skip to Main Content

Na czym polega jakościowe pozycjonowanie Gniezno?

Opracowaliśmy unikalne pozycjonowanie stron internetowych, które zostały zaprojektowane specjalnie po to, aby w pełni wykorzystać lokalne zapytania w wyszukiwarce Google. Dzięki temu masz pewność, że Twoja firma otrzyma „lwią część” gorących zapytań od potencjalnych lokalnych klientów, którzy chcą się z Tobą bezpośrednio skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o Twojej lokalnej firmie i oferowanych przez nią usługach. Pozycjonowanie stron, które oferuje, jest skuteczne.

Statystycznie udowodniono, że tego typu lokalne zapytania cieszą się większym zaufaniem potencjalnych klientów. Ponadto przynoszą rzeczywiste, wymierne rezultaty, w tempie niespotykanym w przypadku kampanii krajowych.

Pozycjonowanie stron internetowych na miejscu

Kiedy tworzysz podobną sekcję na swojej stronie internetowej, oto kilka najlepszych praktyk, których należy przestrzegać, aby nie narazić się na problemy z Google związane z osieroconymi stronami lub niedostateczną zawartością.

Każda strona docelowa powinna zawierać nazwę, adres i numer telefonu (NAP), najlepiej wraz z wyraźnie zaznaczonymi godzinami otwarcia sklepu. Następnie, aby uzyskać maksymalne korzyści organiczne, należy zamieścić unikalną treść na temat danej lokalizacji oraz, jeśli to możliwe, dodać pomoc wizualną lub wskazówki dla użytkowników.

Następnie należy zoptymalizować każdą stronę docelową pod kątem skutecznego kierowania na daną lokalizację. Zalecamy zachowanie prostoty i zoptymalizowanie meta danych i treści tak, aby zawierały markę, a następnie lokalizację. Pozycjonowanie stron internetowych przebiega wg ustalonego procesu.

Po utworzeniu wszystkich stron lokalizacyjnych i ich prawidłowej optymalizacji, można przejść do następnego kroku.

Dlaczego pozycjonowanie stron internetowych lokalnie jest ważne?

Nie martw się, nie zamierzamy rzucać w Ciebie losowymi statystykami. Zamiast tego pokażemy Ci kilka najważniejszych statystyk, które z pewnością pomogą Ci poznać korzyści jakie niesie ze sobą pozycjonowanie lokalne pod wyszukiwarki google.

Są one następujące:

Około 46% wyszukiwań w Google ma intencję lokalną.

Około 29% SERP-ów Google zawiera pakiety lokalne w wynikach wyszukiwania.

18% wyszukiwań mobilnych prowadzi do konwersji w ciągu jednego dnia.

Około 76% klientów, którzy szukają czegoś lokalnego za pomocą telefonu komórkowego, odwiedza sklep tego samego dnia.

Prawie 50% osób odwiedzających Google tylko po to, aby wyszukać lokalne adresy.

Chyba już wiesz, jak duże znaczenie w świecie SEO mają wyszukiwania lokalne. Jeśli więc możesz podjąć wszelkie możliwe wysiłki, aby znaleźć się w czołówce wyszukiwań, musisz to zrobić. Z pewnością przyniesie to wiele konwersji na Twojej stronie w ciągu kilku minut. Teraz, gdy już wiesz, dlaczego pozycjonowanie stron internetowych Gniezno jest ważne, zrozummy, jak przeprowadzać profesjonalne pozycjonowanie stron i jak to działa.

Jak działa pozycjonowanie stron Gniezno?

Z pozoru, pozycjonowanie stron internetowych Gniezno działa tak samo, jak zwykłe wyszukiwanie w Google i zwykłe pozycjonowanie stron www. Kiedy ktoś szuka czegoś w Google lub w innej wyszukiwarce, Google przeszukuje cały swój indeks, aby upewnić się, że daje najlepsze wyniki wyszukiwania dla tej osoby.

Ponadto to, co odróżnia zwykłe wyszukiwanie od wyszukiwania za pomocą pozycjonowania lokalnego, to fakt, że Google korzysta z innej grupy czynników rankingowych, aby uszeregować wyszukiwania lokalne.

Lokalne pozycjonowanie Gniezno zawiera pewne specjalne sygnały rankingowe, do których należą m.in. :

  • cytaty NAP
  • Słowa kluczowe, które są używane w „Google Moja Firma” Twojej firmy
  • Lokalizacja, której ludzie szukają
  • Ocenę gwiazdek w Mapach Google
  • Słowa kluczowe, które są używane w recenzjach online dotyczących Twojej firmy.
  • Prawdziwość recenzji online
  • Udziały w mediach społecznościowych

Wskazówki dotyczące lokalnego SEO

Nie da się zaprzeczyć, że lokalne pozycjonowanie stron www pomaga w zwiększeniu ruchu na stronie. Teraz pewnie zastanawiasz się nad najprostszą drogą do poprawy lokalnego SEO.

Jeśli tak, to w tej sekcji zamierzamy szczegółowo omówić całą drogę do tego, jak zwiększyć lokalne pozycjonowanie stron internetowych firm z Gniezna. Wszystko, co musisz zrobić, to trzymać się mocno i wdrożyć ją na swojej stronie internetowej. Jeśli jesteś właścicielem firmy, takiej jak piekarnia, klinika lub sklep detaliczny, to usługi lokalnego SEO są dla Ciebie koniecznością.

Ulepsz swoją stronę internetową pod kątem lokalnego SEO dla firm z Gniezna

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest właściwa optymalizacja witryny. Kiedy zatrudniasz lokalną firmę SEO, warto wiedzieć, jak przebiega proces optymalizacji. Agencja SEO Gniezno w pierwszej kolejności optymalizuje ona Twoją witrynę pod kątem lokalnego SEO, aby uzyskać jak najlepsze wyniki Jednym z głównych czynników, które sprawiają, że Twoja witryna pojawia się w wynikach SERP, jest jej odpowiednie dostosowanie. Poniżej omówimy następujące czynniki, które pomagają w poprawie lokalnego SEO. Prace te są dość skomplikowane i złożone, więc lepiej, jeśli zajmie się tym profesjonalna agencja SEO. Pozycjonowanie stron Gniezno na własną rękę nie jest najlepszym pomysłem.

Wspomnij o adresie swojej firmy

Najważniejszym elementem optymalizacji witryny pod kątem lokalnego SEO jest dodanie adresu firmy do witryny.

Dołącz mapę lub lokalizację – zadbaj o skuteczne SEO

Jeśli to możliwe, dodaj mapę lub lokalizację do swojej witryny. Powiadom o tym wyszukiwarkę google na google maps. Dzięki temu ludzie będą mogli łatwo do Ciebie dotrzeć. Należy również pamiętać, że pozycjonowanie stron internetowych Gniezno ma sprawić, aby Twoja firma była łatwo dostępna dla okolicznych mieszkańców.

Dołączanie referencji

Referencje to sposób na poinformowanie Google, że jesteś wiarygodny i że ludzie Ci ufają. Dlatego zawsze dodawaj na swojej stronie referencje swoich klientów i kontrahentów, jeśli chcesz zaistnieć w wynikach wyszukiwania Google. Zadbaj o referencje, a pozycjonowanie stron Gniezno stanie się prostsze.

Uwzględnij schemat

Schemat został wprowadzony w celu lepszego zrozumienia przez wyszukiwarki google. Pomaga on wyszukiwarkom rozpoznać, czego dotyczy Twoja strona. Jeśli dodasz schemat do swojej strony, ułatwisz Google lepsze zrozumienie Twojego biznesu.

Zbuduj dedykowaną stronę kontaktową

Jeśli Twoja witryna nie posiada strony kontaktowej, to jest to rzecz, którą musisz jak najszybciej naprawić. Dobra witryna zawiera dedykowaną stronę kontaktową. Nie twórz po prostu dowolnej strony kontaktowej, ale uczyń ją bardziej szczegółową i postaraj się dodać na niej wiele szczegółów dotyczących Twojej firmy.

Dodaj łatwo dostępne numery telefonów

Jeśli Twoja strona jest skierowana do klientów lokalnych, ważne jest, aby dodać na niej łatwo dostępne numery telefonów.

Ujawnij swoje profile online

Jednym z największych nieporozumień wśród ludzi jest przekonanie, że strona internetowa jest jedyną obecnością w sieci, jaką trzeba zrobić, aby zająć wysoką pozycję w Google. To nieprawda, aby poprawić swoją widoczność w wyszukiwarkach, musisz stworzyć swoje cyfrowe profile online. Google zwraca szczególną uwagę na witryny, które są aktywnymi platformami recenzenckimi, takimi jak Yelp, TripAdvisor i wiele innych.

Witryna z recenzjami jest ważnym czynnikiem w lokalnym SEO, o czym przypomina każda agencja SEO. Istnieje wiele innych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, a które wymieniono poniżej.

Utwórz profil w Google Moja Firma – pozycjonowanie lokalne

Google Moja Firma jest bardzo ważna, jeśli chcesz rozwinąć swoją działalność. Nie tylko wzmacnia on Twoją markę, ale także poprawia pozycjonowanie lokalne Twojej witryny. Zakładając konto w Google Moja Firma, możesz pokazać ludziom szczegóły swojej działalności, takie jak adres, lokalizacja, numer kontaktowy i inne.

Pozycjonowanie Gniezno – zwróć uwagę na listy lokalne

Listy lokalne są niezbędne z punktu widzenia SEO. Jeśli szukasz czegoś w Google na podstawie swojej lokalizacji, staraj się zwracać uwagę na najlepsze strony w rankingu Google. Jeśli chcesz poznać najlepsze recenzje w oparciu o lokalizację, spróbuj wyszukać w Google hasło „twoja lokalizacja recenzja”.

Pozycjonowanie stron w Social Media – buduj profile społecznościowe

Aby wzmocnić pozycjonowanie lokalne i marketing internetowy, ważne jest budowanie profili społecznościowych na portalach takich jak Facebook, Instagram. Jeśli to możliwe, uwzględnij również inne social media. Upewnij się, że zamieszczasz na tych kontach istotne informacje. Korzystaj z tego, co jest trendy i staraj się wdrażać to w swojej działalności.

Planuj treści lokalne

Wszyscy wiemy, że treść jest królem, ale tworzenie treści, które przynoszą sprzedaż i ruch jest tym, czego wszyscy szukamy. Wiemy, że blogowanie odgrywa ważną rolę w SEO – podkreśla agencja SEO Gniezno. Aby rozwinąć swoją działalność, należy założyć bloga.

Buduj linki

Jednym z najsilniejszych czynników wpływających na pozycjonowane stron internetowych Gniezno jest budowanie linków. Należy zwrócić się do lokalnych blogów i poprosić o link zwrotny do swojego bloga. Przyczyni się to do zwiększenia zaangażowania i poprawi pozycjonowanie strony internetowej. Można również przeprowadzić audyt linków zwrotnych na stronie konkurencji.

Ile kosztuje pozycjonowanie stron?

Chcesz się znaleźć na pierwszej stronie wyników wyszukiwania? Chcesz, by nareszcie wyszukiwarka google doceniła Ciebie i Twój biznes? Dobrze, ale ile właściwie kosztuje pozycjonowanie strony? To sprawa bardzo indywidualna i wszystko zależy od bieżącego stanu witryny www, jej pozycji w google oraz od wyników, jakie zamierzasz uzyskać. Marketing internetowy jest zagadnieniem rozległym i firma zajmującą się pozycjonowaniem stron internetowych doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Przed zleceniem prac, zamiast sprawdzać cennik pozycjonowania, lepiej zapytać się o bezpłatny audyt SEO Gniezno i zdecydować się na odpowiedni dobór słów kluczowych.

Narzędzia lokalnego SEO

Teraz, kiedy już wiemy, jak zoptymalizować Twoją firmę pod kątem lokalnego SEO, poznajmy kilka przydatnych narzędzi, które możesz wykorzystać, aby poprawić swój ranking w obszarach, w których ma to największe znaczenie.

1. Whitespark Local Citation Finder

Cytowanie lokalne to każda wzmianka online zawierająca nazwę, adres i numer telefonu lokalnej firmy.

Cytowania mają duże znaczenie, ponieważ pomagają wyszukać lokalne firmy w wyszukiwarkach internetowych, a kiedy lokalne firmy aktywnie zarządzają swoimi cytowaniami, aby zapewnić dokładność danych, zwiększają zaufanie do tych list online.

Firma Whitespark dobrze zna tę dziedzinę – naprawdę dobrze. Whitespark oferuje zarządzanie listami lokalnymi, rekomenduje, gdzie warto umieścić swoją firmę, bada konkurencję oraz buduje i monitoruje wzrost liczby cytowań, aby poprawić lokalne rankingi wyszukiwania.

2. Screaming Frog

Ten program desktopowy przeszukuje linki, obrazy, CSS, skrypty i aplikacje stron internetowych pod kątem SEO. Jesteś ciekaw, czy masz jakieś 404’s? Zastanawiasz się nad brakującymi opisami meta lub H1?

3. Moz Local

Mniej kosztowny niż większość jego odpowiedników, Moz Local zapewni, że Twoja lista firm została zweryfikowana w Google i na Facebooku, a także rozpowszechni Twoją listę w całym ekosystemie wyszukiwania.

Dodatkowo, Moz Local współpracuje z agregatorami danych, aby pomóc w promowaniu listingów, zapewniając Twojej firmie widoczność.

4. Ahrefs

Ahrefs pomaga w sprawdzaniu backlinków, co jest ważne, ponieważ te linki (które są skierowane do Twojej strony) służą jako wskaźnik autorytetu strony.

Ahrefs oferuje również analizę konkurencji, badanie słów kluczowych oraz wgląd w anchor text, którego używają inne strony, gdy linkują do Twojej strony.

5. Buzzstream

BuzzStream ułatwia zdobywanie lokalnych backlinków, co pomaga w identyfikacji i budowaniu relacji z lokalnymi influencerami poprzez badanie influencerów, śledzenie konwersacji oraz dostarczanie raportów na temat kampanii zasięgowych, wyników zespołu oraz umieszczania linków.

6. BrightLocal

BrightLocal to kompleksowy pakiet narzędzi SEO stworzony specjalnie dla potrzeb marketingu lokalnego.

Narzędzie może pomóc w generowaniu i monitorowaniu recenzji na lokalnych stronach, zrozumieniu lokalnych wyników wyszukiwania i analizie pobliskiej konkurencji.

BrightLocal oferuje również dostęp dla klientów i raportowanie w białych etykietach – co sprawia, że jest to idealne rozwiązanie zarówno dla agencji, jak i marek.

Lokalne SEO jest ważną częścią każdej strategii SEO dla lokalnych firm. Jeśli masz sklep lub obszar usług, lokalne SEO pomoże Twoim odbiorcom znaleźć Cię podczas wyszukiwania online.

Usprawnij wyszukiwanie głosowe

Uwierz nam, gdy mówimy, że wyszukiwanie głosowe będzie się szybko rozwijać w nadchodzących latach! Tak, to się stanie.

Z tego powodu, w ramach optymalizacji lokalnych wyszukiwarek, ważne jest dostosowanie witryny do tego, jak ludzie zadają różne pytania, gdy mówią, w przeciwieństwie do sposobu, w jaki wpisują swoje zapytania.

Co ważne, klienci używają długich słów kluczowych, gdy szukają za pomocą głosu, zamiast wpisywać je na klawiaturze.

Z tego powodu należy również dostosować lokalne SEO treści do opcji wyszukiwania głosowego.

Na przykład, należy zaznajomić ją z podstawowymi starterami pytań, takimi jak dlaczego, co, kiedy, kto i jak.

Ważne jest również, aby podczas optymalizacji treści pod kątem wyszukiwania głosowego wziąć pod uwagę intencje użytkownika, ponieważ większość takich wyszukiwań jest wykonywana, gdy klient potrzebuje konkretnej informacji.

Na przykład, jeśli klient piecze ciasto i prosi Alexę o przeliczenie filiżanek na łyżki stołowe, to oczekuje przydatnej i szybkiej odpowiedzi. Co więcej, jeśli przyszły klient korzysta z funkcji wyszukiwania głosowego, aby poznać godziny pracy danego miejsca, to ta informacja również powinna znaleźć się na Twoim profilu.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top