skip to Main Content

Najskuteczniejsze pozycjonowanie Oława – sprawdź!

Zauważyłeś, że w mieście pojawiło się kilku nowych graczy, którzy próbują wejść na Twój teren. To dobrze, nie masz nic przeciwko konkurencji. Chodzi tylko o to, że wydaje się, że zdobywają oni wyższe pozycje w wyszukiwarce Google niż Ty.

Pozycjonowanie stron internetowych – jak trafić do wielkiej trojki?

Jeśli myślisz, że to oni zgarniają lwią część ruchu, to masz rację. Trzy najlepsze strony lokalne to te, które robią porządki. Reszta dostaje okruchy, które pozostały.

Stabilny wzrost pozycji strony

Ale jeśli obawiasz się, że lokalne pozycjonowanie stron www jest skomplikowane lub drogie, to spokojnie. Jest to przewidywalny proces, krok po kroku, a my wyłożyliśmy go tutaj. Możesz go nawet wydrukować i powiesić w widocznym miejscu na ścianie, gdzie będzie Ci towarzyszył w skupieniu.

A więc zaczynajmy…

Pozycjonowanie stron Oława i listy lokalne – jak skonfigurować i zoptymalizować

Zanim cokolwiek zrobisz, musisz skonfigurować swoje główne listy lokalne. Są to Google My Business, Bing Place for Business i Yahoo Local.

Są one bardzo ważne i nie potrzeba do tego żadnych specjalnych umiejętności. Jedyne, co musisz zrobić, to zoptymalizować swoją listę – wypełnić wszystkie dostępne dane, nie tylko podstawowe, takie jak adres i mapa. Zamieść pełny opis, używając słów kluczowych, których ludzie prawdopodobnie będą szukać.

Dodaj także zdjęcia i filmy – nic błyskotliwego, musisz tylko włożyć trochę więcej wysiłku niż konkurencja.

Zacznij zdobywać lokalne recenzje – pozycjonowanie lokalne

Niedawno przeprowadziliśmy analizę najlepszych stron lokalnych i jedną z kluczowych różnic między najlepszymi w klasie a średnią branżową była liczba recenzji w Google.

Sprawdź lokalne wyniki wyszukiwania, a zobaczysz, co mam na myśli. Najlepsze strony mają więcej recenzji. To jest tak proste.

A jeszcze prostsze jest zdobywanie recenzji. Wystarczy, że poprosisz i skierujesz ludzi na swoją listę w Google. Jeszcze lepsze jest to, że prawdopodobnie masz wielu klientów, którzy z chęcią zostawiliby 5-gwiazdkową recenzję dla Ciebie.

Nie szalej jednak, zdobywając 100 recenzji w ciągu tygodnia – wygląda to nienaturalnie i grozi ukaraniem Twojej strony przez Google.

Należy myśleć w sposób ciągły. Wyrób w sobie nawyk zdobywania recenzji, a jeśli dodasz ich kilka w każdym miesiącu, to wszystko będzie w porządku.

Cytowanie nazwy, adresu i telefonu (NAP)

Istnieje wiele renomowanych lokalnych stron internetowych, na których możesz umieścić swoją witrynę. Google ma zaufanie do tych witryn, a dodanie jej do listy jest bardzo proste. Dodaj do listy swoją stronę internetową!

Pozwalają one na umieszczenie na liście swojej firmy wraz z nazwą, adresem i telefonem (stąd NAP). Większość z nich oferuje bezpłatny wpis, ale zazwyczaj dostępne są również płatne usługi rozszerzone. Najważniejsze jest, aby znaleźć się na liście i uzyskać link do swojej strony.

Podobnie jak w przypadku recenzji – ładnie i stabilnie. Po prostu zbieraj kilka cytowań NAP każdego miesiąca – 10 lub 20 wystarczy, a zobaczysz, jak poprawią się Twoje rankingi.

Katalogi branżowe – SEO Oława

Sprawdź, czy możesz znaleźć katalog branżowy, w którym możesz się znaleźć. Sprawdź również, gdzie znajduje się Twoja konkurencja.

Często można znaleźć naprawdę dobre, dobrze opracowane katalogi branżowe, które pozwolą ci na umieszczenie się w nich za darmo lub za niewielką opłatą. Ich piękno polega na tym, że wysyłają one do Google odpowiednie sygnały o oferowanych przez Ciebie usługach i pokazują Google, że jesteś związany z daną branżą lub sektorem.

Certyfikaty i akredytacje w pozycjonowaniu stron internetowych

A może Ty lub Twoja firma posiadacie jakieś akredytacje lub certyfikaty branżowe. A może jesteś płatnym członkiem lokalnego lub krajowego stowarzyszenia branżowego. Również w tym przypadku często daje to prawo do umieszczenia na liście w odpowiedniej witrynie i są to naprawdę mocne linki prowadzące do Ciebie.

Strony poświęcone konkretnym usługom

Należy dwukrotnie sprawdzić, czy posiadasz strony poświęcone konkretnym usługom. Chcę przez to powiedzieć, że potrzebujesz strony dla KAŻDEJ usługi, którą oferujesz. Zbyt często spotykam się z firmami, które mają jedną stronę „Usługi” z listą wszystkich usług.

Problem w tym, że istnieje niebezpieczeństwo, że zbytnio się rozproszysz. Google woli odsyłać ludzi do strony oferującej dokładnie tę usługę, której szukają.

Na przykład, jeśli ktoś wpisze w wyszukiwaniu „naprawa pc Oława” i Ty oferujesz tę usługę, ale nie masz konkretnej strony dla tej usługi, podczas gdy Twój konkurent ma stronę specjalnie dla tej usługi, to Google pokaże Twojego konkurenta w wynikach dla tego wyszukiwania.

Twórz strony z długimi formularzami

Ok, więc stworzyłeś te dodatkowe strony, świetnie. Nie może również zabraknąć formularza kontaktowego skierowanego do potencjalnych klientów.

Następnym krokiem jest wypełnienie ich dużą ilością odpowiedniej treści. Mówimy tu o minimum 500 słowach, ale najlepiej, jeśli jest to możliwe, o 1000 słów więcej.

Dlaczego? Ponieważ Google preferuje dłuższe strony. Przygotowanie treści w obrębie strony jest więc kluczowe.

Wiem, że to brzmi dużo, ale musisz to zrobić tylko raz i nie jest to tak trudne, jak się wydaje. Po pierwsze, sprawdź swoją istniejącą treść. Prawdopodobnie masz mnóstwo materiałów na dysku twardym – np. prezentacje, materiały sprzedażowe itp. Możesz też sprawdzić skrzynkę odbiorczą – prawdopodobnie odpowiedziałeś na setki zapytań sprzedażowych.

A jeśli nie, to po prostu przeprowadź wyimaginowaną rozmowę z potencjalnym klientem, który zadaje pytania na temat Twoich usług.

Prześledź to, a w krótkim czasie będziesz miał mnóstwo treści.

Optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarki

Optymalizacja strony oznacza po prostu ustawienie stron witryny zgodnie z najlepszymi praktykami.

Oto, co musisz zrobić.

Najpierw zidentyfikuj słowo kluczowe dla każdej strony. Teraz utwórz metatagi dla każdej strony – najważniejsze z nich to Tytuł strony i Meta Opis.

Teraz dodaj słowa kluczowe do adresu URL danej strony (URL to wymyślny sposób na podanie dokładnego adresu strony.

Następnie musisz dodać słowo kluczowe do nagłówka H1 na każdej stronie. Jeśli korzystałeś z Google Docs lub Microsoft Word, z pewnością znasz już te nagłówki – nadają one po prostu strukturę stronie.

Teraz dodaj słowa kluczowe do tekstu w sposób naturalny i staraj się umieszczać je od 2 do 3% czasu. Jeśli więc masz 500 słów, to użyj ich około 10-15 razy. Po prostu spraw, aby brzmiało to naturalnie i nie przejmuj się tym zbytnio.

Na koniec upewnij się, że linkujesz do innych stron, używając swoich słów kluczowych jako tekstu linku (Anchor Text). Na przykład, jeśli linkujesz ze strony o instalacji sieci do strony o naprawie komputerów, wówczas użyj tekstu „Naprawa komputerów”, aby połączyć się z tą stroną.

Łatwe, szybkie backlinki i linkowanie wewnętrzne

Backlinki są ważne dla Google. Są one jak głosy w wyborach. Więcej głosów z renomowanych stron poprawi Twoją pozycję w rankingu.

Renomowane oznacza jedynie, że nie są to podejrzane, spamerskie katalogi linków utworzone specjalnie w tym celu.

Jeśli możesz zdobyć linki z innych lokalnych stron (np. dostawców) lub stron branżowych (patrz wyżej), to są one idealne.

Zacznij od swoich profili w mediach społecznościowych, takich jak Twitter i LinkedIn. Są one bezpłatne, wystarczy się zarejestrować i dodać swoje dane.

Możesz również spróbować pozyskać linki od lokalnych dostawców, wysyłając im szczere referencje i wspominając, że mogą zamieścić link do Twojej strony, aby pokazać, że jest ona autentyczna.

Warto również rozważyć umieszczenie witryny w katalogach o wysokim autorytecie.

Uaktualnienie do bezpiecznego (HTTPS) hostingu SSD – bezpieczny marketing internetowy

Google nie często daje nam znać, co jego algorytm wyszukiwania bierze pod uwagę, ale przyznali, że prędkość strony (Loadspeed) i bezpieczeństwo są zarówno zawarte jako czynniki rankingowe.

Więc jeśli chodzi o szybkość jest tylko jeden akt w mieście, a to jest SSD Hosting. SSD to skrót od Solid State Drive, co oznacza całkowicie elektroniczną pamięć masową – bez powolnych ruchomych części, które można znaleźć w tradycyjnych dyskach twardych.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, najszybszym sposobem na znalezienie się w dobrych księgach Google jest przejście na hosting HTTPS poprzez zakup certyfikatu SSL.

Innym rozwiązaniem jest zainstalowanie tarczy bezpieczeństwa, która będzie monitorować witrynę pod kątem znanych zagrożeń, ostrzegać o wszelkich problemach i uspokajać klientów.

Strona mobilna – projektowanie responsywne

Dawno minęły czasy, gdy Twoi klienci i potencjalni klienci siedzieli przy biurkach w domu lub w biurze i przeglądali strony internetowe. Dziś szukają oni informacji na urządzeniach mobilnych, niezależnie od tego, czy jest to telefon komórkowy, czy tablet.

Google wie o tym, dlatego przyznało, że przyjazność dla urządzeń mobilnych jest kolejnym czynnikiem branym pod uwagę.

Jedną z opcji jest przejście na projekt responsywny, dzięki czemu witryna będzie wyglądać dobrze na każdym urządzeniu, na którym jest oglądana.

Jeśli jednak nie jesteś jeszcze gotowy na zmianę wyglądu strony, to dlaczego nie stworzyć wersji przyjaznej dla urządzeń mobilnych za pomocą kreatora stron mobilnych.

Tak czy inaczej, stworzenie wersji przyjaznej dla urządzeń mobilnych jest niezbędne, aby zabezpieczyć swoją stronę na przyszłość i zapewnić sobie ruch na stronie.

Załóż firmowego bloga pod lokalne słowa kluczowe

Google uwielbia treści i nagradza strony z większą ilością treści, a najlepszym sposobem na to jest blog.

W rzeczywistości, nasze ostatnie badania wykazały, że najlepsze w swojej klasie lokalne strony internetowe B2B miały dwa razy więcej treści niż średnia branżowa (104 strony vs 48).

Możesz założyć WordPressa za darmo w ramach swojego hostingu jednym kliknięciem i możesz go wykorzystać do dostarczania użytecznych i angażujących treści swoim klientom i potencjalnym klientom.

Pomyśl o swoich głównych stronach jako o „stronach pieniędzy”, a o wpisach na blogu jako o stronach z pomocnymi informacjami.

Możesz odpowiadać na pytania, udzielać fachowej pomocy w postaci wskazówek i porad, zapraszać inne osoby lub ekspertów do współpracy i tworzyć treści, które wyróżniają się w wynikach wyszukiwania.

Ważne jest, aby zacząć i publikować regularnie. Nie musi to być codziennie. Wystarczy raz lub dwa razy w tygodniu, a wkrótce będziesz mieć o wiele więcej treści niż konkurencja.

Twórz filmy wideo

Wiem, co sobie myślisz. Nie wyobrażasz sobie występu na wideo.

Ale pomyśl o tym, że tak samo myśli Twoja konkurencja. A wideo to świetny sposób na zdobycie przewagi nad lokalną konkurencją.

Niezależnie od tego, czy chodzi o szybki filmik „jak to zrobić”, filmik „przed i po” czy nawet filmik ze zrzutem ekranu, istnieje wiele możliwości, jeśli tylko jesteś gotów się na to zdecydować.

 

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top