skip to Main Content

Pozycjonowanie stron internetowych Krosno – dlaczego warto?

Zastanawiasz się dlaczego po wpisaniu konkretnego zapytania w wyszukiwarce Google pewne strony internetowe wyświetlają się wyżej, a inne niżej? Może interesuje Cię dlaczego od razu dostajesz wyniki związane z Twoją okolicą, mimo, że przecież nie podawałeś żadnych danych adresowych? Odpowiedzialne za to jest pozycjonowanie, czyli jeden z kluczowych elementów marketingu internetowego. Jeśli zależy Ci na tym, by dowiedzieć się jak to działa i chciałbyś interesuje Cię zastosowanie podobnych rozwiązań na stronie Twojej firmy to trafiłeś doskonale. Jesteśmy agencją SEO z siedemnastoletnim doświadczeniem w branży. Poniżej znajduje się krótkie objaśnienie najważniejszych kwestii, które powinno pomóc Ci w podjęciu decyzji.

Pozycjonowanie stron internetowych – czym jest SEO?

Search Engine Optimization, bo tak brzmi rozwinięcie tego skrótu, to po polsku pozycjonowanie. W ten sposób możemy określić ogół procesów, które wykonuje agencja SEO w celu poprawienia widoczności strony internetowej w wyszukiwarce Google. W tym celu wykonuje się szereg czynności, zarówno na samej stronie, jak i wokół niej. Zakres działań jest bardzo szeroki, a pozycjonowaniu stron sprzyja bardzo dużo czynników. Tak samo dużo jednak również może przeszkadzać, dlatego warto zainwestować w pomoc agencji SEO, która ma odpowiednie doświadczenie.

Główną korzyścią wynikającą z lepszego pozycjonowania strony internetowej, a co za tym idzie – poprawionej widoczności, jest zwiększenie wartościowego ruchu.

Wartościowy ruch to taki, który przynosi na stronę nie tylko samych odwiedzających, ale takich, którzy dokonają zakupu usług lub produktów.

W pierwszej kolejności – Audyt SEO

Od czego zacząć? Doświadczona agencja SEO Krosno zawsze zaczyna od wykonania audytu. W jego ramach przeprowadzana jest wstępna analiza przedmiotowej strony www, ale również tego co dzieje się dookoła niej oraz u konkurencji.

W ten sposób, określić można plan działań oraz pomóc klientowi w określeniu swoich wymagań.

Podstawowe zagadnienia – SEO on-site vs SEO off-site

Marketing internetowy w zakresie SEO zakłada podstawowy podział działań na:

On-site, czyli szereg działań wykonywanych bezpośrednio na stronie www.

Off-site do którego zalicza się te czynności, które wykonywane są dookoła strony naszego klienta.

Zarówno pierwsza jak i druga grupa działań zakłada pracę w innym obszarze, ale to nie znaczy, że jakkolwiek się wykluczają. Skuteczne pozycjonowanie stron Krosno zakłada pracę na szeroką skalę, co oznacza wdrożenie niezbędnych zmian na obydwu płaszczyznach.

Pozycjonowanie Krosno – SEO on-site

Na czym należy się skupić działają w obrębie strony przedmiotowej? Jak poniżej:

 • Content Marketing
 • Optymalizacja pod kątem technicznym
 • Słowa kluczowe

Pozycjonowanie stron www – Content Marketing

Na myśl o contencie, pierwszym co przychodzi do głowy z pewnością będzie treść. Tylko co do tej treści zaliczyć? Wbrew pozorom, zakres jest szerszy niż mogłoby się wydawać.

 • Opisy usług i produktów
 • Cenniki i katalogi
 • Elementy audio-wizualne (obrazki, zdjęcia, animacje, filmy, rysunki techniczne)
 • Artykuły blogowe

Przede wszystkim, należy zadbać o wysoką jakość wyżej wymienionych elementów. Powinny być jasne, przejrzyste i estetyczne. Pozycjonowaniu stron sprzyjają wartościowe treści, dlatego warto dodawać ich jak najwięcej.

Optymalizacja pod kątem technicznym

Poprawa struktury technicznej strony zakłada szereg działań, które mają niebagatelny wpływ na pozycjonowanie. By nasza strona zaliczała jak najkorzystniejsze pozycje w wynikach wyszukiwania powinno się zadbać o:

 • Dbanie o porządek na stronie, choćby poprzez usuwanie niepotrzebnych podstron, odnośników przenoszących klienta donikąd.
 • Wdrażanie komend korzystnie wpływających na szybkość działania strony internetowej oraz porządkowanie kodu.
 • Usuwanie niepotrzebnych wtyczek oraz poprawa optymalizacja formatów treści audio-wizualnych. W ten sposób znacznie przyspieszamy działanie samej strony internetowej, co ma wpływ na komfort użytkowania.

Słowa Kluczowe

Analiza słów kluczowych i ich dobór jest niezwykle ważnym elementem jeśli chodzi o skuteczne pozycjonowanie stron. Dzięki nim algorytmy Google widzą stronę jako ważną i wartą odwiedzenia, a co za tym idzie – zajmuje lepsze miejsca w wynikach wyszukiwania.

Na frazy kluczowe składa się zwykle od kilku do nawet kilkunastu słów. Tutaj też możemy zaprezentować pewien podział:

Head Keywords

Zwykle składają się z jednego – dwóch słów. Są to najczęściej wyszukiwane frazy, toteż konieczny jest jak najtrafniejszy dobór. Wieloletnie doświadczenie naszej agencji SEO pomaga nam wybrać takie, które zapewnią korzystne pozycjonowanie stron internetowych naszych klientów. Przykłady fraz:

 • Mechanik
 • Wymiana Sprzęgła
 • Fryzjer Męski

Long Tail

Tak zwane słowa kluczowe długiego ogona to takie frazy, które zawierają więcej niż dwa wyrazy. Zwykle są bardziej precyzyjne, ale i rzadziej wykorzystywane przez użytkowników. Przykłady fraz:

 • Mechanik samochodowy Krosno
 • Wymiana sprzęgła Ford Krosno
 • Fryzjer Męski Krosno

Pozycjonowania stron Krosno – SEO off-site

W obszarze off-site, czyli tym, który zakłada działanie poza stroną przedmiotową, również znajdzie się szereg czynności, które należy wykonać, by pozycjonowanie było jak najbardziej optymalne.

 • Artykuły sponsorowane
 • Artykuły eksperckie
 • Link Building
 • Marketing w Social Mediach
 • Analiza konkurencji

Artykuły sponsorowane

Do artykułów sponsorowanych należy zaliczyć takie treści, które mają na celu zachęcenie potencjalnych klientów do zakupu usług lub produktów.

Tego typu teksty przygotowywane są zgodnie z modelem AIDA, który w dużym skrócie, ma na celu przeprowadzenie klienta przez ścieżkę – od zainteresowania do zakupu – w sposób subtelny i bez nachalnej reklamy.

Skrót AIDA oznacza:

 • Attention – przyciągnij uwagę
 • Interest – zainteresuj
 • Desire – pobudź chęć zakupu
 • Action – zachęć do bezpośredniego działania, tzn. dokonania zakupów

W ten sposób klient ma możliwość poznania zalet produktu lub usługi, ale i wyjaśnione są mu podstawowe kwestie, a także wzbudzona zostaje chęć dokonania zakupu. Warto jednak pamiętać o dwóch rzeczach:

 • Treść nie powinna być przesadnie zachwalająca dany towar. Nachalna reklama może wzbudzić nieufność i zniechęcić, przecież nikt z nas nie lubi akwizytorów próbujących sprzedać produkt za wszelką cenę.
 • Artykuł powinien być umieszczany na stronach na których panuje duży ruch. Dzięki temu, istnieje duża szansa, że nawet ułamek procenta osób, które przeczytają tekst i które odwiedzą naszą stronę dokona zakupu.

Pozycjonowanie Krosno – Artykuł ekspercki

Artykuł ekspercki, podobnie jak sponsorowany, ma zachęcić do zainteresowania się ofertą, ale korzysta przy tym z nieco innych metod.

Przede wszystkim – jak sama nazwa wskazuje – ma prezentować wiedzę fachową, specjalistyczną. Warto przy tym pamiętać, żeby forma jej przedstawienia była przystępna i zrozumiała. Zwłaszcza gdy nasza oferta dotyczy niezbyt popularnego produktu lub usługi, który przeznaczony jest do wąskiego grona odbiorców. Wówczas możemy oczekiwać, że nie każdy będzie na pierwszy rzut oka wiedział o co chodzi. Od wyjaśnienia podstawowych kwestii będzie właśnie nasz artykuł ekspercki.

Warto zadbać o to, by sam artykuł był nie tylko treściwy i przystępny, ale także zgodny w wymaganiami SEO. Jasnym jest, że przygotowując dobry tekst, chcemy by trafił do jak największej liczby czytelników.

Używając dobrze dobranych słów kluczowych, możemy sprawić, że nasz artykuł stanie się jednym z ważniejszych i najpopularniejszych w danej tematyce. Dzięki temu, zyskać możemy nie tylko wielu klientów, ale także ich zaufanie. Oczywistym jest, że chętniej współpracuje się z właścicielami firm lub pracownikami, którzy wiedzą co sprzedają.

Link Building

Link building, czyli linkowanie, można w zasadzie zaliczyć do obydwu obszarów działań. Linkowanie wewnątrz strony też jest potrzebne i zapewnia lepszą widoczność, ale można je również podpiąć pod pracę na strukturą techniczną strony www.

Jeśli natomiast chodzi o linkowanie zewnętrzne, to zdecydowanie warto wiedzieć, że duża ilość odnośników poza naszą stroną sprawia, że Google widzi ja jako popularną, tym samym poprawiając jej występowanie w wynikach wyszukiwania.

Do działań w obszarze link building zaliczyć możemy:

 • Reklama na innych portalach.
 • Udostępnianie odnośników na grupach tematycznych i forach.
 • Tworzenie wartościowych artykułów.

Marketing w Social Mediach

Użytkowników internetu przyznających się do posiadania przynajmniej jednego konta w serwisach społecznościowych jest w Polsce ponad 20 milionów. Gdzie zatem szukać potencjalnych klientów jak nie tam?

Zakładając oficjalne konto naszej firmy reprezentujące naszą stronę www np. na Facebooku i aktywnie je prowadząc, możemy zyskać zarówno nowych klientów jak i wzbudzić zaufanie tych, którzy jeszcze nie podjęli decyzji co do zakupu.

Dodatkową, reklamując się na grupach tematycznych, również można zdobyć rzeszę nowych odbiorców swoich usług, zwykle z dość sprecyzowanymi wymaganiami.

Analiza konkurencji

Pozycjonowanie strony to nie tylko działania skupione tylko na stronie Twojej firmy oraz klientach, ale także weryfikacja konkurencji.

Taka analiza zwykle odbywa się gdy przeprowadzany jest audyt witryny i ma na celu sprawdzenie czego brakuje i w jaki sposób można poprawić stronę www by wypadała lepiej niż u pozostałych firm w branży.

Oczywiście, niezwykle ważne jest by nie korzystać z gotowych wzorców i nie plagiatować treści z innych stron. Chodzi o weryfikację i śledzenie na bieżąco rynku w Twojej branży.

Lokalne pozycjonowanie stron Krosno – co warto wiedzieć?

Pozycjonowanie lokalne to bardzo ciekawe zagadnienie. Bierze się ono z faktu, iż Google wykorzystuje technologię geolokalizacji do podpowiadania w wyszukiwarce wyników związanych z lokalizacją użytkownika.

Nasycając treści na naszej stronie odpowiednimi informacjami na temat naszej lokalizacji lub obszaru działań, dajemy sobie większą szansę na bycie odnalezionym. Warto zatem podawać w tekście informacje takie jak „mechanik Krosno”; „Adwokat Kronso” czy „fryzjer Krosno”.

Dzięki temu, gdy użytkownik szukający usług na terenie Krosna poda samą jej nazwę, dzięki Google Maps, w wyszukiwarce pojawi się odnośnik do naszej firmy.

W pozycjonowaniu lokalnym nie powinno się odpuszczać żadnej możliwości do „poinformowania” wyszukiwarki Google oraz narzędzia Google Maps o naszej lokalizacji. Pozycjonowanie zakłada kompleksowe podejście zarówno jeśli działamy w najbliższej okolicy, ale i na terenie całej Polski.

Zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz prowadzenie swojego biznesu, warto zainwestować w lokalne pozycjonowanie stron internetowych. Pomoże to w przebiciu się do świadomości okolicznej społeczności.

Pozycjonowanie lokalne – jak pozytywnie na nie wpłynąć?

 1. Pokaż swoją firmę na mapach Google

  Absolutna podstawa to oznaczenie firmy w Google. Dobrze skonstruowana i uzupełniona wizytówka w Google Moja Firma tylko w tym pomoże.

 2. Odpowiednio dobierz słowa kluczowe

  Tak jak to było wspominane – odpowiednio dobrane frazy to jeden z głównych elementów występowania strony w lokalnych wynikach wyszukiwania.

 3. Optymalizacja strony pod miejsce w których znajduje się Twoja firma

  Podawaj jak najwięcej informacji o miejscowości w której działasz, zadbaj o odpowiednią ilość danych teleadresowych.

Ile kosztuje pozycjonowanie stron internetowych krosno?

Pozycjonowanie stron internetowych to proces długotrwały, długofalowy. Zwykle trwa od kilku do kilkunastu miesięcy. Wszystko zależy od tego jak możemy pomóc i jak szeroki zakres działań będzie potrzebny.

Sprawdzona firma, taka jak nasza, która może pochwalić się konkretnym doświadczeniem w branży, zawsze jest gotowa pomóc w kompleksowy sposób. Dlatego też przygotowaliśmy trzy podstawowe pakiety, w ramach których działamy.

Konsultacja Telefoniczna

 • Spadek strony
 • Wybór agencji
 • Mocne linki
 • Migracja serwisu

Pozycjonowanie lokalne

 • Wstępny audyt
 • Budowa linków
 • SEO Copywriting
 • Podstawowy Analitycs
 • Bezpieczny WordPress
 • Podstawowe wsparcie
 • Google Maps

Pozycjonowanie na całą Polskę

 • Wstępny audyt
 • Budowa linków
 • SEO copywriting
 • Zaawansowany GA
 • Bezpieczeństwo witryny
 • Kampania Facebook
 • Kampania Adwords

Niezależnie czy chodzi Ci o pozycjonowanie stron w Krośnie czy działasz w całej Polsce – zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zadowolenie klienta jest naszym motorem napędowym, dzięki któremu pomogliśmy już w rozwoju dziesiątek biznesów w kraju.

Pozycjonowanie Krosno – czy warto? Podsumowanie

Pozycjonowanie stron internetowych to jak widać proces skomplikowany i niełatwy. By liczba wyszukiwań strony się poprawiła, należy podjąć szereg czynności na wielu płaszczyznach. Niezależnie od tego na jak szeroką skalę prowadzisz firmę, poprawa widoczności w internecie to coś co powinno być kluczowe jeśli chodzi o działalność na poziomie marketingu. Lepsze pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania Google to zwiększenie ilości odwiedzających klientów, a co za tym idzie – lepsze przychody. Jeśli jesteś zainteresowany rozwijaniem swojego biznesu – wyślij zapytanie do nas i dowiedz się co możemy razem zrobić, żeby zoptymalizować Twoją stronę internetową.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top