skip to Main Content

Jak używać semrush?

Jak używać semrush?

Semrush jest to zbiór wykwalifikowanych narzędzi, które mają za zadanie ułatwiać analizę i zarządzanie projektami SEO. Wspomaga opracowywanie treści, doręcza niezastąpione informację, które pozwalają na jak najlepszy dobór najistotniejszych słów. Ponadto jest bardzo przydatny w weryfikacji konkurencji. Ze semrush korzystają głównie agencję pozycjonerskie, ponieważ ułatwia audyt stron i nadzoruje pozycję, które są kluczową częścią SEO. Czym jest Semrush? Jakie są istotne cechy funkcjonalności tego narzędzia? Czy warto z nich korzystać?  Na te odpowiedzi i wiele innych uzyskasz informacje w dalszej części tekstu.

Co to Semrush?

Semrush jest to narzędzie wspomagające zrozumienie przez internautów jakie obszary ich strony są do zmiany i gdzie jest ich konkurencja, która ubiega się o podobne frazy kluczowe. Jest to narzędzie, które odznacza się szczególną dokładnością przeznaczone do skomplikowanych projektów SEO.

Trzeba zauważyć, że Semrush charakteryzuje się dwiema istotnymi cechami. Pierwsza z nich to ukazywanie dokładnych danych dotyczących pozycjonowania. Druga skupia się na rekomendacjach, które wspomagają poprawę aktualnych wyników SEO przy zastosowaniu nowoczesnych metod zwiększających pozycję w SERP-ach.

Jakie są ceny Semrush?

Ceny są dosyć wysokie, plany natomiast bardzo dobrze skonstruowane i zaspokające potrzeby różnych użytkowników. Cenę można porównać do innych znanych narzędzi SEO na rynku np. Ahrefs czy Raven Tools. Wtedy dostrzeżemy, że ceny Semrush są umiarkowane, dlatego, że nie są ani najniższe na rynku, ani najwyższe. Niżej przedstawiamy ceny poszczególnych pakietów.

Za pakiet Semrush Pro trzeba zapłacić $119,95 za miesiąc, jest to plan dla początkujących w blaży SEO (np. blogerów).

Pakiet Semrush Guru, który kosztuje $229,95 miesięcznie to bardzo ciekawa i kusząca propozycja dla małych firm i jednoosobowych działalności gospodarczych.

Z kolei Semrush Business, który kosztuje $449,95 za miesiąc to idealna propozycja dla zespołów marketingowych.

Charakterystyczne funkcjonalności Semrush :

  • Domain Analytics

Domain Analytics wspomaga analizę swojej witryny internetowej. Najpierw należy wejść w kartę projektu z najistotniejszymi parametrami strony, żeby przejrzeć dane dotyczące fraz kluczowych, płatnych SERP-ów oraz backlinków. Potem trzeba zbadać estymację ruchu organicznego oraz inne mniej ważne funkcjonalności tego narzędzia.

Trzeba zwrócić uwagę na to, że Domain Analytics nie charakteryzuje się najbardziej dokładnym działaniem. Przy analizie słów kluczowych można spostrzec niepoprawności w postaci ilości fraz widocznych w narzędziu, które w dużym znacznie nie zgadzają się z obecnymi wartościami.

  • Backlinks

Backlinks ma za zadanie dostarczyć analizy struktur linków, oraz informacje o najważniejszych parametrach. Funkcja jest bardzo ważna, ponieważ udostępnia informacje na temat konkurentów, domen referujących czy ilości wewnętrznych linków.

Backlinks gwarantuję również ocenę toksyczności posiadanych URL, jest bardzo przydatnym narzędziem dokładnie ukazującym najistotniejsze informacje, oraz pomaga wyszukać spodziewane lokalizacje do umieszczenia linków.

  • Semrush Advertising Research

Semrush Advertising Research pozwala na kreowanie wizualizacji analiz płatnych wyników wyszukiwania. Trzeba zauważyć, że jeśli wejdziemy w zakładkę „konkurenci”, możemy uzyskać informację o generowanym ruchu przez konkurencję oraz zastawianych przez nich słowach kluczowych.

  • Semrush Organic Research

Bardzo wartościowa zakładka, która jest w Domain Analytics. Jej zadaniem jest informowanie o widoczności strony w SERP-ach, dokładnych zmianach oraz potencjalnej konkurencji. Dodatkowo Semrush Organic Research pokazuje informacje o jakości ruchu estymowanego oraz estymacji aktywności non-brand i brand.

  • Semrush analiza słów kluczowych

Interpretacja słów kluczowych od Semrush ma na celu szukanie określone frazy i ich parametry oraz wyszukiwać pokrewne słowa dla określonego wyrażenia. Jest to idealne narzędzie pomocnicze dla pozycjonerów i osób prowadzących swojego bloga.

Trzeba jednak powiedzieć o tym, że analiza słów kluczowych Semrush ma pewne wady. Nie ma w tej sytuacji opcji autonomicznego zarządzania określonymi grupami wyrażeń.

Ważnym wskaźnikiem, który pokazuję dużą wyższość pomiędzy Semrush, a innymi narzędziami SEO jest funkcja przełączania się pomiędzy ilością wyszukiwań na urządzenia mobilne i komputery. Pokazuje to idealnie, jak ogromna różnica plasuje się z roku na rok w algorytmach oraz specyfikacji pod kątem koniecznych działań mających na celu skuteczne pozycjonowanie.

  • Gap Analysis

Gap Analysis to akcesorium, które pomaga wyszukiwać miejsca niezagospodarowane pod kątem URL oraz fraz kluczowych. Oznacza to, że za pomocą tego narzędzia można przeprowadzać analizę między stanem obecnym a docelowym naszej strony. Jest to ułatwienia dla planowania celi, które maja nas przybliżyć do najlepszej możliwej wersji naszej strony.

  • Raporty dla reklam graficznych

Raporty dla reklam graficznych to bardzo zawiłe narzędzie, ale za to bardzo wartościowe. Pozwala na analizę wyników oraz ich wizualizację na tle zagadnień reklam graficznych. Dane zgromadzone dzięki takim raportom mogą nam pomóc w kampaniach GDN (Google Display Network).

  • Projekty

Projekty to bardzo przydatne narzędzie. Zastosowanie go pozwala na raportowanie i układanie planów na różne nowatorstwo. Jest bardzo pomocne przy pracy z dużą ilością koncepcji, a to dlatego, że powierzchowny wynik (oczywiście dla wybranych domen) jest kombinacją prawie wszystkiego, co możemy obliczyć przy pomocy Semrush.

W celu analizy konkurencji należy wpisać nazwę domeny w pasku wyszukiwania Semrush, wybrać  „Badania organiczne” i wygenerować raport za pomocą przycisku „Szukaj”. Przy weryfikacji warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak słowa kluczowe SE, jakość i znaczenie konkurencji oraz wspólne słowa kluczowe.

Kolejna dobrą opcją to monitorowanie pozycji w Semrush rank trakerze. Monitorowanie pozycji w Semrush rank trakerze jest bardzo interesującą możliwością ze względu na duże znaczenie dla osób zajmujących się pozycjonowaniem. Dlatego, że oprócz obserwowania rankingu słów kluczowych, można znaleźć hasła znajdujące się w SERP-ach.

Reasumując Semrush ma wiele pozytywnych zastosowań takich jak wydajne zarządzanie projektami SEO, ocena konkurencji, proste i nieskomplikowane układanie treści, oraz dostarczanie ważnych danych umożliwiających słuszny dobór słów kluczowych. Semrush pozwala na mnóstwo rozwiązań dotyczących pozycjonowania, tworzenia tekstów pod SEO, a nawet audytów określonych stron. Idealne narzędzie, które pozwoli Ci wyprzedzić konkurencję.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top