skip to Main Content

Co wpływa na cenę pozycjonowania stron?

Co wpływa na cenę pozycjonowania stron?

Pozycjonowanie stron internetowych, czyli SEO ma ogromne znaczenie, gdyż pozwala na zdobycie wysokich pozycji w wyszukiwarkach. Jest to jednak proces bardzo skomplikowany i pracochłonny. Składa się na niego wiele czynników oraz etapów, które nie tylko wymagają odpowiedniego nakładu pracy, ale również nakładu finansowego. Wiele agencji marketingowych, które oferują usługi związane z pozycjonowaniem chce przyciągnąć klientów atrakcyjnymi cenami. Bardzo często jednak niska cena nie idzie w parze z jakością. Warto więc dowiedzieć się, co dokładnie wchodzi w skład usługi pozycjonowania i jaki ma to wpływ na ostateczną cenę usługi.

Pozycjonowanie stron- dlaczego warto się na nie zdecydować?

Pozycjonowanie wpływa przede wszystkim na lepszą pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania, a co za tym idzie przyczynia się do zwiększenia dochodów. Jest to bardzo ważny element marketingu internetowego. Im strona jest częściej wyświetlana tym wskaźnik konwersji może być zdecydowanie wyższy. Pozycjonowanie pozwala na osiągnięcie zdecydowanie bardziej stabilnych efektów niż ma to miejsce w przypadku płatnych reklam np. Google Ads. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z obu tych rozwiązań jednocześnie. Przyniesie to zdecydowanie lepsze rezultaty. Do tego, aby skutecznie pozycjonować witryny potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Z tego właśnie względu wielu przedsiębiorców decyduje się na powierzenie tego zadania profesjonalnym agencjom marketingowym. Posiadają one nie tylko doświadczenie, ale również zaplecze techniczne, które jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Na cenę takiej usługi wpływ ma wiele czynników, takich jak nakład pracy czy branża, w której działa firma.

Koszty narzędzi niezbędnych do pozycjonowania

Oprogramowanie, które jest niezbędne do prowadzenia działań związanych z pozycjonowaniem jest płatne. W jaki sposób koszty te wpływają na cenę tej usługi? Warto poznać podstawowe narzędzia oraz ich przybliżone ceny.

Jedną z takich platform jest Senuto. Narzędzie umożliwia planowanie oraz wdrażanie poszczególnych etapów pozycjonowania, a także monitorowanie efektów. Dzięki tej platformie można także śledzić działania konkurencji i skutecznie ją wyprzedzić. Cena za korzystanie z tego narzędzia zależy od wybranego planu. Miesięczne opłaty wahają się w granicach od 83zł do 833 zł.

Kolejnym narzędziem, które zdecydowanie ułatwia działania związane z pozycjonowaniem jest Ahrefs. Posiada on wiele przydatnych i rozbudowanych funkcji, umożliwiających m.in. sprawdzenie słów kluczowych konkurencji czy linków zewnętrznych kierujących na konkretne witryny. W przypadku tego narzędzia dostępne są pakiety, których ceny rozpoczynają się od 82$ miesięcznie. Najbardziej rozbudowany pakiet to koszt 832$ za miesiąc.

W pozycjonowaniu pomóc może również SEMSTORM. To oprogramowanie, za pomocą którego można m.in. przeprowadzić audyty stron, stworzyć odpowiednią treść, czy monitorować pozycję witryny. Cena za korzystanie z tego narzędzia waha się od 99 do 499 zł miesięcznie.

Specjaliści zajmujący się pozycjonowaniem wybierają narzędzia, które najlepiej sprawdzają się w codziennej pracy. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że korzystanie z tego rodzaju oprogramowania wiąże się ze sporymi kosztami, które mają wpływ na finalną cenę, jaką trzeba zapłacić za pozycjonowanie. Szczególną czujność powinny wzbudzać niezwykle atrakcyjne oferty, gdyż może okazać się, że nie będzie to kompleksowe pozycjonowanie.

Content marketing i jego wpływ na koszty pozycjonowania

Content marketing ma ogromne znaczenie w procesie pozycjonowania. Wszystkie treści umieszczane na stronie muszą być nie tylko merytoryczne, przyjazne czytelnikom, ale również zawierać odpowiednio dobrane słowa kluczowe. Teksty muszą być więc najwyższej jakości, gdyż bez nich skuteczne pozycjonowanie jest niemożliwe. Wiąże się to więc ze współpracą z copywriterem, którego zadaniem jest przygotowywanie odpowiednich treści. Copywriterzy zajmują się tworzeniem opisów do poszczególnych podstron witryny, opisów oferowanych  produktów i usług, a także artykułów blogowych i zapleczowych. Im bardziej rozbudowana strona, tym potrzeba większej ilości tekstów. Wiąże się to także z większymi kosztami, gdyż konieczne jest opłacenie takiej współpracy. Dobre agencje marketingowe współpracują z doświadczonymi copywriterami, gdyż daje to pewność, że stworzone treści będą atrakcyjne i zgodne z wytycznymi. Bardziej rozbudowana strona wiąże się z większym nakładem pracy, ale im wyższy budżet przeznaczony na pozycjonowanie, tym efekty będą szybciej widoczne.

Co jeszcze wpływa na koszty pozycjonowania?

Przygotowanie oraz wdrożenie strategii SEO to długotrwały proces wymagający sporej ilości wiedzy. W agencjach marketingowych pracuje szereg specjalistów zajmujących się poszczególnymi etapami pozycjonowania. Ich wiedza oraz umiejętności są niezbędne do tego, aby osiągnąć sukces. Najważniejszymi elementami wpływającymi na koszty pozycjonowania są przede wszystkim:

  • Narzędzia- wspomniane wyżej oprogramowanie, które zdecydowanie ułatwia pracę i pomaga monitorować efekty.
  • Content- wartościowe treści mają ogromne znaczenie dla atrakcyjności witryny oraz jej widoczności w sieci.
  • Linki zewnętrzne- tzw. backlinki, które prowadzą do danej witryny. Są one traktowane przez wyszukiwarki jako swego rodzaju rekomendacje i wpływają na wyższe pozycje. Ogromne znaczenie ma ich jakość, gdyż witryny na których się znajdują muszę być powiązane tematycznie ze stroną, która jest pozycjonowana.
  • Szkolenia- regularne poszerzanie wiedzy ma ogromne znaczenie w tej branży, gdyż bardzo często pojawiają się aktualizacje wpływające na cały proces. Regularne szkolenia czy kursy mają więc wpływ na jakość świadczonych usług.
  • Monitorowanie i analizowanie działań- regularne sprawdzanie efektów ma kluczowy wpływ na podejmowane kroki. Pozwala to na weryfikację, czy podejmowane działania są skuteczne. Pozwala to odpowiednio szybko zareagować i zrezygnować z tego, co nie przynosi efektów.

Pozycjonowanie stron jest procesem długotrwałym, który wymaga zaangażowanie wielu specjalistów oraz narzędzi. Ostateczne koszty zależą od wielu czynników oraz nakładu pracy, ale działania prowadzone są w odpowiedni sposób przyniosą oczekiwane rezultaty.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top