skip to Main Content

Niesamowita skuteczność – pozycjonowanie Zagna

Około 80% wyszukiwań lokalnych kończy się zakupem. Czy jesteś pewien, że Twoi klienci znajdą Cię podczas wyszukiwania lokalnego?

Co to jest lokalne pozycjonowanie strony internetowej?

Lokalne pozycjonowanie strony www to strategia optymalizacji wyszukiwarek, która pomaga Twojej firmie być bardziej widoczną w lokalnych wynikach wyszukiwania w Google oraz innych serwisach wyszukiwawczych i mapach.

Na jakie efekty pozycjonowania możesz liczyć?

Pojawienie się w lokalnym 3-paku, daje Twojej firmie x5 więcej wyświetleń. Biorąc pod uwagę, że 80% wyszukiwań lokalnych zamienia się w zakupy, matematyka jest prosta. Pierwszym krokiem jest wdrożenie systemu zarządzania lokalizacją. Pozycjonowanie stron na rynku lokalnym to obecnie must-have. Zwłaszcza w przypadku małego biznesu – proces pozycjonowania strony jest kluczowy.

Buduj cytaty w odpowiednich katalogach

Nie chodzi tu o link building per se, ale o upewnienie się, że Twoja firma jest zarejestrowana w znanych katalogach biznesowych.

Na czym polega podstawowa optymalizacja strony?

Jeśli skupisz się na wysokiej jakości domenach i katalogach z odpowiednią grupą odbiorców, skorzystasz na powiązaniu z domeną i potencjalnie uzyskasz bezpośredni ruch odsyłający. W cytatach należy stosować spójny format NAP (nazwa, adres, numer telefonu). Jest to ważne, ponieważ stanowi potwierdzenie dla wyszukiwarek, że ta sama firma jest wymieniana w wielu autorytatywnych miejscach w sieci, co jest dobrym sygnałem jakości.

Zachowaj spójność, jeśli zależy Ci na widoczności witryny

Utwórz swoją listę firm i używaj tej samej kopii, jeśli to tylko możliwe, aby zachować spójność i szybkość konfiguracji. Następnie przeznacz niewielki budżet na przetestowanie płatnych katalogów (często są to po prostu rozszerzone usługi świadczone przez tych samych usługodawców, na przykład rozszerzony wpis, który jest lepiej promowany na stronie).

Zawartość

Pisanie wartościowych i interesujących wpisów na blogu dla małej firmy jest świetnym narzędziem do przyciągnięcia i zatrzymania odwiedzających Twoją stronę. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto się za to zabrać, niedawno przedstawiliśmy Ci wszystkie powody, dla których właśnie teraz jest dobry moment na rozpoczęcie blogowania dla Twojej małej firmy.

Zwiększenie widoczności serwisu przez odpowiedni kontent

Bardzo pomocne jest, aby użytkownicy Internetu, którzy nie są jeszcze lojalnymi zwolennikami Twojej firmy, mogli znaleźć Twoje wpisy na blogu, dlatego optymalizacja ich pod kątem wyszukiwań w Google (search engine optimization lub SEO) jest niezwykle ważna.

Pisz więcej słów

Nie każdy post musi być tak długi, ale prawdopodobnie chcesz, aby w 80% Twoich blogów liczył co najmniej 950 słów.

Im dłuższy tekst, tym więcej dowodów ma Google, aby określić temat, jakość i trafność wpisu na blogu – dodaj nagłówki i upewnij się, że używasz kluczowych słów i fraz wiele razy w naturalny sposób.

Content marketing to podstawa

Jeśli będzie mniej słów, Google nie będzie miał dowodów na to, że posiadasz odpowiedzi na pytania wyszukiwaczy, a zatem nie umieści Twojej strony lub bloga wysoko w rankingu.

Przejrzystość, a pozycjonowanie stron www

Zadbaj o czytelność artykułu – jeśli wpis na blogu nie jest łatwy w odbiorze, użytkownik nie wyniesie z niego żadnej wartości i prawdopodobnie nie odwiedzi ponownie Twojej strony. Oznacza to rozbicie długich akapitów tekstu na łatwe do przyswojenia fragmenty z przyjaznymi dla SEO nagłówkami i podnagłówkami.

Dodaj recenzje Google do swojej lokalnej strony biznesowej

Przetestowałem to na kilku witrynach i rozmawiałem z kilkoma zaufanymi przyjaciółmi z branży SEO. Recenzje Google mogą mieć pozytywny wpływ na ranking w zależności od częstotliwości ich pojawiania się; jeśli stale otrzymujesz nowe, pozytywne recenzje, a Twoja konkurencja nie, będzie to korzystne dla Twojego lokalnego SEO.

Pisz często, aby pojawić się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania

Jednak kluczowym czynnikiem jest tu częstotliwość, więc jeśli w krótkim czasie pojawi się duża liczba recenzji, a potem przez kilka miesięcy nic, prawdopodobnie wzrost w SERP-ach będzie krótkotrwały. Również nagły wzrost liczby 5-gwiazdkowych recenzji, a następnie całkowity brak reakcji może wydać się wyszukiwarkom podejrzany. Przeprowadziłem prosty test na mojej własnej stronie internetowej przez sześć tygodni. Nie robiłem nic innego na mojej stronie, poza zachęcaniem klientów do pozostawienia recenzji w Google po udanym projekcie (uwaga – nie płatnym, co jest niedopuszczalne).

Pozyskiwanie wartościowych linków – pozycjonowanie stron internetowych

Nie prowadziłem branżowego PR ani blogów, a moja aktywność społeczna była stosunkowo niewielka. Dla moich trzech najważniejszych słów kluczowych, gdzie regularnie znajdowałem się na pozycjach od drugiej do piątej w Google, udało mi się awansować na pierwsze miejsce na trzy tygodnie, zanim moja pozycja zaczęła się ponownie wahać, choć po sześciu tygodniach nadal obserwuję dłuższy czas na pozycji #1. Zastrzegam, że jest to tylko prosty test, a nie szczegółowe badanie, ale wyniki są wystarczające, aby przekonać mnie, że zwiększanie liczby recenzji nie jest tylko „miłym dodatkiem”, ale powinno być integralną częścią lokalnego SEO.

Udostępnij przyjazny dla użytkownika lokalizator sklepu

Ułatw klientom znalezienie informacji o Twoim sklepie. Jest to niezwykle ważne w przypadku urządzeń mobilnych, gdzie zły projekt interfejsu użytkownika i wydajność strony (np. niska prędkość ładowania strony) mają znaczący wpływ na współczynnik wyjść/odpadów.

Zwiększenie widoczności witryny w wynikach wyszukiwania google

Należy pamiętać, że wysoki współczynnik odrzuceń na stronie sklepu niekoniecznie jest zły; użytkownik mógł szybko znaleźć to, czego szukał, i opuścić stronę, co jest naturalnym wyjściem. Ważne jest, aby mierzyć interakcje na stronie z różnymi elementami treści, takimi jak mapy, aktywność w sklepie, połączenia ze sklepem itp.

Jak powinna wyglądać działająca strona internetowa?

Mierząc, co jest najbardziej popularne, można zoptymalizować układ strony, aby pomóc klientom, a także dowiedzieć się, czy ludzie sięgają po informacje, czy po prostu wychodzą.

Połącz swoją stronę Google+ z lokalną stroną biznesową aby zaistnieć w wynikach organicznych wyszukiwarek internetowych

Zakładając, że masz stronę Google+, czego oczekuje się od większości firm, nawet jeśli jest ona wykorzystywana tylko do aktualizacji blogów i ponownego wykorzystania innych treści społecznościowych, takich jak posty na Facebooku.

Powiązanie wszystkiego razem jest ważne, aby nie mieć zduplikowanych właściwości, co jest zaskakująco łatwe do osiągnięcia!

Zadbaj o stronę internetową – skonfiguruj listę

Z doświadczenia wiem, że konta Google mogą stać się kłopotliwe, gdy próbujesz skonfigurować lokalną listę biznesową, mając wcześniej utworzoną stronę Google+. Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której masz oba konta, możesz przenieść funkcje lokalne na stronę marki, aby wszystko było razem.

Pozycjonowanie lokalne a UX

Google jest zdecydowanie najbardziej frustrujące z punktu widzenia UX. Przed połączeniem właściwości, takich jak Google+ i YouTube, upewnij się, że masz uporządkowane strony marki i strony firmowe oraz że usunąłeś wszystkie duplikaty. Usunięcie powiązanego kanału na YouTube może być niesamowicie skomplikowane.

 

Zainwestuj w lokalny PR – pozycjonowanie strony www

Chociaż nie jest to optymalizacja techniczna, jest ściśle powiązane i może mieć wyraźny wpływ na lokalne SEO i linkowanie wewnętrzne. Lokalny PR powinien mieć na celu podniesienie profilu firmy wśród lokalnych influencerów, zarówno w prasie, jak i poprzez kanały internetowe, takie jak media społecznościowe i kontakty z blogerami.

PR jest ważny, jeśli chodzi o pozyskiwanie linków przychodzących

Dobra strategia PR lokalnego pozwoli na uzyskanie rozgłosu wśród szanowanych influencerów z istniejącą publicznością, dzięki czemu Twoja historia zostanie przedstawiona przez osoby, które zostaną wysłuchane.

Korzyścią dla SEO jest prawdopodobieństwo

Bezpośredniego ruchu na stronie internetowej z przekazu PR.

Ruch odsyłający z domen, w których zamieszczono linki w historiach.

Zwiększona konwersacja społeczna na temat Twojej marki i udostępnione linki.

Więcej recenzji w Google dla sklepu w wyszukiwarkach internetowych.

Działania PR można mierzyć, choć trudniej jest je powiązać z wynikami konwersji niż w przypadku kanałów takich jak płatne media.

Obserwuj wynki w marketingu internetowym

Na przykład, gdy współpracujesz z blogerami, możesz śledzić sesje polecające z ich domen i mierzyć wydajność tego ruchu w odniesieniu do zdarzeń konwersji i innych KPI. Śledź również zachowania użytkowników.

Monitoruj wyniki konkurencji w wyszukiwarce google

Ważne jest, aby wiedzieć, co Twoja konkurencja robi w zakresie lokalnego SEO. Zalecam przeprowadzenie prostego benchmarkingu, dostosowanego do Twoich KPI. Na przykład, monitoruj ich recenzje w Google. Dodatkowo, przydatny może być audyt seo, który przeprowadzi agencja marketingowa. Wyszukiwarka google zapewni widoczność strony, jeśli tylko Ty lub agencja seo o to zadbacie. Pomocna jest również google search console.

Marketing internetowy a social media

Jeśli posiadają profile w mediach społecznościowych dla lokalnych sklepów, monitoruj ich aktywność, np. regularność wpisów na Google+, liczbę komentarzy, liczbę akcji +1 itp.

Jak uzyskać dobre efekty pozycjonowania strony?

Jeśli konkurent robi coś dobrze, czego możesz się nauczyć? Zastosuj to w swoim biznesie. Jeśli jednak uważasz, że wysiłek (czas i koszty) związany z nadrabianiem zaległości przewyższa korzyści, skup się na innych taktykach lokalnego SEO. Trudno być najlepszym we wszystkim, więc czasami opłaca się wykorzystać słabości konkurencji i stać się numerem jeden w danej dziedzinie.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top