skip to Main Content

Na czym polega eCPC?

Na czym polega eCPC?

eCPC to skrót od „rozszerzonego kosztu za kliknięcie”. Jako inteligentna strategia licytacji Google, wykorzystuje algorytm Google do dostosowania oferty w celu uzyskania maksymalnej liczby konwersji. Może być stosowana zarówno w sieci wyszukiwania Google, jak i sieci wyświetlania.

Co to jest licytacja ECPC?

Oto jak to działa. Wyobraź sobie, że Twoja maksymalna oferta CPC wynosi 0,50 zł. Jeśli konwersja jest prawdopodobne (ale oferty są tendencję do trochę droższe niż maksymalna oferta) Google podniesie ofertę, może do 0,75 zł, w celu wyświetlenia reklamy. Po drugiej stronie, jeśli reklama ma zamiar pokazać w bieżącej oferty maksymalnej i Google myśli, że reklama jest mniej prawdopodobne, aby doprowadzić do konwersji, a następnie Google obniży ofertę. W tym przykładzie, Twoja oferta może być obniżona do 0,25 zł.

Podobnie, jeśli CPC są poza budżetem dla konkretnej aukcji, Google może obniżyć ofertę (czasami nawet tak niskie jak 0), aby uniknąć aukcji razem. Google robi to w celu skierowania wydatków tylko do aukcji reklam, które są 1) prawdopodobnie doprowadzi do sprzedaży i są 2) możliwe do wygrania w bieżącym zakresie oferty.

Jak bardzo ECPC licytacja może zwiększyć swoją ofertę?

W przeszłości licytacja eCPC mogła dostosować Twoją ofertę tylko o 30% wyżej lub niżej niż Twoja maksymalna oferta CPC, ale po aktualizacji w 2017 roku licytacja eCPC może przekroczyć ten limit i jest w zasadzie nieograniczona. Google uspokaja użytkowników, mówiąc, że eCPC stara się pozostać blisko Twojego maksymalnego CPC.

Czy powinieneś używać licytacji ECPC?

Podobnie jak w przypadku innych inteligentnych strategii licytacji Google, zalecamy ostrożność z eCPC. Nie oznacza to, że nie powinieneś go nigdy używać – po prostu powinieneś zrozumieć, w co się pakujesz, zanim zaprojektujesz całą strategię reklamową za nim. eCPC może prowadzić do wzrostu kosztów, jeśli Google regularnie podnosi Twoją ofertę powyżej poziomu, który wcześniej oferowałeś.

AI i automatyczna licytacja mogą być świetnymi narzędziami do zarządzania kontami, jednak Google nie ujawnia wszystkich informacji, które wchodzą w skład obliczania korekt ofert. Ten brak przejrzystości i kontroli jest zdecydowanie coś być ostrożnym – zwłaszcza jeśli już zachować ścisłe oko na swoich reklam i wydatków. To również może utrudnić, aby wiedzieć, jak i dlaczego Twoje reklamy działają. Rozważ te są wszystkie czynniki do rozważenia przed przyjęciem tej lub jakiejkolwiek innej inteligentnej strategii licytacji:

Jak można mieć pewność, że Google podnosi oferty na właściwych aukcjach, lub że nie tracisz na ważnych sprzedaży?

Jeśli Twoja branża ma dużo zmienności w licytacji, eCPC może być pomocne w zarządzaniu tą zmiennością poprzez dokonywanie korekt znacznie bliżej czasu rzeczywistego niż ręczne licytowanie (zakładając, że możesz tolerować wzrost kosztów). Może być również pomocne, jeśli próbujesz przebić się na nowy rynek lub linię produktów, jeśli potencjalny wzrost wydatków na reklamę jest przeważony przez wartość dodaną nowego klienta.

Co zalecamy

Licytacja eCPC nie zawsze jest zła, ale nie jest to rozwiązanie uniwersalne. Przed rozpoczęciem optymalizacji licytacji, zawsze zalecamy zbudowanie struktury kanału produktowego i kampanii, która będzie skutecznie napędzać konwersje. Stabilny, zoptymalizowany kanał produktowy i trójwarstwowa struktura kampanii zbudowana wokół zysku mogą zrobić znacznie więcej, aby poprawić wydajność reklamy niż tylko włączenie automatycznej strategii licytacji.

Co to jest eCPC

eCPC to narzędzie do dostosowywania ofert, które bierze pod uwagę sygnały takie jak demografia, lokalizacja, pora dnia i przeglądarka, aby określić, które osoby są najbardziej prawdopodobne do konwersji na reklamie tekstowej lub zakupowej sprzedawcy. Narzędzie zwiększa lub zmniejsza stawkę CPC w momencie trwania aukcji, w zależności od prawdopodobieństwa konwersji.

W przypadku kampanii Search i Display, eCPC pomaga zwiększyć konwersje, jednocześnie starając się utrzymać koszt konwersji sprzedawcy na tym samym poziomie, co jego ręczne oferty. W przypadku kampanii zakupowych, eCPC pomaga zwiększyć konwersje, starając się jednocześnie utrzymać te same ogólne wydatki sprzedawcy. Sprzedawcy mogą wdrożyć to narzędzie na poziomie kampanii, grupy reklam oraz słowa kluczowego lub produktu w płatnym wyszukiwaniu i zakupach Google.

Google zaleca wyłączenie niektórych korekt ofert, takich jak lokalizacja czy pora dnia, ponieważ eCPC już uwzględnia te czynniki. Nie dostosowuje ofert dla urządzeń mobilnych, więc sprzedawcy powinni wdrożyć dostosowanie ofert dla urządzeń mobilnych, aby uzyskać najlepsze wyniki podczas korzystania z eCPC. Google bierze pod uwagę ruch na komputerach stacjonarnych i tabletach i dostosowuje oferty w zależności od tych trendów.

Pomimo zaleceń Google, aby usunąć niektóre korekty ofert, Sidecar odkrył, że utrzymanie korekt ofert w miejscu jest najlepsze podczas pierwszego testowania eCPC, tak aby można było przeprowadzić odpowiedni test A/B.

Co to oznacza dla Twojej firmy

eCPC oferuje potencjalny wzrost sprzedaży dla sprzedawców detalicznych, ale istnieją również pewne obawy. Dla sprzedawców, którzy mają silną strategię ofert i strukturę kampanii w miejscu, eCPC może być pomocne. Google nie ustala oferty za pomocą tego narzędzia, a raczej dostosowuje istniejącą ofertę w oparciu o różne sygnały z poszczególnych wyszukiwań. Dlatego, aby eCPC było skuteczne, sprzedawcy muszą mieć efektywną ofertę, która uwzględnia cele, które są dla nich ważne, takie jak ROAS lub rentowność.

Sprzedawcy detaliczni potrzebują również wystarczającej ilości danych o konwersjach, aby eCPC działało skutecznie. Google zaleca posiadanie co najmniej 100 konwersji, aby mieć wystarczająco dużo danych do podejmowania decyzji przetargowych. Zaletą tego narzędzia jest to, że Google wykorzystuje dane licytacji w czasie aukcji, do których nie mają dostępu inne firmy. Ta dodatkowa warstwa wglądu może mieć wpływ, jeśli chodzi o ogólne konwersje i wzrost przychodów. Z drugiej strony, znaczny wzrost CPC, spowodowany dostosowaniem oferty eCPC, może zniwelować wzrost przychodów sprzedawcy.

Ponieważ Google nie udostępnia żadnych raportów na temat tego, kiedy Google stosuje eCPC lub jak bardzo dostosowuje oferty, Sidecar zaleca testowanie A/B w okresie od czterech do sześciu tygodni, aby zmierzyć wpływ. Detaliści powinni zachować swoje normalne korekty oferty na dla dokładnego testu A / B. Po upływie 30 dni, sprzedawcy mogą przetestować usunięcie niektórych z tych dostosowań lub zmianę ofert, aby zmierzyć ich wpływ.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top