skip to Main Content

Wady i zalety platformy SkyShop

Wady i zalety platformy SkyShop

Jeżeli planujemy założenie sklepu internetowego, stoją przed nami wyzwania, które spędzają sen z powiek nawet najbardziej doświadczonym w branży graczom. Jednym z nich, jest wybranie odpowiedniego oprogramowania, które umożliwi nam sprzedaż produktów w sieci. Często można spotkać się z opinią, że polecana do tego celu jest platforma SkyShop. Pozwala ona na szybkie założeniu sklepu internetowego, ale jak każde tego rodzaju oprogramowanie, ma ona zarówno wady oraz zalety. Jak działa i ile kosztuje? Czym jest SkyShop i czy warto się tym zainteresować? O tym opowiadamy w naszym dzisiejszym wpisie.

Czym jest SkyShop?

SkyShop to platforma e-commerce. Jej charakter to software as a service, czyli popularne SaaS. Może przetłumaczyć to jako oprogramowanie jako usługa. Oznacza to, że każda platforma typu SaaS jest w pełni funkcjonalnym oprogramowaniem dla każdego sklepu internetowego. Oczywiście, nie jest ono darmowe. Wymagane jest opłacanie comiesięcznego abonamentu, dzięki któremu będziemy mogli z niego korzystać. Ceny SkyShop zaczynają się już od 49 złotych za miesiąc. To bardzo atrakcyjna oferta.

Aby korzystać z oprogramowania SaaS, najpierw należy wybrać konto na wybranej przez siebie platformie. Dziś koncentrujemy się na SkyShop. Załóżmy więc, że to właśnie na nią się zdecydujemy. Teraz możemy wybrać jeden z kilku dostępnych pakietów abonamentowych. Są one zależne od naszych potrzeb, dlatego warto przeczytać, co oferują poszczególnie z nich. Podstawową różnicą będzie tu cena, którą będzie determinowało kilka czynników. Wśród nich są między innymi dostępne narzędzia oraz funkcje. Kiedy już to zrobimy, możemy dostosować swój sklep do funkcji, a następnie rozpocząć sprzedaż.

Platforma SkyShop jest często wybierana przez początkujących użytkowników, ponieważ sam proces otwarcia oraz konfiguracji strony, jest uproszczony do absolutnego minimum. Doskonale więc nadaje się ona dla osób, które dopiero stawiają swoją pierwsze kroki w branży sprzedaży internetowej. Nie trzeba mieć żadnego pojęcia o programowaniu, ponieważ platforma zajmie się nim za nas. Samo wprowadzenie zmian poprzez SkyShop, jest proste oraz bardzo intuicyjne. W przypadku wątpliwości lub pytań można poczytać o swoich wątpliwościach w specjalnym panelu administracyjnym. Dzięki temu nasza praca zostanie znacznie ułatwiona.

Jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę z e-commerce oraz z oprogramowaniem SaaS, możemy być niepewni co do tego rozwiązania. Dlatego też, SkyShop oferuje bezpłatny, czternastodniowy okres testowy. W tym czasie można poznać wszelkie funkcje platformy. Można również korzystać z dedykowanej aplikacji mobilnej, a także pomocy wsparcia technicznego. To doskonały sposób, żeby poznać swoje potrzeby, a przy tym nie zapłacić za to ani grosza!

Zalety platformy ShyShop

Warto wspomnieć, że rzadko można spotkać się z oprogramowaniem SaaS, które udostępnia serwer w ramach swojego abonamentu. Jeżeli go nie będzie, będziemy musieli zapłacić za hosting – jeszcze przed uruchomieniem sklepu. W przypadku SkyShop serwer mamy w cenie. Dlatego też nie musimy się martwić o hosting, a po naszej stronie leży tylko zakup domeny. Platforma sama zajmuje się instalacją sklepu w serwerze, ponieważ – jak już wspominaliśmy, stawia na prostotę i pozwala nam skupić się na tym, co dla nas najważniejsze, a więc na sprzedaży i prowadzeniu sklepu. W ramach abonamentu, który płacimy za SkyShop, tworzona będzie regularnie kopia zapasowa naszych danych. Wielką zaletą jest również to, że wraz z rozwojem naszego sklepu, potrzeby serwerowe będą wzrastać. SkyShop dba o to, by serwer nigdy nas nie zawodził, a jeżeli zajdzie taka potrzeba, „przerzuci” nas na większe urządzenie. Brzmi bardzo dobrze!

Mimo, że SkyShop to działania, które ograniczone są do minimum, czasem możemy natknąć się na problem, którego nie będziemy w stanie sami rozwiązać. Dlatego w każdy dzień roboczy do dyspozycji klientów są eksperci techniczni. Odpowiadają oni na wszelkie pytania oraz pomagają rozwiązać wszelkie problemy. Zależnie od potrzeb, można do nich pisać lub zadzwonić. SkyShop oferuje również swoim abonamentom specjalną, zamkniętą grupę na Facebooku, dzięki czemu użytkownicy mogą dzielić się radami, uwagami oraz opiniami. Warto wiedzieć, że nie wszystkie oprogramowania typu SaaS dają opcję pomocy technicznej. W takich przypadkach jesteśmy skazani sami na siebie oraz ewentualną pomoc innych, bardziej zaawansowanych użytkowników.

Największą zaletą SkyShop jest ogromna funkcjonalność. A mówiąc ogromna, mamy na myśli ponad 1200 funkcji, które usprawniają sprzedaż internetową. To również cały szereg integracji. Dzięki tego typu rozwiązaniom, będziemy mogli połączyć witrynę z systemami księgowymi, a także systemami ERP, połączyć stronę z firmami kurierskimi, dodamy bramki płatności lub specjalne porównywarki cen, dzięki czemu klienci będą wiedzieli o naszych atrakcyjnych ofertach.

Wady platformy SkyShop

Tak jak wszystko, również platforma SkyShop ma kilka wad, o których powinniśmy wiedzieć przed jej wyborem. Jedną z podstawowych, jest konieczność comiesięcznego opłacania abonamentu. Mimo tego, warto pamiętać, że sam koszt prowadzenia sklepu internetowego, który działa na platformie typu SaaS będzie znacznie niższa. Jeżeli zdecydujemy się zrobić wszystko sami, zapłacimy za to dużo więcej. SkyShop pozwala na dokonanie opłaty rocznej, dzięki czemu nie będziemy musieli co miesiąc pamiętać o opłaceniu oprogramowania.

Jeżeli marzy nam się spersonalizowany, własny sklep internetowy, powinniśmy zapomnieć o SaaS. To właśnie SkyShop ogranicza nas w zakresie samodzielnego funkcjonowania. Nie będziemy mieli dostępu do kodu źródłowego, przez co możemy nie być do końca zadowoleni z efektów oraz wyglądu samej strony. Całe szczęście, SkyShop pozawala na uzyskanie dostępu do API. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy połączyć naszą witrynę z innymi systemami zewnętrznymi. Można również wydzielić protokół FTP.

Co do samego wyglądu – można zakupić gotową skórkę, ale też zlecić wykonanie indywidualnego projektu graficznego. Jak więc widać, jest i na to rozwiązanie.

Oprogramowanie Saas – SkyShop

Jeżeli więc zależy nam na szybkim uruchomieniu sklepu internetowego i nie chcemy za to płacić majątku, idealnym rozwiązaniem na start będzie platforma SkyShop. Oprogramowanie SaaS pozwala nam skupić się na tym co najważniejsze, a więc prowadzeniu sklepu. Nie musimy znać się na informatyce, by mieć profesjonalny sklep internetowy. Dlatego już dziś warto zainteresować się rozwiązaniem tego typu. Powodzenia!

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top