skip to Main Content

Podstawy SEM dla początkujących

Podstawy SEM dla początkujacych

Jeśli jesteś właścicielem firmy online, słyszałeś, że trzeba wdrożyć strategie Search Engine Optimization. Przdede wszystkim, jest to najlepszy sposób, aby przynieść ruch do witryny, lepszy nawet niż płatne reklamy i media społecznościowe razem wzięte. Rozumiesz racjonalne uzasadnienie idei korzystania z Search Engine Optimization, ale wydaje się, że to dużo pracy, że nie masz czasu? Jako ktoś, kto jest nowy w SEO, ten proces myślowy może być przytłaczający. Jednakże, proces ten nie musi być skomplikowany. Ten przewodnik SEO pokaże ci, jak podzielić strategię na małe i łatwe do opanowania kroki. Tak, nie musisz wykonywać wszystkich procedur naraz.

Przewodnik SEO dla początkujących

Kiedy zaczynasz, najlepiej jest najpierw zrozumieć podstawy SEO. Aby z powodzeniem stosować te praktyki, musisz dowiedzieć się, jak działają wyszukiwarki. Zdobycie tej wiedzy jest trudne, ponieważ Google nieustannie aktualizuje swoje algorytmy setki razy każdego roku. Jednakże, gdy już poznasz podstawy, masz świetny start. Oto osiem wskazówek w nieszczególnej kolejności, które pomogą Ci poprawić ruch organiczny.

Znaczenie badań słów kluczowych

Jeśli chcesz, aby Twoja strona zajęła wysoką pozycję w wyszukiwarkach, musisz zidentyfikować słowa i frazy, których ludzie szukają. Użyte terminy muszą być istotne dla Twojej firmy. Możesz skorzystać z wielu narzędzi online, które pomogą Ci określić, jak dobrze działają wybrane przez Ciebie słowa kluczowe. Analizując wyniki, pamiętaj, aby nie skupiać się tylko na ilości wyszukiwań.

Nie używaj tekstu opisowego w swoich treściach. Wiele osób używa ich w swoich zapytaniach. Jak omówimy poniżej, gdy użytkownicy zorientują się, że Twoja strona nie dostarcza odpowiedzi, których szukają, opuszczą ją.

Twórz treści skoncentrowane na użytkowniku

Jeśli kiedykolwiek widziałeś stronę internetową, która zawiodła lub została zamknięta, to widziałeś, jak szkodliwe może być tworzenie treści przy użyciu popularnych, ale nieistotnych słów kluczowych, aby uplasować się na stronach wyników wyszukiwania (SERP). Używanie nieistotnych słów kluczowych do rankingu jest określane jako upychanie słów kluczowych, i to może faktycznie spowodować, że witryna nie będzie w ogóle rankingu.

Twoi potencjalni klienci powinni być w centrum zainteresowania Twoich artykułów i informacji. Twoja kreatywna kopia powinna używać terminów, które odnoszą się do ich potrzeb i rozwiązań, które oferujesz. Łatwo zrozumieć, dlaczego, gdy ludzie klikają na link, który podajesz i nie znajdują tego, czego szukają, wracają, aby poszukać innej opcji. Takie działanie liczy się jako bounce back i wysyła sygnał, że Twoja strona nie oferuje odpowiedzi na zapytania użytkowników. Jeśli Twoja strona dostarcza tego, czego szukają odwiedzający, spędzą na niej więcej czasu. Zwiększysz swoje szanse na zdobycie ich zaufania i przekształcenie ich w klientów.

Zadowolenie użytkowników

Wiesz już, że aby osiągnąć swój cel SEO, jakim jest zwiększenie ruchu na stronie i sprzedaży, musisz zająć wysoką pozycję w SERP. Przeprowadzasz badania słów kluczowych, a użycie właściwych terminów pomoże Ci osiągnąć cel rankingowy. Piszesz również treści, które odpowiadają na pytania użytkowników, aby zmniejszyć współczynnik odrzuceń (bounce-back rate).

Jednak dostarczanie istotnych informacji i rozwiązań nie jest wystarczające samo w sobie. Musisz skupić się na jeszcze jednym aspekcie, aby zatrzymać odwiedzających na swojej stronie. Ten ostatni aspekt to upewnienie się, że są oni zadowoleni z doświadczeń na Twojej stronie. Jak szybko ładują się strony ma znaczenie, ponieważ ludzie są niecierpliwi i chcą natychmiastowych rezultatów. Nie będziemy wchodzić w szczegóły, ponieważ jest to bardziej skupione na projektowaniu niż na SEO.

Brak możliwości łatwego znalezienia informacji jest kolejną przyczyną niezadowolenia użytkowników. Powinieneś prezentować swoje dane w sposób przejrzysty, nie zmuszając odwiedzających do przeskakiwania przez przeszkody, aby uzyskać do nich dostęp. Jednym z błędów popełnianych przez wielu przedsiębiorców jest umieszczanie zbyt wielu reklam na swoich stronach. Chociaż istnieje możliwość, że niektóre przychody z reklam, będzie lepiej budować bazę konsumentów, które będą rozwijać swoją działalność.

Czytelność treści

Zauważyłeś, że jest duży nacisk na swoich potencjalnych klientów, ponieważ tracisz czas i pieniądze na wysiłki SEO, jeśli nie są oni klientami. Rozwijając znaczenie treści, dostarczanie wartościowych informacji jest tylko jednym z aspektów. Musisz przedstawić swoje fakty w formacie, który jest łatwy do oglądania. Zamiast dużych kawałków danych, rozbij je na akapity i staraj się nie przekraczać czterech zdań na akapit. W dzisiejszych czasach czytelnicy lubią przeglądać treści na swoich telefonach, a te ekrany są małe. Używaj obrazów, grafik lub filmów wideo strategicznie, aby oddzielić akapity. Widząc całą stronę czystego tekstu może wyłączyć ludzi.

Nadaj priorytet projektowi dla użytkowników mobilnych

Istnieje rosnący trend ludzi używających swoich smartfonów do wyszukiwania i dostępu do informacji, a duży odsetek konsumentów dokonuje zakupów online za pomocą swoich telefonów. Oto kolejny powód, dla którego warto zoptymalizować swoją witrynę pod kątem użytkowników mobilnych. Podczas gdy nadal istotne jest, aby Twoja strona dobrze wyglądała na komputerze, Google skupia się na doświadczeniach użytkownika na telefonach komórkowych.

Popraw swój Meta Opis i Nagłówki

Pierwszymi rzeczami, które zobaczysz w wynikach wyszukiwania są nagłówek i meta opis strony. Ten ostatni opisuje i podsumowuje zawartość strony, aby pomóc użytkownikom podjąć decyzję, czy kliknąć w link. Pamiętaj, aby napisać dobry meta opis, ponieważ nie będziesz miał drugiej szansy, aby zachęcić odbiorcę do odwiedzenia Twojej strony.

Backlinki

Pewna grupa przeanalizowała wyniki Google i odkryła, że linki są istotnym czynnikiem decydującym o pozycji na pierwszej stronie. Backlinki z witryn o wysokim autorytecie są ważne, ponieważ mówią największym wyszukiwarkom, że Twoja strona jest godna zaufania. Zaufanie jest kluczowe dla portalu, ponieważ chroni on swoich użytkowników.

Mierz wyniki

Musisz mierzyć wydajność swoich strategii. Zawsze jest miejsce na poprawę. Ustal punkt odniesienia w oparciu o swój ogólny cel i mierz swoje wyniki w stosunku do niego. To proces uczenia się, a w miarę postępów będziesz odnosił sukcesy.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top