skip to Main Content

Pozycjonowanie Kwidzyn, a słowa kluczowa

Badanie słów kluczowych SEO ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia wyższych pozycji w wyszukiwarkach i większego ruchu organicznego na stronie. Badania słów kluczowych SEO mogą zadecydować o tym, czy Twoja witryna przepadnie w tysiącach wyników, czy znajdzie się na pierwszym miejscu w wyszukiwarce. Słowa kluczowe są tym, czego ludzie szukają i czego wyszukiwarki używają w swoich algorytmach rankingowych.

Pozycjonowanie strony internetowej, a keywords

Badania słów kluczowych nigdy nie powinny schodzić na dalszy plan, dlatego istnieje kilka wskazówek, jak należy je przeprowadzać, aby uzyskać najlepsze wyniki w lokalnym SEO:

Główne słowa kluczowe a słowa kluczowe o długim ogonie – pozycjonowanie lokalne

Słowa kluczowe dzielą się na dwie kategorie: główne słowa kluczowe i słowa kluczowe o długim ogonie. Słowa kluczowe o długim ogonie mogą przynieść więcej potencjalnych klientów i ruchu docelowego, ponieważ dzięki nim pozycjonowanie stron internetowych jest łatwiejsze.

Dobór słów kluczowych jest częścią procesu pozycjon0wania

Główne słowa kluczowe mogą być bardzo trudne do skutecznego targetowania. Jednak w przypadku konkurowania z mniejszą liczbą lokalnych konkurentów, trafnie dobrane główne słowa kluczowe mogą pomóc w uzyskaniu wyższej pozycji w rankingu. Główne słowa kluczowe i długoogonowe słowa kluczowe powinny być odpowiednio zintegrowane.

Długi ogon w wyszukiwarce google

Długie słowa kluczowe są tym, co przyniesie najbardziej docelowych klientów, co może prowadzić do zwiększenia ruchu organicznego. Zamiast pojedynczych słów, jak w przypadku głównych słów kluczowych, długoogonowe słowa kluczowe składają się z krótkich fraz opisowych, które ludzie mogą wpisywać w wyszukiwarkach.

Słowa kluczowe a obszary lokalne

Rozważając badania słów kluczowych SEO, warto pomyśleć o dodaniu do słów kluczowych nazwy swojej lokalizacji. Jako handlowiec możesz mieć obszar geograficzny, który obsługujesz. Dodanie miejscowości, miast lub powiatów jako słów kluczowych może pomóc w uzyskaniu bardziej ukierunkowanego i istotnego ruchu na Twojej stronie. Lokalne słowa kluczowe zawierają frazy specyficzne dla danej lokalizacji, które przyciągną na Twoją stronę ludzi z Twojego regionu. Google stosuje obecnie podejście „local-first”, jeśli chodzi o zwracanie list wyszukiwania i pozycjonowanie stron, faworyzując firmy z listą lokalną znajdującą się w pobliżu osoby dokonującej wyszukiwania.

Myśl jak potencjalni klienci – pozycjonowanie stron www

Podczas badania słów kluczowych SEO warto myśleć jak potencjalny klient i zastanowić się, czego może on szukać w sieci. Zastanów się, jakich słów kluczowych mogą używać i jak mogą odnosić się do Twojego konkretnego rodzaju działalności lub handlu. Zastanów się, co może ich najbardziej interesować i czy zależy im na najlepszej jakości czy na najtańszych ofertach. Klienci mogą wpisywać w Google słowa kluczowe o długim ogonie, takie jak „najlepszy rzemieślnik/cieśla/rękodzielnik w Warszawie” lub „najtańszy hydraulik/budowniczy/tynkarz w rejonie Warszawy”.

Słownictwo: jesteś ekspertem w swoim fachu.

Prawdopodobnie używasz fachowej terminologii, która może się znacznie różnić od tego, czego szukają potencjalni klienci. Na przykład Twoi klienci mogą szukać „stolarzy”, podczas gdy Ty uważasz, że Twoja branża to raczej „stolarz”. Usługi mogą być takie same, ale słowa kluczowe już nie i to może zadecydować o tym, czy potencjalni klienci znajdą Twoją stronę internetową, czy nie. Zapoznaj się z językiem i słowami kluczowymi, których szukają potencjalni klienci i upewnij się, że używasz ich, aby pomóc w dotarciu do grupy docelowej i wyróżnić się pozycjonowaniem stron internetowych.

Narzędzia do słów kluczowych – pozycjonowanie stron Kwidzyn

burza mózgów i wyszukiwanie słów kluczowych to dobre rozwiązanie, ale nie będzie ono szczególnie przydatne bez danych na temat tego, jak słowa te wpływają na ruch na stronie. Istnieje wiele narzędzi, które mogą znacznie pomóc w wyszukiwaniu słów kluczowych dla lokalnego procesu pozycjonowania. Niektóre z nich to Planer Słów Kluczowych Google do wyszukiwania wolumenu wyszukiwanych haseł, SEMRush i Google Trends.

Jakie są korzyści z recenzji online?

Obecnie istnieje wiele witryn z recenzjami online, ponieważ opinie klientów zyskują na znaczeniu. Recenzje stały się integralną częścią budowania reputacji i wiarygodności, a także przynoszą następujące korzyści:

Zaufanie

Klienci ufają recenzjom online. Tworzą one przejrzystość i pozwalają odwiedzającym uzyskać jeszcze więcej wiedzy na temat firmy i jej usług. Ludzie ufają recenzjom od zupełnie obcych osób, ponieważ postrzegają je jako bezstronne opinie, które mają im pomóc w podjęciu decyzji o rezerwacji usługi. 91% osób ufa recenzjom online w takim samym stopniu, jak osobistym rekomendacjom. Ponadto 57% klientów wybiera tylko te firmy, które mają ocenę czterech gwiazdek lub wyższą. Obfitość wysokiej jakości recenzji może przyczynić się do zwiększenia liczby klientów Twojej firmy.

Zarabiaj więcej

Badania wykazały, że konsumenci są bardziej skłonni zapłacić około 31% więcej za usługi, jeśli firma posiada doskonałe recenzje. Klienci są skłonni zapłacić więcej, gdy mają pewność, że otrzymają usługę wysokiej jakości, a pozytywne recenzje od ich rówieśników pomogą im w podjęciu decyzji, czy wybrać Ciebie jako handlowca, czy nie.

Ruch

Badania wykazały, że recenzje online mają ogromny wpływ na liczbę kliknięć i zwiększają ruch organiczny w witrynie. Podniesienie oceny z 3 do 5 gwiazdek skutkuje wzrostem liczby kliknięć o 25%, podczas gdy firmy z 5 gwiazdkami mają o 39% więcej kliknięć niż firmy z 1 gwiazdką. Wykazano, że ocena 3 gwiazdek lub wyższa ma pozytywny wpływ na liczbę kliknięć, podczas gdy firmy posiadające mniej niż 3 gwiazdki miały mniejszą liczbę kliknięć niż firmy, które w ogóle nie miały oceny gwiazdkowej.

Wzrost

87% konsumentów będzie czytać recenzje firm w Internecie, a ponad 70% z nich będzie im ufać. Pozytywne recenzje zwiększają zaufanie do Twojej marki, co z kolei sprawia, że klienci chętniej wybierają Twoją firmę niż konkurencję. Dobre opinie o Twojej firmie nieuchronnie przyczynią się do rozwoju biznesu, ponieważ klienci będą wybierać Twoją firmę, jeśli będą wiedzieć, że oferujesz wysoki poziom wykonania, doskonałą jakość pracy i duże zadowolenie klienta.

Pozycjonujemy strony zwiększając Twoje zyski

Większa sprzedaż: W badaniu przeanalizowano wpływ pozytywnych recenzji na przychody. Okazało się, że każda dodatkowa pozytywna ocena w postaci gwiazdki przekłada się na wzrost przychodów od 5% do 9%. Badanie wykazało, że im więcej informacji firma oferuje klientom, takich jak opinie klientów, tym więcej danych klient ma do dyspozycji, aby pomóc sobie w podejmowaniu decyzji. Recenzje są tylko jednym z elementów układanki reputacji. Jest to jednak element, którego nigdy nie należy zaniedbywać, jeśli chce się zwiększyć sprzedaż i przychody.

Lepsza pozycja w wynikach wyszukiwania google

Jakość i ilość recenzji będzie czynnikiem decydującym o pozycji w wyszukiwarkach. Tak jak klienci korzystają z dobrych i złych recenzji, aby podjąć decyzję o wyborze firmy, tak samo robią to wyszukiwarki. Wyszukiwarki chcą pomóc klientom znaleźć odpowiednią usługę, firmę lub branżę w jak najkrótszym czasie. Opinie klientów są wykorzystywane w algorytmach do sortowania dobrych firm od złych. Im więcej ocen cztero- lub pięciogwiazdkowych otrzyma Twoja firma, tym lepsza będzie jej pozycja w wyszukiwarce, ponieważ może ona być wyświetlana w wysokiej, dobrze widocznej lokalizacji.

Wpływ negatywnych recenzji

Zadowolenie klienta jest istotnym czynnikiem wpływającym na sprzedaż, jednak nie każdy klient zostawia pozytywne recenzje. Negatywne recenzje mogą zaszkodzić Twojej wiarygodności w następujący sposób:

Zaufanie: negatywne recenzje mogą zaszkodzić prestiżowi, wiarygodności, zyskowności, a przede wszystkim wiarygodności firmy. Klienci chcą wiedzieć, że inwestują pieniądze w usługę, która spełni ich oczekiwania, a słabe recenzje mogą sprawić, że stracą zaufanie do Twojej marki.

Mniejsza sprzedaż: około 22% klientów może zostać odrzuconych przez jedną negatywną recenzję. Trzy negatywne recenzje mogą odstraszyć 59% potencjalnych klientów. Skutkuje to mniejszą sprzedażą lub rezerwacjami. Dlatego ważne jest, aby recenzje były jak najbardziej pozytywne, a jednocześnie autentyczne. Firmy z kiepskimi recenzjami mogą odpychać klientów, nie wiedząc nawet, że dany konsument brał je pod uwagę.

Mniejsze zyski: jedna negatywna recenzja może kosztować Twoją firmę utratę klientów. 40% konsumentów twierdzi, że przeczytanie negatywnej recenzji sprawi, że będą chcieli zabrać swoje pieniądze gdzie indziej. 40% konsumentów rozważa wyrzucenie pieniędzy gdzie indziej po przeczytaniu jednej negatywnej recenzji. Choć negatywnym recenzjom nie zawsze można zaradzić, to sposób, w jaki firma zareaguje na taką recenzję, ma wpływ na to, czy klienci skorzystają z jej usług.

Zadbaj o optymalizację strony internetowej

Ludzie niechętnie dokonują zakupów w firmach, które nie mają recenzji: recenzje online mogą skłonić klienta do zakupu lub odrzucić firmę. Ludzie oczekują, że zobaczą opinie o firmie w Internecie i wykorzystają je do podjęcia decyzji, czy skorzystać z usług danej firmy, czy nie. Jeśli firma nie ma żadnych recenzji, może to być negatywne z wielu powodów, w tym gorszego SEO na Twojej stronie internetowej, a także nie wzbudzać zaufania klientów do marki.

Przyciągnij nowych klientów

Potencjalni klienci nie dokonają zakupu w firmie, która ma negatywne recenzje: aż 86% klientów może zostać utraconych, jeśli przeczytają negatywne opinie o Twojej firmie. Często nawet nie wiesz, że w ogóle brali pod uwagę Twoją firmę. Negatywne opinie mogą odstraszyć klientów, nawet jeśli nie klikną na Twoją stronę lub nie nawiążą kontaktu.

 

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top