skip to Main Content

Na czym polega skuteczne pozycjonowanie Lublin?

Lokalne pozycjonowanie stron internetowych to bez wątpienia najlepsza opcja dla firm działających lokalnie, a także dla większych przedsiębiorstw posiadających wiele lokalnych oddziałów. Te rodzaje firm mogą się drastycznie różnić pod względem potrzeb i przychodów, ale obie mogą odnieść duże korzyści z lokalnego SEO, ponieważ to właśnie ono zapewni im najlepszy rodzaj uwagi.

Lokalne pozycjonowanie strony jest niezbędne, ponieważ w dzisiejszych czasach ludzie są o wiele bardziej skłonni do dokonywania zakupów lokalnie.

Proces ten nie wymaga wyszukiwania słów kluczowych w takim stopniu, jak miało to miejsce w przeszłości, ponieważ Google może domyślnie określić lokalizację użytkownika i wybrać wyniki, które są istotne dla jego lokalizacji. Ponadto Google może przewidzieć intencje użytkownika na podstawie jego poprzednich wyszukiwań, co pozwala jeszcze bardziej udoskonalić ten proces. Lokalne wyniki wyszukiwania różnią się od wyników globalnych również tym, że uwzględniają wyniki z Map Google.

Czym jest pozycjonowanie lokalne?

Lokalne pozycjonowanie stron www to proces ulepszania obecności w Internecie, aby ułatwić klientom znalezienie Cię w odpowiednich wyszukiwaniach lokalnych. Niezależnie od tego, czy Twoja firma jest kancelarią prawną czy kliniką medyczną, optymalizacja strategii lokalnego SEO prowadzi do zwiększenia jej widoczności dla lokalnej społeczności.

Istnieją różne wyszukiwarki, które umożliwiają wyszukiwanie lokalnych firm -Google, Bing, Yelp, Apple Maps. Jednak w tym przypadku „Google jest twoim przyjacielem” – jeśli mówimy o wyszukiwarkach, Google zajmuje pozycję lidera z około 91% całkowitego udziału w rynku na całym świecie.

Jak zaistnieć w wynikach wyszukiwania google?

Procedura wyszukiwania lokalnego obejmuje takie elementy, jak miasto, stan, kod pocztowy itp., w przypadku których Google identyfikuje dokładną lokalizację geograficzną użytkownika i podaje wszystkie odpowiednie wyniki z tego obszaru.

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych

Słyszymy, jak mówisz: „Zaraz, więc jest Lokalne SEO i SEO? „Zaczynam się mylić” …

Mówiąc prostym językiem, organiczne SEO odnosi się do treści, które są związane z witryną w ogóle, podczas gdy lokalne pozycjonowanie stron Lublin jest bardziej związane z danymi geograficznymi, jak powiedzieliśmy wcześniej. Nawet sposób, w jaki wyszukiwarki optymalizują informacje w obu przypadkach, jest inny – w przypadku SEO wyszukiwarki szukają zaufanych treści, natomiast w przypadku lokalnego SEO szukają aktualnej lokalizacji.

Teraz nadszedł czas, aby zrozumieć różnicę między linkami a cytowaniami. Dla organicznego SEO linki są tym samym, co głosy w polityce. Linki są skuteczną taktyką, ponieważ mogą zwiększyć zarówno ranking, jak i ruch na stronie.

W świecie lokalnego SEO, linki nie są opisywane w tradycyjny sposób. W tym miejscu do gry wchodzi cytowanie.

Cytowanie w lokalnym SEO to „podpis”, który stanowi dowód na istnienie lokalnej firmy. Aby uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania, należy dążyć do uzyskania spójnych informacji o swoim sklepie.

Dlaczego pozycjonowanie stron internetowych Lublin jest ważne?

Osoby świadczące usługi na określonym obszarze geograficznym oraz firmy posiadające fizyczną lokalizację powinny wziąć pod uwagę korzyści płynące z lokalnego SEO. Dla przypomnienia, spośród wszystkich wyszukiwań w Google, 46% z nich poszukuje informacji lokalnych.

Co z ROI? W przeciwieństwie do SEO organicznego, SEO lokalne ma szanse na ogromny ROI, ponieważ wyszukiwania są zazwyczaj bardziej precyzyjne. Nie wpisywałbyś hasła „dentysta w pobliżu mnie”, gdybyś nie miał potrzeby spotkania się z nim w krótkim czasie.

Dlaczego właśnie pozycjonowanie stron w Lublinie?

Optymalizacja w wyszukiwarce google staje się koniecznością, a przy tak dużej liczbie konkurentów na linii, pole staje się gęstsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Wraz z rozwojem algorytmów wyszukiwarki kładą coraz większy nacisk na lokalne SEO, starając się faworyzować w odpowiedziach na zapytania wyszukiwarek prawdziwe i renomowane firmy lokalne w stosunku do dużych firm zlokalizowanych poza najbliższym otoczeniem.

Jest to świetna wiadomość dla tych firm i stron internetowych, które mają mniej czasu i pieniędzy na marketing w Internecie, ponieważ daje im to możliwość skorzystania z silnej widoczności w sieci tylko dlatego, że znajdują się geograficznie blisko miejsca, w którym odbywa się wyszukiwanie.

Skuteczne pozycjonowanie stron www

Ilustracją tego ruchu jest stale rosnąca widoczność list map znajdujących się w górnej części stron wyników wyszukiwania, niezależnie od tego, czy użytkownik szuka na komputerze stacjonarnym, tablecie czy urządzeniu mobilnym.

Dlaczego? Cóż, posłużmy się przykładem. Wyobraźmy sobie, że ktoś szuka na swoim smartfonie hasła „kawiarnia” podczas spaceru po Tech City (nasza okolica!). Możemy śmiało założyć, że ta osoba chce zobaczyć wszystkie najlepsze możliwości zdobycia kofeiny w odległości krótkiego spaceru, a nie zobaczyć link do oddziału globalnej sieci kawiarni zlokalizowanego na drugim końcu miasta lub w zupełnie innym województwie.

Niezależnie od tego, czy jesteś firmą krajową lub międzynarodową, która musi odzyskać widoczność na listach lokalnych, czy też małym lub średnim przedsiębiorstwem szukającym udziału we własnych obszarach wyszukiwania, pomożemy Ci dotrzeć tam, gdzie powinieneś być.

Jak działa lokalne pozycjonowanie stron internetowych w Lublinie?

Ulepsz swoją witrynę i treść – zamów usługę pozycjonowania stron

Zdjęcia i zawartość witryny dla sklepów internetowych są jak wystawa sklepowa w przypadku sklepu fizycznego. Służą do przyciągania potencjalnych klientów i reprezentowania wizerunku firmy.

Z tego powodu zoptymalizuj swoją witrynę tak, aby była łatwa w nawigacji, dostępna i prosta. Upewnij się, że strona jest szybka, przyjazna dla urządzeń mobilnych i zoptymalizowana pod kątem SEO. Więcej wskazówek na temat tego, jak zacząć pozycjonowanie strony internetowej dla swojej strony internetowej znajdziesz tutaj, a jak wybrać odpowiednią platformę do budowy strony internetowej – tutaj.

Treść jest kluczowa w pozycjonowaniu stron internetowych

Jeśli chodzi o pomysły na blogi, pamiętaj – pracujesz lokalnie. Wykorzystaj wydarzenia w Twojej okolicy i istotne wiadomości, które mogą zainteresować kupujących, zgodnie z ich preferencjami. Ważnym elementem jest zamieszczanie FAQ, aby pokazać, że klienci są poinformowani i zaintrygowani miastem, w którym pracujesz.

Zwiększ swoją obecność w Google My Business z pozycjonowaniem stron internetowych

Upewnij się, że utworzyłeś konto Google Moja Firma, to główny krok na drodze do sukcesu.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest wypełnienie niezbędnych informacji, takie samo zdjęcie profilowe we wszystkich kanałach cyfrowych, atrakcyjne i wyraźne zdjęcia Twojej firmy – ułatw potencjalnym klientom identyfikację Twojego lokalnego biznesu, ważne godziny otwarcia – nie chcesz przecież tracić klientów z tego powodu i najważniejsze – użyj profesjonalnego logo.

Logo, a pozycjonowanie stron

Logo reprezentuje Twoją tożsamość, jest optymalnym sposobem na to, aby ludzie Cię zapamiętali, dlatego dobrze się zastanów i nie wahaj się poprosić o profesjonalne wskazówki projektanta.

Teraz nadszedł czas na wypełnienie danych NAP. Dlaczego jest to ważne? Wyszukiwarki cytują informacje NAP we wszystkich kanałach cyfrowych, aby potwierdzić, że Twoja firma działa zgodnie z prawem – strony spamerskie raczej nie zawierają prawdziwych informacji.

Upewnij się, że Twój NAP jest poprawny zarówno na Twojej stronie internetowej, jak i na każdej innej platformie mediów społecznościowych. W rezultacie Twoja firma zajmie wyższą pozycję w lokalnych SERP.

Podstawowa optymalizacja – strony internetowe, które łatwo znajdziesz z pomocą wyszukiwarki google.

Po wprowadzeniu wpisu na listę my business należy zaktualizować wszystkie poniższe elementy. Dzięki temu Twój profil będzie w 100% kompletny:

Dodaj zdjęcie profilowe, najlepiej swoje logo.

Załaduj zdjęcia swojej firmy.

Dodaj opis swojej działalności.

Dodaj godziny otwarcia firmy.

Dodaj usługi, które świadczysz.

Strona www, a Google Moja Firma

Istnieje także nowa opcja dodawania postów do wpisu w usłudze Google Moja firma. Umożliwia to dodanie aktualizacji (do 1500 słów), wydarzenia, oferty lub produktu, który chcesz wyróżnić.

Będziesz mieć możliwość dodania przycisku CTA (wezwanie do działania), który będzie widoczny bezpośrednio w lokalnych wynikach wyszukiwania jako przycisk do kliknięcia przez osoby wyszukujące.

Jeśli masz już za sobą podstawy i chcesz przejść na następny poziom, zapoznaj się z naszym szczegółowym, zaawansowanym przewodnikiem po optymalizacji strony Google Moja Firma.

Dodaj informacje o swojej firmie w procesie pozycjonowania strony

Po kliknięciu łącza Zgłoś roszczenie lub Dodaj firmę zostaną wyświetlone kolejne kroki dodawania informacji o firmie.

Są one bardzo podobne do kroków wykonywanych w przypadku Google Moja Firma.

Pamiętaj, aby informacje o Twojej firmie były spójne. Jest to bardzo ważne dla lokalnego SEO. Zawsze używaj tych samych informacji.

Podczas tego procesu będziesz mógł dodać wszystkie poniższe informacje:

Nazwa i adres firmy – pamiętaj, aby były takie same!

Adres strony internetowej – Bing sprawdzi, czy strona jest aktualna, czy nie.

Segment działalności – będziesz miał do wyboru różne opcje.

Kategorie – w przeciwieństwie do Google możesz dodać do 10 kategorii dla swojej firmy.

Kategoria podstawowa – wybierz kategorię podstawową spośród tych, które wybrałeś wcześniej.

Opis działalności.

Wyświetlanie adresu firmy – możesz wybrać, czy chcesz wyświetlać, czy ukrywać swój adres.

Dane kontaktowe – tutaj możesz dodać dane swojej firmy i konta społecznościowego.

Zdjęcia – Bing pozwala na dodanie aż 100 zdjęć! Skorzystaj z nich.

Godziny otwarcia – wybierz domyślne lub własne godziny otwarcia.

Adres e-mail – wymagany do weryfikacji własności wpisu.

Pozycjonowanie strony on-site jako część pozycjonowania lokalnego

Nie moglibyśmy mieć przewodnika po lokalnym SEO bez omówienia SEO on-page.

Twoja strona jest tym, co czytają boty wyszukiwarek. To ona decyduje o tym, jak bardzo jest ona istotna w kontekście innych czynników lokalnego SEO, na które zwróciły uwagę, tj. GMB, cytaty itp.

Nie będę się w to szczegółowo zagłębiać, ponieważ jest to zupełnie inny temat sam w sobie. Przedstawię więc tylko podstawy.

Podobnie jak w przypadku organicznego SEO, wiele z tych samych elementów na stronie ma zastosowanie. Tak więc, na przykład, posiadanie strony przyjaznej dla urządzeń mobilnych, sygnały EAT, jak również posiadanie bezpiecznej strony, aby wzbudzić zaufanie – wszystko to ma znaczenie.

Certyfikat – pozycjonowanie stron

Jeśli nadal korzystasz z witryny bez SSL, musisz zacząć go używać. Mamy kompletny przewodnik, który pomoże Ci w migracji z http do https, obejmujący wszystko, od korzyści po wdrożenie.

Jedną z głównych różnic jest to, że w celu uzyskania pozycji w rankingu lokalnego SEO należy wyświetlać informacje NAP na stronie (stronach).

Omówmy niektóre z głównych praktyk SEO on-page, które pomogą Twojej witrynie w osiągnięciu pozycji na lokalne frazy wyszukiwania.

Posiadanie strony przyjaznej dla urządzeń mobilnych

Jest to największy czynnik on-page, który musisz mieć pewność, że został spełniony. Rosnący popyt na urządzenia mobilne oznacza, że Google bardziej koncentruje się na stronach, które są przyjazne dla urządzeń mobilnych.

Coraz więcej wyszukiwań jest dokonywanych na urządzeniach mobilnych przez użytkowników będących w ruchu. Lokalni klienci częściej korzystają ze swoich urządzeń, aby znaleźć lokalne firmy w pobliżu.

Użytkownicy urządzeń mobilnych spędzają na stronie średnio 2x więcej minut niż użytkownicy komputerów stacjonarnych. Google rozumie ten fakt i potrzebę obsługi tych klientów za pomocą lepszych stron internetowych i treści.

SEO lokalne a SEO organiczne i pozycjonowanie szerokie

Jedną z największych różnic między SEO organicznym a SEO lokalnym jest optymalizacja pod kątem znalezienia się w tzw. pakiecie map lokalnych.

Wyniki te wyświetlają firmy lokalne w stosunku do miejsca, z którego użytkownik szuka, i znajdują się powyżej wyników organicznych.

Celem lokalnego SEO jest zajęcie wyższej pozycji niż inne lokalne firmy i znalezienie się w tzw. złotej trójce wyników dla wyszukiwań lokalnych.

Należy zwrócić uwagę na jedną rzecz. W zależności od rodzaju wyszukiwania Google może również wyświetlać reklamy nad pakietem map lokalnych!

Lokalne SEO Map Pack Listy Google

Według tego badania, wyniki map pack mogą uzyskać do 33% kliknięć dla zapytania wyszukiwania. Podczas gdy wyniki organiczne uzyskują około 40%.

Ostatecznym celem lokalnego SEO jest uzyskanie wyższej pozycji w pakiecie map. Każda optymalizacja może mieć również bezpośredni pozytywny wpływ na zwykłą listę w wynikach organicznych (jak pokazano na powyższym obrazku).

Najważniejszy wniosek. Lokalne SEO jest prawie zawsze tańsze niż zwykłe SEO i tradycyjne działania marketingowe.

Kto odnosi największe korzyści z lokalnego SEO? Ile kosztuje pozycjonowanie stron?

Bez wątpienia największe korzyści odnoszą lokalne firmy z branży budowlanej. Wysokie wskaźniki CTR i intencje wyszukiwania oznaczają więcej klientów dla tych pozycji w pierwszej trójce pakietów lokalnych.

Ale które konkretnie firmy z branży tradycyjnej odnoszą największe korzyści?

  • Restauracje i lokalne restauracje serwujące dania na wynos
  • Tego typu firmy odniosą największe korzyści.
  • Użytkownicy poszukują dobrej jakości miejsc, w których można zjeść smaczny posiłek, a nawet zamówić jedzenie na wynos.
  • lokalna mapa – lista restauracji na wynos
  • Elektrycy, gazownicy i hydraulicy

Tego typu firmy doskonale sprawdzają się w lokalnych wynikach wyszukiwania.

Pomyśl o tym przez chwilę. Kiedy ktoś ma nagły wypadek, np. zepsuty bojler, cieknąca rura lub problemy z elektryką, raczej nie wybiera się do lokalnego sklepu dla majsterkowiczów.

Chcą jak najszybciej naprawić problem, ponieważ jest to nagła sytuacja.

Zamiast tego przejdą do wyszukiwarki i wyszukają inżyniera gazownictwa w pobliżu mnie lub hydraulika w pobliżu mnie.

Wyświetlone wyniki zapewnią szybki i łatwy sposób skontaktowania się z najbliższą firmą. Jednocześnie wyszukiwarka umożliwia zapoznanie się z opiniami i informacjami, aby upewnić się, że dana firma jest dla nich najbardziej odpowiednia.

Kancelarie prawne

Tego typu firmy również odnoszą ogromne korzyści. Klienci często chcą uzyskać bezpłatną poradę lub umówić się na bezpłatną konsultację, zanim skorzystają z usług prawnika.

Wielu prawników zapewnia bezpłatne 30-minutowe konsultacje przed udzieleniem zlecenia. Daje to nie tylko klientowi możliwość ustalenia, czy mogą oni pomóc, ale także danej firmie. Klient może potrzebować bardziej specjalistycznej usługi, innej niż ta, którą oni mogą zapewnić.

Z punktu widzenia wyszukiwania. Umieszczenie firmy w pierwszej trójce lokalnych wyników wyszukiwania oznacza, że potencjalni klienci mogą się z nią szybko skontaktować.

Jest to szczególnie korzystne dla firm. Google zastąpi numer firmy przyciskiem umożliwiającym szybkie wybranie go z telefonu komórkowego bez konieczności wpisywania cyfr.

Istnieje wiele innych firm, które mogą odnieść korzyści z lokalnego pozycjonowania, na przykład firmy zajmujące się zwalczaniem szkodników, specjaliści HVAC, taksówkarze, opiekunki do dzieci i żłobki, mechanicy samochodowi, by wymienić tylko kilka z nich.

Firmy, które zazwyczaj nie nadają się do lokalnego SEO to te, które oferują usługi online, sklepy internetowe i ogólnie te, które nie chcą udostępniać swoich danych kontaktowych w sieci.

Czynniki wpływające na lokalne seo

Im bliżej lokalnego biznesu znajduje się osoba wyszukująca, tym większe prawdopodobieństwo, że lokalny biznes zostanie wyświetlony w pakiecie lokalnym.

Będzie on wówczas konkurował o pierwsze trzy pozycje z innymi firmami o podobnym charakterze w tej samej lokalizacji.

Lokalne SEO nie różni się aż tak bardzo od SEO organicznego. Nadal ważne jest, aby mieć dobry profil linków. Celowanie we właściwe słowa kluczowe i upewnienie się, że treść jest istotna.

Jednak najważniejszym czynnikiem jest posiadanie odpowiednio zoptymalizowanej strony Google MyBusiness. Nie wystarczy mieć tylko wpis w Google MyBusiness. To po prostu nie wystarczy.

Konto google moja firma elementem skutecznego pozycjonowania

Poniżej omówimy szczegółowo, jak prawidłowo zoptymalizować stronę Moja firma.

Drugą kwestią jest link signals, co nie jest zaskakujące. W końcu jest to czynnik numer 1 wpływający na pozycje w wyszukiwaniach organicznych według statystyk dla SEO organicznego, więc z pewnością będzie wysoko na liście również dla SEO lokalnego.

Jednak rodzaj budowania linków jest nieco inny niż w przypadku kampanii organicznego SEO (ale te rodzaje linków nadal będą miały pozytywny wpływ!).

Następnie należy zająć się optymalizacją strony. Oznacza to w zasadzie umieszczenie nazwy, numeru i telefonu (NAP) na kluczowych stronach witryny.

Ważne jest także posiadanie treści, które są istotne nie tylko dla wyszukiwań organicznych, ale także lokalnych. Używanie lokalnych słów kluczowych w tytułach i treści zapewni jeszcze większą trafność.

 

 

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top