skip to Main Content

Dlaczego warto zdecydować się na pozycjonowanie Gorlice?

Firmy obsługujące wyszukiwarki zdają sobie sprawę, że wyszukiwania lokalne mają zwykle cel komercyjny. Jeśli ktoś szuka „restauracji w pobliżu mnie” lub „naprawy komputera w pobliżu mnie”, prawdopodobnie potrzebuje danej usługi w momencie wyszukiwania. Dlatego rozsądne było traktowanie wyszukiwania lokalnego inaczej niż wyszukiwania ogólnego.

Pozycjonowanie stron internetowych Gorlice – co było wcześniej?

Zanim pojawiły się wyszukiwarki internetowe, istniał duży przemysł związany z lokalnymi katalogami, takimi jak Yellow Pages, które były drukowane i rozprowadzane w gospodarstwach domowych. Indeksowały one informacje, starając się jak najbardziej ułatwić ich odnalezienie. Aby to zrobić, dane musiały być przechowywane w bazie danych i stamtąd drukowane. Dane w bazach danych są danymi ustrukturyzowanymi i łatwymi do zrozumienia przez maszyny.

Widoczność strony przed erą pozycjonowania lokalnego

Na długo przed powstaniem Internetu rozwinęły się protokoły baz danych, takie jak SQL (Structured Query Language), które umożliwiały wykonywanie prostych i złożonych zapytań w celu pobrania danych z tych baz. Gdybyśmy mieli na komputerze bazę danych, na której opiera się Yellow Pages, moglibyśmy znacznie szybciej wydobyć potrzebne informacje za pomocą SQL niż przeglądając drukowany katalog.

Pozycjonowanie sklepów internetowych w wyszukiwarce google

Pozycjonowanie stron Gorlice działa, ponieważ te bazy danych są obecnie dostępne przez Internet. Można dość łatwo zauważyć, że firma może znajdować się w jednej z baz danych, ale nie mieć strony internetowej. Taka firma może być wyświetlana w wynikach wyszukiwania tak samo łatwo, jak każda inna firma. W ten sposób wyrównuje się szanse między małymi lub nowymi firmami a większymi firmami o ugruntowanej pozycji.

Pozycjonowanie stron Gorlice to przyszłościowy marketing internetowy

Bazy danych, takie jak Yellow Pages, znane jako katalogi biznesowe, są już stosunkowo przestarzałe. Wyszukiwarki internetowe stworzyły własne bazy danych na bazie systemów informacji geograficznej (GIS), dzięki którym mogą wyświetlać lokalizację firm na mapach. Mapy Google i Mapy Apple to nie tylko świetne pomoce nawigacyjne, ale także samodzielne katalogi biznesowe.

Jak działa pozycjonowanie strony?

Lokalne pozycjonowanie stron działa dzięki połączeniu katalogów firm z GIS. Dzięki temu wyszukiwarki mogą odpowiadać na zapytania typu „restauracja w pobliżu mnie”, wyświetlając wyniki na mapie z linkami „dojazd”, „zadzwoń” itp. Rozwiązaniem Google w tym zakresie jest 3-pakiet, w którym podawane są 3 firmy, które najbardziej pasują do zapytania, biorąc pod uwagę lokalizację.

Jaka jest różnica między SEO a SEO lokalnym?

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek lokalnych różni się od SEO (Search Engine Optimization) lub organicznego SEO. Najłatwiej wyjaśnić tę różnicę w następujący sposób

  • można zostać znalezionym w wyszukiwarce lokalnej, jeśli nie ma się strony internetowej
  • istnieje możliwość, że niezależnie od tego, jak dobra jest Twoja witryna, możesz być niewidoczny w wyszukiwarce lokalnej

Organiczność w wynikach wyszukiwania google

Zdecydowana większość stron internetowych firm jest skonfigurowana tak, aby można je było znaleźć w organicznych wynikach wyszukiwania (SEO), a nie zoptymalizowana pod kątem wyszukiwania lokalnego. Nie ma to znaczenia w przypadku handlu elektronicznego lub międzynarodowych marek, ale ma znaczenie dla każdej firmy, która posiada lokalne sklepy lub obsługuje lokalny obszar. Dzieje się tak dlatego, że większość wyszukiwań dokonywanych przez osoby chcące coś kupić jest traktowana przez wyszukiwarki jako lokalne wyszukiwania online, a nie wyszukiwania organiczne.

Dlaczego lokalne pozycjonowanie stron jest ważne dla firmy handlowej?

Można przyciągnąć potencjalnych klientów lokalnych, umieszczając swoją firmę w rankingu „Pakietu lokalnego” Google dla konkretnej usługi, którą oferujesz. Pakiet lokalny zawiera mapę obszaru, z którego pochodzi osoba wyszukująca, oraz listę trzech odpowiednich firm.

Następujące statystyki pokazują, jak ważne jest lokalne SEO dla Twojej firmy:

86% osób korzysta z Internetu, aby znaleźć lokalne firmy lub handlowców. Mimo że „słowo z ust” nadal jest doskonałym sposobem pozyskiwania nowych klientów, większość ludzi szuka obecnie w Internecie poszukiwanych przez siebie handlowców.

W 93% przypadków, gdy osoba szuka czegoś w określonej lokalizacji, na górze wyników wyszukiwania pojawia się Pakiet Lokalny Google. Dzięki temu Twoja firma jest wyświetlana na mapie z wyraźnie zaznaczonym regionem geograficznym.

29% osób szuka w Internecie lokalnych firm co najmniej raz w tygodniu.

78% mobilnych wyszukiwań lokalnych kończy się zakupem lub rezerwacją. Wiele osób korzysta z telefonów komórkowych, aby uzyskać dostęp do Internetu, więc klienci mogą szukać Twojej firmy w podróży lub 24 godziny na dobę, bez konieczności siedzenia przy laptopie.

46% to odsetek wyszukiwań w Google, które są lokalne (tzn. zawierają w haśle wyszukiwania miejscowość, miasto lub powiat).

Jeśli poprawisz pozycjonowanie lokalne, Twoja firma będzie bardziej widoczna w rankingach, dzięki czemu będzie widoczna dla potencjalnych klientów szukających konkretnych usług w Twojej okolicy.

Co zyskasz wykorzystując pozycjonowanie lokalne Gorlice?

Zwiększa rankingi witryny

Lokalne SEO ma na celu poprawę ogólnych rankingów wyszukiwania, a także potencjalnych klientów w Twojej okolicy. Poprawa pozycji w Pakiecie Lokalnym zapewnia, że klienci znajdujący się w pobliżu mogą Cię znaleźć.

Zwiększenie widoczności dzięki pozycjonowaniu storn

Dzięki pozycjonowaniu lokalnemu klienci z najbliższej okolicy zobaczą Twoją firmę na liście. Będzie ona również widoczna dla klientów z sąsiedztwa, zwiększając widoczność witryny.

Zwiększenie ruchu organicznego w witrynie

Ruch organiczny jest opłacalny i zwiększa wiarygodność witryny. Ruch organiczny składa się z użytkowników, którzy trafiają na Twoją stronę bezpośrednio z wyszukiwarki.

Pomaga zdobyć więcej potencjalnych klientów

Potencjalny klient to taki, który jest wartościowy dla Twojej firmy, ponieważ koncentruje się na jakości wyników wyszukiwania, a nie na ich ilości. Lepiej jest pojawić się w mniejszej liczbie, ale bardziej trafnych wyników.

Pomoże Ci wyprzedzić lokalnych konkurentów

Dobre lokalne SEO sklepu internetowego pomoże Ci wyprzedzić lokalnych konkurentów dzięki temu, że Twoja witryna znajdzie się wyżej w wynikach wyszukiwania oraz w wynikach Mapy Lokalnej.

Pomaga użytkownikom mobilnym łatwo znaleźć Twoją firmę

Użytkownicy telefonów komórkowych mogą łatwiej znaleźć Twoją firmę, czy to za pomocą wyszukiwarek, kanałów mediów społecznościowych czy katalogów. Mogą również znaleźć Cię w podróży, otrzymując wskazówki dojazdu za pośrednictwem telefonu komórkowego.

Zapewnia, że Twoja firma zostanie znaleziona na Mapach Google

Pomaga to ludziom znaleźć Twoją firmę i szybko nawiązać z nią kontakt. Mapy Google mogą wyświetlać Twoją firmę wraz ze zdjęciami, co zwiększa wiarygodność i zachęca ludzi do odwiedzenia Twojej strony internetowej.

Jakie są czynniki SEO, które wpływają na rankingi firm lokalnych?

Google Moja Firma: jest to bezpłatne narzędzie Google, które łączy użytkowników z lokalnymi przedsiębiorcami za pośrednictwem Map Google. Google Moja Firma wykorzystuje algorytmy wyszukiwania, takie jak informacje kontaktowe, bliskość i zawartość witryny, aby przeanalizować i określić, gdzie powinna być wyświetlana Twoja firma. Gdy użytkownicy szukają lokalnych handlowców, Google Moja Firma jest jedną z pierwszych rzeczy, na które natrafią, dlatego tak ważne jest, aby była ona wymieniona i zweryfikowana.

Sygnały on-page: istotne szczegóły, takie jak nazwa, adres i numer telefonu, pomogą w zwiększeniu pozycji witryny w rankingach. Odpowiednie słowa kluczowe na stronie, które są strategicznie rozmieszczone, pomogą wyszukiwarkom przeanalizować, gdzie znajduje się Twoja witryna. Trafność jest kluczowa, ponieważ odpowiednie słowa kluczowe dla danej branży poprawią rankingi.

Recenzje online: firmy, które otrzymują pozytywne oceny i recenzje online, zyskują na wzroście pozycji w rankingu. Pozytywne recenzje pokazują, że firma jest godna zaufania, wiarygodna, rzetelna i zgodna z prawem. Zachęcanie zadowolonych klientów do pozostawiania pozytywnych recenzji jest istotną częścią silnej kampanii lokalnego SEO.

Profil backlinków: backlinki to linki do Twojej firmy pochodzące z innych stron internetowych. Backlinki z odpowiednich, lokalnych i autorytatywnych stron internetowych zwiększą ranking witryny. Backlinki z takich stron, jak publikacje lokalne, blogi, katalogi lokalne, strony społecznościowe lub publikacje branżowe są kluczowym elementem dla priorytetowej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Cytowania online: zapewnienie, że nazwa, adres i numer telefonu są regularnie aktualizowane i są takie same we wszystkich katalogach, umożliwia wyszukiwarkom wykorzystanie cytowań do potwierdzenia niezbędnych szczegółów dotyczących Twojej firmy. Cytowania online zwiększają wiarygodność, a tym samym ranking Twojej witryny.

Sygnały behawioralne: algorytmy google używają różnych sygnałów behawioralnych do określenia rankingu Twojej witryny. Sygnały behawioralne to działania, jakie podejmują odbiorcy podczas kontaktu z Twoją firmą. Przykładem może być współczynnik klikalności (ilu użytkowników klika na Twoją witrynę), kliknięcie na telefon komórkowy (przycisk umożliwiający użytkownikom telefonów komórkowych bezpośrednie połączenie się z firmą) oraz odwiedziny w mediach społecznościowych.

Jakie jest znaczenie GMB w lokalnym SEO?

Dotrzyj do nowych klientów, zwiększ swoją obecność w wyszukiwarce lokalnej i nawiąż kontakt z klientami online dzięki GMB. GMB jest dostępny zarówno w wersji desktopowej, jak i w postaci aplikacji, co ułatwia zarządzanie kontem.

Konfiguracja profilu GMB jest niezbędna, aby zostać znalezionym lokalnie: aby pozyskać klientów, Twoja firma musi być widoczna lokalnie. Dzięki GMB informacje o Twojej firmie są widoczne w wynikach wyszukiwania, gdy potencjalni klienci szukają Twojej firmy w okolicy. Dzięki temu Twoja witryna może dominować na pierwszej stronie wyszukiwania w Google.

Widoczność w wynikach wyszukiwarki google gwarantuje większy ruch

Większy ruch z lokalnych wyników wyszukiwania (Mapy Google): Mapy Google pozwalają potencjalnym klientom znaleźć Twoją firmę. GMB pozwala na wprowadzenie adresu i zapewnia, że Twoja firma jest widoczna dla potencjalnych klientów w okolicy, a także, że jest widoczna na mapie ze wskazówkami dojazdu z miejsca, w którym znajduje się klient.

Pozyskiwanie opinii klientów: opinie klientów są podstawowym narzędziem marketingowym. Pozytywne recenzje świadczą o tym, że firma jest godna zaufania i wiarygodna. Zwiększa to szanse na to, że klienci będą wybierać Twoją firmę zamiast konkurencji.

 

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top