skip to Main Content

Jak zabrać się za pozycjonowanie strony?

Jak zabrać się za pozycjonowanie strony?

SEO jest niezwykle ważne na każdej stronie internetowej, która chciałaby się wybić spośród innych. Odpowiednio przygotowane pozycjonowanie może sprawić, że więcej osób będzie trafiać na witrynę, kupować produkty, a biznes będzie się kręcił. Jednym z elementów SEO są właśnie słowa kluczowe i to im poświęcimy poniższy artykuł.

Czym jest Keyword research?

Najprościej rzecz ujmując, jest to po prostu wyszukiwanie słów kluczowych dla danej witryny. Ten proces pomaga dobrać tak frazy, że strona będzie miała możliwość wyświetlania się wyżej w wynikach wyszukiwania. Dlatego jest to tak ważne, gdy chodzi o poprawę ruchu na stronie.

By dobrać odpowiednie słowa kluczowe, należy pamiętać o tym, by:

 • Fraza była związane ze stroną internetową, oferowanymi usługami czy produktami
 • Fraza odpowiadała na zapytania
 • Brać pod uwagę popularność fraz

Nietrafne wybranie fraz sprawi, że może i użytkownicy wejdą na stronę, ale nie wejdą z nią w interakcję, przez co firma jedynie straci na tym.

Pamiętaj o swoim odbiorcy

Podczas wyszukiwania odpowiednich fraz kluczowych nie można zapominać o swoim odbiorcy i tym, jak on wpisze dane zapytanie. Niektóre słowa kluczowe są częściej wpisywane od innych, dlatego warto o nich pamiętać podczas tworzenia treści na swoją stronę internetową. Jeśli wybierzemy mniej popularne frazy, ruch na stronie może być znacznie mniejszy, a to przekłada się na obroty danej firmy. Dlatego tak istotnie jest dobranie nie tylko słów, które idealnie odzwierciedlają charakter strony, ale jednocześnie takich, które na pewno użytkownicy będą wpisywać, by znaleźć rozwiązanie danego problemu. Ważne jest zatem wejście w buty swojego odbiorcy, by zrozumieć, czego szuka, gdy wpisuje takie, a nie inne hasło.

W poszukiwania fraz idealnych

Każdy, kto zajmuje się administrowaniem stron internetowych, może nauczyć się Keyword searching. Początkującemu zajmie to oczywiście więcej czasu, ale z każdym krokiem będzie wiedział więcej i lepiej poradzi sobie z samodzielnym pozycjonowaniem strony w wyszukiwarkach. Na początek nie potrzeba wiele. W internecie można znaleźć bowiem wiele darmowych narzędzi, które przydadzą się na etapie wyszukiwania odpowiednich fraz. Jednak razem z zyskaniem doświadczenia warto sięgać po bardziej zaawansowane rozwiązania.

Choć na rynku można znaleźć całe mnóstwo narzędzi, warto na początek wybrać jedno i się go dobrze nauczyć. Potem można dorzucać kolejne, dzięki temu frazy będą jeszcze lepiej dobrane, a ruch na stronie się zwiększy.

Zawsze jednak pojawia się pytanie: z którego skorzystać? Każdy na swoje wady i zalety, dlatego najlepiej porównać kilka i samemu zadecydować, z którego najwygodniej nam się korzysta.

W przypadku narzędzi płatnych przeważnie można także skorzystać z darmowego okresu próbnego, gdzie są udostępniane większe lub mniejsze możliwości programu. Można wtedy sprawdzić, czy nam rzeczywiście odpowiada jego działanie, zanim zdecydujemy się na zakup. Dodatkowo warto sprawdzać opinie innych klientów. Może się bowiem okazać, że nie zwrócimy sami uwagi na jakąś usterkę lub dodatkową zaletę narzędzia.

Gdy mamy narzędzie do pracy

Wtedy należy zabrać się za wyszukiwania interesujących nas fraz. Podczas przeglądania konkretnych słów kluczowych należy zwrócić uwagę na:

 • Rodzaje zapytań użytkowników
 • Popularność poszczególnych fraz
 • Frazy tzw. długiego ogona
 • Liczbę wyszukiwani, wejść
 • Konkurencyjność fraz

Trzeba jednak pamiętać, że na samym początku wybicie się w wynikach wyszukiwania nie jest trudne, gdyż konkurencja miała więcej czasu na to, by uzyskać wysoką pozycję. Jednak stopniowo i z wykorzystaniem odpowiednich metod i my w końcu uzyskamy upragnione miejsce.

Należy wziąć pod uwagę dwa etapy pracy na pozycjonowaniem z wykorzystaniem słów kluczowych:

 • Na początek warto korzystać z łatwych do wypozycjonowania fraz, czyli tych, które mają małą konkurencyjność, ale za to dużą liczbę wyszukiwani. Dzięki nim można prosto i szybko zwiększyć ruch na swojej stronie internetowej.
 • Kolejnym krokiem będzie zainteresowanie się tymi frazami, które są związane z lokalizacja oraz z tzw. długim ogonem. Dzięki nim można znaleźć prędzej klientów, którzy będą zainteresowani konkretną usługą i będą gotowi do dokonania transakcji. Jednocześnie takie frazy są trudniejsze w wypozycjonowaniu, więc lepiej korzystać z nich w późniejszym czasie lub jednocześnie z poprzednimi.

Jak wykorzystać słowa kluczowe na stronie?

Same słowa kluczowe nie wystarczą, by dotrzeć do klienta. Trzeba też wiedzieć, jak z nich skorzystać, by osiągnąć najlepsze efekty, a to oznacza kolejną naukę związaną z pozycjonowaniem.

W każdym razie zanim słowa kluczowe znajdą się na witrynie, należy sprawdzić parę innych rzeczy:

 • Czy kod strony został prawidłowo zoptymalizowany?
 • Czy strona działa dobrze na różnego rodzaju urządzeniach, tj. laptopach, tabletach, smartfonach?
 • Jak szybko ładuje się strona? Czy nie jest przeładowana graficznymi elementami i plikami wideo?

W razie problemów ze sprawdzeniem każdej tej kwestii można skorzystać z pomocy profesjonalistów i zlecić wykonanie audytu strony.

Kolejną sprawę jest tworzenie tekstów z wykorzystaniem słów kluczowych. Jednocześnie należy pamiętać, by były wartościowe dla odbiorcy, napisane merytorycznie oraz unikalne (nikt nie przepada za plagiatem). Do tego użyteczne będzie korzystanie z nagłówków, linkowania i stosowanie słów odpowiednich do branży. A słów kluczowych można używać także w opisach grafik. Należy też pamiętać, że pozycjonowanie organiczne to niejedyny sposób na pozyskanie większej ilości odbiorców. Istnieje też wiele rozwiązań płatnych, jak Google Ads.

Podsumowanie

Keywors research przydaje się w poszukiwaniu odpowiednich słów kluczowych, które pozwolą właśnie na lepsze wypozycjonowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Jest to o tyle ważne, że użytkownicy przeważnie korzystają tylko z pierwszej strony, na której mogą znaleźć przydatne informacje dla siebie. Odpowiednie pozycjonowanie wpływa na rozwój firmy, a także na zwiększone zyski ze sprzedaży oferowanych produktów.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top