skip to Main Content

Jak wykorzystywać firebase?

Jak wykorzystywać firebase?

Dzisiejszy rynek obfituje w technologie server-side, które ułatwiają rozpoczęcie pracy. Programiści nie muszą już samodzielnie konfigurować serwera; zamiast tego, dostawca usług zapewni im podstawową konfigurację domyślnie. Wcześniej konfiguracja serwera była żmudnym zadaniem, a jego utrzymanie było jeszcze bardziej skomplikowane, ale teraz różne języki po stronie serwera ułatwiają to wszystko.

Wspierająca platforma deweloperska musi mieć ukierunkowanie na rozwój mobilny, narzędzia do tworzenia front-endu mobilnego do tworzenia UI/UX, narzędzia do tworzenia back-endu dla usług danych, narzędzia do testowania aplikacji mobilnych, zestaw programisty z dodatkowymi narzędziami do działań takich jak współpraca, debugowanie lub analiza kodu. Dzięki tym funkcjom wspierającym, platforma programistyczna kwalifikuje się do wykorzystania w naszym procesie tworzenia rozwiązań.

Co to jest Google Firebase?

Google Firebase to platforma do tworzenia aplikacji mobilnych, która zawiera funkcje do tworzenia, zarządzania i ulepszania aplikacji, które najlepiej pasują do naszych wymagań. Google Firebase jest narzędziem backendowym do tworzenia wysokowydajnych i skalowalnych aplikacji internetowych i mobilnych przy niskim koszcie, czasie i wysiłku. Firebase stara się rozwiązać trzy główne problemy programistów:

 • Szybkie tworzenie aplikacji
 • Pewnie wydać i monitorować aplikację
 • Zaangażowanie użytkowników

Programiści korzystający z tej platformy uzyskują dostęp do usług, które w przeciwnym razie musieliby rozwijać samodzielnie, co pozwala im skupić się na dostarczaniu solidnych aplikacji. Bazy danych, uwierzytelnianie, wiadomości push, analityka, przechowywanie plików i wiele innych funkcji wyróżnia platformę Google Firebase. Ponieważ usługi są hostowane w chmurze, programiści mogą bezproblemowo wykonywać skalowanie na żądanie.

Przegląd usług Firebase

Kiedy odwiedzisz stronę produktu, zauważysz, że Firebase ma trzy rodzaje usług dostępnych dla aplikacji klienta. Są one sklasyfikowane jako usługi tworzenia aplikacji, usługi zapewniania jakości oraz narzędzia rozwoju biznesu.

Firebase to platforma mobilna i aplikacja internetowa, która oferuje 18 produktów do budowania i optymalizacji aplikacji. Podstawową funkcjonalnością Firebase jest tworzenie baz danych oraz Backend-as-a-Service (BaaS). Używany zarówno przez programistów, jak i marketerów, jego API zapewnia synchronizację z innymi narzędziami i przechowywanie w chmurze Firebase. Został on stworzony przez Firebase Inc. w 2011 roku, a następnie przejęty przez Google w 2014 roku.

Platforma ta składa się z wielu funkcji, które można łączyć i dostosowywać do swoich potrzeb. Narzędzie to jest stale udoskonalane.

W jakich systemach można wdrożyć Firebase?

Platforma Firebase umożliwia działanie na takich systemach jak:

 • Unity,
 • iOS,
 • Android,
 • Web.

Dlaczego warto wybrać Firebase?

Istnieje wiele powodów, dla których warto używać Firebase. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

 • Jest to aplikacja bezserwerowa: Firebase ma bezserwerową architekturę, która wymaga od użytkowników płacenia w oparciu o żądania, bez konieczności zarządzania lub martwienia się o infrastrukturę serwerową. Podejście praktyczne do DevOps, konfiguracji, infrastruktury i planowania pojemności daje programistom więcej swobody.
 • Bezproblemowa współpraca z usługami w chmurze Google: Firebase jest teraz częścią Google Cloud Platform, działa bezproblemowo z innymi usługami Google Cloud i integruje się z szeroką gamą usług firm trzecich.
 • Stabilność i ulepszenia: Firebase pozwala nam testować wydajność aplikacji na podstawie ludzkich zachowań z aplikacją i generować szczegółowy raport, dzięki czemu możemy poprawić nasz kod i wydajność.
 • Crashlytics: Crashlytics będzie oferował usługę do analizowania i śledzenia awarii aplikacji, a także generowania pełnego szczegółowego raportu ze zdarzeniami awarii i przepływem. Deweloperzy mogą wykorzystać te raporty, aby naprawić błędy i poprawić funkcje i użyteczność. Wcześniej tę usługę zapewniało własne firebase crash reporting.
 • Admob: Firebase odgrywa również znaczącą rolę w generowaniu przychodów za pośrednictwem Admob. AdMob jest teraz zintegrowany z platformą Firebase. Wszystkie raporty i statystyki są generowane w tym miejscu. Integracja AdMob stała się prosta i dobrze udokumentowana.
 • Baza danych czasu rzeczywistego Firebase: Google Firebase Realtime Database to pierwsza usługa firmy. JSON jest używany do przechowywania danych w Firebase realtime database. Baza danych pozwala klientom i bazie danych komunikować się w wielu kierunkach w tym samym czasie. Jest to ten sam rodzaj koncepcji gniazda internetowego, który zapewnia, że wszelkie zmiany danych są odzwierciedlone w czasie rzeczywistym do wszystkich podłączonych klientów w krótkim czasie.

Czym są dynamiczne linki Firebase?

Zanim zagłębimy się w Firebase Dynamic Links, porozmawiajmy o głębokim linkowaniu: strategii pozwalającej pojedynczemu adresowi URL kierować ruch do konkretnej lokalizacji aplikacji. Choć w teorii brzmi to idealnie, w praktyce, głębokie linkowanie może skutkować brakiem spójności pomiędzy aplikacjami na iOS i Android, niedziałającymi linkami i innymi bólami głowy.

Firebase Dynamic Links pomagają jednak kontrolować, gdzie użytkownik ląduje z dużo większą precyzją niż głębokie linki. Dzięki Firebase Dynamic Links, możesz kierować użytkowników do aplikacji na IOS lub Android lub do odpowiedniej listy w sklepie mobilnym. Dodatkowo, biorąc pod uwagę dynamiczną naturę tych linków, kiedy użytkownik otworzy aplikację po raz pierwszy, możesz pobrać adres URL głębokiego linku, który skierował go do aplikacji.

Jak działają dynamiczne linki Firebase?

Dynamiczne linki są inteligentnymi adresami URL, które wysyłają użytkowników w dowolne miejsce w aplikacji. Pozwalają one nawet nowym użytkownikom na natychmiastowe zobaczenie treści, których szukali po zainstalowaniu aplikacji.

Jak dynamiczne linki Firebase mogą pomóc Twojej strategii marketingowej?

Podczas gdy linki przede wszystkim kierują użytkowników do zamierzonych miejsc w Twojej aplikacji, Firebase Dynamic Links przynoszą korzyści także marketerom. Poniżej przedstawiamy sześć sposobów, w jaki dynamiczne linki Firebase mogą pomóc Twojej strategii marketingowej.

Przekonwertuj użytkowników strony na użytkowników aplikacji

Jeśli próbujesz sprzedawać aplikację, na pewno marzysz o tym, aby ją pobrać. Dzięki Firebase Dynamic Links, użytkownik strony internetowej może płynnie przejść z witryny do aplikacji. Wyobraź sobie, na przykład, że użytkownik sieci słucha odtwarzacza muzyki w przeglądarce internetowej i postanawia zainstalować aplikację. Dzięki Firebase Dynamic Links, może on przejść do sklepu z aplikacjami, pobrać aplikację i wznowić słuchanie oryginalnego utworu w aplikacji.

Kampanie społecznościowe

Jeśli prowadzisz kampanię społecznościową z rabatem w aplikacji, Firebase Dynamic Links pozwala użytkownikom płynnie przechodzić z kanałów społecznościowych do oferty w aplikacji. Po drodze mogą nawet pobrać aplikację.

Kampanie e-mailowe

Podobnie jak w przypadku kampanii społecznościowych, spróbuj stworzyć dobrze zaprojektowaną wiadomość e-mail z Firebase Dynamic Links, aby zachęcić użytkowników do korzystania z Twojej aplikacji. Niezależnie od tego, czy odbiorcy już pobrali Twoją aplikację, czy nie, link i tak ostatecznie przeniesie ich do pożądanej lokalizacji.

Kampanie SMS Marketingowe

Podobnie jak w przypadku emaili i portali społecznościowych, rozważ możliwość zaoferowania zniżki poprzez SMS z wykorzystaniem dynamicznego linku Firebase. Ponownie, możesz kierować użytkowników do konkretnej lokalizacji, nie gubiąc ich po drodze, poprawiając doświadczenie i zwiększając prawdopodobieństwo wykonania pożądanej akcji.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top