czy to nie brzmi niesamowicie?

Pozycjonowanie stron internetowych Śrem – korzyści

Główną korzyścią płynącą z dobrego lokalnego SEO jest fakt, że zwiększa ono szanse na znalezienie Cię w wynikach wyszukiwania na Twoim lokalnym rynku. Możesz konkurować z dużo większymi firmami krajowymi, ale one prowadzą marketing na skalę krajową. Teoretycznie więc, jeśli zrobisz wszystko z powyższej listy, możesz dobrze konkurować w Internecie lokalnie. Na początku trzeba wykonać sporo pracy, więc to Ty decydujesz, czy chcesz ją wykonać, czy zlecić na zewnątrz. Nie jest to zbyt ekscytująca praca. Nawet jeśli się ją wykona, nie wszystko stanie się z dnia na dzień.

Ile kosztuje pozycjonowanie stron i jak długo trwa?

Wystarczy jednak poświęcić na to 6 miesięcy, a zobaczysz, jak bardzo podskoczysz w SERPS – Search Engine Results Pages. Będziesz chciał zoptymalizować całą swoją witrynę, aby była ona postrzegana przez Google jako lokalna. Używaj planera słów kluczowych od Google i narzędzia do mapowania słów kluczowych, aby nadać strukturę całej tej pracy i zapisywać zmiany. Możesz też porozmawiać z nami o naszych planach SEO. Zanim rozpoczniemy optymalizację strony internetowej, przeprowadzamy audyt SEO, aby pozycjonowanie stron Śrem było skuteczniejsze i lepiej ukierunkowane.

Jeśli chodzi o wskazówki dotyczące lokalnego SEO, oto kilka rzeczy, które warto rozważyć i nad którymi warto popracować:

Zaangażowanie mediów

Recenzje – Zdobądź recenzje, oczywiście dobre recenzje. Jak w 5* z dobrze sformułowanymi długimi referencjami lub recenzjami w GMB, ponownie używając lokalnych słów kluczowych i terminów kluczowych. Pamiętaj, aby odpowiedzieć na wszystkie recenzje, ponownie używając odpowiednich słów kluczowych.

Wskazówki jak zaistnieć w wynikach wyszukiwania google

Pomyśl o SEO jako o tym, że mówisz Google, jaki jesteś wspaniały i jakim jesteś autorytetem. Recenzje to inni ludzie mówiący Google, jaki jesteś wspaniały i jakim jesteś autorytetem.

Nawiązuj kontakty z innymi lokalnymi firmami i społecznościami na portalach społecznościowych, aby być zauważonym, odpowiadać na pytania, dodawać wartość.

Strona lub profil na Facebooku dla każdego adresu, aby nawiązać kontakt z odbiorcami, którzy korzystają z tego medium, jeśli demografia jest odpowiednia dla Twojej firmy.

Konto na Instagramie dla firmy, aby nawiązać kontakt z odbiorcami korzystającymi z tego medium, jeśli demografia jest odpowiednia dla Twojej firmy.

Osobiste konto na LinkedIn oraz konto na LinkedIn dla firmy lub przedsiębiorstwa, aby nawiązać kontakt z publicznością korzystającą z tego medium, jeśli demografia jest odpowiednia dla Twojej firmy.

Odsyłacze – po uruchomieniu strony internetowej nawiąż kontakt z lokalnymi firmami na LinkedIn. Zalecamy przesłanie im odpowiedniej strony (potencjalnie interesującej dla nich) z Twojej witryny podczas nawiązywania połączenia.

Konto na Twitterze – aby publikować aktualne informacje i angażować odbiorców korzystających z tego medium, jeśli demografia jest odpowiednia dla Twojej firmy.

Lokalni influencerzy – Należy nawiązać kontakt z lokalnymi influencerami i spróbować zachęcić ich do zamieszczania linków do witryny.

Wiadomości – jeśli istnieje lokalny portal informacyjny, spróbuj zamieścić w nim link lub nawet zapłacić za artykuł reklamowy. Możesz zostać „felietonistą” zajmującym się tematem, który jest dla Ciebie ważny.

Większa widoczność w Internecie dla lokalnych konsumentów – używaj pozycjonowania stron internetowych

Aby zwiększyć sprzedaż lokalną w Internecie, należy pokazać się jako pierwszy w wynikach wyszukiwania. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy Twoje lokalne SEO zostało precyzyjnie dostrojone do optymalnej wydajności. Dzięki zwiększonej widoczności i strategii wyszukiwania zoptymalizowanej dla Twojego obszaru geograficznego, zawsze możesz spodziewać się większej liczby leadów i większej sprzedaży.

Większy ruch w sieci, więcej leadów i sprzedaży od lokalnych odwiedzających

Z pomocą ukierunkowanego podejścia, Twoja firma zyska lepszą widoczność, a ruch na stronie wzrośnie do najwyższego poziomu. Ten zwiększony ruch wygeneruje więcej wykwalifikowanych leadów, które przekształcą się w znaczącą sprzedaż.

Zwiększony ruch w sklepie i widoczność w wyszukiwarce google

Bądźmy szczerzy, sklep tradycyjny w dużej mierze opiera się na ruchu pieszych. Im więcej osób odwiedzi Twój sklep, tym większe szanse na konwersję sprzedaży. Lokalne pozycjonowanie daje tę przewagę, ponieważ skupia się wyłącznie na określonym obszarze geograficznym.

Bardziej ukierunkowane kampanie geograficzne – pozycjonowanie stron www

Twoje internetowe kampanie marketingowe są tak dobre, jak dobra jest ich grupa docelowa. Dzięki lokalnemu SEO możesz dotrzeć do niszowej grupy odbiorców, która lepiej zareaguje na Twoje działania marketingowe. Poprawia to jakość leadów i zwiększa współczynnik konwersji.

Bardziej ukierunkowane kampanie geograficzne

Wybicie się w wąskiej niszy może być zniechęcające. Ale z Lokalnym SEO masz pewność, że Twoja firma przebije się przez cały szum. Dzięki skutecznej treści i analityce zorientowanej na wyniki, Twoja firma zawsze pozostanie na szczycie.

Skuteczne pozycjonowanie stron – jak to zrobić?

Dobrze jest mieć już zoptymalizowaną stronę internetową, aby pojawiała się w wynikach wyszukiwania dla konkretnych produktów i usług.

Teraz należy upewnić się, że strona zawiera dane dotyczące lokalizacji. Jeśli prowadzisz sklep, powinieneś zamieścić adres, a nawet interaktywną mapę, aby klienci mogli się do Ciebie dostać. Należy również podać numer telefonu i dokładne godziny pracy. Jeśli prowadzisz działalność usługową, upewnij się, że na Twojej stronie internetowej są wyjaśnione obszary, które obsługujesz, oraz sposób, w jaki można się z Tobą skontaktować.

Pozycjonowanie sklepu internetowego na urządzeniach mobilnych

Firmy muszą być przygotowane do tego, aby były widoczne dla osób wyszukujących z dowolnego urządzenia, dlatego warto zadbać o to, aby strona była zoptymalizowana zarówno pod kątem urządzeń mobilnych, jak i stacjonarnych. Klienci szukający lokalnych usług często są w ruchu i korzystają z telefonów komórkowych, aby wejść na Twoją stronę. Przejrzysta, czytelna strona jest bardzo przydatna dla użytkowników telefonów komórkowych oraz wyszukiwarek, które przeszukują witrynę w poszukiwaniu informacji.

Optymalizacja stron pozwala zdobyć nowych klientów

Zamieść swoją firmę na lokalnych listach wyszukiwania, takich jak Google Moja Firma i Miejsca Bing. Są one łatwe i przyjemne w założeniu, a w zależności od przeglądarki, z której korzysta klient, będą widoczne, gdy klient wyszuka Twoją firmę.

Spójny content marketing

Kluczem do lokalnych katalogów i wyszukiwania jest spójność. Upewnij się, że za każdym razem publikowane są te same dane i nazwa firmy. W każdej chwili możesz zaktualizować swoją listę. Jest tak wiele katalogów, do których można się zapisać, że warto śledzić, do których z nich należysz, za pomocą arkusza kalkulacyjnego lub listy, aby nie stracić orientacji, gdy przyjdzie czas na ich aktualizację.

Treścią pozyskaj potencjalnych klientów

Chcesz zwiększyć szanse swojej strony internetowej w rankingu wyszukiwania lokalnego? Kluczem jest treść. Napisz kilka artykułów o swoich usługach lub produktach, włączając w nie lokalne aspekty, jeśli tylko możesz. Na przykład, jeśli prowadzisz firmę zajmującą się kempingiem, napisz artykuł o najlepszych miejscach do biwakowania w Twojej okolicy.

Zadbaj o aktualne informacje w wynikach wyszukiwarki google

Po dodaniu do witryny większej ilości informacji lokalnych, wyszukiwarki zaczną dostrzegać jej znaczenie dla lokalnych wyszukiwarek. Twoje szanse na pojawienie się w wynikach lokalnych mogą zacząć rosnąć.

Strony www pod indywidualne potrzeby – lokalna reklama

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest reklama lokalna. W wyszukiwarkach można złożyć ofertę na wyświetlanie reklamy po wpisaniu przez użytkowników określonych haseł. Następnie można ograniczyć te reklamy do osób znajdujących się w określonych lokalizacjach lub w określonej odległości od firmy. To samo jest możliwe w przypadku kierowania reklam na platformy mediów społecznościowych.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top