skip to Main Content

Pozycjonowanie międzynarodowe – jak to robić?

Pozycjonowanie międzynarodowe – jak to robić?

Jeśli Twoje produkty lub usługi nie są specyficznie lokalne, Twoja firma musi kierować się do odwiedzających z różnych krajów. Wyobraź sobie, że jesteś właścicielem sklepu spożywczego e-commerce i chcesz zwiększyć swój udział w rynku w głównych krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Indiach, Chinach, Kanadzie, Brazylii, Australii, itp. Będziesz potrzebował strony internetowej, aby wyświetlić swoje produkty dla ludzi z różnych środowisk kulturowych, którzy mówią różnymi językami i szukają produktów, które sprzedajesz.

Istnieją dwa główne wyzwania, z którymi będziesz musiał się zmierzyć:

 • Pozyskiwanie ruchu z różnych krajów
 • Dostarczanie treści odwiedzającym w ich języku regionalnym

Międzynarodowe SEO pomoże Ci przezwyciężyć oba te wyzwania. Pomaga Twojej firmie rozwijać się globalnie i pozwala dotrzeć do odbiorców z różnych krajów w ich ojczystym języku. Strategie globalnego SEO mają na celu zapewnienie doskonałego doświadczenia użytkownika wszystkim osobom odwiedzającym Twoją witrynę.

Co to jest międzynarodowe SEO? Co to jest globalne SEO?

Wielojęzyczne SEO i globalne SEO to po prostu inne nazwy dla międzynarodowego SEO. Międzynarodowe SEO składa się ze strategii optymalizacyjnych, które pozwalają na uzyskanie pozycji w regionalnych wyszukiwarkach i pozyskanie organicznego ruchu na stronie Twojej firmy z różnych krajów w ich ojczystym języku.

Niektóre z globalnych strategii optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, stosowane w celu poprawy obecności witryny na arenie międzynarodowej to:

 • Międzynarodowe badanie słów kluczowych
 • Analiza konkurentów
 • Wielojęzyczny marketing treści
 • Optymalizacja doświadczeń użytkowników
 • Optymalizacja treści wielojęzycznych
 • Globalny link building
 • Optymalizacja prędkości strony
 • Implementacja znaczników Hreflang
 • Optymalizacja architektury witryny
 • Implementacja technicznego SEO

Przykłady firm, które rozwinęły się na arenie międzynarodowej dzięki SEO

Najlepszym przykładem firmy, która bardzo rozwinęła się dzięki międzynarodowemu SEO jest Amazon. Amazon działa obecnie w czterech różnych regionach:

 • Ameryka – obejmuje Brazylię, Kanadę, Meksyk i Stany Zjednoczone.
 • Azja – obejmuje Chiny, Indie, Japonię, Singapur, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Arabię Saudyjską.
 • Europa – obejmuje Francję, Niemcy, Włochy, Holandię, Polskę, Hiszpanię, Szwecję, Turcję i Wielką Brytanię.
 • Oceania – obejmuje Australię.

Oprócz Amazon, firmy takie jak Apple, Google, Coca Cola, Toyota, Dunkin Donuts, McDonald’s, Nike i Uber mają solidną międzynarodową strategię SEO, aby dotrzeć do globalnych nabywców. Toyota poszła o krok dalej w swojej strategii marketingowej i posiada stronę internetową „Toyota Bharat”, aby dotrzeć do indyjskiej publiczności, zamiast zdecydować się na zwykły sufiks domeny .in. Bharat” oznacza w języku hindi „Indie” i wywodzi się od sanskryckiego słowa „Bharata”.

Jest to ważne, ponieważ gdy firmy biorą pod uwagę rodzimą kulturę i tradycje innych regionów, łatwiej jest nawiązać kontakt z mieszkańcami danego kraju.

Korzyści płynące z międzynarodowego SEO

Oto kilka powodów, dla których międzynarodowe SEO jest niezbędne dla rozwoju Twojej firmy.

Dotarcie do odbiorców na całym świecie

Międzynarodowe SEO umożliwia Twojej firmie zdobycie odbiorców na całym świecie, rozszerzając zasięg jej działalności na wiele krajów jednocześnie. Jeśli Twój biznes chce być rozpoznawalny jako marka globalna, powinieneś włączyć międzynarodowe SEO do swojej strategii marketingowej.

Pozyskiwanie ogromnego ruchu organicznego

Większość stron internetowych często kieruje swoją ofertę do odbiorców tylko w ich rodzimym kraju, co prowadzi do maksymalnego pozyskania ruchu z jednego kraju. W zależności od zakresu Twojej działalności, możesz skierować się do jak największej liczby krajów, aby pozyskać ogromny ruch organiczny dla swojej marki. Rynek amerykański jest bardzo konkurencyjny, ale pozyskiwanie ruchu z innych krajów jest stosunkowo łatwe. Dlatego też starannie zaplanowana globalna strategia SEO jest jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie ilości ruchu organicznego, jaki może pozyskać Twoja witryna.

Zwiększenie konwersji

Wraz ze zwiększonym ruchem na stronie, wzrasta liczba konwersji. Kiedy Twoja strona zaczyna plasować się w rankingu globalnym dla docelowych słów kluczowych o wysokiej intencji zakupowej, możesz zwiększyć liczbę konwersji na swojej stronie. Każda firma stara się poprawić swój wynik finansowy. Jeśli na rynkach międzynarodowych dostępne są możliwości generowania większej liczby leadów i przychodów dla Twojej firmy, nie powinieneś pozostawać w tyle. Wybór międzynarodowego SEO umożliwia Twojej firmie zwiększenie konwersji z nisko wiszących słów kluczowych w innych krajach, gdzie konkurencja jest niższa, a szanse na konwersję są wyższe.

Stań się międzynarodową marką

Stanie się renomowaną międzynarodową marką jest nie lada wyzwaniem. Ale dzięki skutecznym międzynarodowym strategiom SEO, Twoja marka może ewoluować, aby rządzić na globalnym rynku. Międzynarodowa marka sprzedaje w więcej niż jednym kraju, więc musi być dostosowana do różnych kultur. Międzynarodowe SEO pracuje nad poprawą użyteczności Twojej strony internetowej, skupia się na marketingu treści w języku ojczystym oraz wdraża strategie CRO (Conversion Rate Optimization), aby pozyskać, pielęgnować i konwertować właściwych klientów.

Jak zoptymalizować witrynę dla międzynarodowej publiczności?

Międzynarodowe SEO może być mylące, jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie kroki w celu optymalizacji strony dla każdej lokalizacji docelowej. Ale nie martw się, zrobiliśmy to dla Ciebie! Wystarczy postępować krok po kroku, aby utrzymać silne podstawy globalnej strategii SEO. Jeśli proces SEO zostanie przeprowadzony prawidłowo, uzyskasz najlepsze wyniki w najkrótszym możliwym czasie. Jednakże, jeśli zaplanujesz swoją strategię nieprawidłowo, pokonanie konkurencji będzie dla Ciebie wyzwaniem.

Należy pamiętać, że międzynarodowe kampanie SEO wymagają większych inwestycji niż lokalne kampanie SEO lub kampanie dla danego kraju. Dlatego też, jeśli Twój start jest niewłaściwy, stracisz zarówno czas, jak i pieniądze, robiąc rzeczy, które przynoszą niewielką lub żadną wartość.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top