skip to Main Content

Sprzedaż przez porównywarki cen czyli skuteczny sposób na e-handel

Sprzedaż przez porównywarki cen czyli skuteczny sposób na e-handel

Wiele osób lubi robić zakupy przez internet. Wpływ na to mają przede wszystkim wygoda i komfort. Oszczędność czasu wynikająca z możliwości porównania pożądanego przedmiotu z ofertami innych sklepów za sprawą porównywarek cenowych jest kluczowa oraz przemawia za zaletą zakupów robionych online. Dlatego klienci coraz częściej korzystają z porównywarek cen. Jak działa sprzedaż przez porównywarki cen, czy warto sprzedawać w ten sposób, a także jakie są najpopularniejsze porównywarki na rynku? Przeczytaj! Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Sprzedaż przez porównywarki cen – jak działa?

Osoby prowadzące handel elektroniczny doceniają potęgę porównywarek cenowych. Wraz z rozwojem sklepów internetowych stworzenie nowych kanałów, a także znalezienie sposobów na pozyskanie nowych klientów stało się dla nich koniecznością. Profesjonalne narzędzia służące pomocą klientom zarówno podczas etapu wyboru jak i dopięcia formalności, są warunkiem kształtowania pozytywnego wizerunku firmy. Dlatego porównywarki cenowe stały się kluczowym narzędziem wykorzystywanym w e-commerce.

Sprzedaż przez porównywarki cenowe działa w kilku etapach, począwszy od rejestracji i weryfikacji konta klienta, kończąc na wpłaceniu środków na konto w formie „pre-paid”. Ważny jest również etap ściągnięcia danych dotyczących listy produktów w panelu użytkownika. Kwota pobierana jest z konta po każdym kliknięciu, a w momencie wyczerpanie wszystkich dostępnych środków, należy je uzupełnić.

Dla osób prowadzących e-handel najważniejszym celem jest pozyskanie klientów, którzy dokonają zakupu. Dlatego, aby zyskać odwiedzających, a także optymalnie wykorzystać budżet warto pamiętać o kilku czołowych kwestiach, oto one:

 • umieszczenie wysokojakościowych zdjęć produktów,
 • zainteresowanie klienta poprzez wprowadzanie cyklicznych przecen produktów oraz promocji,
 • zamieszczenie zrozumiałych informacji dotyczących płatności, ewentualnych rat, a także wysyłki,
 • wzbogacenie porównywarki o dodatkowe funkcje.

Czy warto inwestować w sprzedaż przez porównywarki cen?

Zgodnie z danymi wskazującymi statystyki dotyczące rozpoczęcia sprzedaży za pomocą porównywarek cenowych, wzrost odwiedzin witryny przez klientów jest o 15% do 20% większy. Wskazuje to, że korzystanie z tej metody generuje lepszy współczynnik konwersji odwiedzających niż w przypadku innych reklam. Istnieje możliwość samodzielnego wyliczenia przez handlowca opłacalności metody na podstawie: zwrotu inwestycji w reklamę, retencji klientów oraz ich liczby w czasie. Ponadto za skorzystaniem z tego rozwiązania przemawia przede wszystkim:

 • łatwość kształtowania opinii,
 • wygrywanie ceną produktu,
 • budowanie prestiżu oraz wpływanie na popularność marki,
 • zwiększanie zaufania wśród klientów,
 • dotarcie do milionów użytkowników,
 • brak konieczności uiszczenia opłaty za rejestrację.

Koszt kliknięcia, który waha się w granicach od 15 do 90 gr, zdefiniowany jest popularnością danej porównywarki, a także wyborem określonej kategorii produktowej. Dostępne na rynku witryny w tym Ceneo, właściciel marki może rozpatrywać podobnie, jak zwykłe reklamy.

Najpopularniejsze porównywarki cen na rynku

Wraz z powstaniem usługi Google shooping, porównywarki cen na światowym rynku znalazły swoje stałe miejsce. Serwis pozwala na szybkie i wygodne grupowanie cen, wyszukiwania pożądanych produktów, a także kreowanie czytelnych porównań. Na polskim rynku dostępnych jest wiele porównywarek, jednak trzy potężne platformy podbiły arenę. Należą do nich:

 • Ceneo,
 • Skapiec,
 • Nokaut.

Porównywarka Ceneo znalazła się na pierwszym miejscu ze względu na liczbę 7 mln użytkowników miesięcznie oraz czas potrzebny na wizytę, który wynosi 14 minut i 10 sekund. Na drugim miejscu plasuje się platforma Skapiec, której liczba użytkowników miesięcznie wynosi 2,5 mln, a czas przeznaczony na wizytę to średnio 8 minut i 55 sekund. Na trzecim miejscu widnieje strona Nokaut, za sprawą 1,7 mln użytkowników na miesiąc oraz 3 minuty i 42 sekundy na wizytę.

Sprzedaż za pośrednictwem dostępnych porównywarek jest w większości porównywalna. Rozliczenie następuje tak samo jak w przypadku standardowych reklam wariantu CPC. Pozycja w porównaniach cenowych zależy wyłącznie od budżetu, jaką marka jest w stanie przeznaczyć na jedno kliknięcie użytkownika. Klient może determinować swój wybór na podstawie dostępnych ocen i opinii od użytkowników, a także kosztem dostawy czy dostępną specyfikacją danego produktu. Dlatego warto szczególnie zadbać o te aspekty, by osiągnąć wysoki współczynnik przejść z porównywarki do sklepu.

Przed podjęciem decyzji o integracji z wybranym przez siebie kanałem, należy zaopatrzyć się we wtyczkę lub rozszerzenie, za którego pomocą powiązanie nie będzie dostarczało większych problemów. W przypadku korzystania z CMS np. PrestaShop, Magento bądź WooCommerce doposażenie w tego typu sprzęt, wystarczy na sprawną i szybką integrację. Kolejnym krokiem jest wygenerowanie pliku określającego wszystkie cechy produktu, za pomocą panelu administracyjnego. Po przesłaniu danych do panelu porównywarki, możliwe jest rozpoczęcie pracy. Osobom, które nie posiadają dostatecznej wiedzy z zakresu programowania, pomoże programowiec. W szczególności gdy gdy sklep działa na autorskim silniku.

Sprzedaż przez porównywarki – dlaczego warto?

Zdaniem wielu użytkowników porównywarki cenowe to skuteczne wparcie promujące markę oraz całą ofertę sklepu. Wybieranie wydajnych metod pozyskiwania nowych klientów jest koniecznością i realną możliwością zwiększenia pozycji na rynku oraz sprzedaży. Wybierają kanał do porównywania handlowiec, staje w obliczu kilku ważnych wyborów. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie zbadać rynek i przeanalizować zasady dotyczące rozliczeń. Wybierając wersję testową, zwiększamy szanse na obserwację statystyk w obrębie kilku platform, jednakże preferowanym rozwiązaniem jest skupienie uwagi na jednym wybranym źródle. Dzięki temu zwiększamy szanse na precyzyjną ocenę rezultatów odnoszących się do skuteczności oraz rentowności wybranych kanałów. Warto zadbać by wybór odpowiedniej porównywarki był odpowiednio przemyślany. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top