skip to Main Content

Jak działa pozycjonowanie Chrzanów i dlaczego linki zwrotne są istotne?

Profil Google Moja Firma pozwala uzupełnić istotne informacje o Twojej firmie, co może spowodować, że będzie ona wysoko w rankingach wyszukiwania. Uzupełnienie profilu lokalnego gwarantuje, że zostaniesz wyświetlony na Mapach Google, gdy osoby wyszukujące w Twojej okolicy będą szukały usługodawcy z Twojej okolicy.

Pozycjonowanie stron internetowych Chrzanów

Lokalne pozycjonowanie zapewnia obecność w lokalnych wynikach wyszukiwania, a także na głównych stronach wyników wyszukiwarki. Lokalne pozycjonowanie stron internetowych pomaga umieścić Twoją firmę w Mapach Google, zwiększyć ruch na Twojej stronie, pomóc Ci wyprzedzić konkurencję i zwiększyć Twoją widoczność w Internecie. Wskazówki, które pomogą zwiększyć rankingi, obejmują uzyskanie cytatów online, linków zwrotnych i opinii klientów, a także pełne i dokładne wypełnienie profilu Google Moja Firma.

Tworzenie stron internetowych – na co zwrócić uwagę?

Bardzo ważne jest, aby informacje o Twojej firmie były dokładne i zweryfikowane. Upewnij się, że Twój NAP jest spójny na wszystkich stronach, używaj słów kluczowych (bez ich upychania) i używaj języka, którego mogą używać Twoi klienci, a nie języka technicznego, aby zapewnić, że Cię znajdą.

Opinie online są niezbędne dla zwiększenia lokalnego SEO, a także zachęcenia potencjalnych klientów do skorzystania z Twojej usług jako handlowca. Nawet negatywne recenzje mogą być dowodem Twoich umiejętności w zakresie obsługi klienta, ponieważ Twoje odpowiedzi pomogą rozwiązać wszelkie problemy, na które zwrócili uwagę klienci. Aby zwiększyć liczbę otrzymywanych recenzji, można wykorzystać ulotki, wiadomości e-mail i SMS, a także osobiste zapytania.

Pozycjonowanie stron www i backlinki

Wysokiej jakości backlinki i cytowania przyczynią się do wzrostu pozycji w rankingach wyszukiwarek, pokazując algorytmom wyszukiwarek, że posiadasz na swojej stronie treści, do których warto linkować.

Działaj w lokalnych słowach kluczowych

Upewnij się, że twoja strona – wizytówka lub sklepy internetowe – jest regularnie aktualizowana przy użyciu wysokiej jakości i istotnych treści oraz postaraj się, aby każda strona zawierała ponad 500 słów, unikając cienkiej treści, upychania słów kluczowych oraz spamerskich backlinków. Wykorzystaj media społecznościowe do interakcji z klientami i umieszczania linków do swojej strony internetowej, a także twórz wpisy na blogu, do których warto zamieszczać linki zwrotne.

Dokładne dane i informacje wspierają pozycjonowanie stron w google

Na koniec należy przejrzeć swój NAP i upewnić się, że jest on spójny na wszystkich stronach. Ta sama nazwa, adres i numer telefonu powinny być używane w profilu Google Moja Firma, a także w witrynie internetowej, mediach społecznościowych, wpisach na blogu, listach katalogowych i cytatach. Spójny NAP jest pozytywnym czynnikiem rankingowym, więc regularnie sprawdzaj, czy jest on podany poprawnie.

Co to jest link zwrotny? Projektowanie stron internetowych Chrzanów

O linku zwrotnym mówimy, gdy jedna witryna łączy się z inną. Mogą być one również nazywane „linkami przychodzącymi” lub „linkami przychodzącymi”. Backlinki mają pozytywny wpływ na SEO, ponieważ pokazują one wyszukiwarkom, że dana strona zawiera treści, do których warto zamieścić link, zwiększając jej wiarygodność i zaufanie.

Dlaczego backlinki i wybrane słowa kluczowe są ważne?

Backlinki pokazują wotum zaufania od innej strony internetowej. Jeśli wiele stron linkuje do twojej strony, wyszukiwarki uznają, że twoja strona zawiera treści warte linkowania, zwiększając tym samym widoczność i ranking wyszukiwania twojej strony. Backlinki są sygnałem w wyszukiwarce google, że inne strony ręczą za treści zawarte na twojej stronie.

Linki napędzają ruch, również z telefonów komórkowych

Osoby czytające treść na innej stronie internetowej mogą podążać za linkiem do twojej strony, napędzając dodatkowy ruch. Badanie wykazało, że do 91% stron internetowych nigdy nie uzyskuje żadnego ruchu organicznego, a cały ruch na ich stronie jest napędzany przez backlinki. Do 85% stron posiada od 0 do 3 backlinków. Backlinki zwiększają również pozycję w rankingu lokalnym, ułatwiając osobom wyszukującym znalezienie danej firmy.

Jak wygląda link wysokiej jakości?

Istnieje szereg czynników, które należy rozważyć podczas tworzenia linku wysokiej jakości. Im więcej tych czynników można uzyskać z jednego linku, tym wyższa jest jego jakość:

Linki ze stron w okolicy, do której kierujesz swoją ofertę: zdobywanie wysokiej jakości linków zwrotnych może być skorelowane z relacjami, jakie masz z lokalnymi firmami w swojej okolicy. Należy dążyć do tego, aby strony, które są lokalne dla użytkownika, dodały link zwrotny do jego firmy. Może to być lokalny katalog lub stowarzyszenie, lokalne strony spotkań online lub podobne lokalne firmy niekonkurujące ze sobą.

Linki, które są istotne dla branży biznesowej – pozycjonowanie sklepów internetowych

Chcesz, aby backlinki pojawiały się w sposób naturalny i niewymuszony. Oznacza to, że nie należy reklamować swojej działalności na przykład na stronie internetowej lokalnej restauracji lub stronie poświęconej zwierzętom domowym, chyba że wykonałeś dla nich pracę, a oni wystawili ci recenzję. Należy dążyć do umieszczania backlinków na stronach, które są istotne dla handlowców i osób poszukujących handlowców.

Linki, które skierują odpowiedni ruch na twoją stronę internetową

Nawiązując do ostatniego punktu, chcesz, aby twoje linki pojawiały się na stronach internetowych, na które mogą trafić osoby poszukujące twoich usług. Mogą to być producenci, dostawcy i strony targów, które są istotne dla Twojej działalności.

Linki, które budują reputację marki np. stowarzyszenia branżowe, znane czasopisma, strony lub inne zasoby w branży itp. Strony internetowe, na których umieszczane są backlinki, muszą być wysokiej jakości, istotne i godne zaufania. Im lepsza reputacja strony internetowej, tym lepszą reputację będzie miała Twoja marka. Należy trzymać się zaufanych stron internetowych, takich jak katalogi, czasopisma branżowe lub stowarzyszenia, targi oraz popularne blogi, które cieszą się dobrą opinią.

Jak zdobyć backlinki?

Zdobywanie backlinków może być trudne. Wiąże się to z badaniem profili backlinków konkurencji, wyszukiwaniem niedziałających linków oraz badaniem stron w twojej niszy. Poniżej przedstawiono popularne sposoby zdobywania backlinków:

Wpis w Google My Business: utworzenie wpisu w Google My Business jest bezpłatne i pomaga w uzyskaniu widoczności w różnych wyszukiwaniach Google, a także w Mapach Google. Dzięki wpisowi na liście Google My Business uzyskasz backlink do swojej lokalnej strony docelowej bezpośrednio z Google. Google jest nowoczesnym liderem w Internecie i żadna inna witryna nie ma takich samych wskaźników SEO z całej Polski i na terenie Chrzanowa. Backlinki z witryn o wysokiej punktacji poprawią twoje własne wskaźniki SEO, zwiększając wiarygodność, niezawodność i rzetelność twojej witryny. Wpis w Google My Business powinien być pierwszą rzeczą, którą należy utworzyć w celu zdobycia backlinków.

Prasa lokalna pomoże Tobie zaistnieć w wynikach wyszukiwania google

67% osób polega na prasie lokalnej w zakresie wiadomości lokalnych. Większość ludzi uzyskuje obecnie dostęp do wiadomości lokalnych poprzez stronę internetową swojej lokalnej gazety. Stwarza to idealną okazję do stworzenia wysokiej jakości linków zwrotnych. Możesz zdobyć link zwrotny w ich kalendarzu treści, organizując lokalne wydarzenie lub ofertę specjalną. Można również napisać informację prasową na temat istotnych wiadomości lokalnych. Serwisy prasy lokalnej są już zoptymalizowane pod kątem lokalnym i mają ustaloną grupę odbiorców, a ponadto istnieje duża szansa, że mają świetne wskaźniki, które z kolei polepsza Twoje własne pozycjonowanie stron.

Sponsorowanie lokalnego biznesu a pozycjonowanie lokalne

Pokaż swoje wsparcie dla lokalnych lub nowych firm w Twojej okolicy poprzez sponsorowanie ich. Sponsorowanie można wykorzystać do zdobywania backlinków do prasy lokalnej, jak opisano powyżej. Nie trzeba inwestować dużych zysków, aby sponsorować lokalny biznes, sponsorowanie może być tak proste, jak bycie wymienionym w sekcji „Współpracujemy z…” w danej firmie lub wyświetlanie reklam na ich stronie internetowej. Backlinki firm lokalnych mogą nie mieć najlepszych wskaźników SEO związanych z nimi, ponieważ są to mniejsze strony, ale nadal warto je mieć, ponieważ backlink może poprawić wskaźniki SEO.

Połącz się z lokalnymi katalogami

Duże katalogi często mają świetne wyniki metryk dla SEO. Jednak ich dużą wadą jest to, że nie są lokalne, więc raczej nie są najlepszą opcją dla lokalnego SEO link buildingu. Mogą one mieć sekcje poświęcone Twojej okolicy, więc nadal warto mieć w nich link zwrotny. Lepszą opcją jest katalog lokalny. Są to strony internetowe, które udostępniają informacje o firmach w okolicy. Katalogi te mają już dobrą reputację w danym obszarze lokalnym, zatem linki zwrotne do twojej strony będą pochodzić ze strony, która jest już zoptymalizowana i pozycjonowana pod kątem lokalnych słów kluczowych.

Regularne zbieranie możliwości pozyskiwania linków

Aby zdobywać linki, należy stworzyć listę możliwości. Należy to robić regularnie, aby utrzymać aktualność backlinków. Zbieranie możliwości pozyskania linków można przeprowadzić poprzez otwarcie Google i wyszukanie różnych stron internetowych w okolicy oraz w branży, którą obsługuje Twoja firma. Można wpisać różne kombinacje słów kluczowych lub użyć programu. Może to pomóc w odkryciu różnych typów linków zwrotnych i wybraniu zróżnicowanego profilu linków zwrotnych o wysokiej jakości.

Bądź pierwszym, który wyciągnie rękę

Nie warto szukać możliwości pozyskania linków zwrotnych, jeśli nie zamierzasz działać w oparciu o swoje odkrycia. Po sporządzeniu listy potencjalnych kandydatów należy dotrzeć bezpośrednio do właścicieli stron internetowych. Przed dotarciem do nich należy upewnić się, że ma się dobry powód, aby poprosić o link, upewniając się, że posiada się na własnej stronie treści o wysokiej jakości i znaczeniu. Właściciele stron internetowych są bardziej skłonni do umieszczania linków do treści, które są bogate w informacje, które odnoszą się do ich lokalnego obszaru i branży oraz które przyniosą korzyści ich odwiedzającym. Zanim zaczniesz prosić o link zwrotny, możesz nawiązać z nimi kontakt i rozpocząć rozmowę na temat wykonanej przez nich pracy lub ich treści.

Odwiedź lokalizację potencjalnego partnera

Zdobywanie wysokiej jakości backlinków sprowadza się do relacji. A zaletą lokalnego SEO jest… to, że jest ono lokalne! Im lepsze relacje można zbudować, tym więcej backlinków można uzyskać. Zatem wyjdź i poznaj ludzi! Jest to skuteczny sposób na nawiązanie pozytywnych relacji i zdobycie backlinków. Można udać się na lokalne spotkania, do dostawców, producentów, na imprezy networkingowe, konferencje i targi lub do firm niekonkurujących ze sobą. Nawiąż rozmowę na temat swojej działalności i okaż zainteresowanie ich działalnością. Może to być pierwszy krok do wysokiej jakości lokalnych backlinków.

Znajdź lokalne katalogi biznesowe

budowanie cytowań jest ważną częścią lokalnego SEO w wynikach wyszukiwarki. Każda sytuacja, w której nazwa, adres i numer telefonu twojej firmy są wymienione razem, jest cytowaniem. Lokalne katalogi biznesowe, takie jak Yelp oraz katalogi branżowe to najłatwiejszy sposób na budowanie cytowań. Okazje do budowania cytowań można również znaleźć, poszukując nowych katalogów. Można to również zrobić ręcznie, wyszukując w wyszukiwarkach takich jak „Lokalizacja „dodaj swoją stronę””, „Lokalizacja „polecane linki”” lub „Lokalizacja „katalog””.

Śledź swoje wysiłki i nagradzaj linkujących

Po zdobyciu linku nie pozwól, aby relacja z właścicielem strony wygasła. Powinieneś kontynuować kontakt z nimi, podtrzymując relację. Korzystając z programu takiego jak Ahrefs lub MajesticSEO, można monitorować backlinki, sprawdzając, czy są one nadal aktywne i czy nie zostały zmienione na nofollow. Nagradzanie osób zamieszczających linki może być tak proste, jak „dziękuję”. W ten sposób pokażesz, że doceniasz ich wysiłki, a taki mały wysiłek może mieć duże znaczenie dla twoich rankingów.

 

 

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top