skip to Main Content

Na czym polega pozycjonowanie Malbork?

Lokalne pozycjonowanie (Local Search Engine Optimization – SEO) jest jedną z najpotężniejszych metod, jakie można wykorzystać, aby dotrzeć do konsumentów w kluczowych mikro momentach. Oznacza to zapewnienie, że pojawisz się dokładnie wtedy, gdy zwrócą się oni do swoich urządzeń w poszukiwaniu najbliższej lokalizacji Twojej marki lub gdy będą gotowi kupić Twoje produkty lub usługi.

Zdominuj „Blisko mnie” dzięki marketingowi w wyszukiwarkach lokalnych – pozycjonowanie stron Malbork

Krajowe i globalne marki mają setki (często tysiące i dziesiątki tysięcy) lokalizacji do zarządzania na dziesiątkach platform. Aby wyróżnić się na zatłoczonym rynku, niezbędna jest silna lokalna obecność w Internecie, która pozwoli konkurować i zostać znalezionym przez klientów za pomocą urządzeń mobilnych.

Przy tak wielu lokalizacjach, którymi trzeba zarządzać za pomocą platform, katalogów i witryn z recenzjami, strategie marketingu w wyszukiwarkach lokalnych mają tendencję do ustępowania miejsca marketingowi na poziomie krajowym i globalnym, pozostawiając potencjalnych klientów w niewiedzy co do lokalizacji znajdujących się najbliżej nich.

Myśl globalnie. Wygraj pozycjonowanie lokalne

Kiedy Twoi klienci chcą udać się do jednej z Twoich lokalizacji, kupić Twoje produkty lub umówić się na jedną z Twoich usług, chcą mieć ją blisko siebie. Kiedy będą chcieli podjąć decyzję o wyborze firmy, zwrócą uwagę na te marki, które dostarczą im poszukiwanych informacji w możliwie najbardziej płynny sposób na urządzeniu, na którym dokonują wyszukiwania.

Pozycjonowanie stron www

Jeśli chcesz dotrzeć do większej liczby użytkowników na większej liczbie urządzeń, strategia marketingu w wyszukiwarkach lokalnych może pomóc Ci w kierowaniu ruchu online i offline do wszystkich lokalizacji Twojej marki. Lokalne SEO jest kluczem do przyciągnięcia uwagi klientów w Twojej okolicy. Coraz częściej lokalne platformy wyszukiwania, takie jak Google, włączają do swoich wyników wyszukiwania dane oparte na lokalizacji. Tworzenie stron www obecnie skupia się na jej obecności w wyszukiwarce google. Agencja interaktywna wie, że należy dbać o optymalizacje strony.

Oznacza to, że jeśli ktoś szuka usług lub produktów i znajduje się w rozsądnej odległości od Twojej marki, powinien być w stanie z łatwością znaleźć Twoją firmę.

Popraw swój ranking dzięki usługom optymalizacji lokalnych wyszukiwarek

Ręczne aktualizowanie wszystkich list firm szybko staje się zadaniem niemożliwym do wykonania, gdy marki próbują robić to samodzielnie. Przy tak wielu lokalizacjach do zarządzania na platformach, w katalogach i serwisach z recenzjami, globalna marka ma tendencję do błyszczenia w sieci, ale nie spotyka się z klientami w kluczowych mikro momentach na poziomie lokalnym.

Wypromuj swoją stronę internetową

Za pomocą jednej, łatwej w użyciu, scentralizowanej platformy Twoje zespoły mogą łatwo kontaktować się z obecnymi i potencjalnymi klientami, udzielając im odpowiedzi, których szukają.

Dlaczego Google My Business jest kluczowe dla Twojej firmy i jakie korzyści płyną z lokalnego SEO?

Google Moja Firma istnieje już od jakiegoś czasu, ale z czasem zyskała jeszcze większe znaczenie dla SEO i lokalnego SEO. Każda firma, której działalność opiera się na lokalnym SEO, powinna bliżej przyjrzeć się temu, jak Google Moja Firma może pomóc jej w uzyskaniu pozycji w rankingu.

GMB skutecznym marketingiem internetowym

Jest ona całkowicie bezpłatna dla firm, a większość z nich ma już swój wpis. Stało się to w zasadzie koniecznością dla każdej firmy, która chce mieć jakikolwiek wpływ w sieci i w wynikach wyszukiwania. Jeśli tak nie jest, to naprawdę wiele tracisz.

Pozycjonowanie SEO a Google Moja firma

Chociaż większość firm będzie miała wpis, istnieje wiele sposobów, aby firmy nie wykorzystały w pełni swojego wpisu w Google Moja Firma. Choć nie wszystkie czynniki będą miały zastosowanie do wszystkich firm, warto zastanowić się, jaki potencjał oferuje ta platforma i co jest odpowiednie dla Twojej firmy. Może to mieć duże znaczenie dla Twojego SEO i wpływu na Twoje lokalne działania SEO.

Co to jest Google Moja Firma? Usługi pozycjonowania stron internetowych

Google Moja Firma, czyli GMB (dawniej Google Miejsca dla Firm), to oferowana przez Google lista firm, które mogą pojawiać się w wynikach wyszukiwania.

Dzięki wpisowi na Google Moja Firma możesz być widoczny w Mapach Google oraz we wszystkich lokalnych wynikach wyszukiwania z pomocą wyszukiwarki.

Możesz mieć wyświetlone wszystkie ważne informacje, takie jak:

Godziny otwarcia/zamknięcia

Dane kontaktowe

Link do witryny

Odpowiednie zdjęcia

Co muszę zrobić, aby zoptymalizować swoją listę Google Moja Firma?

Pierwszym krokiem do posiadania skutecznego wpisu w Google Moja Firma jest skonfigurowanie go w maksymalnym możliwym stopniu. Jeśli masz już swoją listę, ale dawno nie korzystałeś z platformy, być może zauważyłeś, że pojawiło się więcej szczegółów, których nie wypełniłeś. Warto to sprawdzić i upewnić się, że wszystko jest aktualne, zgodne z tym, co znajduje się na Twojej stronie internetowej, i że wszystko, co istotne, zostało wypełnione.

Ważne są dane kontaktowe, lokalizacja i wszystko, co mówi Google, czym zajmuje się Twoja firma.

Na przykład, jeśli prowadzisz restaurację i ktoś szuka „gdzie zjeść w pobliżu mnie” lub czegoś podobnego, Google musi określić: a) czym się zajmujesz, b) czy jesteś otwarty i c) w jaki sposób osoba szukająca może Cię znaleźć oraz gdzie się znajdujesz w stosunku do swojej lokalizacji.

Cechy ważne dla SEO i pozycjonowania lokalnego

Google bierze pod uwagę kilka czynników przy podejmowaniu decyzji o wyświetleniu wpisu w Google Moja Firma w wynikach wyszukiwania:

Trafność

Jak bardzo Twoja firma jest dopasowana do intencji wyszukiwania, które klient podał w swoim wyszukiwaniu? Czy to, co oferujesz, może być tym, czego szuka osoba wyszukująca?

Odległość – strony internetowe

O pozycji w rankingu decyduje lokalizacja. Zwykle jest to związane z miejscem, w którym znajduje się osoba wyszukująca za pomocą urządzenia mobilnego lub jeśli lokalizacja została użyta w samym zapytaniu. Nie ma możliwości wpłynięcia na to, jeśli nie znajdujesz się w konkretnej lokalizacji, dla której chcesz zająć miejsce w rankingu. Zawartość witryny ma również wpływ na to, dla jakich terminów „lokalnych”, innych niż adres, zostanie ona umieszczona w rankingu.

Prominencja

Zależy to od wielu czynników, w tym od pewnych elementów profilu, takich jak posty, recenzje czy inne, np. od tego, czy profil jest aktualny. Linki do Twojej witryny również pomogą, ale utrzymywanie witryny w stanie aktualnym i aktualizowanym pokazuje, że wciąż jesteś w pobliżu.

Aktualne szczegóły w wyszukiwarce google

Google Moja Firma nie jest czymś, co można założyć i o czym można zapomnieć. Trzeba się do niej często logować, jeśli nie tylko od czasu do czasu, to przynajmniej po to, aby przejrzeć wszelkie aktywności lub wprowadzić zmiany, jeśli nastąpiły jakieś aktualizacje.

Upewnij się, że wszystkie dane na liście Google Moja Firma są aktualne, a ponadto zadbaj o ich odzwierciedlenie w swojej witrynie.

Upewnij się, że dane kontaktowe są takie same, adresy są takie same, a także wszelkie inne elementy.

Dbanie o aktualność danych w Google nie tylko pomaga w samym Google, ale także wielu stronom trzecim, które otrzymują dane bezpośrednio od Google. Oznacza to, że jeśli Twoje dane zostaną udostępnione tym innym witrynom, zostaną one zaktualizowane przy mniejszym wysiłku z Twojej strony.

Recenzje

Recenzje zawsze były ważnym elementem zdobywania zaufania nowych klientów w sieci, ale recenzje w Google świadczą o tym, że Twojej firmie można zaufać, a Ty zostaniesz wyróżniony w wynikach wyszukiwania.

Marketing internetowy – zadbaj o optymalizację strony i komentarze

Jeśli zajmiesz wysoką pozycję w rankingu, z 5 gwiazdek, zyskasz preferencyjne traktowanie w wynikach wyszukiwania, czy to w pakiecie 3 sugerowanych firm na mapie lokalnej, czy w inny sposób. Poza tym, jeśli użytkownik otrzyma 3 sugerowane firmy do wyszukiwania i zobaczy, że jedna z nich jest wysoko oceniana przez innych użytkowników Google w porównaniu z innymi, które mają kilka przeciętnych recenzji lub nie mają ich wcale, będzie bardziej skłonny kliknąć tę wysoko ocenianą.

Tworzenie stron internetowych, a recenzje

Warto zauważyć, że zdobywanie dobrych recenzji jest bardzo ważne, ponieważ negatywne recenzje są częstym zjawiskiem, a niezadowoleni klienci zazwyczaj robią wszystko, aby wyrazić negatywną opinię. Warto przypomnieć swoim najbardziej wiarygodnym klientom, że jesteś w Google, i poprosić ich o szybką recenzję, ponieważ zajmuje to bardzo mało czasu. Strony internetowe bez komentarzy tracą sporo na wiarygodności. Projektowanie stron www rozpoczyna zazwyczaj audyt seo.

Co, jeśli negatywy pojawią się na witrynie internetowej?

W przypadku otrzymania negatywnej recenzji, co zawsze w pewnym momencie się zdarza, najlepiej jest się z nią uporać i rozpatrzyć skargę. Jeśli nie można się z nią uporać lub jest złośliwa, należy odpowiedzieć na recenzję i wyjaśnić, na czym polegał problem i jak został rozwiązany. W ten sposób przynajmniej ograniczysz wpływ, jaki ma to na potencjalnych klientów czytających Twoje recenzje.

Zadbaj o komentarze – optymalizacja strony

Koniec końców, bycie na bieżąco ze wszystkimi nowinkami Google w zakresie SEO i PPC może być nie lada wyzwaniem. Jednak dbanie o swój wpis w Google Moja Firma nie powinno wymagać zbyt wiele wysiłku, a może odegrać ogromną rolę w tym, czy klient wybierze Twoją firmę, czy konkurencyjną.

Google Moja Firma – sposób na zwiększenie ruchu

Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że wszystko jest poprawne i wypełnione, a następnie po prostu dbaj o to, publikując dziwne posty, gdy uznasz to za stosowne, oraz odpowiadając na recenzje, do których pozostawienia powinieneś zachęcać klientów. To wszystko pomoże zwiększyć Twoją widoczność w wynikach wyszukiwania i uwiarygodni Twoją markę wśród osób, które jeszcze nie wiedzą, czym się zajmujesz.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top