skip to Main Content

Na czym polega pozycjonowanie Świecie?

Upewniając się, że jesteś na szczycie stron wyników wyszukiwarek (SERP) i katalogów biznesowych w środowisku lokalnym, dajesz swojej firmie najlepszą możliwą szansę na uzyskanie dodatkowej sprzedaży, dodatkowego ruchu w sieci i wizyt offline.

Pozycjonowanie stron internetowych na urządzeniach mobilnych

W świecie, w którym wyszukiwanie mobilne rozwija się w zawrotnym tempie, a „bystrzy” konsumenci szukają jak najdokładniejszych wyników wyszukiwania, grzechem byłoby nie skorzystać z ulepszonej łączności i przyjaznego dla urządzeń mobilnych podejścia do wyszukiwania.

Skuteczne pozycjonowanie witryny

Zasadniczo, lokalne pozycjonowanie stron internetowych to praktyka, dzięki której można zwiększyć szansę na pojawienie się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, zarówno w konwencjonalnych wynikach organicznych, jak i w lokalnych podsekcjach.

Użyteczne informacje, a pozycjonowanie stron Świecie

Potrzeba informacji, takich jak godziny otwarcia sklepów, jest ważniejsza niż kiedykolwiek; istnieje również post-pandemiczna tendencja do wspierania lokalnych firm, dlatego tak ważne jest zapewnienie możliwości łatwego znalezienia firmy, niezależnie od liczby jednostek czy wielkości przedsiębiorstwa.

Czy pozycjonowanie sklepu internetowego lokalnie ma sens?

Ponieważ tak wiele marek twierdzi, że są „globalne”, należy pamiętać, że w rzeczywistości oznacza to, iż posiadają one rozległą sieć lokalną. Dlatego, aby utrzymać się na szczycie i pokonać konkurencję, muszą one zoptymalizować swoją stronę internetową, wpis w Google My Business (GMB) i podać jak najwięcej szczegółów, aby pomóc osobom poszukującym produktów i usług.

Co to jest pozycjonowanie lokalne?

Lokalne pozycjonowani stron www to praktyka polegająca na zwiększaniu widoczności online firm lokalnych. Jest to podobne do SEO organicznego, ale z dodatkowym elementem geograficznym.

Konkretnie, celem jest uzyskanie wysokiej pozycji na stronach wyników wyszukiwarek (SERP) dla wyszukiwań lokalnych.

Więcej o lokalnej strategii pozycjonowania

Nie ma sensu, aby restauracja z Kołobrzegu zajmowała wysoką pozycję w lokalnych wynikach wyszukiwania we Wrocławiu. Chcą oni, aby ludzie szukający restauracji w Kołobrzegu znaleźli właśnie ich.

Dlatego konieczne jest poprawienie pozycjonowania strony, jeśli chcesz zwiększyć organiczny ruch lokalny.

Czynniki rankingowe wyszukiwania lokalnego w wyszukiwarce google

Eksperci z Moz zostali niedawno zapytani, jakie ich zdaniem są główne czynniki rankingowe w wynikach lokalnych. Oto co wymyślili, od największego do najmniejszego wpływu:

Sygnały Google My Business (bliskość, kategorie, słowo kluczowe w nazwie firmy itp.)

Sygnały linków (przychodzący anchor text, autorytet domeny linkującej, ilość domen linkujących itp.)

Sygnały recenzji (ilość recenzji, szybkość recenzji, różnorodność recenzji, itp.)

Sygnały On-Page (obecność NAP, słowa kluczowe w tytułach, autorytet domeny, itp.)

Sygnały cytowań (spójność NAP IYP/agregatora, liczba cytowań itp.)

Sygnały behawioralne (współczynnik kliknięć, kliknięcia mobilne, połączenia, check-iny, itp.)

Personalizacja

Sygnały społeczne (zaangażowanie w Google, zaangażowanie na Facebooku, zaangażowanie na Twitterze itp.)

Jeśli przyjrzymy się im wszystkim bardziej szczegółowo, powinno być możliwe wskazanie luk w Twojej strategii cyfrowej, a zatem obszarów, które możesz poprawić, a wiele z nich to „szybkie korzyści”.

Google My Business

Google Moja Firma to darmowe narzędzie, stworzone przez Google w celu zapewnienia użytkownikom dostępu do lokalnych firm za pośrednictwem Map Google.

Prawidłowe skonfigurowanie wpisu GMB jest integralną częścią procesu, dzięki któremu Twoja firma zostanie zauważona zarówno przez Google, jak i przez potencjalnych klientów. GMB jest jedną z pierwszych rzeczy, na które natkną się użytkownicy podczas wyszukiwania, dlatego też musisz mieć swoją firmę na liście, zweryfikowaną i odpowiednio zarządzaną. Częstym błędem jest to, że duża część wpisów w GMB jest nierejestrowana – na początku 2021 roku będzie to ponad 50%. To powinno być Twoje pierwsze zadanie.

Sygnały linków

Firmy lokalne powinny dążyć do pozyskiwania linków z lokalnych, istotnych i autorytatywnych stron internetowych, aby uzyskać pozytywny wpływ na swoją witrynę. Profil linków zwrotnych firmy lokalnej podkreśla dla Google i innych wyszukiwarek wartość Twojej witryny dla danego zapytania.

Odpowiednie linki zapewnią efektywną strategię

Upewnij się, że budujesz wysokiej jakości, istotne linki i rozważ odpowiednie obszary, na których należy się skupić. Zawsze myśl lokalnie – lokalne gazety, lokalne publikacje, lokalne blogi, lokalne konta społecznościowe – lista jest długa.

Sygnały z recenzji – pozycjonowanie strony internetowej

Pozytywne recenzje online pomagają przedstawić Twoją firmę jako godną zaufania, wiarygodną i legalną. Posiadanie pozytywnych recenzji w sieci nie tylko ma znaczący wpływ na proces podejmowania decyzji przez potencjalnych klientów, ale także przyczynia się do zwiększenia czynników rankingowych wyszukiwania lokalnego.

Analiza konkurencji

Sygnały rankingowe lokalnego SEO biorą pod uwagę całkowitą liczbę, częstotliwość, różnorodność i jakość recenzji, które są generowane dla danej firmy.

Sygnały on-page – pozycjonowanie sklepów internetowych

Wyszukiwarki zwracają uwagę na użycie słów kluczowych, które są bardzo istotne, aby określić pozycję witryny w odniesieniu do konkretnego zapytania. Szczegóły, takie jak nazwa, adres i numer telefonu (NAP) na stronach, również pomagają w czynnikach rankingowych on-page. Google wykorzystuje te informacje, aby określić szczegóły dotyczące bliskości, które są ważne dla rankingu.

Widoczność strony na komórkach

Należy również pamiętać, że coraz większa liczba wyszukiwań, zwłaszcza lokalnych, pochodzi z urządzeń mobilnych, dlatego należy wziąć pod uwagę optymalizację mobilną, przyjazność i szybkość działania strony mobilnej.

Sygnały cytowań – pozycjonowanie stron www

Cytowania są doskonałym sposobem na cyfrowe rozpowszechnianie spójnych informacji o firmie, a także pomagają w pozyskiwaniu lokalnych backlinków z legalnych i autorytatywnych stron internetowych. Podczas gdy osoby wyszukujące korzystają z katalogów i cytatów w celu znalezienia produktów i usług oraz ich danych kontaktowych, wyszukiwarki wykorzystują cytaty w celu potwierdzenia niezbędnych informacji.

Sygnały behawioralne w wynikach wyszukiwania

Sygnały behawioralne to działania użytkowników, którzy wskazują na sposób, w jaki wchodzą w interakcje i angażują się w lokalne oferty biznesowe i witryny. Do najczęściej monitorowanych sygnałów behawioralnych należą:

Współczynnik klikalności (CTR)

Połączenia z telefonu komórkowego (Clicks to Calls)

Sprawdzenia w mediach społecznościowych

Personalizacja

Ludzie nie widzą tych samych wyników wyszukiwania.

Wyszukiwarki przechowują tyle danych o historii wyszukiwania, na ile pozwolisz im użytkownik. Wykorzystują historię wyszukiwania, historię przeglądania, a nawet kliknięcia, aby dostosować wyniki wyszukiwania do każdego użytkownika. Nawet jeśli dwie osoby używają dokładnie tego samego języka wyszukiwania, algorytmy wyszukiwarek wykorzystują wszelkie dostępne dane, aby dopasować wyniki wyszukiwania do konkretnego użytkownika.

Jak zacząć pisać teksty na potrzeby stron internetowych?

Po pierwsze, jak wspomniano powyżej, język ma znaczenie, a użytkownicy chcą widzieć wyniki wyszukiwania w języku, którego użyli do wyszukiwania. Algorytmy wyszukiwania wyszukują również treści istotne dla osób szukających z określonych lokalizacji, więc o tym również należy pomyśleć.

Sygnały społeczne w pozycjonowaniu strony internetowej

Sygnały społecznościowe odnoszą się do zbiorowych udziałów, polubień i ogólnej widoczności strony w mediach społecznościowych, które są postrzegane przez wyszukiwarki.

Frazy kluczowe, a wyszukiwanie organiczne

Działania te przyczyniają się do wzrostu organicznego rankingu wyszukiwania strony i są postrzegane jako kolejna forma cytowania, podobna do backlinków.

Publikuj codziennie

Utrzymuj swoją markę na szczycie kanałów informacyjnych w mediach społecznościowych.

Używaj obrazów

Obrazy znacznie zwiększają współczynnik interakcji dla wszystkich typów mediów społecznościowych.

Słuchaj

Słuchaj, co ludzie mówią o Twojej marce i reaguj na krytykę w konstruktywny i pozytywny sposób.

Monitoruj

Istnieje kilka darmowych aplikacji do marketingu w mediach społecznościowych, które śledzą udziały, re-tweety, polubienia i słowa kluczowe związane z Twoją marką.

Konkursy

Konkursy i akcje rozdawnicze to świetny sposób na zwiększenie zainteresowania Twoją marką.

Partnerstwo

Dziel się linkami i twórz oryginalne treści z innymi popularnymi markami.

Obejmij wszystkie bazy mediów społecznościowych: Twórz treści dla wszystkich najważniejszych portali społecznościowych.

Opracowanie listy kontrolnej i strategii lokalnego SEO

Każda firma, która polega na lokalnych klientach odwiedzających jej lokalną siedzibę, musi włączyć lokalny proces pozycjonowania do swojej strategii marketingu wyszukiwania – jest to szczególnie ważne, ponieważ przejście z komputerów stacjonarnych na urządzenia mobilne oznacza, że coraz więcej z nas używa urządzeń mobilnych do wyszukiwania konkretnych, pobliskich firm w podróży.

Przeanalizuj swoje obecne podejście w procesie pozycjonowania stron

Zidentyfikuj szybkie korzyści i korzyści długoterminowe

Poznaj dostępne bezpłatnie zasoby i narzędzia

Dowiedz się, jak unikać technik „czerwonej flagi”.

Po ustaleniu procesu możesz rozpocząć działania w zakresie lokalnego SEO!

Stwórz unikalną stronę docelową dla każdej lokalizacji

Unikatowa strona dla każdej lokalizacji może zostać zoptymalizowana pod kątem zawartości, która jest istotna dla lokalnych klientów i ukierunkowana na lokalne wyszukiwania słów kluczowych.

Dobra strona docelowa powinna zawierać:

Adres i numer telefonu.

Dodatkowe dane kontaktowe, np. e-mail, formularz kontaktowy, ikony mediów społecznościowych.

Mapę i wskazówki dojazdu (preferowana opcja to osadzenie mapy Google).

Godziny otwarcia.

Wysokiej jakości zdjęcia przedstawiające Twoją obecność w okolicy.

Świadczone usługi.

Każda strona musi mieć zoptymalizowany adres URL, np. /barkweb/Eastbourne

Tytuł strony

H1

Meta opis

Tag kanoniczny (na wypadek, gdyby istniały filtry, które mogłyby wygenerować duplikaty treści)

Dodaj wpis biznesowy dla każdej lokalizacji

Firmy lokalne mogą dodawać wpisy do Google i Bing bezpłatnie, korzystając z prostych formularzy online. Upewnij się, że zweryfikowałeś każdy wpis – to drobny, ale ważny szczegół. Zalecamy utworzenie w tym celu firmowego konta Google i Microsoft, zamiast tworzenia wpisu z konta osobistego. Jest to szczególnie ważne dla Google, gdy zaczniesz łączyć inne właściwości Google, takie jak strony Google+ i kanały YouTube.

Optymalizacja strony

Ważne jest, aby dodać zoptymalizowaną treść wpisu, dlatego należy dokładnie przemyśleć nazwę firmy, kategorię i opis. Chcesz, aby strona firmowa była znajdowana przy odpowiednich wyszukiwaniach, ale chcesz też, aby była atrakcyjna dla potencjalnych klientów.

Zaletą zweryfikowanego wpisu biznesowego jest większa dominacja w SERP-ach dla wyszukiwań związanych z marką, co może zwiększyć CTR.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top