skip to Main Content

Czym jest Trust Flow strony i jak nad nim pracować?

Czym jest Trust Flow strony i jak nad nim pracować?

Trust Flow odnosi się do poziomu wiarygodności strony. Jest związany ze stronami, które linkuje dana domena. W najprostszym schemacie wygląda to tak, że im więcej wartościowych stron jest podlinkowana, tym większa będzie wiarygodność domeny. Ma to związek z tak zwanym pozycjonowaniem off-site, czyli uzupełnianiem danej strony o linki z innych witryn. Trust Flow ma istotny wpływ na pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Jak zadbać o odpowiedni poziom wiarygodności strony?

Pozycjonowanie off-site, linkowanie, Trust Flow

Pozycjonowanie off-site opiera się na link buildingu. Polega on na umieszczaniu odpowiednich linków, które pochodzą z innych stron. Najlepiej jeśli strony te są zbliżone tematycznie i są wysoko indeksowane w Google. Linkowanie zewnętrzne jest tylko jednym z elementów działań off-site i ma zasadniczy wpływ na wiarygodność i pozycję witryny. Ważne jest to, że pozytywny wpływ na pozycję i reputację witryny mają tylko te strony, które same mają wysoką pozycję i są zaufane. Linkowanie stron o niskiej pozycji i reputacji może negatywnie wpłynąć na Trust Flow witryny. Strony przekazują sobie nawzajem moc, uzasadniają swoją wartość. Jeśli dużo stron o dobrej reputacji zawiera linki do pozycjonowanej strony, to roboty Google zaczynają klasyfikować ją jako wartościową. Trust Flow to wskaźnik stworzony przez Majestica. To nie jest jednak jedyne narzędzie, które pozwala na śledzenie siły linków. Można skorzystać z innych płatnych systemów, takich jak: Ahrefs czy MOZ.

Zwiększanie Trust Flow witryny

Im wyższy wskaźnik Trust Flow, tym wyższa pozycja w Google. Jak zadbać o odpowiedni poziom wiarygodności strony? Najważniejsze jest stałe pozyskiwanie nowych linków, które pochodzą z witryn o wysokim wskaźniku Trust Flow. Ważna jest też stała i regularna analiza linków, które zostały utracone. Jeśli jest taka możliwość, to warto pozyskać te linki na nowo. Jeśli nie można tego zrobić, to należy je zastąpić innymi linkami, które pochodzą z zaufanych stron. Linki, które pochodzą ze stron o niskiej wartości należy zgłaszać.

Trust Flow: wpisy sponsorowane, wpisy gościnne i zaplecze SEO 

Wpisy sponsorowane są naturalną, nienachalną i bardzo skuteczną formą marketingu. Dzięki nim można pozyskiwać linki ze stron, które mają wysoki autorytet i pozycję w Google. Warto wykorzystywać merytoryczne treści. To mogą być wywiady albo artykuły popularnonaukowe. Dzięki wpisom sponsorowanym nie tylko strona zyskuje na wiarygodności, ale poprawia się wizerunek samej marki. Wpisy gościnne to artykuły publikowane na stronach, które należą do kogoś innego. Będą skuteczne tylko wtedy, gdy publikowane treści będą charakteryzowały się wysoką jakością i dużą użytecznością dla odbiorców. Wpisy gościnne mogą zwiększyć Trust Flow danej witryny, a także zbudować zaufanie odbiorców i pozyskać nowych czytelników i klientów. Kolejnym sposobem na zwiększenie wskaźnika Trust Flow jest tworzenie zaplecza SEO. To stosunkowo duża inwestycja, ale dużym potencjale maksymalizacji zysku. Ważne jest jednak to, że umieszczane na zapleczu SEO strony muszą być wartościowe. Witryny powinny być właściwie zoptymalizowane, a treści muszą być wysokiej jakości. 

Faktyczny wpływ linkowania na pozycję w Google

Dbanie o dobre linkowanie jest czasochłonne i kosztowne. Czy dobre linkowanie ma faktyczny wpływ na to, jaką pozycję w Google zajmuje dana strona? Czy warto inwestować w Trust Flow? Na widoczność strony wpływ ma wiele rożnych czynników. Bardzo ważna jest odpowiednia optymalizacja. Dobrze zoptymalizowana strona pod kątem słów kluczowych, struktury, nagłówków, nawigacji oraz wszystkich innych treści, które są istotne pod kątem pozycjonowania to wciąż za mało, aby znaleźć się na samym szczycie wyników wyszukiwania. Bardzo ważna jest weryfikacja poziomu Trust Flow witryny. Osiągniesz pożądane wyniki dopiero wtedy, gdy zadasz o odpowiednią optymalizację strony i dobre linkowanie. Pamiętaj o tym, aby stale badać źródła linków, weryfikować linki, które zostały utracone albo uszkodzone i cały czas zwiększać liczbę linków z wiarygodnych i zaufanych witryn. 

Skuteczność wartościowego contentu

Podstawą skutecznego marketingu jest wartościowy content. Tworzenie wysokiej jakości treści to jeden z najbardziej naturalnych sposobów na pozyskiwanie linków. Dobry content ma swoich odbiorców, jest chętnie czytany, a przez to chętnie cytowany i przywoływany przez inne strony. To jeden ze skuteczniejszych sposobów na zwiększenie Trust Flow, pozyskanie wyższej pozycji w Google, a także zwiększenie rozpoznawalności marki. Niektórzy decydują się na kupowanie linków. Jest ono jednak zabronione. Roboty Google wciąż mają problem z odróżnieniem naturalnego contentu od kupionego linka. Nie warto jednak korzystać z tego fortelu. Najlepszym sposobem jest tworzenie dobrego, naturalnego contentu i pozyskiwanie naturalnych linków wysokiej jakości. Skutkuje to nie tylko wysoką pozycją w wynikach wyszukiwania, ale zbudowaniem stałej i trwałej relacji z odbiorcami i klientami. Korzystanie z linków z farm spamerskich i witryn, które mają niską reputację należą do Black Hat SEO. Te metody tylko początkowo zwiększają widoczność witryny i Trust Flow. W perspektywie czasu mają one bardzo negatywny wpływ nie tylko na domenę, ale też na samą markę i jej wizerunek.

Jaka powinna być strona do pozyskania linka?

Ważne jest, aby taka strona sama miała wysoki Trust Flow. Powinien na niej panować stały, natężony ruch. Najlepiej jeśli wchodzi na nią dużo użytkowników i spędza na niej sporo czasu. Dobrze, jeśli strona linkują i strona linkowana są utrzymane w podobnej tematyce i poruszają podobne tematy. Linkująca witryna musi mieć dobrą historię w Google i nie może mieć nałożonych kar. Im większy jest wiek domeny, tym lepiej. Publikowane treści powinny być nie tylko dobrze zoptymalizowane, ale przede wszystkim wysokiej jakości. Należy też stale kontrować jakość linków przychodzących. Pozwoli to uniknąć destrukcyjnego depozycjonowania konkurencji. Należy też monitorować uszkodzone i wygasłe linki. Linkowanie to bardzo skuteczne narzędzie marketingowe. Wymaga ono jednak stałej pracy i skrupulatnego monitoringu.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top