skip to Main Content

Multistore – to po prostu się opłaca

Multistore – to po prostu się opłaca

Każdy z nas, zakładając sklep internetowy, ma nadzieję, że jego działalność okaże się opłacalna. Co jednak, jeśli jej wyniki są tak dobre, że nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy wzbogacali naszą działalność o kolejne projekty? Co zrobić, jeśli dojdziemy do wniosku, że najbardziej opłacalne dla nas będzie założenie kolejnego sklepu internetowego? Koordynacja działań nawet dwóch oddzielnych sklepów internetowych nie jest łatwa, nie mówiąc już o większej ich ilości. Na szczęściej marketingowcy znależli rozwiązanie i tego problemu – jest nim tak zwany multistore. Na czym polega i jak działa? Najważniejsze informacje prezentujemy w dalszej części artykułu.

Czym jest multistore?

Dla zrozumienia zasad, na jakich opiera się prowadzenie multistore dobrym porównaniem będzie prowadzenie sieci sklepów stacjonarnych. Jest to rozwiązanie, które pozwala na optymalizację pracy i zarządzanie nawet dziesiątkami e-sklepów z poziomu jednej platformy internetowej. Platforma ta umożliwia zarówno zarządzanie aktualnymi zamówieniami, jak i również przyjmowanie oraz rozpatrywanie skarg oraz reklamacji, a także monitorowanie zasobów i tempa sprzedaży. Wszystkie dane dostępne są w jednym miejscu – nie musimy więc przełączać się między sklepami, które prowadzimy. Z usług Multistore korzystają najważniejsze sklepy internetowe w kraju. Umożliwia im to zarządzanie oraz sprzedaż towaru bardzo różnego rodzaju i odmiennego przeznaczenia.

Multistore umożliwia jednak pełną integrację sklepów nie tylko na płaszczyźnie wirtualnej – opcja ta zakłada bowiem współdzielenie przez sklepy rozwiązań technologicznych, logistycznych, a także marketingowych. Warto zaznaczyć, że każdy z prowadzonych sklepów można indywidualnie personalizować. Złączenie ich w ramach jednego multistore nie odbiera nam prawa do decydowania o wyglądzie,szablonach, czy dostępnych na danej platformie językach w szybki i przystępny sposób.

Każdy z prowadzonych w ramach multistore sklepów może posiadać własną, oddzielną szatę graficzną, paletę produktów, czy układ kategorii. Dla każdego z nich nadal możemy również przygotować i prowadzić oddzielne kampanie marketingowe oraz promocyjne, co pozwoli nam dotrzeć do zupełnie różnych docelowych grup odbiorców. Wszystkie te pozytywne własności multistore sprawiają, że jest to opcja, po którą coraz częściej sięgają rozwijający swoje usługi biznesmeni.

Kiedy warto połączyć prowadzone przez siebie sklepy w jeden multistore?

Jeśli już zdecydowaliśmy się na połączenie prowadzonych przez nas sklepów w jedną całość, pamiętajmy, że do naszej dyspozycji mamy szereg różnych możliwości. Każdą z nich powinniśmy dokładnie rozważyć, zanim zdecydujemy się na jej odrzucenie lub zaakceptowanie i rozpoczęcie współpracy.

Pamiętajmy, że nie wszystkie oprogramowania do prowadzenia sklepów online udostępniają funkcję multistore. Różnią się one również, dosyć znacząco, warunkami i zasadami tworzenia sieci e-sprzedażowych. Zanim więc na którąkolwiek z opcji się zdecydujemy, powinniśmy poważnie rozważyć jej za i przeciw. Pamiętajmy, że to, czy multistore okaże się użyteczną możliwością w gruncie rzeczy zależy tylko i wyłącznie od nas samych.

Multistore to najlepsza opcja, gdy stawiamy na wysoką różnorodność oferowanych przez nas towarów – i nie tylko. Mowa tu zarówno o produktach, jakie sprzedajemy, ale również o ich cenach, czy też możliwościach wysyłki. Im bardziej są one zróżnicowane, tym większy sens ma zdecydowanie się na opcję taką, jak Multistore. Zdecydować się na jej wdrożenie powinniśmy również planując ekspansję na nowe rynki. Jeśli jednak nawet prowadzimy kilka e-sklepów, ale ruch na nich jest niezbyt wielki, a do tego tematycznie są one ze sobą mocno związane – skorzystanie z Multistore może okazać się niepotrzebne.

Najważniejsze zalety Multistore

Wdrożenie systemu Mutlistore ma wiele plusów, których, być może, na pierwszy rzut oka nie widać. Postaramy się teraz zatem wyszczególnić te najważniejsze. Na co mogą liczyć właściciele e-sklepów, którzy zdecydują się na takie rozwiązanie?

Oczywistą zaletą omawianego rozwiązania jest możliwość sprzedaży produktów każdego niemal rodzaju niezależnie od siebie, lecz z jednego miejsca.W dowolnej chwili możemy poszerzyć lub zawęzić zakres produktów oferowanych w każdym z naszych sklepów.

Możemy również dotrzeć do większej ilości grup docelowych. Każdy z naszych sklepów może być adresowany do innego rodzaju odbiorcy, a mimo to zarządzanie nimi wszystkimi odbywać się będzie za pomocą jednego, wspólnego systemu.

Prowadzenie Multistore znacząco ułatwi prowadzenie działań promocyjnych i marketingowych. Możemy bowiem je różnicować, wypróbowywać różnorakie strategie, planować działania oddzielnie dla każdego z operowanych przez nas sklepów. W ten sposób w bardzo łatwy sposób porównamy efekty prowadzonych przez nas kampanii i ocenimy, która z nich spisuje się najlepiej.

Dzięki Multistore łatwiejsza staje się również ekspansja na nowe rynki – również te zagraniczne. Rozwiązanie to umożliwi nam również wprowadzenie różnych wersji naszej witryny, dopasowanych do różnic językowych oraz kulturowych między regionami oraz krajami.

Multistore pozwala również wprowadzić szybszy i skuteczniejszy system sprzedaży. Zwiększa to satysfakcję klienta z dokonanych u nas zakupów, co z kolei sprawia, że szansa, że pojawi się on u nas ponownie również jest zwiększona.

Wreszcie, co oczywiste, stworzenie Multistore pozwoli nam zwiększyć konwersję i wygenerować dodatkowy ruch na strony produktowe każdego z naszych sklepów. Ponadto zwiększy się rozpoznawalność naszych marek, a co za tym idzie zyskamy większą ilość wypróbowanych, doświadczonych klientów.

Oczywiście, powyżej podaliśmy tylko niektóre, wybrane przez nas czynniki, dzięki którym złączenie sklepów online do postaci multistore jest naprawdę bardzo opłacalne. W rzeczywistości jest ich znacznie więcej. Nie ulega wątpliwości, że prowadzenie działalności w takiej formule jest o wiele bardziej opłacalne, niż oddzielne prowadzenie szeregu niepowiązanych ze sobą, pojedynczych  sklepów internetowych.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top