skip to Main Content

Allegro Ads – jak działają płatne reklamy na Allegro?

Allegro Ads – jak działają płatne reklamy na Allegro?

Allegro większości z nas kojarzy się z wielkim sklepem, w którym każdy znajdzie to czego właśnie szuka. Od ubrań, po sprzęt, samochody, biżuterię czy kosmetyki. Na Allegro jest olbrzymi wybór, a przedmioty są w różnych zakresach cenowych, tak więc każdy znajdzie sobie coś w swoim budżecie. Na Allegro sprzedają zarówno firmy, dla których jest to forma sklepu internetowego, a także osoby prywatne, które chcą sprzedać np. niepotrzebne już im rzeczy. Allegro cieszy się dużą popularnością osób wystawiających towary, dla klienta to dobrze, ale jak wybić się w tym tłumie ogłoszeń?

Allegro Ads – na czym polega?

Wiele platform takich jak Facebook czy Instagram pozwalają na promowanie ofert, również Allegro korzysta z tej możliwości. Zaletą Allegro Ads jest możliwość przejrzenia statystyk dotyczących naszych reklam, można wyliczyć zyski pochodzące z inwestycji, również dostępna jest opcja promowania całych kategorii produktów w sklepie. Tak więc reklama nie musi ograniczać się do jednego produktu. Jak się reklamodawca rozlicza za Allegro Ads? To proste, rozliczenie wykonuje się w modelu PPC, oznacza to że płaci się wyłącznie za kliknięcie, czyli wejście przez reklamę do odpowiedniej oferty. Reklamodawca może sprawować kontrolę nad reklamami z panelu, również może monitorować statystyki oraz zarządzać kosztami i kampanią. Allegro Ads częściowo przypomina Google AdWords.

Allegro Ads – gdzie wyświetlają się reklamy?

Ważną kwestią jest odpowiednie rozmieszczenie reklam oraz wyświetlanie ich również poza serwisem. Reklamy powinny przyciągać wzrok, zwracać uwagę potencjalnego klienta, aby kliknął i zaspokoił swoją ciekawość, a w efekcie skorzystał z oferty. Reklamy mogą pojawiać się przede wszystkim w 5 miejscach:

  • Na Facebooku – pojawiając się tam w formie „przypominajki” dla przedmiotów pozostawionych w koszyku,
  • na stronie głównej lub też stronie kategorii,
  • w ofertach sponsorowanych,
  • w wynikach wyszukiwania – jako jedne z pierwszych pozycji z listy,
  • w kolumnie obok listy ofert.

Największą popularnością cieszą się reklamy graficzne, niektórzy reklamodawcy korzystają z promowania ofert lub podświetlania ich, w celu hierarchizacji kolejnych ofert.

Jakie korzyści można otrzymać z reklam poprzez Allegro Ads?

Wciąż się wahasz czy powinieneś spróbować? O to kilka korzyści, które przekonają Cię, że warto spróbować.

Wzrost sprzedaży – każdej z osób wystawiających przedmioty na Allegro na tym zależy, w szczególności firmą, które mają tam swoje sklepy internetowe. Allegro Ads wpłynie na wzrost widoczności ofert, przyciągnie nowych klientów, tym samym wzmocni sprzedaż. Allegro Ads pozwala CI testować różne miejsca dla Twoich reklam, nie ogranicza Cię. Ponadto jeśli wprowadzasz nowy produkt lu planujesz promocję warto o tym wspomnieć. Produkty nowo dodane są często słabo widoczne. Występują wśród tysiąca innych, które również zostały niedawno dodane. Jest potrzebny czas i praca, które spowodują, że oferty wyświetlą się na pierwszych stronach. Allegro Ads umożliwia wybicie się nowym ofertom.

Działania sezonowe – jeśli sprzedajesz produkty sezonowe takie jak np. czapki, to warto postawić na wypromowanie tych produktów, które akurat są poszukiwane i cieszą się dużym zainteresowaniem. Wraz ze wzrostem zainteresowania, wzrasta szansa na zyskanie klientów, jeśli oferujesz sezonowe produkty. Wykorzystanie reklam Allegro pozwoli Ci przegonić konkurencję oraz zwiększyć sprzedaż.

Co więcej Allegro Ads pomaga w utrzymaniu pozycji, wyszukuje nową konkurencję, pokazuje jakie są możliwości reagowania by utrzymać klientów przy swoich produktach. Tak więc można powiedzieć, że szybko reaguje.

O czym warto wiedzieć będąc użytkownikiem Allegro Ads?

Osoby współpracujące z Allegro Ads wiedzą na pewno na co zwrócić uwagę. Czy jednak znasz wszystkie ważne informacje, które pozwolą Ci ulepszyć swoje kampanie reklamowe? O to kilka wskazówek.

Obserwuj trendy – ważne jest aby być na bieżąco z tym co dzieje się w danej kategorii lub grupie produktów. Konkurencja cały czas jest aktywna, każdego dnia może być wyświetlana w inny sp[osób względem Twojego konta. Jest możliwość korzystania z Planera Kampanii i sprawdzania trendów słów kluczowych, które są charakterystyczne dla produktów. Pozwala to na zwiększenie ilości wyświetleń reklamy.

Bądź różnorodny – Jeśli Twój sklep zawiera produkty z kilku kategorii, to nie skupiaj się wyłącznie na jednej z nich. Dbaj o różnorodność reklam, kontroluj to czego potrzebują klienci, działaj również z uwzględnieniem trendów sezonowych, jeśli posiadasz takie produkty w sklepie.

Wybieraj najlepsze produkty – Reklamy w Allegro Ads powodują, że Twoje produkty stają się lepiej widoczne dla potencjalnych klientów, jeśli będziesz promować wyłącznie najlepsze produkty to zwiększa się prawdopodobieństwo, że po kliknięciu w reklamę klient kupi tą rzecz. Tym samym zmniejszysz ilość płatnych kliknięć.

Kontroluj statystyki i wyciągaj z nich wnioski – nieefektywne reklamy i kampanie są stratą pieniędzy i czasu. Kontrolowanie danych pozwoli Ci uskuteczniać Twoje kampanie. Ważna jest regularność i reagowanie w chwilach, gdy zauważa się zmiany. To że kampania jest teraz skuteczna nie oznacza, że będzie skuteczna za tydzień. Cały czas trzeba trzymać rękę na pulsie!

Jak rozliczana jest reklama na Allegro?

Jak wcześniej wspomniano reklamodawca płaci wyłącznie za kliknięcia w reklamę. Wyświetlenia reklam określane są jako wartość dodana. Jeśli klient nie kliknie w reklamę, prawdopodobnie ją zapamięta i zacznie się zastanawiać nad ofertą. Allegro Ads pomaga w budowaniu wizerunku firmy, nie jest wyłącznie platformą sprzedażową.

O budżecie jaki przeznaczony zostanie na reklamy bądź kampanie decyduje reklamodawca. W przypadku kampanii można określić dzienny budżet, jest to kwota, która jest przeznaczona dziennie na działania reklamowe. A także można określić budżet całkowity, który będzie dotyczył całego miesiąca. Minimalny dzienny budżet to 3zł. Reklamodawca ustawia stawkę maksymalną, którą może zaoferować za pojedyncze kliknięcie, określana jest ona jako Max CPC.  Minimalne CPC zależy od kategorii, może ono wynieść od 10 do 25 groszy.

 

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top