skip to Main Content

Optymalizacja voice search

Optymalizacja voice search

Na początku wyszukiwanie głosowe mogło być niewielką koncepcją, ale obecnie jest to jeden z najważniejszych tematów w branży wyszukiwania. Łatwość wyszukiwania głosowego nie ma sobie równych, a ludzie nie mogą się nią nasycić. Koncepcja wyszukiwania głosowego rozpoczęła się od smartfonów, a następnie szybko eskalowała do inteligentnych głośników i asystentów głosowych na całym świecie. Dziś doświadczamy rewolucji w wyszukiwaniu głosowym z prawie każdym pokoleniem witającym wyszukiwanie głosowe z otwartymi ramionami.

Z niemal kwantowym wzrostem wyszukiwania głosowego, który jest prognozowany, ważne jest, abyśmy tworzyli treści, które są zoptymalizowane dla niego. W przeciwnym razie, trudno będzie nam zdobyć jakąkolwiek organiczną trakcję. Biorąc pod uwagę ostrą konkurencję rywalizującą o rankingi wyszukiwarek, droga będzie tylko trudniejsza w nadchodzących czasach.

Wyszukiwanie głosowe: System dialogowy

Dla tych, którzy wciąż mają wątpliwości, wyszukiwanie głosowe jest rzeczywiście system dialogowy. Ulepszonym i znacznie bardziej zaawansowanym.

Co to jest system dialogowy?

Jak sama nazwa wskazuje, system dialogowy to konfiguracja komputerowa przeznaczona do prowadzenia dialogu z człowiekiem. Używa różnych sposobów komunikacji, takich jak tekst, mowa, gesty itp. jako sygnały wejściowe i wyjściowe. Chociaż każdy system dialogowy ma różne komponenty, menedżer dialogu jest stałym elementem w każdym z nich. Analizuje on semantykę i zarządza strategią dialogową.

Zastosowanie pierwszego systemu dialogu mówionego datuje się na rok 1977, przy ciągłych badaniach i rozwoju po drodze. Dzięki postępowi technologicznemu przeszliśmy długą drogę, aby stworzyć jeden z najbardziej użytecznych systemów dialogowych. Automatyczne rozpoznawanie mowy (ASR) jest wykorzystywane do podawania sygnałów wejściowych do urządzeń do wyszukiwania głosowego. Niektóre z nich posiadają również funkcję text-to-speech (TTS) do udostępniania wyników.

Aktywacja wirtualnego asystenta nie zawsze jest wymagana przed rozpoczęciem wyszukiwania na urządzeniu do wyszukiwania głosowego. Gdy tylko urządzenie otrzyma dane wejściowe, wykryje język, w którym zadano zapytanie. Słowa kluczowe zawarte w zapytaniu zostaną wychwycone, a odpowiedź na zapytanie zostanie odpowiednio udzielona. Niektóre urządzenia wyposażone w ekrany mogą wyświetlać wyniki, podczas gdy wszystkie inne urządzenia będą mówić do szukającego. Rozmowny styl każdego urządzenia do wyszukiwania głosowego jest jednym z głównych powodów jego popularności i popytu.

Dlaczego wyszukiwanie głosowe staje się coraz popularniejsze?

Wyobraź sobie, że jesteś w kuchni i przygotowujesz nowe danie, ale nie wiesz, jak postępować zgodnie z przepisem. Jak każdy, pewnie nie chcesz używać smartfona, mając niezbyt czyste ręce. Myślisz o czymś, co może Ci pomóc? Bez wątpienia możesz skorzystać z asystenta wyszukiwania głosowego, który powtórzy Ci cały przepis i będzie dalej wesoło gotował. Istnieją dziesiątki sytuacji i przykładów, jak ten powyżej, gdzie wyszukiwanie głosowe ratuje dzień dla nas.

Kilka ważnych powodów, dla których wyszukiwanie głosowe powoli staje się tematem rozmów w mieście, to:

  • Wyszukiwanie głosowe jest szybsze i łatwiejsze
  • Nie ma cienia wątpliwości, że wyszukiwanie głosowe jest szybsze niż tradycyjne metody wyszukiwania zapytań; to właśnie sprawia, że jest to powód numer jeden, dla którego ludzie przyjmują ten trend.

Wyszukiwanie głosowe jest bardziej odpowiednie i wygodne

W naszym cyfrowym świecie, gdzie czas to pieniądz, nikt nie lubi wpisywać swoich pytań. Gdy odpowiedź na pytanie znajduje się zaledwie w jednym zdaniu, ludzie wybierają łatwiejszą drogę. Gdybyśmy mieli wybierać między pisaniem na klawiaturze a mówieniem zapytania w stylu „który szczyt górski jest drugim co do wysokości na świecie po Mount Everest”, z oczywistych powodów wybralibyśmy tę drugą opcję.

Wyszukiwanie głosowe jest odpowiednie dla urządzeń mobilnych

Jest to prawdopodobnie największy powód, dla którego wyszukiwanie głosowe jest dziś tak popularne i wirusowe wśród mas. Smartfony ustąpiły miejsca asystentom wyszukiwania i inteligentnym głośnikom, ponieważ użytkownicy urządzeń mobilnych najczęściej korzystają z wyszukiwania głosowego. 56% wszystkich wyszukiwań głosowych odbywa się na smartfonie. Powyższa statystyka wystarczająco podkreśla znaczenie urządzeń mobilnych dla wyszukiwania głosowego; urządzenia mobilne są kluczowe dla branży wyszukiwania. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych wyszukiwań, wyszukiwania głosowe na urządzeniach mobilnych przewyższają te na innych urządzeniach.

Ludzie z łatwością korzystają ze swoich smartfonów i uzyskują dostęp do wyszukiwania głosowego w podróży.

Czym różni się wyszukiwanie głosowe od tradycyjnego?

Zapytanie urządzenia o wyniki wyszukiwania to nie to samo, co wpisanie zapytania na komputerze stacjonarnym. Wyszukiwanie za pomocą głosu jest zupełnie inne. Oto jak:

  • Słowa kluczowe wyszukiwania głosowego są dłuższe i mają charakter konwersacyjny
  • Kiedy rozmawiamy z urządzeniem inteligentnym i zadajemy pytania, zazwyczaj zadajemy całe pytanie, zamiast używać tylko kilku słów kluczowych.

Lokalne listy wyszukiwania są priorytetem dla wyszukiwania głosowego

Maksymalna ilość zapytań wyszukiwania głosowego składa się z pytań typu „blisko mnie”; to potwierdza dwie rzeczy:

  • Ludzie używają wyszukiwania głosowego, aby znaleźć miejsca do odwiedzenia, hotele do zatrzymania się, restauracje do zjedzenia w podróży.
  • Oprócz miejsc, ludzie potrzebują również informacji o czasie i rzeczach.

Wyniki wyszukiwania głosowego są szybkie i rzeczowe

Wyniki naszych wyszukiwań głosowych to w większości przypadków wyróżnione snippety, które otrzymujemy przy tradycyjnych wyszukiwaniach. Google w dużej mierze polega na grafach wiedzy i bogatych snippetach, aby odpowiadać na zapytania głosowe. Użytkownicy chcą szybkich i natychmiastowych wyników, a Google to rozumie. To samo dotyczy również wyszukiwania głosowego, gdzie priorytetem są bezpośrednie odpowiedzi.

Te bezpośrednie odpowiedzi są odczytywane z powrotem do pytającego, aby dać natychmiastowe wyniki.

Wyszukiwanie słów kluczowych dla wyszukiwania głosowego

Teraz, gdy mamy już pojęcie o tym, jak działa wyszukiwanie głosowe i jakie są jego różne cechy, konieczne jest poznanie procesu badania słów kluczowych dla tego trendu wyszukiwania. Kilka punktów, o których należy pamiętać przygotowując słowa kluczowe dla wyszukiwań głosowych to:

  • Pytania do słów kluczowych powinny być ukierunkowane. Jak pokazano wcześniej, zapytania głosowe zawierają wiele słów pytających, takich jak: jak, co, kiedy, dlaczego, gdzie. Następnym razem, gdy będziesz dodawał słowa kluczowe dla wyszukiwań głosowych, upewnij się, że je uwzględniasz.
  • Długie słowa kluczowe uzupełniają pytanie, a ludzie trzymają się tego podejścia podczas korzystania z wyszukiwania głosowego. Nie powinniśmy ignorować słów kluczowych o długim ogonie podczas optymalizacji pod kątem wyszukiwania głosowego.

Powyższe punkty mają zasadnicze znaczenie dla sukcesu Twojego badania słów kluczowych. Twoja strategia słów kluczowych powinna trzymać te punkty w pętli dla lepszych rezultatów.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top