skip to Main Content

Czym jest afiliacja?

Czym jest afiliacja?

Inteligentni przedsiębiorcy ecommerce prowadzący dobrze prosperujący biznes wiedzą, że zawsze jest coś, co mogą zrobić, aby ten biznes się rozwijał. Jednym ze sposobów, aby przejść na kolejny poziom jest znalezienie alternatywnego źródła dochodu. Nie oznacza to zakładania drugiego biznesu, ale znalezienie sposobów na uzupełnienie i rozwój biznesu, który już posiadasz, poprzez oferowanie większej wartości swoim klientom i zwolennikom. Jeśli nie uczestniczysz w marketingu afiliacyjnym, nadszedł czas, aby rozważyć skorzystanie z tego lukratywnego strumienia dochodów.

Co to jest marketing afiliacyjny?

Marketing afiliacyjny polega na zarabianiu prowizji poprzez promowanie produktu lub usługi wykonanej przez innego sprzedawcę lub reklamodawcę. Jest to model monetyzacji, w którym partner afiliacyjny, którym jesteś Ty, otrzymuje wynagrodzenie za dostarczenie określonego rezultatu do sprzedawcy lub reklamodawcy. Zazwyczaj wynikiem tym jest sprzedaż. Ale niektóre programy mogą wynagradzać Cię za leady, użytkowników darmowej wersji próbnej, kliknięcia na stronie internetowej lub pobranie aplikacji. Programy partnerskie są zazwyczaj darmowe, więc nie musisz się martwić o wysokie koszty początkowe.

Kim jest marketer afiliacyjny?

Marketer afiliacyjny to osoba, która promuje produkty i usługi innych marek w zamian za prowizję. Praktycznie każdy może zostać marketerem afiliacyjnym – jest to po prostu kwestia znalezienia programu partnerskiego, dla którego spełniasz minimalne wymagania. Marketerzy afiliacyjni zarabiają pieniądze za każdym razem, gdy ktoś dokona konwersji dzięki ich poleceniu.

Zadanie łatwe do wykonania

Twoja strona równania obejmuje po prostu obsługę cyfrowej strony marketingowej budowania i sprzedaży produktu. Nie musisz się martwić o trudniejsze zadania, takie jak rozwój, wsparcie czy realizacja oferty.

Niskie ryzyko

Ponieważ przystąpienie do programów partnerskich nie wiąże się z żadnymi kosztami, możesz skorzystać z tego, jak zarabiać pieniądze w marketingu afiliacyjnym na produktach lub usługach o ugruntowanej pozycji, bez żadnych inwestycji z góry. Marketing afiliacyjny może również generować stosunkowo pasywny dochód poprzez prowizję – idealny scenariusz do zarabiania pieniędzy. Chociaż początkowo będziesz musiał zainwestować czas w tworzenie źródeł ruchu, Twoje linki partnerskie mogą nadal dostarczać Ci stałego wynagrodzenia.

Łatwość skalowania

Skuteczny marketing afiliacyjny oferuje możliwość znacznego zwiększenia zarobków bez zatrudniania dodatkowej pomocy. Możesz wprowadzać nowe produkty do swojej obecnej grupy odbiorców i budować kampanie dla dodatkowych produktów, podczas gdy Twoja dotychczasowa praca nadal generuje przychody w tle.

Zanim zaczniesz się zbytnio ekscytować, wiedz, że świetny marketing afiliacyjny jest zbudowany na zaufaniu. Choć pozornie istnieje nieskończona liczba produktów i usług, które można promować, najlepiej jest wyróżniać tylko te, których osobiście używasz lub które mógłbyś polecić. Nawet jeśli jakiś produkt Cię interesuje lub pasuje do Twojego hobby, zostanie świetnym marketingowcem dla tego produktu wymaga dużo pracy.

Jak działa marketing afiliacyjny?

Marketing afiliacyjny działa wtedy, gdy ktoś (afiliant) poleca produkt lub usługę poprzez udostępnienie jej na blogu, platformie mediów społecznościowych, podcaście lub stronie internetowej. Afiliant zarabia prowizję za każdym razem, gdy ktoś dokona zakupu poprzez unikalny link związany z jego rekomendacją.

Do przeglądu:

  • Pokazujesz reklamę lub link do Sklepu Z na swojej stronie internetowej, blogu lub w sieci społecznościowej.
  • Klient klika Twój unikalny link.
  • Klient dokonuje zakupu w sklepie Z.
  • Sieć afiliacyjna rejestruje transakcję.
  • Zakup zostaje potwierdzony przez Sklep Z.
  • Otrzymujesz prowizję.

Stawki prowizji różnią się w zależności od firmy i oferty. W dolnej granicy, zarobisz około 5% od sprzedaży, ale przy pewnych ustaleniach, możesz zarobić nawet 50%, zwykle gdy promujesz klasę lub wydarzenie. Istnieją również programy marketingu afiliacyjnego, które zapewniają stałą stawkę za sprzedaż, a nie procent.

Jak zacząć marketing afiliacyjny?

Nie jest to zbyt trudne, prawda? Podobnie jak w przypadku prowadzenia własnego małego biznesu, osiągnięcie sukcesu w marketingu afiliacyjnym wymaga poświęcenia i dyscypliny. Skorzystaj z poniższego przewodnika krok po kroku, aby rozpocząć swój biznes marketingu afiliacyjnego.

Wybierz swoją platformę i metodę

Pierwszym krokiem jest określenie platformy, wokół której chcesz budować swoją publiczność. Każdy marketer afiliacyjny ma inne podejście i platformę. Istnieje wiele pomysłów na marketing afiliacyjny, z których możesz wybierać w oparciu o różne metody:

Niszowe tematy i strony z recenzjami.

Są to strony, które recenzują produkty dla konkretnej grupy odbiorców lub porównują linię produktów z ich konkurentami. Ta metoda wymaga tworzenia treści związanych z miejscem przeglądu i regularnego publikowania postów, aby przyciągnąć publiczność.

Treści cyfrowe.

Twórcy treści cyfrowych to blogerzy, YouTuberzy lub influencerzy mediów społecznościowych. Tworzą oni niszowe treści, które rezonują z docelową grupą odbiorców. Celem jest organiczne wprowadzenie produktów niszowych, które spodobają się ich odbiorcom. Zwiększa to szanse, że dokonają oni zakupu, a Ty zarobisz prowizję partnerską.

Kursy, wydarzenia, warsztaty.

Jeśli jesteś edukatorem, możesz zintegrować oferty partnerstwa afiliacyjnego z Twoimi wydarzeniami.
Bez względu na to, którą drogę wybierzesz, autentyczność i budowanie publiczności to dwa najważniejsze elementy marketingu afiliacyjnego.

Jak wybrać niszę dla marketingu afiliacyjnego?

Jeśli chodzi o to, jak wybrać niszę dla marketingu afiliacyjnego, celuj w coś, co jest twoją pasją i wiedzą na ten temat. Dzięki temu będziesz postrzegany jako autentyczny i jako zaufane źródło informacji dla potencjalnych klientów. Pomoże Ci to również ocenić, które produkty i marki chcesz promować.

Możesz również przyjąć bardziej bezpośrednie podejście. Dotrzyj do właściciela świetnego produktu, na który się natknąłeś i sprawdź, czy oferują program marketingu afiliacyjnego. Jeśli nie, mogą być szczęśliwi, aby skonfigurować układ z tobą, takie jak oferowanie specjalnego kodu kuponu do dzielenia się swoimi zwolennikami. Najlepsze oferty często znajdują się, gdy jesteś pierwszym, aby zapytać i mają odpowiedni kanał dystrybucji.

Programy marketingu afiliacyjnego będą miały warunki świadczenia usług, które musisz przestrzegać, więc przeczytaj drobny druk. Na przykład, Twój link zazwyczaj będzie miał cookie z określonymi ramami czasowymi, a niektóre programy nie pozwalają na zakup reklamy pay-per-click przy użyciu produktu lub nazwy firmy.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top