skip to Main Content

Czym jest Edytor Google Ads?

Czym jest Edytor Google Ads?

W przypadku prowadzenia licznych kampanii reklamowych, a także zarządzania wieloma kontami i grupami reklam, optymalizacja i procesy dotyczące reklam mogą wydawać się bardzo czasochłonne. Edytor Google Ads pozwala zaoszczędzić czas, energię, i co bardzo ważne – pieniądze, co może przyczynić się do zwiększenia wydajności i skuteczności działań w obrębie kampanii.

Edytor Google Ads – to to takiego?

Osoby, które są jeszcze na początkowym etapie zagłębiania się w tajniki rozmaitych kampanii reklamowych w wyszukiwarce Google, mogą jeszcze nie wiedzieć, czym jest Edytor Google Ads. Do czego służy? Na czym polega? Jakie są jego działania i główne zalety? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Google Ads, to darmowa aplikacja, którą można pobierać bezpośrednio na swoje urządzenia mobilne. Umożliwia ona zarządzanie kampaniami, na przykład poprzez ich edycję – oraz pracę offline i szybkie wprowadzanie zmian na wielu kontach przez jednego administratora. Korzystanie z Google Ads jest intuicyjne i nie powinno przysparzać wielu problemów. Osoba zajmująca się daną kampanią musi jedynie ściągnąć konto, na którym udostępniane będę statystyki i może rozpocząć działania, nie przejmując się wprowadzanymi zmianami. Wszelkie modyfikacje mogą być zaakceptowane dopiero w momencie przesyłania danych. Edytor Google Ads pozwala zatem zaoszczędzić dużo czasu i ułatwia prowadzenie procesów zbiorczych.

Edytor Google Ads – jak działa?

Podstawową funkcją tego Edytora jest możliwość zbiorczego wprowadzania zmian po utworzeniu jednego konta w Google Ads. Umożliwia to sprawne i szybkie kopiowanie poszczególnych elementów kampanii, reklam, a nawet słów kluczowych. Edytor Google Ads posiada możliwość importu i eksportu konkretnych danych z plików. Nawet w trakcie pracy w innych narzędziach, czy tworzeniu reklam lub słów kluczowych poza Edytorem, możliwe jest łatwe przeniesienie całości na konto z pliku zewnętrznego.

Analogicznie, przygotowując kampanie reklamowe w Google Ads możliwe jest ściągnięcie ich na swój komputer, by móc pokazać je klientom lub udostępnić dalej nowych propozycji. Pozwala na to opcja spakowania wszystkich danych do pliku zewnętrznego z aplikacji Edytora Google Ads.

Narzędzie to pozwala również na sprawdzenie wszystkich istotnych statystyk z prowadzonych kampanii oraz ich pod-zestawów. Jeśli osoba prowadząca działania marketingowe nie jest czegoś pewna lub chce wypróbować kilka różnych rzeczy (na przykład w celu zbadania, co najlepiej się sprawdzi) ma możliwość wprowadzania zmian w wersjach roboczych, co jest bardzo przydatne w tego typu pracy. Całość wystarczy przesłać potem na konto. Edytor Google Ads umożliwia też pracę w trybie offline.

Warto pamiętać, że suport Google zawsze służy pomocą, dlatego można szukać w nim przydatnych informacji dotyczących procesów instalacji i konfiguracji, a także odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania.

Edytor Google Ads – jakie korzyści z niego płyną?

Dzięki wszystkim narzędziom i możliwościom Edytora Google Ads można zaobserwować liczne korzyści wynikający z pracy w nim.

Tworzenie kopii elementów kampanii między różnymi kontami oraz w ich obrębie

Edytor Google Ads pozwala na kopiowanie wybranych elementów, grup materiałów sponsorowanych czy fraz kluczowych. Dzięki niemu osoby zajmujące się prowadzeniem kampanii nie muszą wpisywać wszystkiego za każdym razem od nowa. Posiadając sprawdzone schematy, które można wykorzystać w działaniach reklamowych, Edytor Google Ads pozwala na szybką i efektywną pracę. Co ważne, narzędzie to pozwala bazować na jednym szkielecie, do którego można wprowadzać poszczególne, dostosowanego o konkretnego projektu zmiany.

Budowanie kampanii od samego początku może być nużącym i czasochłonnym procesem. Edytor Google Ads pozwala wykorzystać ten czas na kreatywne myślenie i optymalizację.

Zbiorcze zmiany elementu

W prowadzeniu kampanii marketingowych  zdarzają się sytuacje, gdy konieczne jest wprowadzenie jednej zmiany we wszystkich reklamach. Mogą to być słowa kluczowe, adresy stron WWW, nagłówki, które trzeba zmodyfikować. Takie zmiany wymagają poświęcenia im sporej ilości czasu – zwłaszcza w przypadku wielu reklam. Edytor Google Ads pozwala zrobić to dużo sprawniej. Wystarczy jedynie zaznaczyć konkretną kampanię, którą trzeba edytować i dzięki funkcji kopiuj-wklej można poprawić frazy we wszystkich materiałach promocyjnych. Dzięki funkcjom zaawanasowanym można operować też bardziej szczegółowymi elementami. Przykładowo możliwa jest zmiana stawki, w przypadku ograniczonego budżetu.

Odnajdywanie duplikatów słów kluczowych i optymalizacja kampanii

Duplikaty słów kluczowych mogą znacząco obniżyć wydajność i widoczność kampanii. Dlatego koniecznie trzeba zadbać o ich optymalizację. W przypadku dużych stron WWW istnieje duża szansa na to, że słowa kluczowe będą się powtarzać. Co ważne, identyczne frazy w różnych grupach reklam mogą sprawić, że zaczną one same ze sobą konkurować. Negatywnie wpływa o na koszt kliknięć i całego portfela kampanii. Wyszukiwarka pomaga odnaleźć notorycznie powielające się słowa kluczowe i pozwala je edytować. Po zeskanowaniu konkretnej strony w Google Ads, system w kilka chwil generuje listę duplikatów.

Praca w trybie offline

Wszyscy znają sytuacje, w których przez brak dostępu do Internetu niemożliwe jest odpalenie programu lub wprowadzenie pewnych zmian. Dzięki opcji offline pracować można zawsze, nawet w trakcie podróży samolotem. Edytor Google Ads nie musi być stale połączony z siecią. Internet jest potrzebny dopiero w momencie publikacji zmian. Pozostałe działania, takie jak edycja reklam, grup, elementów składowych można wykonywać w programie w trybie offline i zapisywać je na dysku komputera.

Skróty klawiszowe

Skróty klawiszowe pozwalają na szybkie uruchomienie konkretnych funkcji i sprawne wprowadzanie zmian. Edytor Google Ads dysponuje wieloma takimi skrótami. Są one porównywalne do opcji kopij-wklej czy cofania, ale jest też kilka specjalnych skrótów. Na przykład Ctrl+B pozwala na szybką zmianę stawek, Ctrl+H pozwala znaleźć jakąś frazę i od razu ją zmienić, Ctrl+N umożliwia dodawanie nowych elementów, a Ctr;+? wyświetla całą listę skrótów, z których można korzystać w aplikacji.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top