skip to Main Content

Czym jest multilingual SEO?

Czym jest multilingual SEO?

Multilingual SEO jest niezbędne dla firm posiadających strony internetowe w kilku językach. Wielojęzyczne SEO to nie tylko tłumaczenie tekstu i wypełnianie go słowami kluczowymi, to proces techniczny związany z edycją kodu HTML wielojęzycznej witryny, a także ustawieniami w wyszukiwarkach krajów, w których mieszkają odwiedzający Twoją wielojęzyczną witrynę.

Po wdrożeniu SEO, Twoja strona zostanie odnaleziona w wielu językach w różnych wyszukiwarkach na całym świecie, niezależnie od tego, którą z nich preferuje Twoja grupa docelowa. Wielojęzyczny marketing cyfrowy zapewnia wielojęzyczną optymalizację SEO dla wyszukiwarek takich jak Google, Yahoo, Bing,, Baidu, Ask.com i DuckDuckGo. Zaletą wielojęzycznego SEO jest to, że Twoja strona w końcu zostanie znaleziona organicznie za granicą, bez potrzeby płatnej reklamy.

Korzyści z multilingual SEO

 • Darmowy i rosnący ruch na Twojej stronie z dowolnego kraju;
 • Przystępne cenowo dla firm każdej wielkości;
 • Niższy współczynnik odrzuceń wizyt na stronie;
 • Łatwy do zmierzenia ROI (zwrot z inwestycji);
 • Łatwy dostęp do informacji o potencjalnych klientach;
 • Dostęp do analiz w czasie rzeczywistym;
 • Zwiększony współczynnik konwersji dla odwiedzających stronę internetową;
 • Łatwe śledzenie skąd przychodzą nowi odwiedzający.

Proces optymalizacji wielojęzycznego SEO

Proces wielojęzycznego SEO jest znacznie bardziej złożony niż zwykłe tłumaczenie strony. W procesie optymalizacji SEO stosujemy standardowe podejście.

 • Analiza optymalizacji SEO konkurentów;
 • Audyt SEO Twojej strony internetowej;
 • Badanie słów kluczowych;
 • Strategia słów kluczowych;
 • SEO treści i techniczna optymalizacja SEO na stronie;
 • SEO Optymalizacja dla wyszukiwarek i analityka.

Wielojęzyczne SEO Analiza optymalizacji konkurentów

Wyszukiwanie wielojęzycznych konkurentów

Do tej analizy używane są najnowsze narzędzia optymalizacji SEO, aby zidentyfikować Twoich głównych konkurentów w różnych wyszukiwarkach, rankingach w różnych językach. Istnieje również możliwość porównania pozycji i rankingowych Twojej konkurencji z Twoją stroną WWW w wybranych językach.

Analiza stron pod kątem SEO w wielu językach

Wiedząc, kim są Twoi główni konkurenci, przeprowadzona zostaje analizę SEO stron konkurencji, w tym informacje o słowach kluczowych i meta opisach. Należy znaleźć słowa kluczowe i frazy w różnych językach, które Twoja konkurencja wykorzystuje do promocji internetowej SEO i reklamy pay per click (np. w google). Informacje o słowach kluczowych konkurentów są bardzo cenne przy planowaniu własnych kampanii reklamowych w różnych językach. Pamiętaj, że tłumaczenie słów kluczowych na inny język może nie odpowiadać słowom kluczowym o wysokiej pozycji w rankingu w danym kraju. Bardzo ważne jest, aby przed uruchomieniem kampanii reklamowych sprawdzić słowa kluczowe lub frazy z ekspertami SEO przez native speakerów.

Analiza linków zwrotnych strony internetowej

Używane są najnowsze narzędzia do identyfikacji backlinków do stron internetowych Twojej konkurencji z różnych krajów w różnych wyszukiwarkach. Szczegółowa analiza backlinków do stron Twoich kluczowych konkurentów dostarczy Ci następujących cennych informacji:

 • Które strony najprawdopodobniej dostarczają backlinków do Twojej konkurencji;
 • Typ informacji przyciągający najwięcej backlinków;
 • Pełny profil linków zwrotnych Twojego konkurenta oraz;
 • Dlaczego plasują się wysoko dla różnych zapytań w wyszukiwarkach.

Ranking konkurentów

Należy zmierzyć i przeanalizować rankingi konkurencji w odniesieniu do rankingu SEO własnej strony dla każdego kraju, języka i wyszukiwarki, w której prowadzona jest strategia pozycjonowania SEO.

Analiza ruchu konkurentów

Analiza ruchu konkurentów jest kluczowa, jeśli chodzi o tworzenie skutecznej wielojęzycznej strategii marketingu cyfrowego. Dobrą praktyką jest analiza miesięcznego ruchu na stronie każdego z konkurentów, współczynnik odrzuceń, średni czas spędzony na stronie oraz źródła ruchu na stronie.

Benchmarking konkurentów

Wykorzystując wszystkie powyższe dane, przeprowadzona zostaje analiza porównawczą konkurencji, aby uzyskać ogólny obraz sytuacji. Informacja ta jest niezbędna do stworzenia skutecznej wielojęzycznej strategii SEO.

Wyszukiwanie słów kluczowych w różnych językach

Keyword research to proces wyszukiwania odpowiednich słów i fraz kluczowych dla Twojej strony internetowej, analizowania wolumenu zapytań i trudności w rankingu słów kluczowych dla konkretnych tematów. Nie daj się skusić na proste przetłumaczenie słów kluczowych na inny język w celu optymalizacji tekstu pod kątem SEO! Bez przeprowadzenia badań słów kluczowych w interesującej Cię wyszukiwarce z ustawieniami geolokalizacji, nie możesz być pewien, że Twoje słowa kluczowe mają sens i są używane przez Twoją grupę docelową do wyszukiwania informacji. Wielojęzyczny marketing cyfrowy oferuje usługi badania słów kluczowych SEO przez native speakerów z różnych krajów. Tylko wysokiej jakości badania słów kluczowych pozwolą Ci na zbudowanie skutecznej strategii SEO i przyciągnięcie darmowego, istotnego ruchu na Twoją stronę.

Wielojęzyczna strategia SEO

Wielojęzyczna strategia SEO jest najważniejszym krokiem w realizacji celów SEO firmy skierowanej do wielojęzycznej grupy docelowej. Strategia SEO dla strony wielojęzycznej jest bardziej złożona niż strategia SEO dla strony jednojęzycznej i wymaga zespołu kilku specjalistów SEO. Wielojęzyczna strategia SEO może mieć różne cele na różnych terytoriach i w różnych językach. Na niektórych terytoriach celem strategii SEO może być zwiększenie ruchu na konkretne słowa kluczowe, na innych celem może być zwiększenie współczynnika konwersji w stosunku do ogólnego ruchu wyszukiwania.

 Pisanie tekstu SEO w różnych językach

 Pisanie tekstów SEO przez native speakerów z myślą o strategii SEO jest zdecydowanie najważniejszym aspektem wielojęzycznego SEO. W przeciwieństwie do zwykłych copywriterów, specjaliści SEO tworzą nie tylko interesujący do czytania tekst, ale także biorą pod uwagę niezbędne słowa kluczowe i frazy, dzięki którym docelowi odbiorcy znajdą Twój artykuł lub stronę internetową w wyszukiwarce.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top