skip to Main Content

Narzędzie senuto – analiza słów kluczowych dla Twojej branży

Narzędzie senuto – analiza słów kluczowych dla Twojej branży

Rozpoczynając przygodę z SEO z pewnością usłyszymy o używaniu fraz kluczowych wszędzie, gdzie tylko to możliwe. Sam dobór fraz do strony nie jest rzeczą oczywistą. Przypadkowy zlepek słów może odbić się negatywnie dla Twojej strony. Aby zapobiec nieprzyjemnym zdarzeniom specjaliści seo namawiają do monitoringu słów kluczowych w oparciu o analizę. Z pomocą narzędzia senuto możemy sprawdzić słowa kluczowe pod kątem widoczności w wyszukiwarkach google.

Analiza fraz – możliwości procesu

Zasadniczo proces samej analizy słów kluczowych pod witryny jest prostą czynnością. Wpisując w narzędzie odpowiednie słowa możesz dokonać analizy ich widoczności. Polega ona na sprawdzeniu liczby wyświetleń danej frazy. Analiza w oparciu o słowa pozwoli dokonać sprawdzenia pod kątem konkurencyjności. Z pomocą narzędzia senuto możemy wybadać jakie frazy kluczowe sprawdzają się u konkurencji. Słowa kluczowe możemy badać pod kątem sezonowości.

Czym jest analiza widoczności słów kluczowych?

Najprościej mówiąc analiza słów kluczowych to szczegółowa ocena danego wyrazu lub zestawu wyrazów pod wieloma aspektami. Czynności z tym związane dążą do wybranego przez użytkownika celu. Dzięki niemu możemy zwiększyć widoczność witryny w wyszukiwarce na wpisane przez użytkowników słowa kluczowe. Prawidłowo wykonana analiza poszczególnych słów kluczowych przyczynia się do pojawienia się witryny w rankingu top50.

W celu dbałości o dobry content strony dobór frazy będzie pierwszą czynnością wykonaną przez specjalistę SEO. W trakcie pracy na nad dobrą pozycją w wynikach wyszukiwania wyrazy pod treści będą aktualizowane. Niektóre z nich ulegną całkowitej eliminacji, a na ich miejscu pojawią się nowe wyrazy. Zmiany w zakresie odpowiednich słów kluczowych, pasujących do domeny wpłynie na lepszą liczbę wyświetleń. W ujęciu ekonomicznych strona generująca odpowiedni ruch przybliży właściciela do uzyskiwania większych przychodów. Przykładem takiej branży jest sprzedaż internetowa, gdzie w oparciu o dobre wyniki wyszukiwania witryna przyciąga nowych kupujących.

Jak dobrać odpowiednie słowa kluczowe?

To jedno z najbardziej cenionych pytań dla właścicieli witryn. Wyrazy pod odpowiednie treści na stronie powinny być dostosowane tematycznie do portalu. Nie ważne czy jest to sklep internetowy, czy witryna o działaniu komercyjnym. Poza przyporządkowanie słów do treści strona musi odpowiadać na zapytania użytkowników. W praktyce wygląda to miej więcej tak:

Klient poszukuje butów sportowych. W wyszukiwarce wpisuje frazę: „buty sportowe sklep”. W wynikach wyszukiwania google wyświetlają mu się wszystkie sklepy z obuwiem sportowym. Klient wybiera sklep w 1 karcie, szuka swoich wymarzonych butów i jeśli uda mu się znaleźć odpowiedni model – kupuje i wychodzi z witryny. Jeśli nie udaje mu się odszukać modelu – wraca ponownie na wyszukiwarkę google i otwiera sklep konkurencji. Czynność może być poprzedzona wpisaniem innej frazy w polu wyszukiwania.

Celem każdej strony jest poznanie preferencji swoich użytkowników. Można zrobić to ręcznie, wpisując nazwy naszych kategorii słów do pola wyszukiwarki i ręcznie przeglądać wyniki, a przy okazji działania konkurencji. Jednakże tego typu proces jest żmudny i nie podaje zbyt wielu danych niezbędnych do dalszego pozycjonowania. Dużo lepszym rozwiązaniem jest użycie platformy senuto i dokonanie analizy słów za pośrednictwem ich bazy danych.

Z pomocą narzędzi senuto można analizować frazy z nastawieniem na sezonowość danej usługi, patrząc na konkurentów lub liczbę wyświetleń danych fraz. Aby strona była widoczna w wyszukiwarce google właściciele popełniają jeden podstawowy błąd. Korzystając z bazy słów kluczowych wybierają słowa bardzo popularne, wręcz oklepane przez odbiorców wyszukiwarek. Przy budowaniu pierwszej pozycji ten błąd może kosztować właściciela wysokim spadkami w rankingach. Wyrazy o najwyższym współczynniku występowania są trudne do pozycjonowania. W przypadku budowy pozycji domeny warto postawić na użycie fraz o małym współczynników występowania. W celu wyszukiwania unikalnych wyrazów możemy użyć skorzystać z gotowej bazy albo danych firmy tj. nazwa firmy czy adres.

W celu utrzymania odpowiedniej pozycji agencje seo dbają o sprawne działania content marketingu. Mimo bieżącego zaglądania w statystyki mogą pojawić się zapytania, które będą budować odpowiednia pozycję na stronie dopiero po kilku miesiącach. Dotyczy to bardziej skomplikowanych branż, które dotychczas były słabo promowane w wyszukiwarce google.

Jakie rodzaje słów kluczowych znajdziemy w wynikach wyszukiwania?

W aplikacji senuto możemy analizować kilka rodzajów słów kluczowych. Słowa typu klucze można podzielić na kilka kategorii, a nawet poszczególne typy. Dziś skupimy się na ich rodzajach, omawiając także ich funkcje.

Generyczne słowa kluczowe zw. potocznie ogólniakami (np. bluzy)

To słowa o bardzo ogólnym znaczeniu. Wpisana fraza np. zegarki nie odpowie nam czego, tak naprawdę szuka klient. Pod słowem zegarki może się ukrywać dość dużo znaczeń np.

 • zegarki damskie,
 • zegarki męskie,
 • zegarki dziecięce
 • zegarki na prezent,
 • zegarki komunijne.

Patrząc na różne rodzaje zegarków nie jesteśmy w stanie przeanalizować dokładnego życzenia naszego klienta. Na podstawie znanych nam przeznaczeń zakupu produktów możemy tworzyć jedynie domysły. Podobnie jak w przypadku zgadywania intencji monitoring wyrazów kluczowych podpowie nam, że fraza jest najchętniej wyszukiwana. Jednakże promocja widoczności pod słowem zegarki może nie wpływać pozytywnie na kilka aspektów pozycji. Pierwszym z nich jest konwersja. Mimo, że nasza strona pojawi się w top50 wyników wyszukiwania użytkownicy nie będą wchodzili na naszą witrynę. Stosując słowa ogólne, a nie kładąc nacisku na stosowanie unikalnych fraz możemy narzędzie senuto wskaże wysokie spadki konwersji.

Słowa ogólne można wykorzystywać jako dodatek do powiększania liczby wyświetleń danej strony.

Frazy z długim ogonem (long-tail keywords) np. bluzy damskie 2021

Długi ogon występujący we frazie sprawia, że pytanie jest bardziej konkretne od fraz ogólnych. Mają swoje wady, jak i zalety. Patrząc z perspektywy właścicieli strony możliwości wykorzystania fraz z długim ogonem będą bardziej docenione od samym wyświetleń. Niskie wskaźniki ruchu na stronie są rekompensowane przez jakość. Dłuższa fraza kluczowa jest uznawana za bardziej wartościowy ruch niż w przypadku powtarzalnych słów konkurencji. Druga rzecz narzędzia senuto pokazują, że dłuższych treści keyworda jest znacznie więcej niż pojedynczych słów. Można więc powiedzieć, że widoczność Twojej strony będzie mierzona na podstawie liczby wyświetleń.

Podsumowując: Long-tail keywords to rozwiązania dla osób, które chcą budować swoją pierwszą stronę, stosując liczbę wyświetleń i wartościowy dla wyszukiwarki google content.

Przykłady użycia długich słów kluczowych:

 • Bluzka damska czarna 2021
 • Torba skórzana podróżna
 • Walizka 50X30 cm do samolotu
 • Zegarek damski na bransolecie

Z pomocą long-tail keywords można przeprowadzić skuteczną konwersje. Z uwagi zestaw powiązanych ze sobą słów zapytania są bardziej doprecyzowane. Dzięki czemu klient może znaleźć szczegółowe informacje na temat produktu czy usługi.

Warto wspomnieć, że dłuższe użycie fraz kluczowych jest bardziej unikatowe. Prosta analiza widoczności na stronie senuto wykazała, że zastosowanie dłuższej frazy wpływa na lepsze wyniki pozycjonowania niż standardowe wykorzystywanie fraz ogólnych.

Mała liczba konkurentów to cecha charakterystyczna dla słów long – tail. W gotowej bazie senuto wyrazy, składające się z kilku członów charakteryzują się niskim zużyciem. Niewielka konkurencja pozwala na dużo szybsze wypozycjonowanie stron niż w przypadku zdań z niewielką ilością słów.

Frazy brandowe np. paluszki lajkonik

Wykorzystują je strony firmowe, instytucje oraz portale branżowe. Tworzenie słów, zawierających adres do strony np. senuto.pl pozwala na zadbanie o pozycje konkretnej marki. Z uwagi na różny adres sklepu lub witryny możemy uzyskać unikalne frazy bez konieczności sięgania po słownictwo z bazy. Cytując klasyka: dostajemy słowo na szybko i od ręki.

Przeglądając pozycje na stronie z nazwą marki użytkownicy robią to z kilku powodów:

 • są klientami danej domeny,
 • adres sklepu został im polecony i sprawdzają opinie na temat danego produktu,
 • przeprowadzili własny monitoring i szczegółowo śledzą informacje ofertowe,
 • działania w zakresie marketingu sprawiły, że otrzymali oni komunikat o istnieniu danej strony i poszukują dalszych szczegółów o firmie.

Poza podstawowym słowem kluczowym na senuto można wygenerować inne frazy, które pokrywają się ze słowem marki. To rozwiązania pomaga uzyskać jeszcze więcej poszczególnych słów kluczowych, które możesz dopasować do własnych treści.

Przy pomocy narzędzi Brandy bez trudu dokonasz zmiany słów kluczowych na jeszcze bardziej atrakcyjne. Aby włączyć tę funkcje koniecznie zastosuj filtr wyniki rozszerzone i wybierz opcję brandy.

Frazy produktowe, np. latarka świetlna Osram

Do działań w zakresie dobrego seo możemy zaliczyć promocję nazw produktów. To ciekawy patent, który wykorzystuje sezonowość produktów, jak i jego stałość w ofercie. Jeśli chcesz wypromować zimową kurtkę warto skupić się na jej produkcie. W tym celu warto posiadać listę powiązanych ze sobą słów. W celu jest stworzenia warto skorzystać z gotowca. Baza słów kluczowych na senuto jest dobrym rozwiązaniem na szybkość w zakresie wprowadzanych słów kluczowych. Poza różnymi wariantami baza słów kluczowych pozwala Ci na sprawdzenie licznych parametrów tj. ilość wyświetleń.

Jako rodzaj frazy o długim ogonie jest ona sposobem na poprawę widoczności Twojej strony w sposób oryginalny i doprecyzowany.

Frazy lokalne np. festyn Hyżne

Jeśli chcemy wypromować konkretne wydarzenie, sklep na określonym obszarze frazy lokalne będą rozwiązaniem szytym na miarę. Jeśli sezonowość popularności domeny ogranicza się do czasowych działań warto zainwestować w płatne narzędzia do pozycjonowania. Na platformie senuto jest wiele typów narzędzi, które wpływają na widoczność fraz lokalnych.

Jednym z nich jest wyszukiwanie fraz lokalnych. Jeśli chcemy posiadaj wyjątkowe zestawy fraz kluczowych na senuto znajdziemy filtr wyniki rozszerzone. Po wybraniu opcji miasta otrzymamy gotowe pozycje ze słowami z nazwą miejscowości.

Baza słów kluczowych, a widoczność konkretnych wyrażeń

Dużo powiedzieliśmy na temat baz z frazami kluczowymi. Jedno z głównych narzędzi senuto pomaga w zakresie poprawy widoczności działań seo. Przyczynia się m.in do posiadania lepszych keywordów niż w przypadku ręcznego tworzenia fraz pod wyszukiwarki. Poza skarbnicą zwrotów baza przeprowadza liczne analizy, które wpływają na dalsze procesy pozycjonowania witryn w sieci.

Kiedy publikujesz artykuły w serwisie, które mają za zadanie zwiększać jego widoczność na konkretne keywordy w Google, warto jest badać, jak Twoje czynności przekładają się na pozycje. Dzięki temu możesz na bieżąco śledzić swoje postępy.

W monitoringu senuto możesz dokonać analizy poszczególnych stron, które posiadają osobne adresy internetowe. Dzięki czemu sprawdzić każdą kategorię Twojej witryny. Stosując wygodną analizę senuto możesz przeanalizować statystyki seo oraz rankingi w wyszukiwarce google.

Analiza widoczności rozpoczyna się do założenia projektu. Na Monitoring Pozycji możesz skopiować tekst oraz wprowadzić listę z odpowiednimi frazami. W ten sposób zadbasz o optymalizację strony pod kątem seo. Dostosowując się do ruchu stron można porównywać swoją skuteczność z rankingiem konkurentów.

Poniżej znajdziesz macierz konkurencji, czyli tabelę, w której wyświetlone są pozycje Twoje oraz wszystkich konkurentów na każde z monitorowanych słów. Tabelę możesz dowolnie przefiltrować według dowolnych parametrów.

Aby konkurencja nie zabrała ci dobrej pozycji w wynikach wyszukiwania keywordy możesz monitorować dzień po dniu. Monitorowane wyrażenia możesz dowolnie przefiltrować. Przefiltruj listę np. według słów, które zmieniły swoją pozycję lub mają największą średnią miesięczną liczbę wyszukiwań w Google.

 

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top