skip to Main Content

Jakie korzyści niesie ze sobą pozycjonowanie Ząbki ?

Firmy lokalne często znajdują się w coraz bardziej konkurencyjnym środowisku SEO i pozycjonowania strony. Na przykład, wiele firm krajowych ma duże witryny z dużą liczbą linków przychodzących, a te witryny mają lokalne franczyzy, biura lub sklepy, które konkurują o ruch w wyszukiwarkach z mniejszymi firmami regionalnymi.

Pozycjonowanie lokalne króluje na komórkach

Jest to ważna kwestia, biorąc pod uwagę wykorzystanie technologii mobilnych do prowadzenia wyszukiwań zlokalizowanych. Konsumenci korzystający z urządzeń mobilnych częściej wyszukują lokalnie, a pozycjonowanie storn internetowych lokalnie prowadzi do zdobycia klientów i sprzedaży.

Pozyskaj nowych klientów dzięki pozycjonowaniu stron internetowych

Konkurowanie z większymi graczami internetowymi może wydawać się wyzwaniem nie do pokonania, ale tak nie jest. Na przykład wiele firm lokalnych posiada głębszą wiedzę na temat danej społeczności niż większe sieci regionalne czy krajowe. Aby wygenerować rentowny, organiczny ruch w wyszukiwarkach i ugruntować wartość swojej marki wśród członków społeczności, lokalne firmy muszą nauczyć się wykorzystywać te unikalne informacje o społeczności, a także swoje sieci kontaktów.

Projektowanie stron internetowych idzie w parze z contentem

Treści blogowe są doskonałym narzędziem do osiągnięcia tego celu. Działa to jednak tylko wtedy, gdy treści te są dostosowane do wpływu na wyniki lokalnych wyszukiwarek i pielęgnowania lokalnej publiczności.

Zidentyfikuj lokalne zapytania do wyszukiwarki i opracuj plan – pozycjonowanie stron internetowych

Przed przystąpieniem do optymalizacji treści bloga należy opracować strategię słów kluczowych dostosowaną do lokalizacji. Konkretnie, należy sprawdzić, jakie lokalne zapytania kluczowe kierują ruch na Twoją stronę, w jaki sposób te zapytania dostarczają wartości dla Twojej firmy oraz czy kierujesz taki ruch lokalny, jaki jest potrzebny, aby osiągnąć wyniki.

Lokalna usługa pozycjonowania stron

Posłużmy się przykładem lokalnego studia jogi w Ząbkach. Możesz spojrzeć na słowa kluczowe w Google Analytics (zakładając, że Twoje konto jest poprawnie połączone z narzędziami dla webmasterów) i stwierdzić, że większość ruchu w Twojej witrynie pochodzi z markowych słów kluczowych (tj. słów kluczowych zawierających nazwę Twojego studia). Możesz jednak znaleźć garść odwiedzin dla terminów takich jak „studio jogi w Ząbkach”, „Ząbki zajęcia jogi”, a może nawet kilka dłuższych terminów, takich jak „Ząbki zajęcia jogi dla początkujących”.

Pozycjonowanie stron internetowych Ząbki – analiza ruchu

Przeanalizuj swój ruch na stronie i sprawdź, czy te bardziej zlokalizowane terminy dokładnie opisują Twoją firmę. Czy wszystkie Twoje usługi są kojarzone z lokalizacjami, które obsługujesz? Czy wszystkie lokalizacje, które obsługujesz, pojawiają się w organicznych słowach kluczowych, których używasz do kierowania ruchu na swoją stronę?

Osiągnięcie wysokich pozycji dzięki słowom kluczowym

Jeśli ten proces ujawnił jakiekolwiek luki w strategii słów kluczowych, zamknięcie pętli w tym miejscu pozwoli na poprawienie strategii. Alternatywnie, możesz po prostu spróbować zrewidować swoją strategię słów kluczowych, aby skupić się na zwiększeniu odsetka kliknięć, które otrzymujesz dla tych zapytań.

Skojarz swoje produkty/usługi z lokalizacją w swoich postach

Kiedy przeprowadzamy audyt lokalnych blogów, często zauważamy, że wpisy na tych blogach nie są ukierunkowane na rodzaje wyszukiwań, jakich używają ich klienci, szczególnie w przypadku firm, dla których lokalizacja jest ważna. Często produkty i usługi nie są zoptymalizowane pod kątem wyszukiwania. Jeszcze częściej wpisy te nie są „zlokalizowane”.

Potraktuj strategię słów kluczowych jako sposób na wzmocnienie motywu, który łączy Twoje produkty i usługi z miastem lub regionem, w którym działasz. Używaj ich rozważnie, korzystając z najlepszych praktyk pisania tekstów SEO, jeśli to konieczne.

Wykorzystaj lokalne wydarzenia

Wiele firm nie wykorzystuje łatwych okazji do tworzenia istotnych, wartościowych treści dzięki uczestnictwu lub sponsorowaniu wydarzeń w lokalnej społeczności.

Lokalne pozycjonowanie Ząbki

Rozważmy ponownie przykład lokalnego studia jogi. Być może sponsorowało ono bieg na 5K w północno-wschodnich Ząbkach. Lokalne studio jogi może ogłosić swój sponsoring na blogu i wspomnieć o swojej lokalizacji w Ząbkach.

Linki są kluczowe dla usługi pozycjonowania

Kolejną korzyścią dla SEO związaną ze sponsorowaniem lokalnych wydarzeń jest możliwość zdobycia wysokiej jakości linków przychodzących. Często audytujemy strony i znajdujemy linki z konferencji, imprez sportowych lub stowarzyszeń biznesowych, które mają wysoki autorytet w domenie dla lokalnych firm. Jeśli sponsorujesz renomowane wydarzenie, upewnij się, że zdobędziesz link!

Daj się wypowiedzieć ekspertom na Twojej stronie

Przedstawiaj lokalnych ekspertów tematycznych spoza Twojej branży, a pojawisz się w wyszukiwarce google wzmacniając lokalne seo.

Wiele blogów ze zrozumiałych względów koncentruje się na tym, co nazywamy „bieżącą działalnością”, czyli na swoim biznesie i oferowanych przez niego produktach lub usługach. Ale dobre rzeczy mogą się wydarzyć, gdy ta uwaga zostanie przesunięta na zewnątrz, na innych ludzi w społeczności.

Pozycjonowanie stron Ząbki – jak przechwycić ruch na stronę internetową?

Wróćmy do naszego lokalnego studia jogi. Być może właściciel firmy odsyła ludzi do lokalnego masażysty lub kinezjologa.

Skuteczne pozycjonowanie

Uwzględnienie tych usługodawców w treści Twojego bloga to świetny sposób na przechwycenie powiązanych wyszukiwań w kategorii zdrowie i wellness, w której znajduje się Twoje studio jogi.

Sprytne pozycjonowanie i tworzenie stron internetowych

Można to zrobić na wiele kreatywnych sposobów. Właściciel studia może na przykład przeprowadzić wywiad z kinezjologiem, zadając pytania na temat tego, w jaki sposób kinezjologia i joga są częścią kompleksowego stylu życia opartego na zdrowiu. Można też opowiedzieć o udanej terapii, którą zalecił kinezjolog.

Takie podejście do treści może przynieść tak wiele korzyści, że aż dziw bierze, że firmy nie korzystają z niego częściej.

Wspomnienie o lokalizacji i usługach osoby przeprowadzającej wywiad i jego uczestników może wpłynąć na lokalne wyniki wyszukiwania i wynieść stronę www na szczyt.

Marka każdej z firm jest wyeksponowana w treści.

Obie firmy oferują wartościowe treści swoim potencjalnym klientom i zwiększają swoje znaczenie dla klientów.

Obie firmy mogą zamieszczać linki do siebie nawzajem, zwiększając autorytet swoich domen.

Każda z firm powiększa swoją bazę klientów w oparciu o wzajemne polecenia. Na przykład, wyszukiwanie nazwiska kinezjologa może dać wynik w postaci wpisu na blogu studia jogi zawierającego wywiad z nim. Jest to rozwiązanie korzystne dla obu firm.

Tematy sezonowe są opłacalną taktyką lokalną – projektowanie stron www

Każdy region ma swoje pory roku, a sezonowość ma większy wpływ na lokalne firmy i ich klientów niż na sieci krajowe. Na przykład w naszym lokalnym studiu jogi w Ząbkach zima może być czasem, kiedy problemy z ułożeniem ciała są większe (z powodu braku aktywności) niż latem. Lokalne studio jogi ma okazję poruszyć ten temat w treści swojego bloga, a tym samym promować odpowiednią ofertę zajęć. Dzięki temu klienci wyszukujący hasło takie jak „zajęcia jogi w Ząbkach” mogą znaleźć treści i sklepy internetowe, które są dla nich szczególnie istotne.

Lokalny biznes i strony internetowe Ząbki w wynikach wyszukiwania

Oczywiście, niektóre firmy są z natury sezonowe. Lodziarnia w Ząbkach może mieć kolejkę przed drzwiami w gorącą letnią noc, ale co w styczniu? To czas, aby wykorzystać treści zawarte na blogu do promowania innych korzyści, jakie oferuje – takich jak WiFi, hotspot czy lokalnie pozyskiwana kawa – i zaoferować sezonowy kupon dla miłośników lodów, którzy potrzebują ich bez względu na to, jak zimno jest na zewnątrz.

Uwzględnij sezonowość pozycjonując strony www

Kto szuka lodów zimą? Może nie tak wiele osób w Ząbkach, ale posuńmy tę taktykę o krok dalej. Promowanie pozasezonowego wpisu na blogu i kuponu na stronie lodziarni na Facebooku może również wygenerować ruch społecznościowy, a także rodzaj konwersacji społecznej, która napędza markowe hasła wyszukiwania dla lodziarni. Pamiętaj, że Google to dynamiczny podmiot. Zima może być okazją do podniesienia pozycji w rankingach, gdy inni konkurenci nie publikują treści.

Blogowanie sprawia, że strona www jest świeża i regularnie indeksowana

Google ma coś, co nazywa się aktualizacją kofeinową, co oznacza, że strony, które publikują regularnie i wykazują aktywność w swoich treściach, będą częściej indeksowane. Ponieważ Google uwielbia doświadczenia użytkownika, indeksując świeższe i bardziej istotne treści, będzie bardziej skłonne do umieszczania w rankingu najnowszych, najbardziej aktywnych i istotnych witryn dla wyszukiwań użytkownika. Zatem im regularniej tworzysz treści, tym bardziej prawdopodobne jest, że poprawisz swoje pozycje w SERP-ach.

Blogowanie pozwala na wzbogacenie docelowych słów kluczowych z długiego ogona w wyszukiwarce google.

Słowa kluczowe z długiego ogona to bardziej szczegółowe frazy kluczowe, które zazwyczaj zawierają cztery lub więcej słów, a nie słowa kluczowe z nagłówka. Głównymi słowami kluczowymi (zwanymi również „hasłami głównymi”) są bardzo popularne słowa kluczowe (często dużo krótsze), takie jak „karma dla psów”. Natomiast słowa kluczowe o długim ogonie mogą brzmieć „jaka karma dla psów jest najlepsza dla starych psów”. Agencja SEO z pewnością o to zadba oraz przedstawi wiele dodatkowych funkcjonalności, dobranych pod pozycjonowanie sklepów internetowych.

Prośba o wycenę pozycjonowania

Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie zapytania związane z pozycjonowaniem. Jesteśmy agencją SEO pomagającą uzyskać wysokie pozycje w google.

Słowa kluczowe wzmacniają marketing internetowy

Zaletą słów kluczowych z długiego ogona jest to, że pozwalają one kierować się na mniej konkurencyjne hasła, dzięki czemu można uzyskać znacznie szybszy ranking, zwiększając jednocześnie współczynnik konwersji.

 

 

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top