skip to Main Content

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szablonu joomla do strony internetowej?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szablonu joomla do strony internetowej?

Szeroki wybór szablonów stron internetowych może być przytłaczający – tysiące opcji są dostępne do pobrania lub zakupu. Szablon to wygląd i styl Twojej strony. Obejmuje on schemat kolorów, układ i elementy stylu. W istocie, szablon strony internetowej jest bezpośrednią reprezentacją marki i ma bezpośredni wpływ na doświadczenia użytkownika.

Jaki rodzaj witryny chcesz stworzyć?

W Joomla szablony definiują strukturę witryny, jej wygląd i styl. Tworzysz jedną stronę? Potrzebujesz responsywnej strony internetowej? A może chcesz otworzyć sklep internetowy, który wymaga katalogu z tysiącami zdjęć produktów? A może jesteś freelancerem lub pracujesz dla agencji i potrzebujesz zbudować witrynę z portfolio? Oto kilka wskazówek, jak określić, którą witrynę chcesz:

  • Zdecyduj, jaki schemat kolorów potrzebujesz, aby pasował do Twojej marki.
  • Czy możesz sobie wyobrazić przybliżony kierunek strony (medycyna, sport itp.)?
  • Przyjrzyj się bliżej tym witrynom branżowym.
  • Zanim zdecydujesz, który szablon jest dla Ciebie odpowiedni, poszukaj trochę przed podjęciem decyzji.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, kiedy uruchamiasz stronę internetową, są Twoje cele. Po określeniu liczby całkowitej należy wybrać typ witryny, który będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom i celowi witryny.

Jaki układ odpowiada Twoim potrzebom?

Układ określa strukturę informacji w Twojej witrynie. Kluczowym punktem w korzystaniu z szablonów projektanta Joomla jest wybór szablonu, który będzie jak najbardziej podobny do ostatecznej witryny bez większej ingerencji i korekt. Możesz użyć wersji demonstracyjnej, aby określić, czy witryna w szablonie robi wszystko, co powinna zrobić Twoja witryna.

Pamiętaj, że wiele przydatnych funkcji szablonów zostało przeniesionych do frameworka, na którym szablon jest uruchomiony.

Przyjrzyj się bliżej strukturze strony głównej witryny i stronom wewnętrznym na stronie demonstracyjnej szablonu. Czy dołączysz wykresy, tabele i linki? Czy podoba Ci się pasek nawigacyjny u góry czy z boku? To całkowicie twój wybór.

A co z ceną szablonu?

Po wybraniu idealnego szablonu strony Joomla, który spełnia wszystkie Twoje potrzeby, którego układ i funkcje działają dokładnie tak, jak chcesz, a następnie… co dalej? Sprawdź cenę szablonu i dostęp do niego.

Koszt szablonu występuje w wielu wariantach. Niektóre oferują nieograniczone szablony za stałą opłatą miesięczną, niektóre pobierają roczną stawkę za stałą liczbę szablonów, a inne oferują jednorazową opłatę. Aby zdecydować, którą wersję chcesz, zadaj sobie kilka pytań:

Czy chcę długoterminowych aktualizacji, wsparcia technicznego lub nowego szablonu od tej samej firmy? – Określa to długość abonamentu, jaki możesz zaplanować.

Czy mam wystarczającą wiedzę, aby rozwiązywać problemy z szablonami, jeśli takie się pojawią? – Pomoże Ci zdecydować, czy potrzebujesz wsparcia technicznego.

Czy potrzebuję czegoś więcej niż tylko szablonu? Może rozszerzenie lub dodatkowa funkcjonalność? – Czy wybierzesz tylko szablon strony, czy będziesz potrzebował dodatkowych cech i funkcjonalności.

Na ile pozwoli mi mój budżet? – To może być najprostszy sposób, aby zdecydować o kosztach szablonu. Jeśli musisz dostosować się do określonego budżetu, to Twój wybór będzie znacznie węższy.

Aby pomóc Ci wybrać świetny szablon strony internetowej, stworzyliśmy te wskazówki:

1. Zachowaj prostotę

Kilka lat temu strony internetowe były bardzo krzykliwe, a firmy potrzebowały animacji flash, wymyślnych funkcji i innych gadżetów. Obecnie popularne są płaskie projekty o minimalistycznym podejściu.

Przesadnie ozdobione strony odwracają uwagę użytkownika od ich głównego celu, a nawigacja po nich na urządzeniach mobilnych to istne piekło. Każda sekcja strony powinna być prosta, mieć płaski design i dawać odwiedzającemu dokładnie to, czego szuka – nie więcej i nie mniej.

2. Dostępność wsparcia dla deweloperów

To nie jest dokładnie to, o czym się myśli przy wyborze szablonów. Bardzo rzadko zdarza się zainstalować szablon, który nie będzie aktualizowany w przyszłości. Może to być spowodowane zmianami funkcji lub kwestiami bezpieczeństwa – bez względu na to, czego używasz, od WordPressa do Joomla i każdej innej opcji, musisz być gotowy na aktualizacje.

Większość rynków rozwoju stron internetowych zapewni informacje na temat dewelopera, jak również dziennik wszystkich aktualizacji wydanych dla każdego konkretnego szablonu. Zwróć uwagę na te informacje, a także na opinie i oceny klientów – mogą być one bardzo pomocne.

3. Mobile Friendly

Prawie wszystkie popularne szablony stron internetowych w dzisiejszych czasach mają adaptacyjny design, ale to nie znaczy, że są one gwarantowane jako przyjazne dla użytkownika. Istnieje wiele stron, które przejdą test Google na przyjazność dla urządzeń mobilnych, ale zapewniają tak słabe wrażenia użytkownika, że będą bezużyteczne pod względem potencjału konwersji. Warto więc zapoznać się z demami szablonów na smartfonach i tabletach.

4. Dostępne wtyczki, aplikacje i rozszerzenia

Bardzo rzadko używa się szablonu w jego standardowej wersji – dostosuj wygląd i sposób działania do marki, dodaj specjalne funkcje, aby poprawić interakcję z użytkownikiem i zamień dużo ruchu na leady, sprzedaż i przychody.

Musisz wiedzieć, która platforma internetowa jest najlepsza dla Twojej firmy, zanim zaczniesz badać dostępne szablony. Na przykład, jeśli jesteś małą firmą i celem jest przyciąganie leadów, możesz zamówić stronę internetową i skupić się na publikowaniu świetnych artykułów na blogu.

5. Zgodność z różnymi przeglądarkami

Testowanie szablonu strony na wszystkich popularnych przeglądarkach internetowych jest ważnym krokiem, szczególnie jeśli planujesz użyć szablonu, który nie był ostatnio aktualizowany. Przy tak wielu różnych urządzeniach, przeglądarkach i systemach operacyjnych, testowanie gwarantuje, że ten szablon będzie zapewniał taki sam interfejs użytkownika i funkcjonalność dla wszystkich.

Ostatni krok

Szablon strony dla Joomla może pomóc Ci stworzyć stronę internetową bardzo łatwo i szybko, nawet jeśli nie masz umiejętności projektowania, czasu lub ogromnego budżetu. Szablony pozwolą Ci zaoszczędzić czas, wysiłek i pieniądze. Musisz zrozumieć, że zanim wybierzesz jeden szablon z ich ogromnej liczby, musisz mieć jasny pomysł na cele swojej witryny. Kiedy już wiesz, co chcesz przekazać i pokazać swoim gościom – jesteś gotowy, aby wybrać szablon i stworzyć stronę.

Z szablonem strony internetowej ustawiony i przetestowany i treści dodane do stron wszystko, co musisz zrobić, to gospodarz witryny. Gratulacje z okazji uruchomienia nowej strony internetowej.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top