skip to Main Content

Najskuteczniejsze pozycjonowanie Jelenia Góra

Pozycjonowanie stron Jelenia Góra jest dokładnie tym, czym się wydaje. Jest to praktyka polegająca na optymalizacji obecności w Internecie w celu zwiększenia widoczności w wyszukiwarkach dla lokalnych użytkowników.

Dlaczego więc wyszukiwanie lokalne jest ważne? Ponieważ 45% wszystkich wyszukiwań w Google dotyczy firm lokalnych. Badanie przeprowadzone przez Forbes wykazało, że 95% osób używa swoich urządzeń mobilnych do wyszukiwania lokalnego – z czego 61% dzwoni do firmy, a 59% odwiedza ją.

Inne badanie wykazało, że 88% osób wyszukujących firmy lokalne za pomocą urządzeń mobilnych dzwoni do firmy lub odwiedza ją w ciągu 24 godzin.

Pakiet lokalny Google to Święty Gral marketingu wyszukiwania lokalnego w przypadku Twojej strony. Widziałeś te trzy firmy, które pojawiają się w ramce na górze strony wyszukiwania wraz z mapą i upuszczonymi pinezkami… Cóż, nic dziwnego, że uzyskują one więcej kliknięć i więcej klientów niż linki, które pojawiają się niżej na stronie.

Nasuwa się pytanie: jak firmie udaje się dostać do pierwszej trójki? Wszystko to jest częścią solidnej kampanii SEO, a zaczyna się od zrozumienia lokalnego SEO – jak to działa i jak grać w tę grę.

Pozycjonowanie stron internetowych Jelenia Góra – czy go potrzebuję?

Jeśli Twoja firma ma lokalną bazę klientów, Lokalne pozycjonowanie stron Jelenia Góra może przynieść Ci korzyści.

Niektóre firmy mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, że dzięki lokalnemu SEO mogą przyciągnąć więcej osób spoza swojej okolicy. Jest to szczególnie istotne dla firm z branży gastronomicznej lub hotelarskiej, gdzie goście spoza okolicy mogą szukać informacji z innych miejsc, zanim przyjdą do Twojego lokalu.

Dla jakich małych firm nadaje się pozycjonowanie stron Jelenia Góra?

 • Hotelarstwo – hotele, restauracje, kawiarnie, bary itp.
 • Praktyki medyczne – lekarze, dentyści, kliniki
 • Kancelarie prawne – adwokaci, radcowie prawni
 • Lokalne usługi – kwiaciarnie, hydraulicy, elektrycy, salony fryzjerskie, księgowi, centra fitness itp.

Dlaczego lokalne pozycjonowanie stron internetowych Jelenia Góra jest ważne?

Lokalne pozycjonowanie stron pomaga Twojej firmie wyróżnić się – nawet jeśli nie masz strony internetowej – i zwiększyć ruch do Twojej siedziby dzięki leadom online.

Ponieważ są to zapytania od osób, które szukają produktów lub usług oferowanych przez Twoją firmę, istnieje duże prawdopodobieństwo, że osiągną one wysoki współczynnik konwersji.

Liczba wyszukiwań z intencją lokalną rośnie – obecnie 4 na 5 konsumentów korzysta z wyszukiwarek w celu znalezienia informacji lokalnych, a informacje z wyników wyszukiwania kierują 70% konsumentów do sklepów fizycznych.

Lokalne pozycjonowanie Jelenia Góra pomaga również w podejmowaniu decyzji na korzyść Twojej firmy. Im więcej informacji o Twojej firmie mają przed wizytą, tym bardziej jesteś w ich oczach godny zaufania.

Gdzie są wyświetlane lokalne wyniki wyszukiwania?

Lokalne wyniki wyszukiwania pokazują wybór (Snack Pack lub Local Pack) trzech najbardziej trafnych wyników. Pojawiają się one w ramce pod reklamami pay-per-click, wraz z mapą z naniesionymi pinezkami.

Google moja firma, a pozycjonowanie stron internetowych Jelenia Góra

Profil Google Moja Firma jest całkowicie darmowy i stanowi ważny etap każdej kampanii SEO – jeśli jeszcze go nie założyłeś dla swojej firmy, powinien to być następny krok na Twojej liście rzeczy do zrobienia.

Umożliwia on rejestrację w „katalogu biznesowym” Google, gdzie umieszcza się ważne informacje o firmie. Obejmują one zdjęcia, lokalizację, adres, adres strony internetowej, dane kontaktowe, godziny otwarcia i opinie klientów.

Jeśli adres firmy nie jest aktualizowany w Google Moja Firma i innych katalogach online, nie pojawi się on w wyszukiwarce „w pobliżu mnie” lub „w nazwa miejscowości„.

Organiczne wyniki wyszukiwania gwarantują zwiększenie liczby klientów

Poprawa ogólnej optymalizacji wyszukiwania organicznego pomoże w rankingu Google i zwiększy prawdopodobieństwo, że Twoja witryna znajdzie się w pożądanym polu pierwszej trójki.

Jakie są kluczowe czynniki rankingowe wpływające na skuteczne pozycjonowanie stron www?

Trzy najważniejsze czynniki, według Google, to:

Trafność: jak dobrze wyszukiwane przez ludzi informacje pasują do wpisu lokalnego. Dodanie szczegółowych informacji o firmie może pomóc Google lepiej zrozumieć Twoją działalność i dopasować Twoją listę do najbardziej trafnych wyszukiwań.

Odległość: jak daleko potencjalna firma znajduje się od terminów lokalizacji użytych w wyszukiwaniu. Jeśli klient nie poda lokalizacji w wyszukiwaniu, Google obliczy odległość na podstawie tego, co wiadomo o jego lokalizacji.

Prominencja: jak bardzo znana jest dana firma, na podstawie informacji, które Google posiada o firmie z całego internetu (takich jak linki, artykuły i katalogi). Liczba i ocena recenzji Google są również brane pod uwagę w rankingu wyszukiwania lokalnego – więcej recenzji i pozytywnych ocen poprawi lokalny ranking firmy.

Jak agencja SEO Jelenia Góra może pomóc?

Nasze usługi obejmują audyt lokalnego SEO i planowanie strategiczne, zarządzanie danymi, lokalne kampanie marketingowe i dostarczanie treści w następujących obszarach:

Google my business (GMB)

Upewnienie się, że Twój NAP (nazwa, adres i numer telefonu) jest spójny we wszystkich katalogach internetowych, w których się zarejestrowałeś. Jeśli są jakieś rozbieżności, Google prawdopodobnie nie umieści Twojej firmy w Pakiecie Lokalnym.

Cytaty NAP

Cytowanie lokalne ma miejsce wtedy, gdy strona internetowa innej firmy (np. blog, artykuł lub witryna z recenzjami) wymienia Twoją firmę jako punkt odniesienia. Może ona zawierać nazwę firmy, lokalizację lub dane kontaktowe. Nie wymaga to linku zwrotnego do witryny użytkownika.

Treści lokalne pomogą Ci zaistnieć w wyszukiwarce google

Blogi to świetny sposób na zamieszczenie tematów istotnych z lokalnego punktu widzenia, które mogą nie pasować do stron docelowych witryny. Lokalizacja może być również stosowana w treści strony, znacznikach tytułu, opisach meta i znacznikach obrazu.

Opinie online – pozycjonowanie stron

W branży hotelarskiej można uzyskać wyższą pozycję w rankingu Google, jeśli ma się pozytywne oceny lub recenzje. Prawdopodobnie z czasem przeniesie się to na inne branże – dlatego zamieszczanie świetnych recenzji i referencji w katalogu biznesowym oraz w witrynach zewnętrznych jest kluczem do zdobycia pozycji.

Google będzie uwzględniać liczbę recenzji w rankingu firm lokalnych. Chociaż dla wyszukiwarki nie ma znaczenia, czy są one pozytywne czy negatywne, ich rzeczywista treść z pewnością wpłynie na klientów, ruch, konwersje i przychody.

Lokalne backlinki – pozycjonowanie lokalne

Pomoc w zdobywaniu backlinków z takich stron jak lokalne gazety, lokalne katalogi, dystrybutorzy i dostawcy.

Wdrażanie lokalnych strategii związanych z pozycjonowaniem stron internetowych oznacza, że wyszukiwania stają się wysoce ukierunkowane na Twoją firmę. Lokalne wyszukiwania szukają konkretnej firmy lub lokalizacji, co oznacza, że przy prawidłowym wdrożeniu, Twoja firma może mieć lepszą pozycję do promowania produktów lub usług, które oferuje.

Ile kosztuje pozycjonowanie stron?

Lokalne pozycjonowanie Jelenia Góra jest tanie w porównaniu z tradycyjnymi metodami reklamy. Koszt umieszczenia reklamy w lokalnej gazecie lub stacji radiowej może kosztować setki, a nawet tysiące. Wiele technik lokalnego SEO można stosować i wdrażać bezpłatnie, dzięki czemu można wydać więcej pieniędzy na inne strategie SEO, jeśli się chce.

Lokalne wyszukiwarki zazwyczaj szukają informacji o lokalnych firmach, więc posiadanie łatwo dostępnych informacji (tj. nazwy, adresu i danych kontaktowych) na swojej stronie internetowej oraz w określonych, zaufanych katalogach pomoże w realizacji strategii biznesowej i będzie sprzyjać sprzedaży.

Co to jest wpis biznesowy?

Wpis biznesowy [znany również jako cytat lokalny] jest podsumowaniem wszystkich istotnych informacji o Twojej firmie. Mogą one służyć jako potężne narzędzie dla Twojej firmy i pełnią szczególnie ważną funkcję w zwiększaniu widoczności Twojej witryny i poprawianiu SEO.

Co więcej, budowanie linków w ten sposób jest formą white-hat SEO, która oferuje niezrównane korzyści dla SEO witryny w przeciwieństwie do metod black hat lub grey hat.

Co składa się na wpis biznesowy?

Nazwa, adres, numer telefonu i adres URL witryny zazwyczaj składają się na wpis biznesowy lub lokalny. Większość wpisów zawiera co najmniej te informacje, ale może również zawierać inne szczegóły, takie jak:

 • Opis działalności
 • Kategoria firmy
 • Zdjęcia firmy
 • Godziny pracy
 • Wskazówki dojazdu
 • Filmy wideo
 • Akceptowane formy płatności
 • Godziny otwarcia w dni świąteczne
 • Dostępność
 • Opinie klientów
 • Linki do platform społecznościowych
 • Adres e-mail

Zadbaj o pozycjonowanie strony – wypełnij jak największą liczbę tych elementów

Aby dostarczyć potencjalnym klientom cennych informacji, zalecamy wypełnienie jak największej liczby tych elementów. Jednocześnie informacje te pomagają Google dowiedzieć się więcej o Twojej firmie, dzięki czemu algorytm może określić, jak Twoja witryna powinna znaleźć się w rankingu.

I wiesz co, im więcej Google wie o Twojej firmie, tym większym zaufaniem obdarzy Twoją witrynę i tym wyżej w rankingu Google będziesz się wspinać! To wszystko osiągniesz inwestując w pozycjonowanie lokalne.

Zarządzanie listami firm lokalnych – pozycjonowanie lokalne

Cytowania lub listy biznesowe są często tworzone poprzez automatyczne agregowanie danych z głównych platform danych biznesowych i umieszczanie ich w katalogach niższego szczebla.

Z tego powodu niezwykle ważne jest, aby firmy zarządzały swoimi lokalnymi listami, dzięki czemu mogą kontrolować rozprzestrzenianie się informacji (lub błędnych informacji) na inne strony internetowe. Firmy, które publikują nieprawidłowe nazwy firm, adresy, numery telefonów lub strony internetowe, mogą zaszkodzić swoim rankingom, ruchowi i przychodom.

Jeśli widzisz w sieci nieprawidłowe informacje o swojej firmie, skontaktuj się z katalogiem lub stroną internetową i poproś o poprawienie błędów. W zależności od platformy, czasami łatwo jest wprowadzić zmiany, a czasami jest to dość trudne.

Dlaczego wpisy firm mają znaczenie dla SEO dla Jeleniej Góry?

Lokalne listy firm są ważne dla SEO, ponieważ generują backlinki o wysokiej autorytatywności i zwiększają widoczność firmy w lokalnych wynikach wyszukiwania.

Listy lokalne nie zawsze zawierają link zwrotny do Twojej strony internetowej, ale przynajmniej kierują więcej użytkowników do Twojej firmy i udowadniają Google, że jest to firma działająca zgodnie z prawem. I zgadnij, że istnieje wiele korzyści wynikających z umieszczania firm w wykazach dla SEO, a oto one!

Zwiększają widoczność Twojej firmy w wynikach wyszukiwania lokalnie

Gdy Google decyduje o tym, które firmy umieścić w rankingu w wyszukiwaniach lokalnych, bierze pod uwagę liczbę wpisów firm w Twojej witrynie oraz ich jakość. Im więcej pozycji, tym wyższa jakość tych pozycji, tym większe zaufanie i autorytet, a co za tym idzie, większa widoczność Twojej firmy w wyszukiwaniach lokalnych. Zupełnie jak magia!

Pozycjonowanie Jelenia Góra w wyszukiwaniach lokalnych jest bardzo ważne dla firm, które poszukują klientów w swoich miejscowościach, takich jak hydraulicy, prawnicy i lokalne sklepy.

Wyprzedzaj lokalnych konkurentów wykorzystując pozycjonowanie stron

Spójrzmy prawdzie w oczy, kto nie chciałby wyprzedzić swoich lokalnych konkurentów? Im bardziej prześcigniesz swoich konkurentów, tym więcej biznesu wygenerujesz za pośrednictwem swojej strony internetowej, a posiadanie dobrego, solidnego profilu wpisu biznesowego pomoże Ci zająć wysoką pozycję w rankingu i kierować wysokiej jakości ruch organiczny na Twoją stronę. Pozycjonowanie strony pozwoli Ci na ściągnięcie całej rzeszy potencjalnych klientów.

Istnieją różne narzędzia, których możesz użyć do analizy wpisów firm Twoich konkurentów, aby sprawdzić, które z nich masz, a których nie, aby nie przegapić ruchu z linków!

Napędzaj ruch i przyciągaj klientów do swojej firmy stosując pozycjonowanie stron internetowych

Jeśli ktoś kliknie na Twoją ofertę, zostanie przekierowany na Twoją stronę internetową, co zwiększy ruch na stronie i konwersję. Zatem niezależnie od tego, czy szukasz wysokiej jakości leadów, czy też większego ruchu na stronie, aby sprzedać więcej swoich wspaniałych produktów, wpisy biznesowe mogą pomóc Ci to osiągnąć! Tak właśnie działa lokalne pozycjonowanie stron internetowych.

Uzyskanie linków zwrotnych do Twojej strony internetowej w Jeleniej Górze

Zazwyczaj wpis biznesowy będzie zawierał link do twojej strony internetowej, a Google traktuje to jako „backlink”. Im więcej linków zwrotnych będzie wskazywać na twoją stronę, szczególnie z witryn o dużym autorytecie i zaufaniu, tym większe zaufanie i autorytet zbudujesz w Google i tym wyżej uplasujesz się w rankingu! Nie bez znaczenia jest również optymalizacja strony internetowej, którą wykona agencja SEO Jelenia Góra. Napisz do nas e-mail, a powiemy Ci nieco więcej!

 

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top