skip to Main Content

Programy lojalnościowe w ecommerce

Programy lojalnościowe w ecommerce

Czy chcesz, aby Twoi docelowi klienci ponownie weszli do Twojego sklepu detalicznego? Założenie programu lojalnościowego To jeden z ciekawych kroków, które detalista może wykorzystać, aby zachwycić swoich najbardziej lojalnych klientów. Z pozoru zwiększenie sprzedaży oznacza poszerzenie bazy klientów. Solidny plan zarządzania relacjami z klientami (CRM) to tylko część tego, co jest potrzebne, aby to osiągnąć. I co zaskakujące, koszty pozyskania nowych klientów są od 5 do 25 razy wyższe niż koszty, które trzeba ponieść, aby utrzymać starych klientów

Najważniejsze jest to, że taniej jest utrzymywać dobre relacje ze stałymi klientami, tak jak wzmocniona więź, którą możesz mieć dla swojego zwierzaka. Kiedy prowadzisz biznes online, na przykład, potrzebujesz konwertowalnych wizyt. Innymi słowy, sprzedawca e-commerce potrzebuje, aby klienci klikali przycisk „checkout” raz za razem. A do tego wystarczy krótki, szeroki program lojalnościowy. To zdecydowanie działa zarówno w przypadku sklepów stacjonarnych, jak i internetowych w bardzo dowcipny sposób.

Podsumowując, jest to raczej schemat marketingowy, który pasuje do prawie wszystkich firm. Stałe motywowanie klientów jest jednym z ważnych kroków, które sprzedawca musi dokładnie rozważyć. I tu właśnie wkracza system nagród.

Programy lojalnościowe jako dodatkowy czynnik

Pomaga to detaliście rozwijać biznes do optymalnego poziomu. Jednym ze sposobów, aby to zrobić jest utrzymanie lojalnych klientów. Po pierwsze, są one godną pochwały oznaką lojalności.

Ale nie jest tak w przypadku, gdy stworzyłeś najwyższej klasy program lojalnościowy dla swojej firmy. Zapewnienie miłych nagród doprowadza większość Twoich klientów do szału w zupełnie nieograniczony sposób. Lista marketingowa sprzedawcy powinna zawierać wszystkie atrybuty potrzebne do optymalizacji zadowolenia klienta. A to, co upiększa tę metodę marketingową, to fakt, że nie jest ona ograniczona do właścicieli sklepów fizycznych. Innymi słowy, strategia ta sprawdza się doskonale nawet w przypadku sklepów internetowych.

Ten przewodnik zawiera kilka przykładów, które mogą pomóc w uruchomieniu programu lojalnościowego. I, co najważniejsze, uproszczony wzór, który pomoże Ci zmierzyć ogólną efektywność Twojego programu lojalnościowego.

Jaki jest sens posiadania programu lojalnościowego dla klientów?

Optymalizacja doświadczeń użytkownika może być czasochłonnym zadaniem, szczególnie dla początkujących w branży detalicznej. Nie możesz sprawić, by klienci wracali do Twojego sklepu, jeśli nie będziesz się do nich ciągle uśmiechać.

Zautomatyzowany program lojalnościowy może potencjalnie pomóc Ci uporać się z alarmującym spadkiem sprzedaży.

Istnieje tak wiele precedensów, które potwierdzają i ilustrują, dlaczego program lojalnościowy dla klientów jest odpowiedni dla każdej firmy, która chce zwiększyć swoje dochody. Najważniejsze jest tu to, że lojalni klienci wydają na zakupy więcej niż nowi. Niektóre infografiki pokazują, że liczba ta jest o 67% wyższa niż liczba nowych klientów.

Na szczęście jest wiele do zrobienia, jeśli chodzi o powszechne platformy lojalnościowe dla klientów.

Jaki jest więc rezultat?

Dobrze opracowany program lojalnościowy ma za zadanie pomóc firmom w istnieniu nawet w nadchodzących dziesięcioleciach. Aby zautomatyzować tę koncepcję marketingu w swojej firmie, wydaje się konstruktywne, aby najpierw uczyć się od firm, które robią to znakomicie.

Jednym z realnych i praktycznych przykładów jest program lojalnościowy Amazon, wiodący internetowy gigant detaliczny wykonał doskonałą pracę, aby włączyć program poprzez przyznawanie nagród i wzajemną uwagę dla wszystkich klientów.

W ramach rozbudowanego programu lojalnościowego istnieją metryki oparte na danych, które dają nagrody lojalnym klientom, którzy osiągną ustalony próg przez różne marki sprzedające na Amazon. Jeśli masz kartę American Express, możesz łatwo wykorzystać swoje punkty na zakupy.

Program lojalnościowy to poprawa relacji z klientami

Jeśli chcesz wzmocnić swoje relacje z klientami, powinieneś rozważyć stworzenie programu lojalnościowego. To jedyny sposób, aby Twoja firma dobrze prosperowała i rozwijała się.

Aby ułatwić sobie pracę, możesz usprawnić powtarzające się transakcje, wydając klientom specjalnie zaprojektowane karty lojalnościowe. Taka kreatywność sprawi, że Twoi klienci częściej będą pozbywać się bonusów lojalnościowych i tym samym wydawać więcej na zakupy.

Jak sprawić, by Twój program lojalnościowy działał bez zarzutu?

Jednym z najprostszych sposobów, aby upewnić się, że klienci są lojalni wobec Twojej marki, jest ułatwienie im wymiany zdobytych punktów. Sam proces wymaga minimalnego wysiłku. Ale jeśli wydaje się to trudne do rozwiązania, możesz zostawić to ekspertom od marketingu.

Musisz zaimponować konkurencji najbardziej niezrównaną wartością produktu, która jest tak atrakcyjna dla Twoich docelowych klientów. A kiedy już zdobędziesz swoich lojalnych klientów, możesz skorzystać z poniższych wskazówek, które zostaną skutecznie wykorzystane przy tworzeniu programu lojalnościowego w Twojej firmie.

System oparty na punktach lojalnościowych

System oparty na punktach jest w rzeczywistości najczęściej stosowaną techniką spośród wszystkich innych strategii lojalnościowych. Szczególną cechą tej opcji jest to, że klienci zdobywają punkty, gdy tylko dokonają udanego zakupu.

Później mogą wymienić zdobyte punkty i otrzymać nagrody lub wykorzystać te same punkty do dokonywania zakupów towarów lub usług. Jest to sprawdzony plan, który działa jako czynnik motywujący w powszechnym stosowaniu. 

Innymi słowy, im więcej klienci wydają, tym więcej zdobywają punktów. Dosłownie taki system jest łatwy do skonfigurowania, zwłaszcza dla firm e-commerce. Faktem jest, że około 73% programów lojalnościowych korzysta z tego systemu, aby przyciągnąć klientów na bardziej atrakcyjny poziom. 

Płatny program lojalnościowy

Pewnie zetknąłeś się z tą alternatywą, a dokładniej podczas zakupów w sklepie e-commerce. W większości przypadków ta opcja lojalnościowa działa na zasadzie członkostwa. W skrócie, oto jak to działa; Zarejestrowani członkowie mogą w określonych odstępach czasu uiszczać z góry ustaloną opłatę. Może to być okres miesięczny, kwartalny lub nawet roczny. W zamian otrzymują oni możliwość korzystania z regularnych ofert specjalnych, usług i rabatów.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top