skip to Main Content

Performance marketing – czy warto?

Performance marketing – czy warto?

Performance marketing jest podejściem do marketingu cyfrowego lub reklamy, gdzie firmy płacą tylko wtedy, gdy określony wynik występuje. Wynik ten może być nowy ołów, sprzedaż, lub inny wynik uzgodniony przez reklamodawcę i firmy. Performance marketing obejmuje takie kanały jak marketing afiliacyjny, reklama online i treści sponsorowane.

Jak działa performance marketing online?

Główną rzeczą, która odróżnia performance marketing od innych rodzajów marketingu, jest sposób, w jaki firmy płacą za swoje kampanie. Zamiast płacić z góry lub za miesiąc, reklamodawcy płacą, gdy ma miejsce konkretne działanie. Digital performance marketing koncentruje się na maksymalizacji tych wyników, które mogą obejmować:

Generowanie leadów

Powiedzmy, że Twoja firma chce przyciągnąć uwagę grupy docelowej, aby pozyskać potencjalnych klientów.

Możesz skorzystać z pomocy firmy marketingowej, aby przynieść swoją markę do większej liczby osób, zlecając tym samym marketingowcom promowanie Twojej firmy wśród potencjalnych klientów. Nadzieją jest to, że użytkownicy wypełnią formularz, aby dowiedzieć się więcej o Twojej firmie i stać się liderem.

Zakup produktów lub usług

Performance media marketing może również skupiać się na generowaniu sprzedaży. Na przykład, jeśli prowadzisz restaurację, performance marketer może tworzyć reklamy lub treści, które podkreślają dania serwowane w Twojej lokalizacji. Celem jest zmotywowanie konsumentów do odwiedzenia Twojej restauracji lub dokonania rezerwacji, co w rezultacie doprowadzi do sprzedaży dla Twojej firmy.

Pobrania aplikacji

Firmy posiadające aplikacje mobilne mogą również wykorzystać performance marketing online do zachęcania do pobierania aplikacji. Aplikacje są powszechne wśród firm z wielu branż, w tym technologicznej, spożywczej, ecommerce i wielu innych. Marketing efektywnościowy może promować Twoją aplikację w celu wygenerowania pobrań. Te pobrania mogą prowadzić do większej sprzedaży i przychodów dla Twojej firmy.

Kanały wykorzystywane w marketingu efektywnościowym

Marketing efektywnościowy może wykorzystywać różne rodzaje cyfrowych kanałów marketingowych i reklamowych, w tym następujące.

Reklamy displayowe

Reklamy displayowe obejmują banery reklamowe i inne rodzaje reklam wizualnych, które wyświetlają się na stronach internetowych odwiedzanych przez Twoich odbiorców. Reklamy te zazwyczaj zawierają element wizualny z kopią i linkiem do strony docelowej, gdzie użytkownicy mogą przekształcić się w leadów lub klientów. Korzystanie z platform reklamowych online, takich jak Google Ads, można kierować swoje reklamy do użytkowników, których zainteresowania, demografii lub aktywności online pasuje do tych z grupy docelowej. W ramach modelu marketingu wydajności, będzie tylko płacić, gdy ktoś kliknie na reklamę, konwertuje na stronie docelowej, lub podejmuje inne wcześniej określone działania.

Treści sponsorowane

Treści sponsorowane łączą w sobie aspekty reklamy online i content marketingu. Polega na tworzeniu treści takich jak wpis na blogu lub wideo i płaceniu za ich zamieszczenie na stronie, która regularnie publikuje podobne treści. Treści sponsorowane będą wyglądały podobnie do pozostałych treści na stronie, ale będą zawierały informację, że są sponsorowane. Z marketingu wydajności, będziesz płacić z góry ustaloną kwotę, gdy ktoś kliknie na artykuł sponsorowany lub kliknięć na swojej stronie internetowej z artykułu, na przykład.

Reklama w mediach społecznościowych

Dzięki reklamom w mediach społecznościowych można dotrzeć do szerszego grona odbiorców w mediach społecznościowych. Reklama w mediach społecznościowych oferuje różne formaty reklam, modele płatności i opcje targetowania. Podobnie jak w przypadku innych rodzajów reklamy online, możesz kierować reklamy w mediach społecznościowych do określonych typów użytkowników. Reklama pozwala na dotarcie do większej liczby swoich zwolenników, jak również użytkowników, którzy nie śledzą cię.

Reklama w wyszukiwarkach

Można również umieszczać reklamy w wyszukiwarkach. Reklamy te są doskonałe do zwiększenia widoczności online, ponieważ ponad 90% doświadczeń online zaczyna się od wyszukiwarki.

Performance marketing vs. tradycyjna reklama

Wiele tradycyjnych formatów reklamowych działa poprzez ładowanie konkretnych stawek reklamowych niezależnie od wyników. Na przykład, gdy marketer kupuje reklamę drukowaną, płacą sumę masową w oparciu o przeszłość czytelnictwa. Koszt umieszczenia jest związane z przeszłości średnich zamiast rzeczywistej wydajności reklamy.

Z drugiej strony, kampanie marketingu efektywnościowego obciążają reklamodawców, gdy lokowanie przyniosło rezultaty. Ten rodzaj marketingu jest głównie zarezerwowany dla kampanii cyfrowych, które są łatwo mierzalne. Na przykład, marketer prowadzący kampanię reklamową w celu zwiększenia ruchu na stronie internetowej będzie płacić tylko za kliknięcia, które przyniosły użytkowników do witryny.

Typowe rodzaje kampanii marketingu efektywnościowego obejmują koszt za kliknięcie (CPC) i koszt za pozyskanie (CPA). Cele te są ustalane na początku kampanii wraz z docelowym kosztem akcji.

Dlaczego marketing efektywnościowy jest tak cenny

Jako reklama stała się bardziej zaawansowana na przestrzeni lat, tak samo jak metody śledzenia wydajności. Wzrost marketingu cyfrowego poprzez wyświetlanie, e-mail i kanały mediów społecznościowych ułatwia marketerom śledzenie i optymalizację pod kątem pożądanych wyników kampanii.

Lepsze planowanie

Kampanie marketingu efektywnościowego są łatwe do budżetowania, ponieważ marketerzy muszą określić cele i idealny koszt za akcję na początku planowania. Kolejną zaletą jest to, że cele są traktowane priorytetowo w całych kampaniach marketingu efektywnościowego. Oznacza to, że reklamy są optymalizowane zgodnie z celem kampanii – niezależnie od tego, czy jest to liczba wyświetleń, kliknięć, leadów, czy cokolwiek innego.

Płać za wyniki

Najbardziej oczywistą korzyścią z kampanii performance marketingowych jest możliwość płacenia za wyniki bez nieokreślonych kosztów ogólnych. Jest to szczególnie ważne w przypadku kampanii w dolnym tunelu dystrybucji, które są napędzane przez konkretne wskaźniki konwersji. W marketingu efektywnościowym ważne jest, aby marketerzy określili cel i trzymali się go. Kampanie mediowe, które optymalizują się pod kątem konwersji, a następnie przechodzą na kliknięcia, mogą osiągać gorsze wyniki w obu kategoriach.

Śledź wydajność

Ponieważ performance marketing jest w przeważającej mierze cyfrowy, marketerzy korzystają z niemal natychmiastowych wyników i wglądu w wydajność. Obejmuje to wydatki i liczbę wyświetleń, kliknięć i konwersji. Dzięki tym wskaźnikom, marketerzy mogą śledzić wydajność kampanii, aby określić zwrot z inwestycji. Jeśli kampania nie spełnia oczekiwań, można ją wstrzymać, a budżet przesunąć gdzie indziej.

Pivot w czasie rzeczywistym

Większość platform dzieli wyniki na poszczególne reklamy. Wiedza o tym, jak każda z kreacji radzi sobie w grupie docelowej jest ogromnym atutem, pozwalającym marketerom dostosowywać się i reagować na opinie w trakcie trwania kampanii.

Jeśli reklama z określonym nagłówkiem zapewnia wyższy współczynnik klikalności niż inne, inteligentni marketerzy użyją tego nagłówka z innymi mediami, aby sprawdzić, czy współczynnik konwersji może być dalej optymalizowany. Reagowanie na tę wydajność w trakcie trwania kampanii może prowadzić do bardziej pozytywnych rezultatów w ramach pierwotnego budżetu kampanii.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top