skip to Main Content

Pozycjonowanie stron internetowych Konin

Prowadzenie firmy w XXI wieku wymaga od przedsiębiorcy ciągłego dostosowywana się do kolejnych zmian. To co jeszcze wczoraj było na topie, dziś jest już w zasadzie standardem, a jutro będzie tylko mglistym wspomnieniem. Tak jest choćby jeśli chodzi o marketing internetowy. Kiedyś wystarczyło mieć jakąkolwiek stronę internetową, dziś natomiast jej jakość musi być bardzo wysoka. Jakby nie było – Twoja strona jest wizytówką Twojej firmy. Jak zatem o nią zadbać? Co zrobić, żeby jej jakość była jak najwyższa? W jaki sposób sprawić, by trafiła do jak największej liczby osób? Wszystko to jest związane z kluczowym pojęciem – SEO. O co w nim chodzi? Sprawdź poniższy artykuł i zastanów się, czy taka usługa nie byłaby dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Pozycjonowanie strony internetowej – SEO

Na początku podstawowe pytanie – czym jest SEO? Jest to skrót od angielskiego „search engine optimization”, które można przetłumaczyć jako optymalizacja witryny internetowej pod wyszukiwarki lub proście – pozycjonowanie.

Pod tym, z pozoru prostym pojęciem kryje się szereg procesów, które wykonuje agencja SEO w celu poprawy widoczności witryny dla algorytmów Google, a co za tym idzie – dla potencjalnych klientów.

Należy bowiem wiedzieć, że im strona jest lepiej zoptymalizowana i bardziej wartościowa, tym większe jest prawdopodobieństwo, że zajmie wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania.

Wiąże się to oczywiście z szeregiem korzyści. Korzystne pozycjonowanie oznacza większą liczbę odwiedzin, a to w konsekwencji prowadzi do zwiększonych zarobków.

Od czego zacząć? Od audytu SEO

Zaczynając współpracę z agencją SEO, należy pamiętać, że pierwszym krokiem będzie audyt. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że ze stroną jest wszystko w porządku, a zmiany, które należy wprowadzić będą kosmetyczne.

W tym celu właśnie wykonujemy audyt SEO. Ma on na celu weryfikację struktury technicznej witryny, umieszczone na niej treści, a także wszystko to co dzieje się wokół niej, między innymi to jak jest rozreklamowana i co proponuje konkurencja.

Dobrze wykonany audyt to podstawa. Pozwala bowiem nakreślić plan wedle którego agencja SEO będzie pracować oraz pomóc przygotować szczegółową wycenę usługi.

Podstawy pozycjonowania stron – SEO on-site vs SEO off-site

Podstawową kwestią, którą na początku należy wyjaśnić jest podział na dwa obszary działań w ramach których porusza się agencja SEO pracując nad optymalizacją strony internetowej.

 • SEO on-site – działania prowadzone bezpośrednio na stronie www.
 • SEO off-site – czynności wykonywane dookoła przedmiotowej witryny.

W każdej grupie znajduje się wiele operacji, które należy wykonać aby poprawić pozycjonowanie strony internetowej, ale pamiętać należy o jednym: mimo różnych założeń, działania prowadzi się razem – to oznacza, że nie da się dobrze wykonać SEO bez pracy w zarówno jednym jak i drugim obszarze.

Pozycjonowanie Konin – SEO on-site

Zgodnie z powyższymi informacjami, mówiąc o SEO on-site, mówimy o działaniach wewnątrz strony. Jakie informacje należy do nich zaliczyć?

 • Optymalizacja jakości strony internetowej
 • Poprawa treści
 • Zadbanie o poprawne formatowanie treści tekstowych
 • Linkowanie wewnętrzne
 • Eliminacja błędów i zbędnych elementów

Optymalizacja jakości strony internetowej

Podstawa to wysoka jakość strony pod kątem technicznym. Jest to o tyle ważne, że ma wpływ zarówno na widoczność witryny w „oczach” robotów Google, ale i wpływa na jej odbiór przez nowych klientów. W tym celu, agencja SEO wykonuje takie czynności jak:

 • Usuwanie niepotrzebnych wtyczek
 • Optymalizacja lub eliminacja obciążających elementów audio-wizualnych, które mają wpływ na szybkość działania strony.
 • Porządkowanie kodu HTML poprzez usuwanie zbędnych linii
 • Wdrażanie komend, które mają korzystny wpływ na działanie strony, np. na indeksowanie

Pozycjonowanie Konin – Poprawa treści

Przemyślane, sensowne i dobrze przygotowane treści to klucz do dobrego pozycjonowania. Czym w ogóle są treści? Nad tym również warto się pochylić ponieważ wbrew pozorom, nie są to tylko teksty. Zaliczają się do nich:

 • Katalogi
 • Cenniki
 • Elementy audio-wizualne, takie jak animacje, filmy, obrazki, zdjęcia, rysunki
 • Artykuły blogowe

Pozycjonowanie stron internetowych oznacza dbanie o każdy szczegół wyżej wymienionych. Warto o tym pamiętać.

Poprawne formatowanie artykułów tekstowych

Skupiając się już stricte na treściach tekstowych, warto pamiętać, że i one powinny być odpowiednio sformatowane.

Stosowanie odpowiednich nagłówków, paragrafów i akapitów, wytłuszczeń ma neimały wpływ na pozycjonowanie stron www. Ważnym elementem są również słowa kluczowe.

Słowa kluczowe to takie, które należy umieszczać w tekście, gdyż zwykle należą do najczęściej wpisywanych w wyszukiwarce Google przez użytkowników. Możemy tutaj zastosować pewien podział:

Head Keywords

Do Head Keywords zaliczamy frazy składające się z jednego lub dwóch słów. Są to wyrażenia najczęściej wyszukiwane przez potencjalnych klientów. Stąd też, warto skorzystać z usług doświadczonej agencji SEO, która pomoże je dobrać. Nie jest to bowiem łatwe – od nich będzie zależał w dużej mierze ruch na stronie. Przykłady:

 • Salon Fryzjerski
 • Adwokat
 • Mechanik samochodowy

Long Tail

Frazy tak zwanego długiego ogona różnią się od Head Keywords. Przede wszystkim, są dłuższe – składają się z minimum trzech, ale nierzadko nawet kilkunastu słów. Nieco precyzyjniej opisują biznes Twojej firmy, ale są też rzadziej wyszukiwane. Przykłady:

 • Salon Fryzjerski dla kobiet Konin
 • Kancelaria adwokacka Konin
 • Mechanik samochodowy Ford Konin

Linkowanie wewnętrzne

Link Building zwykle kojarzy się raczej z działaniami off-site (o czym za chwilę), ale nie wolno zapominać, że bogata w linki strona również jest lepiej widoczna w Google, a co za tym idzie – również dla klienta.

O czym należy pamiętać, to o utrzymywaniu porządku w kwestii odnośników. Należy bowiem przykładać wiele uwagi do tego, by linki nie prowadziły do pustych lub błędnych podstron. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku sklepów internetowych. Tego typu działalność wiąże się częstymi zmianami asortymentu, a co za tym idzie – konieczności częstej aktualizacji linków.

Dbanie o link builiding wewnątrz strony internetowej wiąże się niejako z dbaniem o porządek na stronie, a to, jak już wspominaliśmy, ma niebagatelny wpływ na optymalizację pozycjonowania stron internetowych.

Eliminacja błędów i zbędnych elementów

W tym przypadku również mamy do czynienia z dbaniem o porządek na stronie. Dlaczego tak ważne jest eliminowanie błędów już na etapie wdrażania nowych rozwiązań?

Jakiekolwiek przeoczenia mogą sprawić, że na późniejszym etapie ciężko będzie je odnaleźć, żeby je naprawić.

Doświadczona agencja SEO Konin, taka jak nasza, doskonale zdaje sobie z tego sprawę. W swojej pracy skupiamy się na każdym aspekcie, który dotyczy pozycjonowania strony, dlatego warto zaufać nam i w tej kwestii.

Pozycjonowanie stron – SEO off-site

W ramach działalności poza stroną, skupiamy się na takich rzeczach jak:

 • Marketing w Social Mediach
 • Artykuły sponsorowane
 • Artykuły eksperckie
 • Linkowanie zewnętrzne
 • Analiza konkurencji

Pozycjonowanie a marketing w Social Mediach

Czym są social media wie każdy. No prawie – w 2021 roku w Polsce istniało ok. 21 milionów kont założonych w obrębie różnych serwisów społecznościowych. Oznacza to ogromną rzeszę potencjalnych klientów. Trafienie nawet do ułamka procenta będzie oznaczało niemały sukces.

W jaki sposób zatem możemy działać, by dać się zauważyć innym użytkownikom Facebooka, Instagrama i tym podobnych?

 • Prowadzenie konta firmowego pozwoli na zwiększenie widoczności witryny samej w sobie.
 • Uczestnictwo w różnych grupach tematycznych, które pozwoli nam dotrzeć do klientów o bardziej sprecyzowanych wymaganiach.
 • Reklamowanie się na zaprzyjaźnionych kontach innych firm.

Pozycjonowanie stron Konin – Artykuły sponsorowane

Artykuły sponsorowane to jedne z najpopularniejszych treści tekstowych spotykanych w internecie. Są to łatwe w odbiorze i przystępne artykuły, które zachęcają do odwiedzin na naszej stronie i do skorzystania z usług Twojej firmy.

Przygotowując tego typu treści, warto korzystać z tak zwanego modelu AIDA. AIDA, czyli:

 • Attention – przyciągnij uwagę
 • Interest – zainteresuj
 • Desire – wzbudź pożądanie
 • Action – zachęć do skorzystania z oferty

Być może brzmi to jak forma pospolitej reklamy, ale pozory mylą. Tekst powinien zostać przygotowany w niebanalny sposób. Nie może być nachalny ani przesadnie zachwalać oferty, ale jednocześnie głównym zadaniem jest zaprowadzenie klientów prosto do katalogu Twojej firmy.

Co również trzeba wiedzieć – takie artykuły najlepiej umieszczać na popularnych portalach. W ten sposób zapewniamy sobie szerszą rzeszę potencjalnych odbiorców usług. Często nawet tych, którzy pozornie nie są zainteresowani branżą w której działasz.

Pozycjonowanie – artykuły eksperckie

Zadanie artykułów eksperckich jest, podobnie jak w przypadku artykułów sponsorowanych, zachęcenie czytelnika do skorzystania z oferty.

Różnica polega na tym, że artkuły eksperckie, jak sama nazwa wskazuje, mają za zadanie wyjaśniać potencjalnie niezrozumiałe frazy, tłumaczyć szczegóły danego towaru lub usługi w taki sposób, aby odbiorca miał pewność, że jest obsługiwanych przez profesjonalistów.

Niezwykle ważne jest, by taki tekst był zarówno fachowy i treściwy, jak i przystępny i zrozumiały dla każdego.

Klient nie zawsze ma sprecyzowane wymagania, czasem przed zakupem chciałby się dowiedzieć więcej o danym towarze. Właśnie od tego są nasze artykuły sponsorowane.

Skuteczne pozycjonowanie a Linkowanie zewnętrzne

Jak już wspominaliśmy, link building stosuje się również jeśli mówimy o działaniach SEO on-site. Linkowanie zewnętrzne jest jednak równie ważne.

W ramach linkowania poza obszarem witryny przedmiotowej, pozyskuje się wartościowe linki, które sprawią, że roboty Google będą „postrzegały” stronę internetową jako bardziej popularną, a zatem wartą lepszego pozycjonowania.

Istnieje wiele metod przeprowadzania tego typu operacji, należą do nich:

 • Reklama na innych portalach
 • Prowadzenie konkursów w Social Mediach, które polegają na udostępnianiu linków do naszej strony
 • Samodzielne udostępnianie linków na różnych grupach i forach tematycznych.

Analiza konkurencji

Analiza konkurencji to podstawa, niezależnie od tego czy działasz lokalnie w mieście Konin czy w całej Polsce.

Oczywiście nie chodzi o szukanie materiałów do skopiowania na swoją stronę. Skupiać się należy na tym co konkurencja udostępnia, jakiego typu treści i jak wysokiej są one jakości. Dokładnie tak samo jak podczas porównywania własnej oferty z innymi.

Lokalne pozycjonowanie stron internetowych Konin

Czym jest pozycjonowanie lokalne? To bardzo ważna kwestia. Należy bowiem wiedzieć, że Google posługuje się technologią geolokalizacji podczas wyświetlania wyników wyszukiwania.

Co to oznacza? Klient, który wpisze nazwę poszukiwanej usługi lub towaru, jest automatycznie lokalizowany przez Google i w ten sposób w wynikach wyszukiwania wyświetlają mu się firmy z okolicy.

Dla nas jest to niezwykle ważne gdyż o ile klient nie musi nawet podawać lokalizacji danej usługi której poszukuje, o tyle Google muszą wiedzieć gdzie prowadzimy działalność, żeby w podpowiedziach wyświetlił się link do strony.

Warto zatem podać prawidłowy adres firmy, odpowiednio ją opisać w Google Maps, a w treściach umieszczać dużo informacji na temat lokalizacji, np. „Fryzjer Konin”; „Adwokat Konin” czy „Mechanik w mieście Konin”.

Dzięki temu, więcej potencjalnych klientów trafi na Twoją stronę internetową, a co za tym idzie – zwiększy się szansa na wzrost znajomości marki – nie tylko na terenie Konina.

Ile kosztuje pozycjonowanie stron internetowych?

Na to pytanie nigdy nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko bowiem zależy od tego jaki będzie wynik audytu, na podstawie którego określony zostanie zakres działań.

Niezależnie od tego w jakiej branży pracujesz, jak dużo pracy będzie trzeba wykonać by zoptymalizować pozycjonowanie oraz jakie są Twoje cele biznesowe, u nas zawsze możesz liczyć na indywidualne podejście oraz ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Poniżej znajdują się trzy pakiety usług:

Konsultacja Telefoniczna

 • Spadek strony
 • Wybór agencji
 • Mocne linki
 • Migracja serwisu

Pozycjonowanie lokalne

 • Wstępny audyt
 • Budowa linków
 • SEO Copywriting
 • Podstawowy Analitycs
 • Bezpieczny WordPress
 • Podstawowe wsparcie
 • Google Maps

Pozycjonowanie na całą Polskę

 • Wstępny audyt
 • Budowa linków
 • SEO copywriting
 • Zaawansowany GA
 • Bezpieczeństwo witryny
 • Kampania Facebook
 • Kampania Adwords

Konin pozycjonowanie lokalne – czy warto? Podsumowanie

Niezależnie od zakresu działań Twojej firmy – czy chodzi o kwestie pozycjonowania lokalnego czy na terenie całej Polski – jeśli uważasz, że Twoja witryna internetowa powinna generować większy i bardziej wartościowy ruch – warto zainteresować się usługą SEO.

Jesteśmy doświadczoną firmą, obecną w branży SEO o 17 lat, dysponujemy ogromnym doświadczeniem i zapewniamy profesjonalne wsparcie w każdym aspekcie, którego dotyczy pozycjonowanie. Jeśli przeszło Ci przez myśl, że takie rozwiązanie mogłoby Ci pomóc – wyślij zapytanie, a my odpowiemy na wszelkie pytania. Pamiętaj, że w dzisiejszych czasach Twoja strona jest Twoją wizytówką.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top