skip to Main Content

Kompletny przewodnik po SEM (marketing w wyszukiwarkach)

Kompletny przewodnik po SEM (marketing w wyszukiwarkach)

Chociaż ważne jest, aby korzystać z organicznych strategii w celu przyciągnięcia ruchu w dłuższej perspektywie, czasami nie można właściwie konkurować w wynikach wyszukiwania bez inwestowania w to – i to jest to, gdzie SEM wchodzi w grę.

Co to jest marketing w wyszukiwarkach (SEM)?

SEM, czyli Search Engine Marketing, wykorzystuje płatne reklamy, aby zapewnić, że produkty lub usługi Twojej firmy są widoczne na stronach wyników wyszukiwania (SERP). Kiedy użytkownik wpisuje określone słowo kluczowe, SEM pozwala Twojej firmie pojawić się w wynikach wyszukiwania dla tego zapytania. Aby upewnić się, że możesz używać SEM do prawidłowego reklamowania swoich produktów lub usług w wynikach wyszukiwania.

Jak działa aukcja reklamowa

Kiedy będziesz gotowy do inwestycji w SEM, będziesz musiał wziąć udział w aukcji reklam. Mówiąc prościej, każda reklama Google, którą widzisz, przechodzi przez aukcję reklam, zanim pojawi się w wynikach wyszukiwania. Aby wziąć udział w aukcji reklam, musisz najpierw zidentyfikować słowa kluczowe, dla których chcesz złożyć ofertę, i określić, ile jesteś gotów wydać za kliknięcie dla każdego z tych słów kluczowych.

Po ustaleniu przez Google, że słowa kluczowe, na które składasz ofertę, znajdują się w zapytaniu użytkownika, bierzesz udział w aukcji reklam. Nie każda reklama pojawi się w każdym wyszukiwaniu dla tego słowa kluczowego. Niektóre słowa kluczowe nie mają wystarczająco dużo komercyjnych intencji, aby uzasadnić umieszczenie reklam na stronie – na przykład, kiedy wpisuję w Google „Co to jest marketing?”, nie widzę reklam.

Ponadto, nawet jeśli Twoje słowo kluczowe jest dobrze dopasowane do reklamy, nie oznacza to, że „wygrasz” licytację. Aukcja reklam bierze pod uwagę dwa główne czynniki przy określaniu, które reklamy zostaną umieszczone w wynikach wyszukiwania: Twoją maksymalną ofertę i Twoje reklamy. Wynik jakości.

Wynik Jakości jest miarą jakości Twoich reklam, słów kluczowych i stron docelowych. Możesz znaleźć swój wynik jakości, który jest wyświetlany w skali od 1 do 10, w kolumnie „Status” słów kluczowych na swoim koncie Google Ads. Im bardziej trafna jest Twoja reklama dla użytkownika, jak również prawdopodobieństwo, że użytkownik kliknie na link i polubi stronę docelową, wszystko to wpływa na Twój ogólny wynik jakości.

Mając to na uwadze, oto niektóre z czynników, które powinny być zawarte w strategii, jeśli chcesz odnieść sukces w płatnej reklamy:

Zamiar użycia słowa kluczowego w kampanii SEM

Strategia Pay Per Click, lub PPC, zaczyna się od wyboru odpowiednich słów kluczowych dla ofert. Oznacza to prowadzenie badań w celu określenia, które słowa kluczowe do licytacji na lub, innymi słowy, które zapytania chcesz, aby Twoja reklama pokazać się na. Zacznij od burzy mózgów, w której znajdziesz terminy związane z marką, terminy, które opisują Twój produkt, a nawet terminy, które opisują Twoją konkurencję.

Jeśli masz mały budżet, możesz licytować tylko na słowa kluczowe, które mają intencję kupującego. Jednakże, jeśli masz większy budżet, może się okazać, że masz miejsce do licytacji na słowa kluczowe, które mają na celu wcześniejsze etapy podróży kupującego, a nawet warunki, które mają niewielki związek z produktów.

Ilość słów kluczowych i konkurencja

Jeśli nikt nie szuka Twoich docelowych słów kluczowych, nie otrzymasz żadnych wyników z reklam. Jednocześnie, słowa kluczowe o bardzo dużym wolumenie przyciągają większą konkurencję (a w niektórych przypadkach tracą na znaczeniu). Robiąc badania słów kluczowych, odpowiednie słowa kluczowe o dużej objętości i niskiej konkurencji są miłym miejscem do bycia, ale mogą nie być łatwe do znalezienia. Wówczas staje się to balansowaniem pomiędzy popytem (wolumenem) a budżetem (konkurencją).

Słowo kluczowe koszt

Umieszczenie reklamy jest określane przez stawkę, którą ustawiłeś dla słowa kluczowego i wynik jakości przypisany do reklamy przez Google. Wyższe oferty i wyższej jakości reklamy wygrać lepsze umieszczenie. Mając to na uwadze, słowa kluczowe z dużą konkurencją okazują się droższe. Zbyt niskie oferty oznaczają, że Twoja reklama nie będzie wyświetlana, więc musisz upewnić się, że możesz być konkurencyjny w oparciu o to, ile konkurencji jest dla słowa kluczowego.

Struktura konta i kampanii

W teorii, można zagregować wszystkie słowa kluczowe w jednym koszyku i wyświetlić jedną reklamę dla całego agregatu. Ale twój budżet zostanie zjedzony przez garstkę często używanych słów kluczowych, a twój wynik jakości spadnie. Dlatego tak ważne jest, aby prawidłowo skonstruować swoje konto Google Ads.

Istnieje kilka poziomów organizacji kampanii Google Ads:

  • Reklama – wyświetlana dla wybranych przez Ciebie słów kluczowych;
  • Słowa kluczowe – Zapytania, na które chcesz się wyświetlać w Google;
  • Grupa reklamowa – Zestaw podobnych słów kluczowych pogrupowanych tematycznie;
  • Kampania – najwyższy poziom zarządzania grupami reklam.

Na każdym poziomie będziesz w stanie określić, co działa, a co nie, dając Ci lepszy wgląd w wydajność i sposób wydawania pieniędzy. Zrozum dokładnie, czego szukają wyszukiwarki i sprawdź, czy możesz napisać świetną reklamę, która uatrakcyjni Twoją ofertę. Pamiętaj też, że SEM nie jest czynnością „ustaw i zapomnij”. Stałe zarządzanie reklamami PPC pomaga unikać marnowania budżetu, eksperymentować z reklamami i optymalizować licytowane słowa kluczowe.

Oprogramowanie do śledzenia reklam

Semrush umożliwia przeprowadzanie szeroko zakrojonych badań słów kluczowych, śledzenie pozycji słów kluczowych, audyty witryn, analizę ruchu i wiele innych. Semrush to fantastyczne narzędzie do wyszukiwania organicznych możliwości rankingowych dla długich słów kluczowych, ale dodatkowo możesz użyć tego narzędzia do różnych przedsięwzięć SEM. Na przykład możesz użyć Semrush, aby dowiedzieć się, gdzie konkurenci koncentrują swoje działania marketingowe i przeanalizować swoją obecność w regionie, aby dowiedzieć się, ile pieniędzy chcesz zainwestować w określone słowa kluczowe.

Ponadto Semrush pozwala odkryć najlepszych konkurentów w płatnych wynikach wyszukiwania, dowiedzieć się, jakie słowa kluczowe licytują, i zbadać kompozycję ich reklam. Jest to ważna informacja,

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top