skip to Main Content

Wydarzenia z zakresu marketingu internetowego, na których warto być

Wydarzenia z zakresu marketingu internetowego, na których warto być

Niezależnie od tego, czy jesteśmy dopiero początkującymi osobami w branży marketingu internetowego, czy może zjedliśmy już na niej swoje zęby, rozwój jest niezwykle ważny. Osoby, które przez cały czas nastawione są na zdobywanie nowej wiedzy, są tymi, które mogą osiągać bardzo wiele. Zwłaszcza, że marketing internetowy to dziedzina, która nieustannie się rozwija, więc warto za nią nadążać i na bieżąco być ze wszelkimi nowinkami. Wydarzenia związane z tą branżą to również idealne miejsce do poznania nowych osób, poszerzenia perspektywy, pozyskania nowych pracowników lub po prostu… dobrej zabawy. Które wydarzenia związane z marketingiem online są warte uwagi i które powinniśmy dopasować do kalendarza? O tym dowiecie się z naszego dzisiejszego wpisu.

Marketing internetowy i ciekawe wydarzenia

Jak wspominaliśmy, dziedzina marketingu internetowego to coś, co stale się rozwija. Nie ma roku, kiedy nie poznawalibyśmy nowych metod pracy lub narzędzi, które pomagają dotrzeć do jak największej grupy odbiorców. Aby można było za tym nadążyć, idealną opcją mogą być wydarzenia, które pomagają być na bieżąco ze światem marketingu internetowego. Rynek oferuje wiele różnych szkoleń, paneli dyskusyjnych i konferencji na których warto się pojawić. Coraz częściej można się również spotkać z webinarami, które pozwalają zaoszczędzić pieniądze i czas, a tym samym zdobyć masę wiedzy – siedząc we własnym biurze lub fotelu.

Wydarzenia te dedykowane nie tylko osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z marketingiem internetowym. To również świetna okazja, aby poznać się z osobami, które w branży pracują od wielu lat i posiadają ogromne doświadczenie. Na konferencjach o tej tematyce odnajdą się zarówno eksperci, którzy zajmują się płatnymi kampaniami reklamowymi na Facebooku, Instagramie lub wyszukiwarce Google, jak i copywriterzypozycjonerzy lub agenci influencerów. Dziś to cała masa wydarzeń, dzięki czemu można zapełnić swój kalendarz i zaplanować sporo czasu na rozwój. Na które wydarzenia warto zwrócić szczególną uwagę?

InfoShare

InfoShare to konferencja, która odbywa się corocznie w Trójmieście. Podobnie jak marketing internetowy, wydarzenie od wielu lat rośnie w siłę. Swoją pierwszą edycją miało w 2007 roku i przyjechało na nie zaledwie 200 osób. Dziś można tam spotkać ponad sześć tysięcy osób, które chcą dowiedzieć się, co aktualnie dzieje się w branży marketingowej.

InfoShare trwa trzy dni. Można tam zobaczyć osiem scen tematycznych, na których warto posłuchać prelekcji oraz wykładów. Prowadzą je eksperci z wielu dziedzin. W poprzednich latach na InfoShare można było zobaczyć przedstawicieli Facebooka, Amazona, LindekIna, Slacka oraz Intela. Same wykłady to jednak nie tylko zagadnienia związane z marketingiem internetowym, ale również wiele czasu poświęca się na zarządzenie biznesem, nowe technologie, programowanie oraz… zagadnienia psychologiczne.

Nie brakuje również wielu całodniowych warsztatów. Na wydarzeniu przewidziano również miejsca dla inwestorów, branżowy speet dating oraz wiele stanowisk dla firm. Można więc poznać tam wiele ciekawych osób, a także znaleźć nową pracę lub poszarzeć swoje horyzonty. Wydarzeniu towarzyszą również inne atrakcje. W poprzednich latach uczestnicy mogli liczyć na rejs po Motławie oraz afterparty z koncertem. To idealna okazja, by połączyć przyjemne z pożytecznym.

I Love Marketing

Jeśli natomiast to Trójmiasto nam trochę za daleko, polecamy warszawską konferencję I Love Marketing. Wydarzenie trwa cztery dni i wyróżnia się niezwykłą formą oraz nowoczesnością. Wystąpienia, które można tam zobaczyć, można porównać do tych, które każdy kojarzy z konferencji TED. Podstawowym założeniem jest to, by trwały one dokładnie osiemnaście minut. Ani chwili krócej oraz ani sekundy dłużej. W odróżnieniu od InfoShare, na I Love Marketing nie zobaczymy stoisk innych firm. Organizator twierdzi, że chce przekazywać tylko wartościowe treści, a jego celem nie jest reklamowanie konkretnych produktów i firm. To wydarzenie na którym stawia się na wiedzę.

Zależnie od rodzaju wejściówki (która jest oczywiście płatna), dostaniemy specjalne benefity, które mają na celu ułatwić na przyswojenie zdobywanej wiedzy. Dlatego też możemy liczyć na materiały wideo z różnych konferencji – do ponownego obejrzenia po jej zakończeniu, udział w afterparty lub prenumeratę Sprawnego Marketingu (magazynu). Jak więc widać, organizatorzy wiedzą, co robią.

Mobile Trends Conference

W dobie dzisiejszej mobilności, coraz więcej czasu spędzamy na wpatrywaniu się w ekran smartfona. Dlatego też powstała krakowska konferencja Mobile Trends Conference, na której można dowiedzieć się wszystkiego o marketingu internetowym, który dedykowany jest dla urządzeń mobilnych. To również solidna dawka informacji o programowaniu oraz projektowaniu aplikacji na nasze smartfony. To świetne miejsce, aby poznać nowe osoby i poznać świat mobilnych urządzeń. Jak donosi sam organizator, prawie 75% wszystkich uczestników, to menagerowie wyższego szczebla, a także specjaliści marketingu oraz właściciele firm. Dzięki temu tworzy się przyjazna przestrzeń, która służy przyswajaniu nowej wiedzy. Na konferencji bardzo dużą uwagę zwraca się na przyszłość. Dlatego dzięki niej można zaplanować swoje działania i dowiedzieć się, jak będzie wyglądał rynek za kilka lat.

InternetBeta

Jeżeli zagłębieni jesteśmy w marketing internetowy, powinniśmy poznać konferencję InternetBeta. Od wielu lat cieszy się ona ogromną popularnością, a przez wielu uznawana jest jako… kultowa! Organizatorzy dbają, by prelegenci byli bardzo staranni dobierani i opowiadali o bardzo wielu perspektywach pod względem swoich doświadczeń. Można tam spotkać zarówno tych, którzy zajmują się na co dzień internetem, jak i tych, którzy opracowują dla nas nowe technologie. To około osiemdziesiąt konferencji oraz wykładów i ponad osiemset uczestników z całego kraju.

Wydarzenie InterBeta trwa trzy dni i ma miejsce w pięknej podkarpackiej miejscowości – Kielnarowej.

In Digital Marketing

Jeżeli mieszkamy w Warszawie i szukamy konferencji na którą nie będziemy musieli poświęcać zbyt wiele czasu, idealne wydawać by się mogło In Digital Marketing. To dwudniowe wydarzenie, które po brzegi wyładowane jest prelekcjami oraz wykładami. Istnieje opcja wykupienia biletu na jeden dzień, a tym samym nie obawiać się, że omija nas coś bardzo wartościowego. Podczas jednego dnia na konferencji pojawia się około 20 wystąpień. To właśnie na In Digital Marketing spotkamy osoby, które na co dzień pracują w największych i najbardziej prestiżowych marketingowych agencjach, a także specjalistów, którzy za swoją pracę są cenieni na całym świecie.

Golden Marketing Conference

To wyjątkowe wydarzenie, które łączy w sobie trzy duże polskie miasta. Wydarzenie odbywa się w Warszawie, Katowicach oraz Poznaniu. Dlatego też mogą dotrzeć na nie uczestnicy z całego kraju. Wyróżnia się również tym, że w jego ramach organizowane są specjale panele dyskusyjne, podczas których eksperci rozmawiają o nowych zagadnieniach, które przydadzą się każdemu, kto pracuje w marketingu online. To właśnie na Golden Marketing Conference można dowiedzieć się o formach budowaniu wizerunku marki, o sposobach pozycjonowania oraz innych zagadnieniach, które nie powinny mieć przed nami żadnych tajemnic. Oczywiście są również tradycyjne preselekcje, które są niezwykle interesujące.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top