skip to Main Content

Tagline – jak tworzyć?

Tagline – jak tworzyć?

Jeśli chcesz stworzyć niezapomniane doświadczenie dla swoich klientów i wyróżnić się na tle konkurencji, nie możesz sobie pozwolić na brak wyrazistego tagline’u. Są to 2-4 wyrazowe zdania, które piszesz, aby powiedzieć klientom, co oznacza Twoja firma. W bardziej szczegółowym ujęciu, tagline to chwytliwe hasło – zazwyczaj jedno zdanie – które podsumowuje to, czym zajmuje się Twoja marka.

Twój tagline powinien komunikować tożsamość, cel i wartości Twojej marki w kreatywny sposób, który sprawi, że pozostanie on w pamięci odbiorców.

Zmieszczenie wszystkiego, o co chodzi w Twojej marce w jednym zdaniu jest zrozumiałym wyzwaniem. Ale nie martw się, mamy cię pod opieką.

Dlatego ten artykuł pomoże Ci wymyślić tagline bez zbędnego wysiłku.

W tym artykule, omówimy korzyści płynące z posiadania tagline. Ponadto, podzielimy się z Tobą trzema krokami do stworzenia skutecznego tagline’u, plus 20 przykładów świetnych tagline’ów, aby Cię zainspirować.

Slogany i tagline – czy jest różnica?

Slogany i tagline to krótkie stwierdzenia, które komunikują, o co chodzi w danej marce. Jednak nie są one dokładnie takie same. Różnica polega na tym, że slogany są zazwyczaj związane z konkretnymi kampaniami lub produktami, podczas gdy tagline’y mówią o wartościach firmy jako całości. Tak więc, podczas gdy firma może mieć różne produkty z różnymi sloganami, jej tagline pozostaje taki sam. Pomimo różnic, tworzenie sloganu i tagline’u wiąże się z podobnymi procesami.

Korzyści płynące z tworzenia sloganu lub hasła biznesowego

Tagline lub slogan może zrobić o wiele więcej dla Twojej firmy niż tylko być wysiłkiem brandingowym. Może bezpośrednio wpłynąć na rozwój Twojej firmy i jej wyniki. Oto sposoby, w jakie tagline lub slogan może to zrobić.

Odróżnia Twoją firmę od konkurencji

Bez względu na niszę Twojego biznesu, zawsze będziesz miał konkurencję. I ta konkurencja może być dość zacięta. Jak wyróżnić się na rynku pośród tej ostrej konkurencji? Zróżnicowanie jest Twoją odpowiedzią. Jaki jest lepszy sposób na odróżnienie swojej firmy od konkurencji niż pamiętny tagline?

Tagline sprawi, że Twoi docelowi odbiorcy zapamiętają Cię zanim pomyślą o jakiejkolwiek innej firmie. Dzięki temu, gdy tylko będą potrzebowali produktu, który sprzedajesz lub usługi, którą świadczysz, będziesz przychodził im na myśl jako pierwszy. Tagline lub slogan sprawi, że Twoja firma będzie łatwo rozpoznawalna w Twojej branży. Tak więc, zainwestuj trochę kreatywnych zasobów w uzyskanie tagline dla swojej firmy.

Wzmacnia wiarygodność Twojej marki

Jeśli uda Ci się przekonać klientów, aby nie tylko polubili Twój produkt, ale także zaufali Twojej marce, zdobyłeś sobie lojalnych klientów. Zaufanie jest tym, co sprawia, że klient kupuje Twoje najnowsze produkty, nie zadając zbyt wielu pytań ani nie zastanawiając się nad innymi alternatywami. Musisz zbudować wiarygodność i lojalność wokół swojej marki, aby klienci mogli Ci zaufać. Jednym ze sposobów, aby to osiągnąć jest stworzenie tagline. Tagline lub slogan daje Twoim odbiorcom emocjonalne połączenie z Twoją marką, dzięki czemu czują się tak, jakby Cię znali.

Aleja do komunikowania Twojego unikalnego punktu sprzedaży

Twoja Unikalna Propozycja Sprzedaży (USP) to unikalna wartość, jaką Twoje produkty dają Twoim klientom. To jest to, co odróżnia Cię od innych firm w Twojej branży. Czy wiesz, że ludzie są bardziej skłonni objąć patronat nad Twoją marką, jeśli wiedzą dokładnie, co ona oznacza? Ludzie podejmują decyzje o zakupie w oparciu o wartość, jaką ich zdaniem otrzymują od Twojego produktu lub usługi. To wyjaśnia, dlaczego wolisz jedną markę pasty do zębów od innych, nawet jeśli nie ma między nimi znaczących różnic.

Wartość jest przede wszystkim postrzegana. Tagline, w przeciwieństwie do innych działań marketingowych, pomaga przekazać odbiorcom to postrzeganie. Na przykład, firmy A i B sprzedają ten sam rodzaj produktu, a firma A posiada tagline, który ułatwia jej odbiorcom postrzeganie wartości jej produktu. Oczywiście, firma A będzie uzyskać więcej klientów niż firma B, ponieważ był w stanie komunikować wartość swojego produktu w oświadczeniu, że jego publiczność może się identyfikować z. Tagline daje Ci możliwość, aby uzyskać unikalną wartość swojej firmy tam do odbiorców, w sposób kreatywny też.

Tworzy kulturę, która zwiększa wydajność pracowników

Aby Twoja firma odniosła sukces, Twoi pracownicy muszą współpracować z Tobą, aby dostarczać wartość swoim klientom. Na pewno chcesz, aby Twoi pracownicy wykonywali swoje zadania na najwyższym poziomie, prawda? Kiedy tak się stanie, Twoja firma będzie mogła gładko płynąć w kierunku sukcesu. Ale aby tak się stało, musisz stworzyć kulturę firmy, w której każdy – od największego do najmniejszego – czuje się zaangażowany i ma poczucie celu. To również jest miejsce, gdzie tagline wchodzi w grę. W związku z tym, Twój tagline powinien nie tylko łączyć się z klientami, ale także z pracownikami.

Plan 3 kroków do stworzenia tagline’u

Najbardziej wymagającą częścią wymyślania tagu biznesowego jest faza ideacji. Kiedy masz już solidny pomysł na to, czego chcesz, reszta jest już historią. Oto 3 praktyczne kroki, które pomogą Ci stworzyć tagline, który połączy Twoją markę z odbiorcami.

Zidentyfikuj cele biznesowe

Identyfikacja celów biznesowych jest pierwszym krokiem do stworzenia zapadającego w pamięć tagline’u. W związku z tym, musisz je dobrze określić. Nie jesteś pewien jakie są Twoje cele biznesowe? Oto szybkie ćwiczenie, które pomoże Ci to uporządkować.

Zaprojektuj 5 do 10 lat w przyszłość. Gdzie widzisz swoją firmę? Jaki wpływ miałbyś na swoich klientów? Twoje cele biznesowe leżą w odpowiedziach na te pytania. Odpowiedzi na nie dadzą Ci dobry początek do stworzenia Twojego tagline’u.

Burza mózgów

Po zidentyfikowaniu celów biznesowych, następnym krokiem jest wymyślenie pomysłów na tagline. Wymaga to kilku sesji burzy mózgów. Podczas burzy mózgów, naturalnie, tak wiele pomysłów będzie skakać na ciebie. Zapisz je.

Wybierz ten, który pasuje najlepiej

Teraz, że masz kilka fraz do wyboru, weź krytyczne spojrzenie na nich. Możesz nawet spróbować powiedzieć je na głos, aby poczuć, jak to brzmi. Jeśli to możliwe, poproś o opinię innych. Na ile to możliwe, utrzymuj nowo wygenerowany tagline bardzo krótki.  Na koniec zadaj sobie pytanie: Czy zapada w pamięć? Czy komunikuje unikalną propozycję wartości mojej marki? Jeśli Twoja odpowiedź na te pytania brzmi „tak”, to masz swój nowy tagline.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top