skip to Main Content

Jak działa pozycjonowanie Polkowice?

Lokalne pozycjonowanie stron internetowych to zasadniczo optymalizacja witryny pod kątem osób szukających usług w konkretnej lokalizacji. Jeśli prowadzisz firmę z fizycznym biurem/sklepem/lokalizacją, optymalizacja witryny pod kątem wyszukiwań lokalnych jest kluczem do zapewnienia, że Twoja witryna będzie dobrze pozycjonowana dla potencjalnych klientów w Twojej okolicy.

Dlaczego pozycjonowanie stron www jest ważne?

Pozycjonowanie lokalne jest niezwykle ważne. 16% wszystkich wyszukiwań w wyszukiwarce Google to wyszukiwania informacji lokalnych. 61% osób wyszukujących z urządzeń mobilnych jest bardziej skłonnych do skontaktowania się z lokalną firmą, jeśli ma ona stronę przyjazną dla urządzeń mobilnych. Liczba wyszukiwań „blisko mnie” wzrosła o ponad 900% w ciągu 2 lat.

Adres

Jeśli posiadasz fizyczny sklep/biura, jest to dość łatwe do zrobienia, jednak jeśli masz biuro domowe/biznes mobilny, radzimy umieścić tutaj adres domowy. Nie używaj adresu wirtualnego biura, chyba że rzeczywiście zatrudniasz tam pracowników na pełny etat, w przeciwnym razie Google nałoży na Ciebie karę za to.

Kategoria – tworzenie stron www

Wybierz kategorię, która najlepiej opisuje to, czym Twoja firma JEST, a nie to, co posiada.

Następnie przejdziesz do dodawania danych kontaktowych, takich jak numer telefonu, strona internetowa itp.

Weryfikacja strony www

Po wykonaniu tych kroków Google musi sprawdzić, czy podane przez Ciebie informacje są poprawne. Podstawowym sposobem weryfikacji jest poczta. Google wyśle do Twojego biura/sklepu fizyczną kartkę pocztową z kodem weryfikacyjnym. Po jej otrzymaniu musisz się zalogować i odebrać ją, dzięki czemu zostaniesz w pełni zweryfikowany!

Optymalizacja strony

Po skonfigurowaniu strony GMB, należy ją w pełni zoptymalizować pod kątem potrzeb biznesowych. Upewnij się, że dodałeś kategorie, usługi, godziny otwarcia, zdjęcia itp., aby mieć pewność, że Twój wpis jest jak najbardziej wyczerpujący zarówno dla Google, jak i dla Twoich klientów.

Jak pozycjonować strony internetowe dla firm?

Przed pojawieniem się Internetu, jeśli klient nie wiedział, gdzie znajduje się Twój sklep lub co sprzedajesz, trudno było go zakwalifikować jako potencjalnego klienta. Zwiększanie świadomości marki osiągano poprzez ogłoszenia lokalne lub reklamę szeptaną. Obecnie większość z tych zadań przejęła firma Google. W tym wpisie na blogu dowiesz się, jak możesz sprawić, by Twój lokalny sklep był łatwiejszy do znalezienia dla Twoich docelowych odbiorców.

Tworzenie stron internetowych i SEO

Zakładając, że posiadasz stronę internetową swojego lokalnego sklepu (a naprawdę powinieneś!), optymalizacja witryny pod kątem lokalnego SEO przynosi kilka korzyści:

Lokalny sklep jest łatwiejszy do znalezienia. Smartfony są coraz częściej używane do wyszukiwania firm znajdujących się w pobliżu – czy to ksero, kawiarnia, czy sklep z butami. Wykorzystanie takich lokalnych zapytań może sprawić, że Twój sklep odwiedzi duża liczba zainteresowanych klientów. Wyrażenie „lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja” zawsze odnosiło się do fizycznej lokalizacji sklepu. Teraz Twoja „nieruchomość” w Google może być uważana za równie ważną, jeśli nie ważniejszą.

Strony www Polkowice pozwolą Ci zostawić konkurencję z tyłu

W ten Twoje sklepy internetowe odróżniają się od konkurencji. Obszar usług musi być uwzględniony w procesie pozycjonowania i powinien dostarczać aktualne informacje. Jeśli Twój lokalny biznes znajduje się w najbardziej ruchliwej dzielnicy handlowej miasta (np. Polkowice), a konkurencja jest wszędzie dookoła, musisz wykorzystać najmniejsze możliwości pozyskania nowych klientów. Jednak nawet jeśli lokalna firma znajduje się w spokojniejszej okolicy, lokalne pozycjonowanie może sprawić, że potencjalni klienci dowiedzą się o Twoim sklepie.

Zakupy online i offline są zharmonizowane. Klienci, którzy odwiedzili Twój sklep internetowy, z dużym prawdopodobieństwem staną się również klientami internetowymi, ponieważ mogą skojarzyć prawdziwych ludzi z Twoim sklepem, zamiast mieć do czynienia z anonimową, dużą, międzynarodową firmą – to ogromna przewaga, jaką masz nad Amazon & Co.

Lokalne wpisy na blogu – projektowanie stron internetowych

Powinieneś wykorzystać zamiłowanie Google do treści. Informowanie potencjalnych klientów o lokalnych wydarzeniach pozwala zwiększyć lokalną relewantność witryny, co z kolei może prowadzić do poprawy pozycji w rankingu.

Pozycjonowanie w obszarze miasta Polkowice

Poza lokalnymi wydarzeniami możesz prezentować lub testować nowe produkty, publikować opinie klientów lub po prostu napisać artykuł o swoim sklepie. Im większa konkurencja, tym częściej powinieneś publikować wpisy na blogu.

Pisanie tekstów jest niezbędnym elementem tworzenia stron internetowych

Zalecamy regularne poświęcanie czasu na pisanie wpisów i rozplanowanie ich na kilka dni. Mało który z konkurentów poświęca czas na prowadzenie bloga, więc jest duża szansa, że będziesz jedynym, który zastosuje tę strategię marketingową.

Filmy i zdjęcia – pozycjonowanie stron internetowych

Poza pisaniem bloga warto korzystać z innych mediów. Zdjęcia i filmy ożywiają artykuły i mogą być jednocześnie publikowane na Facebooku i Instagramie.

W ten sposób upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu, ponieważ potencjalni klienci szukają interesujących lokalnych sklepów również w mediach społecznościowych. Pamiętaj, aby używać lokalnych hashtagów!

Budowanie linków

Jeśli jesteś zaznajomiony z SEO, z pewnością zetknąłeś się z tematem link buildingu.

Google szereguje strony internetowe za pomocą linków i nadal jest to decydujący czynnik rankingowy.

Jak lokalnie linkować witrynę internetową?

Należy polegać na linkach lokalnych. Aby uzyskać linki lokalne, można nawiązać współpracę z lokalnymi blogerami, promować wydarzenia, napisać artykuł gościnny (w zamian za backlinki) lub opublikować artykuły w (mniejszych) gazetach lokalnych.

Opinie klientów wpływają na stronę www i jej ranking w google

W większości przypadków sklep z dużą liczbą pozytywnych recenzji zajmuje pierwsze miejsce w organicznych wynikach wyszukiwania.

To nie przypadek, że Google wysyła każdemu nowo zarejestrowanemu użytkownikowi naklejkę na witrynę sklepu z prośbą o przesłanie recenzji w Google. Zachęć klientów kupujących w Twoim lokalnym sklepie do pozostawienia opinii w Google (lub u certyfikowanego przez Google partnera w zakresie opinii) i skorzystaj z większego prawdopodobieństwa, że zostaniesz znaleziony.

Różne komentarze na stronie www

Nie przejmuj się zbytnio, jeśli klient nie przyzna Ci 5 gwiazdek. Sklep, który ma tylko 5 gwiazdek, jest szybko postrzegany jako podejrzany – średnia ocena 4,X wygląda o wiele bardziej naturalnie i wiarygodnie.

Wpisy na listach/katalogach internetowych

Jedną z najstarszych strategii SEO jest wpisywanie swojego sklepu na listy. Mimo że te linki nie mają już takiej mocy jak kilka lat temu, nadal pomagają poprawić ranking, jeśli wybierzesz te właściwe.

Nie jest to koniecznie spowodowane linkami, ale raczej tym, że adres sklepu nie jest już wymieniany wyłącznie na własnej stronie internetowej. Dzięki temu Twoja witryna wygląda na bardziej wiarygodną w oczach Google i pokazuje, że Twój lokalny sklep istnieje naprawdę w konkretnym miejscu.

Nazwa, adres i numer telefonu

Nazwa firmy, adres i numer telefonu powinny być łatwo dostępne na całej stronie internetowej. Dane kontaktowe muszą być zawsze dokładnie takie same na różnych stronach witryny i w różnych bazach danych (np. na wspomnianych wyżej listach lub w Google My Business).

Czy to na stronie internetowej, w listach, czy gdziekolwiek indziej, informacje kontaktowe muszą być zawsze spójne!

SEO na stronie

Po wprowadzeniu podstawowych zasad wymienionych powyżej, czas zacząć sprawdzać, jak Google postrzega Twoją witrynę. Jeśli obsługujesz kilka różnych lokalizacji, najskuteczniejszym sposobem jest utworzenie osobnych stron dla każdej z nich z wyszczególnieniem usług, które oferujesz w danej lokalizacji. Treść na tych stronach musi być unikalna, nie można kopiować i wklejać treści i zmieniać lokalizacji, przyniesie to odwrotny skutek i zostaniesz za to ukarany.

Sprecyzuj obsługiwane województwa

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, aby nie zaczynać tworzenia stron dla lokalizacji, których nie można obsługiwać. Najlepszą praktyką jest tworzenie „odpowiednich, pobliskich stron lokalizacyjnych”, aby nie narazić się na kary. Pamiętaj, że Google chce w pierwszej kolejności dostarczać swoim użytkownikom najbardziej odpowiednie strony. Jeśli spróbujesz oszukać system, tworząc wiele stron dla tej samej usługi w tej samej lokalizacji – to również nie pomoże Ci w rankingu i może skutkować karą.

Najlepsze praktyki dotyczące struktury strony

Zidentyfikuj swoje docelowe słowa kluczowe, a następnie upewnij się, że stosujesz najlepsze praktyki SEO przy tworzeniu stron.

Upewnij się, że docelowe słowo kluczowe znajduje się w H1, tagu tytułu, meta opisie i wszędzie tam, gdzie jest sens je dodać (Zobacz przykład Statuo poniżej)

Strona www i jej URL

Upewnij się, że adres URL strony jest zgodny z powyższymi lub podobnymi wytycznymi. Adresy URL takie jak twojasrtona.pl/post653526457 nic nie znaczą dla Google. Opisowe adresy URL to najlepsza praktyka SEO dla sklepów internetowych.

Słowa kluczowe dla danej branży

Upychanie słów kluczowych to zdecydowany zakaz. Sztuczka polega na tym, aby pisać tak, jak sam chciałbyś to przeczytać – pamiętając o słowach kluczowych, lokalizacji i wszelkich innych informacjach, które użytkownicy mogą uznać za przydatne. Wdrożenie formularzy kontaktowych, map google, godzin otwarcia itp. może zwiększyć sygnały zaufania do Twojej lokalnej strony.

Jak pozycjonować się w wyszukiwarkach?

Google bierze pod uwagę sygnały od użytkowników jako część swojego czynnika rankingowego. Obejmuje to takie wskaźniki, jak czas przebywania klientów na stronie (średni czas przebywania na stronie), szybkość odchodzenia od strony (współczynnik odrzuceń) oraz to, czy ludzie podejmują jakieś działania (wypełniają formularz/ dzwonią do Ciebie). Jeśli Google stwierdzi, że Twoja strona jest złej jakości (np. 90% ruchu odbija się od niej), będzie to miało odzwierciedlenie w Twojej pozycji w rankingu. Tutaj znajdziesz przydatny poradnik dotyczący konwersji strony, który może pomóc w określeniu metryk strony.

 

 

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top