skip to Main Content

Na czym polega pozycjonowanie Inowrocław?

Lokalne pozycjonowanie stron internetowych zwiększa Twoją widoczność w wynikach lokalnych wyszukiwarek, dzięki czemu klienci mogą Cię szybko i łatwo znaleźć. Poprawa lokalnego pozycjonowania stron prowadzi do zwiększenia ruchu na stronie internetowej ze strony klientów o wysokiej intencji – czyli takich, którzy najprawdopodobniej dokonają konwersji. Przykładem konwersji są takie działania, jak zapisanie się na listę mailingową, nawiązanie bezpośredniego kontaktu czy nawet dokonanie zakupu.

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych to dziedzina techniczna, której opanowanie wymaga czasu i na początku może Ci być trudno się w niej połapać.

Ale dobra wiadomość jest taka, że istnieje kilka prostych i dostępnych technik, które można wykorzystać do zbudowania strategii pozycjonowania stron od podstaw.

Stwórz spójne cytaty NAP

Jeśli chcesz wspiąć się na szczyt wyszukiwarek, musisz pozostać na ich celowniku – cytaty NAP są bardzo skutecznym sposobem na zaznaczenie swojej obecności w sieci.

Cytowanie NAP to każda wzmianka o nazwie firmy, jej adresie i numerze telefonu w Internecie; najczęściej można je znaleźć na stronach z katalogami, takich jak Yellow Pages i Yelp. Dane te są wykorzystywane przez wyszukiwarki do określania, które firmy mają być uwzględniane w wyszukiwaniach lokalnych, dlatego należy maksymalnie zwiększyć liczbę cytowań.

Nie chodzi jednak tylko o liczby – ważna jest także jakość. Należy upewnić się, że cytaty NAP są spójne pod względem takich szczegółów, jak wielkość liter w słowach, skróty nazw ulic oraz przyrostki.

Należy również zaktualizować starsze informacje, które zawierają nieaktualne dane – na przykład, jeśli adres firmy jest nieprawidłowy, wysyłasz swoich konsumentów w pogoń za niewiedzą lub, co gorsza, w ręce konkurencji.

Korzystaj z platform mediów społecznościowych – pozycjonowanie stron Inowrocław

Ostatecznym celem lokalnego pozycjonowania jest zwiększenie poziomu jakości ruchu w witrynie, a media społecznościowe mogą być jednym z najlepszych narzędzi do osiągnięcia tego celu.

Pozycjonowanie strony internetowej i marketing internetowy

Należy zainwestować większość swoich wysiłków w te platformy mediów społecznościowych, które są najbardziej popularne wśród odbiorców docelowych. Warto jednak być aktywnym na kilku różnych platformach społecznościowych, ponieważ przyzwyczajenia użytkowników mogą się szybko zmieniać, co pozwala na łatwe dostosowanie działań.

Pozycjonowanie stron internetowych Inowrocław – wpływ mediów

Co więcej, wyszukiwarki indeksują i pobierają wyniki z mediów społecznościowych, więc dzięki aktywnej obecności na wielu platformach będziesz w stanie utrzymać szeroki zasięg online i stale pozostawać na ich celowniku.

Dodaj znacznik schema – pozycjonowanie lokalne

Schema markup to kod, który możesz dodać do swojego kodu HTML, aby pomóc pająkom wyszukiwarek zrozumieć informacje o lokalizacji (adres, daty, numery telefonów) na Twoich stronach internetowych. Zasadniczo mówi on wyszukiwarkom, co dana treść oznacza, a nie tylko co zawiera.

Wpływ schema markup na pozycjonowanie lokalne

Schemat można wykorzystać do poprawy jakości wyświetlania strony internetowej w wynikach wyszukiwania, tak aby była ona bardziej przydatna dla konsumentów. Na przykład, można użyć schematu, aby zachęcić wyszukiwarki do uwzględnienia w wynikach wyszukiwania takich danych, jak średnia ocena w gwiazdkach (z opinii klientów). Są to cenne informacje, które mogą zadecydować o tym, czy ktoś kliknie na Twoją stronę, czy przejdzie obok niej.

Zbadaj słowa kluczowe zanim zaczniesz pozycjonowanie lokalne

Jeśli tworzysz treści na swoją stronę internetową lub aktualizujesz listę firm pod kątem wyszukiwania organicznego, ważne jest, abyś przeprowadził badania słów kluczowych, aby ustalić, jakie słowa są istotne dla Twojej firmy, jaki jest średni wolumen wyszukiwania i jaka jest konkurencyjność każdego słowa lub frazy.

Pozycjonowanie strony www pod roboty wyszukiwarki

Co najważniejsze, w fazie burzy mózgów należy zawsze brać pod uwagę intencje wyszukiwania użytkownika. Czego szukałby w Google Twój docelowy klient? Sporządź listę 50-100 słów i/lub fraz, a następnie możesz łatwo rozpocząć badanie słów kluczowych bez drogich narzędzi lub aplikacji. Wszystko, czego potrzebujesz, to Google. Agencja SEO Inowrocław zajmująca się pozycjonowaniem stron internetowych w mieście Inowrocław dobiera słowa kluczowe pod wyszukiwarki google.

Pozycjonowanie sklepów internetowych możesz zacząć od:

Zbadania konkurencji, aby sprawdzić, na jakie słowa kluczowe celują podobne firmy.

Można to zrobić, wchodząc na stronę internetową danej marki i analizując każdą stronę w celu sprawdzenia, na jakim rodzaju treści się koncentruje. Możesz również podłączyć linki z różnych stron do symulatora SERP, aby sprawdzić, jakie słowa kluczowe są zawarte w meta szczegółach. (skrót SERP oznacza strony wyników wyszukiwania).

Inowrocław pozycjonowanie – zbadaj konkurencję

Istnieją również narzędzia, których możesz użyć do szpiegowania swojej konkurencji, aby sprawdzić, na jakie słowa kluczowe pozycjonują się w rankingach, na jakie słowa pozycjonujesz się również Ty oraz czy istnieją luki w słowach kluczowych. Poniżej przedstawię więcej informacji na temat tych narzędzi.

Wpisywanie słów kluczowych lub fraz w wyszukiwarce Google, aby zobaczyć, co się pojawia

Wróćmy do przykładu butiku, który sprzedaje akcesoria kuchenne. Jeśli wejdziesz do Google i wpiszesz „akcesoria kuchenne”, zobaczysz sekcję „Ludzie też pytają”. Dzięki temu poznasz najczęściej zadawane pytania na temat akcesoriów kuchennych. Jeśli piszesz artykuł na bloga, możesz włączyć niektóre lub wszystkie z tych pytań do postu.

Wybór odpowiednich słów kluczowych do targetowania

Wybór odpowiednich słów kluczowych to nie tylko ilość wyszukiwań. Równie ważne jest uwzględnienie konkurencji i trudności SEO. Mniejsze firmy mogą odnieść korzyści z wyboru słów kluczowych o niższym wolumenie wyszukiwania i mniejszej konkurencji, ponieważ słowa te są zazwyczaj mniej nasycone.

Zanim rozpoczniesz pozycjonowanie Inowrocław

Przed wyborem słów kluczowych, na które chcesz trafić, zastanów się nad docelową grupą odbiorców i ich intencją wyszukiwania. Jakie informacje byłyby dla nich przydatne? Czy są one istotne? Czy tworzone treści przyniosą korzyści grupie docelowej? Jest to część tworzenia strategii marketingu treści.

Na przykład, jeśli kierujesz swoją ofertę do zapracowanych rodziców, którzy szukają akcesoriów kuchennych ułatwiających przygotowywanie posiłków, a piszesz artykuł o posiłku, którego przygotowanie i ugotowanie zajmuje cztery godziny, prawdopodobnie nie przyciągniesz odpowiedniej grupy odbiorców.

Ale jeśli wybierzesz temat taki jak 5 akcesoriów kuchennych, które przyspieszą proces gotowania, istnieje większe prawdopodobieństwo, że klikną oni na organiczne wyniki wyszukiwania i odkryją Twoją firmę.

Umieść swoją firmę w Google

Przyjrzyjmy się teraz bardziej szczegółowo tworzeniu listy Google Moja Firma. Możesz również utworzyć listę na Mapach Apple i Miejscach Bing, aby uzyskać korzyści dla lokalnego SEO. Kluczem jest optymalizacja każdego wpisu poprzez dodanie wszystkich szczegółów dotyczących Twojej firmy, aktualizowanie ich i upewnienie się, że każdy wpis jest zweryfikowany.

Rozpoczęcie pracy z Google Moja Firma

Usługa Google Moja Firma (GMB) jest bezpłatna i ułatwia nawiązywanie kontaktów z lokalnymi klientami w wyszukiwarce Google i na Mapach Google. Możesz utworzyć wpis, w którym będą wyświetlane informacje o sklepie, takie jak dane kontaktowe, łącze do witryny internetowej, godziny otwarcia sklepu, mapa, zdjęcia, filmy wideo, kupony, recenzje i inne.

Skorzystaj z GMB, aby przyciągnąć klientów i nawiązać z nimi interakcję, gdy szukają lokalnych firm. Twój sklep będzie widoczny w Wyszukiwarce Google i Mapach Google, a Ty możesz publikować zdjęcia produktów, odpowiadać na recenzje i aktualizować informacje o swojej firmie.

Google Moja Firma udostępnia Ci również informacje, dzięki którym możesz poprawiać i zwiększać zaangażowanie klientów.

Aby zarejestrować swoją listę i rozpocząć korzystanie z GMB, kliknij tutaj. Poniżej znajduje się lista kontrolna, która pomoże Ci zoptymalizować wpis w Google Moja Firma:

Wypełnij wszystkie sekcje wpisu, aby potencjalni klienci mogli znaleźć to, czego szukają.

Uwzględnij w opisie swojej firmy słowa kluczowe, których klienci mogą poszukiwać.

Regularnie publikuj nowe zdjęcia, aby Twoja firma była bardziej atrakcyjna dla potencjalnych klientów.

Szybko odpowiadaj na pytania klientów, aby nie stracić możliwości sprzedaży.

Czytaj i odpowiadaj na recenzje, aby pokazać klientom, że cenisz ich opinie od nowych klientów.

Aktualizuj godziny pracy, aby uniknąć rozczarowania odwiedzających.

Korzystaj z funkcji postów lokalnych, aby udostępniać oferty specjalne, nowe produkty i aktualizacje

Dodaj katalog produktów do swojej listy Google Moja Firma za darmo.

Poproś klientów o zameldowanie się w Twojej lokalizacji na Facebooku

Zameldowanie się na Facebooku to prawie to samo, co osobiste polecenie firmy przez znajomego, a dodatkowo udostępnia wszystkie informacje o firmie, których szuka potencjalny klient. Całkowita liczba odwiedzin sklepu będzie również widoczna na profilu biznesowym na Facebooku.

Planer słów kluczowych Google – pozycjonowanie Inowrocław

Google Keyword Planner zbiera dane historyczne, aby pomóc Ci przeanalizować średnią miesięczną wielkość wyszukiwania i konkurencję słów kluczowych, które są istotne dla Twojej firmy.

Aby to zrobić, zaloguj się na swoje konto Google Ads i wykonaj następujące kroki.

Przejdź do Narzędzi i ustawień

Kliknij na Planer słów kluczowych

Kliknij opcję Uzyskaj wolumen wyszukiwania i prognozy

Dodaj słowa kluczowe z listy

Kliknij na Rozpocznij

Answer The Public ułatwi pozycjonowanie stron internetowych

Answer The Public to miejsce, do którego zaglądam, gdy szukam pomysłów na treść dla konkretnego tematu lub słowa kluczowego. Możesz szybko sprawdzić, jakie pytania zadaje publiczność na temat Twoich słów kluczowych, a następnie odpowiedzieć na nie w artykule na blogu lub na stronie docelowej.

Google Trends pozwoli zaistnieć w wynikach wyszukiwania

Nie wystarczy korzystać tylko z Google Trends, ale jest to świetne narzędzie SEO, które można stosować w połączeniu z innymi narzędziami. Google Trends daje Ci graficzny obraz tego, jak odmiany Twoich słów kluczowych są aktualnie trendy.

Google Trends, a pozycjonowanie stron www

Nie wystarczy korzystać tylko z Google Trends, ale jest to świetne narzędzie SEO, którego warto używać razem z innymi. Google Trends daje Ci graficzną wizualizację tego, jak odmiany Twoich słów kluczowych są aktualnie trendy – zapewnia agencja SEO Inowrocław.

Ubersuggest usprawni pozycjonowanie stron internetowych Inowrocław

Ubersuggest zasadniczo łączy Planer słów kluczowych Google i Wyszukiwarkę Google w jedną platformę. Narzędzie Analizator słów kluczowych jest pomocne w uzyskaniu przeglądu słów kluczowych (podobnie jak w przypadku Planera słów kluczowych Google), ale udostępnia również linki do wyników wyszukiwania dla każdego słowa kluczowego.

W ramach funkcji Analizatora słów kluczowych można uzyskać przeglądy słów kluczowych, pomysły, listy i pomysły na treść dla każdego słowa kluczowego lub frazy, którą wpisuje się w pasku wyszukiwania.

Quora

Po zakończeniu wstępnej rundy badań słów kluczowych, Quora jest świetnym miejscem, aby zobaczyć, jakie pytania (związane z Twoimi słowami kluczowymi) są najczęściej zadawane, a w większości przypadków znajdziesz tam również odpowiedzi. Nie korzystam z Quory tak często, jak z narzędzi, które już wymieniłem, ale jest to świetna opcja, gdy nie masz pomysłu na treść i potrzebujesz inspiracji.

Jak zdobyć pozytywne recenzje w Google? Większa liczba wyszukiwań i skuteczne pozycjonowanie

Teraz, gdy już wiemy, dlaczego pozytywne recenzje Google są korzystne dla Twojej kancelarii, czas powiedzieć, jak możesz je zdobyć.

Zapytaj swoich klientów i zadbaj o wysokie pozycje

Jeśli chodzi o recenzje w Google Moja Firma, Google zaleca, aby poprosić o nie klientów za pomocą krótkiego adresu URL, który jest specyficzny dla Twojej firmy.

Może to być tak proste, jak dodanie prośby z linkiem w stopce wiadomości e-mail lub stworzenie w firmie systemu, w którym poprosisz klientów o pozostawienie recenzji online. Usprawni to znacznie pozycjonowanie stron internetowych.

Jeśli klient miał z Tobą dobre doświadczenia, wysłanie mu spersonalizowanego e-maila z prośbą o wystawienie recenzji powinno znacznie zwiększyć Twoje szanse. Najlepiej jest to zrobić po wykonaniu pracy dla klienta, ponieważ jest bardziej prawdopodobne, że zostawi on pozytywną recenzję.

Kiedy kontaktujesz się z klientem, pamiętaj, aby podkreślić, jak łatwo jest zostawić recenzję, i krótko wyjaśnić, jak to zrobić. Jak podkreśla agencja SEO, recenzje oraz komentarze znacznie usprawniają marketing internetowy i lokalne pozycjonowanie stron Inowrocław.

Umieść przypomnienia na swojej stronie – pozycjonowanie stron Inowrocław

Prawdopodobieństwo uzyskania pozytywnej recenzji jest mniejsze niż w przypadku spersonalizowanego e-maila, ale umieszczenie linku do recenzji w widocznym miejscu na stronie internetowej przypomina klientom, że jest taka możliwość.

Może nie zrobią tego przy pierwszym kontakcie z Tobą, ale jeśli będą kontynuować współpracę z Twoją firmą i zobaczą link do recenzji za każdym razem, gdy znajdą się na Twojej stronie, mogą pamiętać o skorzystaniu z niego, gdy będą mieli szczególnie dobre doświadczenia.

Jedynym minusem tej strategii jest to, że ułatwia ona klientom, którzy mieli negatywne doświadczenia, pozostawienie złej recenzji. Spersonalizowane wiadomości e-mail znacznie ułatwiają określenie, kto zostawi recenzję, a kto nie, niż otwarte zaproszenie na Twojej stronie.

Jeśli otrzymasz złośliwe recenzje od osób, które nigdy nie robiły z Tobą interesów, możesz zgłosić je do Google i usunąć.

Zapewnij doskonałą obsługę klienta – pozycjonowanie stron

Duża część złych opinii jest pozostawiana przez osoby, które otrzymały złą obsługę klienta. Poszukaj w Google dowolnego rodzaju firmy, a zobaczysz, że ich recenzje są nimi zaśmiecone.

Takie recenzje mogą być niezwykle frustrujące, biorąc pod uwagę ilość wysiłku, jaką trzeba włożyć w uzyskanie pozytywnej recenzji oraz fakt, że osoby zostawiające złe recenzje nigdy nie skorzystały z usług Twojej firmy.

Upewnienie się, że odbierasz telefony, masz automatyczną sekretarkę, która mówi ludziom, jak się z Tobą skontaktować, gdy Cię nie ma, oraz że postępujesz z klientami tak miło, jak to tylko możliwe, nie tylko zmniejszy szanse na otrzymanie złej recenzji.

Czy recenzje w Google naprawdę są warte całego wysiłku? Pozycjonowanie stron

W tym wpisie przedstawiliśmy argumenty przemawiające za tym, że firmy powinny dbać o swoje recenzje w Google, aby zwiększyć zaufanie klientów i poprawić swoje lokalne rankingi wyszukiwania.

Jeśli recenzje Google stanowiłyby tylko 1% lokalnych rankingów wyszukiwania, to wysiłek włożony w ich zdobycie nie byłby warty nagrody. Ponieważ jednak w 2020 r. recenzje Google będą drugim co do wielkości czynnikiem rankingowym, firmy powinny poświęcić im znacznie więcej uwagi niż obecnie.

Ile kosztuje pozycjonowanie stron?

Każdą wycenę rozpoczyna zazwyczaj audyt SEO. W dzisiejszych czasach ma terenie całej Polski konkurencyjność branży jest ogromna. Inowrocław pozycjonowanie cena zależeć więc będzie od obecnej pozycji Twojej witryny. Pozycjonowanie stron www to proces. Na Inowrocław pozycjonowanie składają się: szczegółowe analizy, widoczność w wizytówce google, nowe wartościowe treści – agencja seo robi to po to, aby roboty google wypozycjonowały Twoją stronę www na wyższe pozycje w najbliższej okolicy lub w całej Polsce.

 

 

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top