skip to Main Content

Pozycjonowanie SEO strony w branży nieruchomości

Pozycjonowanie SEO strony w branży nieruchomości

Pozycjonowanie SEO i promocja w wyszukiwarkach, strony internetowej biura nieruchomości nie jest łatwym zadaniem. Głównym problemem jest wysoki poziom konkurencji. Będziesz musiał konkurować z takimi gigantami jak OLX, Otodom czy Gratka, czy agregatorami takimi jak Gumtree zawierającymi setki tysięcy stron. Jednak z dobrze zaprojektowaną strategią SEO dla rynku nieruchomości, nawet mała agencja dostaje swój udział w ruchu. Aby znaleźć się na szczycie rankingów wyszukiwarek, należy dokładnie przeanalizować stronę, wskazać słabe punkty, opracować strategię i zastosować skuteczne narzędzia optymalizacji.

Niuanse i zawiłości promocji SEO strony agencji nieruchomości

Jeśli planujesz wypromować stronę agencji nieruchomości i zwiększyć indeksowanie w wyszukiwarkach, zacznij od analizy problemu. Pozwoli Ci to szybko zrozumieć, jakie działania i metody SEO będą działały najlepiej.

Małe agencje nieruchomości w Polsce zawsze mają trudności z pozycjonowaniem w wyszukiwarkach, ponieważ szczyty Google są niezmiennie okupowane przez duże firmy. Takie portale internetowe mają istotne przewagi:

 • szeroki wachlarz nieruchomości;
 • przydatne treści;
 • zaawansowana funkcjonalność;
 • łatwe wyszukiwanie;
 • nawigacja i sortowanie za pomocą konfigurowalnych filtrów;
 • wbudowane fora;
 • zdjęcia obiektów 3D i panoramy LCD.

Pomimo dużej konkurencji, jest to całkiem możliwe, aby uplasować się na szczycie wyników wyszukiwania. W tym celu należy zwiększyć autorytet i wartość portalu, rozszerzyć zakres tematyczny, poprawić wygląd i użyteczność oraz uwzględnić czynniki behawioralne, aby zatrzymać odwiedzających.

Jak stworzyć strategię seo dla strony internetowej nieruchomości

Doświadczony specjalista rozpoczyna promocję SEO dla branży nieruchomości od oceny zasobów, identyfikując mocne i słabe strony. Dopiero potem tworzona jest specjalna strategia, która zwiększy ranking stron internetowych w wynikach wyszukiwania. W standardowym schemacie zastosowano algorytm działań krok po kroku.

 • Gromadzenie rdzenia semantycznego. Przeprowadzana jest analiza każdego artykułu pod kątem zawartości kluczowych zapytań. Lepiej jest promować agencję nie tylko na konkretne miasta ale także na długie frazy, które użytkownicy wpisują w internet. Poprawi to pozycję publikacji w rankingu.
 • Wykorzystanie lokalizacji. Taka technika nazywana jest lokalnym SEO i polega na promocji strony agencji nieruchomości w konkretnym mieście lub regionie. Do takiej optymalizacji wybierane są specjalne klucze, takie jak „kupno mieszkania we Wrocławiu”.
 • Ocena interfejsu. Strony wykorzystujące UX design są znacznie skuteczniej promowane w wyszukiwarkach. Komercyjne czynniki rankingowe zależą bezpośrednio od struktury portalu. Im więcej przydatnych informacji i przyjaznych narzędzi, tym większy komfort użytkownika. Zwiększ fachowość i przydatność zasobu, dodając do niego sekcje z opiniami klientów, przydatne artykuły i rekomendacje ekspertów, adresy i mapy dojazdu.
 • Dodatkowe czynniki. W konkurencyjnym środowisku na ranking agencji nieruchomości wpływa obecność infografik, połączenie z sieciami społecznościowymi, płatne źródła ruchu, linki do strony z zasobów stron trzecich.

Po przestudiowaniu przedstawionego algorytmu strony, można szybko zrozumieć, nad którymi punktami trzeba mocno popracować. SEO nie jest tak proste, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Taką pracę lepiej powierzyć doświadczonym mistrzom, którzy potrafią nie tylko skonfigurować silnik, ale także poprawnie go zoptymalizować.

Metody i narzędzia promocji agencji nieruchomości

Jeśli chcesz, aby Twoja strona agencji nieruchomości znalazła się w czołówce wyników wyszukiwania dla wielu słów kluczowych, skorzystaj ze sprawdzonych metod i narzędzi do seo-promocji. Najpierw wybierz 10-12 konkurentów i przeprowadź analizę porównawczą. Dowiedz się, ile nieruchomości jest reprezentowanych w innych agencjach, w jakich kategoriach – domy, mieszkania, działki, nowe budynki, komercyjne itp.

Plan SEO strony jest tworzony przez doświadczonego eksperta. Powinien mieć jasno określone terminy, cele i obszary odpowiedzialności.

 • W ciągu pierwszego miesiąca przeprowadzono analizę popytu i dopasowania strony do zapytań wyszukiwania. Badane są czynniki handlowe konkurentów. Oceniana jest użyteczność portalu i udoskonalane są obowiązkowe funkcjonalności.
 • W ciągu 3 do 6 miesięcy od optymalizacji projektowana jest struktura serwisu na podstawie semantyki, przeprowadzany jest audyt oraz przygotowywany jest zakres obowiązków dla deweloperów. Ponadto specjaliści tworzą poprawne nagłówki, meta tagi i semantykę tekstów.
 • W ciągu roku eliminowane są problemy znalezione podczas audytu strony, wprowadzana jest semantyka, poprawiany jest profil linków, poprawiane są teksty punktowe.

Aby wypromować stronę internetową agencji nieruchomości, szczególną uwagę zwracamy na użyteczność strony głównej. Wygodna struktura i nawigacja zwiększa ruch i frekwencję na stronie, ułatwia interakcję z użytkownikami, poprawia indeksowanie. Ulepszenie wyglądu i dodanie nowych sekcji funkcjonalnych zwiększy liczbę unikalnych odsłon, czas trwania wizyty, łączną liczbę odwiedzonych stron.

Treści na stronie są zoptymalizowane pod kątem konkretnych zapytań wyszukiwania. Wszystkie artykuły muszą być jednak użyteczne dla czytelnika, zawierać rzetelne dane i opinie ekspertów. Linki komercyjne są jedną z najskuteczniejszych metod SEO dla rynku nieruchomości. Specjalista przeprowadza analizę profilu linków punkt po punkcie i generuje propozycję zakupu punkt po punkcie odpowiednich grup.

W profesjonalnej firmie Promocja.kz można zamówić promocję strony agencji nieruchomości „pod klucz”. Doświadczeni specjaliści przeanalizują i zoptymalizują portal, aby szybko znalazł się w top 10 SERP-ów Yandex i Google. Po takiej promocji zwiększy się nie tylko liczba odwiedzających, ale także sprzedaż, a firma stanie się bardziej rozpoznawalna. Z usług studia skorzystało już ponad 300 firm i wszystkie są zadowolone. Dzięki profesjonalizmowi i bogatemu doświadczeniu, zespół „Promotion.kz” osiąga doskonałe wyniki w krótkim czasie, gwarantuje pełną przejrzystość i rozsądne ceny.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top