skip to Main Content

Skuteczne pozycjonowanie strony Nowy Targ

Skuteczne pozycjonowanie strony Nowy Targ

Stworzenie skutecznej strategii lokalnego SEO i jej dobre wdrożenie może być bardzo trudnym i czasochłonnym zadaniem. Aby pomóc Ci odnieść sukces, przygotowaliśmy kompleksowy przewodnik lokalnego SEO, który nada Ci strukturę, ukierunkuje Twoje działania i odpowie na wszystkie pytania dotyczące lokalnego SEO, jakie możesz mieć. Kroki opisane w tym artykule mogą pomóc w stworzeniu i optymalizacji strategii, która przyciągnie i pozyska lokalnych klientów z grupy docelowej.

Czym jest lokalne pozycjonowanie Nowy Targ?

Google od samego początku zdawało sobie sprawę, że kiedy użytkownicy szukają określonych rodzajów firm, produktów lub usług, potrzebują wyników z najbliższej okolicy. Dlatego też, gdy ktoś przeprowadza wyszukiwanie online w celu znalezienia lokalnego biznesu, takiego jak lekarz, apteka czy restauracja fast-food, algorytm wyszukiwania lokalnego Google uwzględnia czynnik bliskości i wykorzystuje lokalizację użytkownika na podstawie adresu IP (w przypadku komputerów stacjonarnych) i geolokalizacji (w przypadku telefonów komórkowych), aby wyświetlić odpowiednie firmy lokalne. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy użytkownik nie wpisuje w wyszukiwaniu nazwy miasta ani słów „blisko mnie”.

Wyszukiwarka Google a wyszukiwanie lokalne

Wyszukiwanie lokalne, tak samo jak lokalne pozycjonowanie stron internetowych, nie jest czymś nowym. Istnieje już od wielu lat. Jednak jeszcze kilka lat temu jego zasięg był dość ograniczony, ponieważ ludzie używali do wyszukiwania tylko komputerów stacjonarnych. Jednak wraz z niedawnym wzrostem mobilnego dostępu do Internetu, wyszukiwanie mobilne gwałtownie wzrosło, a w rezultacie optymalizacja witryny pod kątem wyszukiwania lokalnego stała się kluczowa dla sukcesu każdej firmy oferującej lokalne produkty lub usługi. I tu właśnie w grę wchodzi lokalne SEO.

Skuteczne pozycjonowanie – optymalizacja treści

Lokalne SEO strony www to strategia optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych, której celem jest zwiększenie widoczności firmy w lokalnych wynikach wyszukiwania w Google i innych wyszukiwarkach. Mówiąc dokładniej, pozycjonowanie stron Nowy Targ to proces optymalizacji strony internetowej, produktu lub usługi pod kątem zapytań związanych z daną lokalizacją. Każda firma, która posiada fizyczną lokalizację lub obsługuje określony obszar geograficzny, może odnieść korzyści z lokalnego SEO.

Strony internetowe wyszukiwane są lokalnie

Około 46% wyszukiwań w Google ma charakter lokalny, a kiedy ludzie dokonują lokalnych wyszukiwań, zazwyczaj mają znacznie wyższy zamiar dokonania zakupu, a co za tym idzie, wyższy współczynnik konwersji. Wynika z tego jasno, że jeśli uda Ci się umieścić swoją lokalną firmę przed tymi wyszukiwaniami, istnieje bardzo duża szansa, że klienci przekroczą próg Twoich drzwi kilka minut później.

Pozycjonujemy sklepy internetowe

I nie martw się, nie będziesz musiał uczyć się zupełnie nowych technik, jeśli jesteś już zaznajomiony z organicznym SEO – lokalne profesjonalne pozycjonowanie nie różni się niczym szczególnym. Wszystkie podstawowe zasady organicznego SEO mają zastosowanie. Wyszukiwanie słów kluczowych, treści, linki, techniczne pozycjonowanie lokalne Nowy Targ na stronie – wszystkie te elementy są obecne, ale z naciskiem na pozycjonowanie lokalne.

Agencja interaktywna pozycjonująca lokalnie zapewnia zwiększenie sprzedaży

Jednak to, co odróżnia SEO lokalne w wynikach wyszukiwania od organicznego, to fakt, że Google wykorzystuje dodatkowy zestaw czynników rankingowych do uszeregowania lokalnych wyników wyszukiwania, takich jak:

Obecność wpisu w Google Moja Firma

Słowa kluczowe użyte w profilu Google Moja Firma

Recenzje online

Słowa kluczowe użyte w recenzjach online

Cytowania NAP (nazwa, adres i numer telefonu)

Liczba „check-inów” w danej lokalizacji

Udostępnienia w mediach społecznościowych

Ocena gwiazdkowa na Mapach Google

Utwórz i zoptymalizuj swoje konto Google Moja Firma

Powszechną praktyką wśród firm jest tworzenie wpisu biznesowego w Google, znanego również jako profil biznesowy, w celu zwiększenia widoczności w Google. Profile biznesowe pojawiają się w Mapach Google oraz w lokalnych wynikach wyszukiwania Google i mogą być ważnym narzędziem SEO i generowania leadów. W profilu biznesowym klienci mogą zostawiać opinie, dodawać zdjęcia, zadawać pytania i odpowiadać na nie, i nie tylko. Profil biznesowy może również zostać zapełniony odpowiednimi informacjami, które Google pobierze z całej sieci.

Aby jednak móc zarządzać profilem biznesowym i edytować go, należy utworzyć dla niego konto Google Moja Firma. Google Moja Firma to bezpłatne i łatwe w użyciu narzędzie, które pozwala firmom zarządzać swoją obecnością online w Google, w tym w Wyszukiwarce lokalnej i Mapach Google.

Zachowaj spójność

Jeśli chodzi o Google Moja Firma, najważniejsza jest spójność. Wszystko, co wprowadzasz do swojego konta Google Moja Firma, powinno być zgodne nie tylko z Twoją witryną, ale także z cytatami NAP w sieci. Wszelkie niespójności mogą być ogromną czerwoną flagą. Jeśli Google nie będzie w stanie określić, które informacje o Twojej firmie są poprawne, może w ogóle nie pokazywać jej w lokalnych wynikach wyszukiwania.

W związku z tym, jeśli firma zmieni nazwę, fizyczną lokalizację lub numer telefonu, należy natychmiast zaktualizować konto Moja Firma Google oraz wszelkie wpisy w lokalnych katalogach firm. Ponadto należy usunąć wszelkie znalezione duplikaty.

Kontakt z klientami

Konsumenci mogą wchodzić w interakcje z Twoim profilem biznesowym na wiele sposobów, a Ty możesz nawiązać z nimi kontakt za pośrednictwem swojego konta Google Moja Firma. Możesz odpowiadać na recenzje, odpowiadać na pytania i włączać bezpośrednie wiadomości. Za pomocą Google Moja Firma możesz nawet publikować posty na swoim profilu biznesowym, a nawet udostępniać swoją stronę Google Moja Firma w mediach społecznościowych.

Zyskaj wgląd

Karta „Wgląd” w pulpicie nawigacyjnym Google Moja Firma może być doskonałym źródłem cennych informacji o wynikach wyszukiwania lokalnego. Możesz poznać swoich odbiorców, zobaczyć, jakich haseł używają klienci, aby znaleźć Twój profil biznesowy i jakie działania podjęli na Twojej liście, dowiedzieć się, jak Twoja firma wypada w porównaniu z innymi profilami w Twojej kategorii i nie tylko.

Zgłoś swoją witrynę do wysokiej jakości katalogów biznesowych

Google Moja Firma nie jest jedyną platformą do publikowania i udostępniania treści o zasięgu lokalnym. Istnieją różne ogólne i branżowe katalogi biznesowe, które możesz rozważyć pod kątem lokalnej cytowalności. Zgłoszenie witryny do wysokiej jakości katalogów biznesowych może znacznie zwiększyć jej pozycję w wynikach wyszukiwania.

Katalogi biznesowe pomogą znaleźć potencjalnych klientów

Nawet jeśli Twoja witryna nie ma zbyt wysokiej pozycji w rankingu, wpis w renomowanym katalogu biznesowym może uzyskać wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. Ponadto, z niektórych katalogów można uzyskać wysokiej jakości linki zwrotne typu do-follow, które zwiększą autorytet witryny i poprawią jej pozycję w wynikach wyszukiwania.

Marketing internetowy – bądź wybiórczy

Bardzo ważne jest, abyś zamieszczał swoją stronę tylko w wysokiej jakości katalogach biznesowych. Można by pomyśleć, że „im więcej katalogów opublikuję, tym większa będzie moja widoczność”. Jednak w rzeczywistości umieszczanie witryny w niezaufanych katalogach może mieć negatywny wpływ na rankingi.

Spójnie pozycjonuj stronę internetową

Pamiętaj: spójność jest bardzo ważna, dlatego dane NAP w różnych sieciach i katalogach lokalnych muszą być identyczne. Jeśli Google nie będzie w stanie określić, która informacja o Twojej firmie jest właściwa, może w ogóle nie pokazywać jej w wynikach wyszukiwania.

Przeprowadzaj badania słów kluczowych pod kątem lokalnego SEO

Badanie słów kluczowych to proces znajdowania terminów i ciągów zapytań, których ludzie używają do wyszukiwania informacji na dany temat, a także określania, jak często te słowa kluczowe są używane w wyszukiwarkach i jak trudno jest uzyskać dla nich pozycję w rankingu. Jak już wspomnieliśmy, wyszukiwanie słów kluczowych dla lokalnego SEO jest bardzo podobne do SEO organicznego. Jednak w przypadku pozycjonowania lokalnego i za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego Google Moja Firma, możesz wprowadzić słowa kluczowe bezpośrednio do swojego profilu biznesowego.

Potrzeby w wyszukiwarce google

Ważne jest, aby opisy produktów i usług na Twojej stronie internetowej odzwierciedlały to, czego ludzie szukają w Twojej okolicy. Użycie narzędzia do badania słów kluczowych, takiego jak Semrush lub Moz, pomoże Ci znaleźć najpopularniejsze słowa kluczowe i frazy wyszukiwane przez firmy z Twojej branży oraz określić, jak trudno będzie je wypozycjonować lokalnie.

Kampanie reklamowe i projekty graficzne na podstawie słów kluczowych na Twojej stronie internetowej

Łącząc popularność słów kluczowych z trudnością rankingową, można zidentyfikować „słodkie punkty” wyszukiwania, czyli słowa i frazy kluczowe, które opisują produkt lub usługę i mają duże szanse na dobre wyniki dla Twojej firmy w lokalnych wynikach wyszukiwania. Mając te słowa kluczowe i frazy w ręku, można zacząć optymalizować treści wokół nich.

Zachęcaj klientów do wystawiania recenzji – pozycjonowanie stron

Prawie każdy czyta recenzje online przed podjęciem decyzji o zakupie, ponieważ większość klientów ufa recenzjom online tak samo jak rekomendacjom od przyjaciół i rodziny. Recenzje są dowodem społecznym, co sprawia, że mają one kluczowe znaczenie dla kupujących i są istotną częścią głównego algorytmu Google. Dotrzyj do swojej grupy docelowej!

Reputacja wznosi stronę www do góry – pozycjonowanie lokalne

W lokalnym SEO reputacja jest wszystkim. Pozytywne, wysokiej jakości recenzje nie tylko zwiększą prawdopodobieństwo odwiedzin sklepu przez nowych klientów, ale także poprawią widoczność i pozycję Twojej marki w lokalnych wyszukiwaniach. Jak już wspomnieliśmy, recenzje i oceny online są jednym z najważniejszych czynników rankingowych w wyszukiwaniu lokalnym. Dlatego też, jeśli masz więcej i lepsze recenzje niż konkurencja, masz większe szanse na wyższą pozycję w wyszukiwaniach lokalnych.

Zleć opiekę nad recenzjami agencji interaktywnej

Recenzje Google są najbardziej widoczne, ponieważ są wyświetlane w lokalnych wynikach wyszukiwania oraz w panelu Google Moja Firma (który pojawia się po prawej stronie SERP po wyszukaniu nazwy firmy) i mają największą wagę. Dlatego dodanie prośby o recenzję w Google Moja Firma na stronie kasy lub nawet w podpisie wiadomości e-mail nie jest złym pomysłem. Algorytm Google bierze jednak pod uwagę również recenzje w innych witrynach, dlatego warto postarać się o recenzje we wszystkich witrynach, które mogą odwiedzać Twoi docelowi odbiorcy.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top