skip to Main Content

Pozycjonowanie Dzierżoniów – czy warto?

Lokalne pozycjonowanie stron internetowych to jeden z najbardziej wszechstronnych rodzajów marketingu cyfrowego, a także jeden z najszybciej rozwijających się obszarów rynku. Zasadniczo optymalizacja strategii lokalnego pozycjonowania stron internetowych dla Twojej firmy pozwala na bezpośrednie dotarcie do potencjalnych klientów, którzy szukają produktów zarówno na Twoim rynku, jak i w Twojej lokalizacji, dokładnie w czasie, gdy ich szukają.

Pozycjonowanie stron Dzierżoniów

Upewniając się, że jesteś na szczycie stron wyników wyszukiwarek (SERP) i katalogów biznesowych w środowisku lokalnym, dajesz swojej firmie najlepszą możliwą szansę na uzyskanie dodatkowej sprzedaży, dodatkowego ruchu w sieci i wizyt offline.

Pozycjonowanie stron internetowych Dzierżoniów – marketing internetowy na urządzeniach mobilne

W świecie, w którym wyszukiwanie mobilne rozwija się w zawrotnym tempie, a „bystrzy” konsumenci szukają jak najdokładniejszych wyników wyszukiwania, grzechem byłoby nie skorzystać z ulepszonej łączności i przyjaznego dla urządzeń mobilnych podejścia do wyszukiwania.

Skuteczne pozycjonowanie strony

Zasadniczo, skuteczne pozycjonowanie stron www to praktyka, dzięki której można zwiększyć szansę na pojawienie się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, zarówno w konwencjonalnych wynikach organicznych, jak i w lokalnych podsekcjach.

Lokalny biznes w wynikach wyszukiwarki google

Potrzeba informacji, takich jak godziny otwarcia sklepów, jest ważniejsza niż kiedykolwiek; istnieje również post-pandemiczne dążenie do wspierania lokalnych firm, dlatego tak ważne jest zapewnienie możliwości łatwego znalezienia firmy, niezależnie od liczby jednostek czy wielkości przedsiębiorstwa.

Więcej o pozycjonowaniu stron

Ponieważ tak wiele marek twierdzi, że są „globalne”, należy pamiętać, że w rzeczywistości oznacza to, iż posiadają one rozległą sieć lokalną. Dlatego, aby utrzymać się na szczycie i pokonać konkurencję, muszą one zoptymalizować swoją stronę internetową, wpis w Google My Business (GMB) i podać jak najwięcej szczegółów, aby pomóc osobom poszukującym produktów i usług.

Czym jest optymalizacja SEO?

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek internetowych (SEO) to strategia internetowa, która może sprawić, że Twoja witryna będzie wyświetlana na górze stron wyników wyszukiwania. Jeśli chcesz przyciągnąć i zaangażować klientów w swojej okolicy, z pewnością będziesz potrzebować lokalnego pozycjonowania strony. Polega ono na optymalizacji witryny pod kątem lokalnych wyników wyszukiwania. Oto kilka przykładów lokalnych wyszukiwań:

Sklepy odzieżowe w pobliżu mnie

Kliniki w pobliżu

Prawnicy w [nazwa miasta]

Dlaczego lokalne pozycjonowanie sklepów internetowych jest tak ważne dla Twojego biznesu?

Oto tylko niektóre z korzyści:

Istnieje 50% szans, że ludzie odwiedzą Twój sklep fizyczny, jeśli znajdą Cię w Internecie za pomocą lokalnego wyszukiwania w telefonie komórkowym. Jeśli użyją komputera lub tabletu, odwiedzi go co najmniej jedna na trzy osoby.

Prawie osiem na dziesięć lokalnych wyszukiwań z telefonów komórkowych kończy się sprzedażą poza Internetem.

Pierwsi klienci często przeprowadzają wyszukiwanie lokalne, aby potwierdzić istnienie lub lokalizację sklepu.

Niemal wszyscy konsumenci szukają w Internecie lokalnych firm, a ponad 10% ludzi codziennie przeprowadza wyszukiwanie lokalne.

Kto odniesie korzyści z lokalnego SEO? Pozycjonowanie lokalne

Tradycyjne firmy, takie jak restauracje

Profesjonaliści (np. prawnicy) lub osoby oferujące usługi (np. hydraulicy).

Jednak nie wszystkie firmy nadają się do lokalnego SEO, np:

Sklepy e-commerce

Firmy, które nie chcą udostępniać swoich danych kontaktowych

Prywatni sprzedawcy internetowi.

Dodaj się do Google My Business (GMB) i innych katalogów online

Jeśli chcesz uzyskać wysoką pozycję w lokalnych wynikach wyszukiwania Google oraz widoczność w Mapach Google, najlepszym rozwiązaniem jest wpis w GMB.

Utwórz konto GMB i zweryfikuj własność swojej firmy.

Upewnij się, że podane informacje są dokładne i aktualne.

Wpis powinien zawierać ofertę produktów i usług, logo firmy, godziny pracy, metody płatności i zdjęcia.

Natychmiast reaguj na opinie i zapytania klientów.

Publikować posty, takie jak ogłoszenia o nowych produktach, wydarzeniach lub ofertach specjalnych.

Oprócz GMB istnieje wiele innych katalogów internetowych, w których można umieścić swoją firmę (np. YellowPages). Jeśli zamierzasz korzystać z kilku katalogów, upewnij się, że umieścisz w nich:

nazwę firmy, adres i dane kontaktowe

linki zwrotne do Twojej strony

Kompletny i dokładny opis Twojej firmy

Zachęcaj zadowolonych klientów do pisania recenzji

Pozytywne opinie klientów działają jak osobista rekomendacja dla Twojej firmy, produktów i usług. Jeśli chcesz zachęcić klientów do pisania recenzji, rozważ następujące rady:

Poproś o recenzję osobiście po pomyślnym sfinalizowaniu transakcji.

Wyślij wiadomość e-mail lub SMS z prośbą o napisanie recenzji. Upewnij się jednak, że nie docierasz do niezadowolonych klientów.

Zachowaj profesjonalny ton, odpowiadając na recenzje. Podziękuj klientowi za jego opinię i od razu ustosunkuj się do wszelkich skarg.

Twórz blogi lub filmy o lokalnych problemach, nowościach lub wydarzeniach

Pisanie o lokalnych problemach to skuteczny sposób na przyciągnięcie uwagi klientów. Możesz pisać blogi lub tworzyć filmy o lokalnych nowościach, wydarzeniach lub imprezach.

Jeśli piszesz blogi, muszą one mieć określone cechy, aby były interesujące. Zgodnie z tym artykułem blogi powinny być:

Długie i wyczerpujące – Jeśli treść ma ponad 3000 słów, przyciągnie więcej ruchu i backlinków niż krótsze artykuły. Jednak długość bloga zależy również od intencji wyszukiwania Twoich klientów oraz od rodzaju treści. Na przykład infografiki to przede wszystkim obrazy zawierające tylko kilka słów.

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarce google – zadbaj o nagłówki

Długie nagłówki – nagłówki składające się z 14 lub więcej słów prawdopodobnie wygenerują więcej ruchu, udziałów w serwisach społecznościowych oraz backlinków niż krótsze nagłówki. Tytuły, które zawierają frazę „jak to zrobić” często przyciągają najwięcej ruchu. Decyzja o wyborze rodzaju tytułu zależy od preferencji grupy docelowej.

Podtytuły i listy – Podtytuły i listy sprawią, że blog będzie czytelny i przyjazny dla użytkownika. Zachęci to odbiorców do czytania treści i udostępniania jej na portalach społecznościowych.

Stwórz stronę przyjazną dla urządzeń mobilnych i zoptymalizuj ją pod kątem wyszukiwania głosowego

Coraz więcej osób korzysta z urządzeń mobilnych, aby uzyskać dostęp do Internetu. Jest to lukratywne źródło potencjalnych klientów, ponieważ badania wykazały, że trzy na cztery wyszukiwania mobilne kończą się fizyczną wizytą w ciągu 24 godzin.

W związku z tym strategia lokalnego SEO powinna obejmować optymalizację witryny pod kątem urządzeń mobilnych. Strony internetowe coraz częściej otwierane są na komórkach. Oto kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci zacząć:

Szybkość ładowania witryny powinna wynosić trzy sekundy lub mniej

Używaj dużych czcionek, które są wystarczająco czytelne

Zawierać tylko niezbędne obrazy i szczegóły

Zapewnij odwiedzającym doskonałe wrażenia z użytkowania (UX) poprzez wdrożenie intuicyjnego interfejsu użytkownika (UI).

Optymalizacja sklepu internetowego w celu pozyskania nowych klientów

Inną strategią lokalnego SEO, którą warto wdrożyć, jest optymalizacja treści internetowych pod kątem wyszukiwania głosowego. Aby to osiągnąć, należy dostosować treści w taki sposób, aby miały bardziej konwersacyjny ton. Ponadto, powinna ona odpowiadać na tradycyjne pytania, takie jak:

Kto?

Co?

Gdzie?

Kiedy?

Dlaczego?

Jak?

Badanie lokalnych słów kluczowych

Niezwykle ważne jest zidentyfikowanie słów kluczowych używanych przez lokalnych klientów w ich wyszukiwaniach. Mając to na uwadze, można skorzystać z narzędzia Google Keyword Planner, aby dowiedzieć się, jakie słowa kluczowe są często używane w danej lokalizacji. Następnie można utworzyć listę tych istotnych lokalnych słów kluczowych i dodać je do treści witryny i adresów URL. Ponadto na stronach internetowych należy umieszczać lokalne punkty orientacyjne i ważne miejsca. Tworzenie stron www zawsze powinno uwzględniać lokalną optymalizację treści.

Można je dodać do stron lokalizacji i podać takie informacje, jak:

Nazwa, adres i dane kontaktowe

Godziny pracy i dostępność parkingów

Promocje i referencje

Mapy Google dla każdej lokalizacji

Indywidualne opisy

Stwórz stronę, która koncentruje się na ofercie produktów i usług

Jeśli oferujesz różnorodne produkty i usługi, kuszące jest zgrupowanie ich wszystkich na jednej stronie. Może to jednak mieć negatywny wpływ na ranking w wyszukiwarkach, ponieważ Twoja firma/marka nie będzie rozpoznawana jako autorytet w jednej konkretnej dziedzinie. Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem jest umieszczenie na jednej stronie tylko jednego unikalnego produktu lub usługi.

Dlaczego lokalne SEO jest ważne? Jak pozycjonować strony internetowe?

W cyfrowym świecie często (prawie zawsze) powtarzamy, że dobra, dobrze zoptymalizowana strona internetowa ma kluczowe znaczenie dla rozwoju firmy. Wynika to z natury zwyczajów zakupowych konsumentów, ale nie oznacza to jeszcze śmierci głównych ulic.

Lokalne SEO może być ważne nawet dla tych firm, które nie mają stron internetowych, ponieważ pozwala na udostępnienie ważnych informacji kontaktowych i lokalizacyjnych. Oczywiście, jeśli posiadasz stronę internetową, a powinieneś, to lokalne SEO jest świetnym sposobem na pozyskanie nie tylko większego ruchu, ale także bardziej trafnego ruchu zarówno w sieci, jak i poza nią. Użytkownicy, którzy znajdą Cię na podstawie lokalizacji, są zazwyczaj bardziej zaangażowani, a co za tym idzie, bardziej skłonni do konwersji.

Dodatkową korzyścią z dobrze przeprowadzonej praktyki lokalnego SEO jest pojawienie się zlokalizowanych wyników w ramach konwencjonalnych list organicznych. Dla fraz ogólnych, takich jak „hydraulicy”, wyniki zawierają zarówno organizacje krajowe, jak i firmy lokalne. Jest to zatem duża zaleta dla firm lokalnych, które w przeszłości mogły nie pojawić się w wynikach wyszukiwania dla takich terminów.

Ile kosztuje pozycjonowanie stron w Dzierżoniowie?

Aby osiągnąć dobre wyniki w SEO lokalnym, należy przestrzegać tradycyjnych czynników rankingowych SEO, jak w przypadku każdej standardowej kampanii, jednak istnieje szereg unikalnych elementów, które są dostosowane i ważone pod kątem SEO lokalnego. Proces SEO to maraton, jednak specjaliści SEO zrobią wszystko aby wypozycjonować Twoją stronę www z użyciem najlepszych narzędzi. Przez zdecydowaniem się na usługę, możesz wykorzystać bezpłatny audyt seo – obecnie jest dostępny w prawie każdej agencji seo.

Wnioski

Jako właściciel firmy musisz koniecznie zastosować strategie lokalnego SEO, aby przyciągnąć i zaangażować klientów z Twojej okolicy. Przede wszystkim należy umieścić swoją firmę na liście GMB i innych katalogach internetowych. Należy również wyszukiwać lokalne słowa kluczowe i umieszczać je w blogach, filmach i treściach internetowych. Ponadto należy zachęcać zadowolonych klientów do pisania pozytywnych recenzji i referencji. Wreszcie, przeznaczając jedną stronę na każdy z oferowanych produktów i usług, można szybko zbudować autorytet marki.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top