skip to Main Content

Jak tworzyć landing page by uzyskać jak największą konwersję?

Jak tworzyć landing page by uzyskać jak największą konwersję?

Jako właściciel małego biznesu, włożyłeś wiele ciężkiej pracy i zapału w marketing swojej firmy. Stworzyłeś piękną stronę internetową, publikujesz w mediach społecznościowych w stałym tempie i budujesz swoją listę subskrybentów e-maili. Ale ciężkie podnoszenie ciężarów nie kończy się tam. Pozyskiwanie nowych klientów będzie jednym z największych wyzwań, z jakimi przyjdzie Ci się zmierzyć jako właścicielowi firmy. Strony docelowe – gdy są skonfigurowane i wdrożone we właściwy sposób – mogą przejąć za Ciebie znaczną część tej pracy.

Strony docelowe są punktem wejścia do Twojego lejka sprzedażowego. Są one głównym narzędziem w procesie konwersji. W tym przewodniku przeprowadzimy Cię przez podstawy tworzenia stron docelowych:

Co to jest landing page?

Na najbardziej podstawowym poziomie, strona docelowa to każda strona, na którą trafia odwiedzający po kliknięciu w reklamę lub link. Najczęściej strony docelowe prowadzą odwiedzających do podjęcia pojedynczej, konkretnej akcji, takiej jak dokonanie zakupu, pobranie dokumentu lub podanie swoich danych do dalszej analizy.

„Konwersja” odnosi się do procesu zamiany jednej rzeczy w coś innego: amerykańskich dolarów w brytyjskie funty, imperialnych cali w metryczne centymetry, a w przypadku Twojej strony docelowej, pasywnych odwiedzających w aktywnie zaangażowanych. Może to być konwersja odwiedzających w leadów i klientów, rejestracje na webinar, subskrybentów newslettera, itd.

Dlaczego strony docelowe są tak ważne dla konwersji?

W przeciwieństwie do reszty Twojej strony internetowej (która może mieć charakter informacyjny, edukacyjny, rozrywkowy lub wszystkie powyższe) cel landing page jest jeden: istnieje po to, aby konwertować. Niezależnie od tego, ile pieniędzy włożyłeś w płatną reklamę lub ile ruchu kieruje na Twoją stronę, jest to dobrze wydane tylko wtedy, gdy ten ruch podejmuje pożądane działanie. Stworzenie strony docelowej, która skutkuje wysokim współczynnikiem konwersji wymaga przemyślenia, strategii, targetowania i skupienia się na celu.

Strony docelowe zwiększają postrzeganą wartość i obniżają koszty pozyskania klienta.

Czy kiedykolwiek wybrałeś się na grupową przejażdżkę konną? Twój koń po prostu podąża za tym, który jest przed nim. Nie wymaga to myślenia ani wiedzy na temat ścieżki przed sobą – koń po prostu idzie tam, gdzie jest prowadzony. Dokładnie w ten sam sposób chcesz prowadzić swojego klienta na swojej stronie docelowej. Jeśli chodzi o perswazję, rządzi gadzi mózg. Gadzi mózg jest leniwy, niecierpliwy i automatyczny. Lubi proste procesy i jasne kolejne kroki. Zaprojektuj swoją stronę docelową tak, aby odwiedzający nie musiał zastanawiać się nad tym, co zrobi. Strona powinna poprowadzić go bezpośrednio przez proces wykonania danej czynności.

Jaki jest cel landing page’a?

Strony docelowe edukują odwiedzających i używają atrakcyjnych treści, aby przekształcić ich w klientów. Służą one również jako reprezentacja Twojej strony internetowej i Twojego biznesu. Na przykład, w większości przypadków, strona docelowa jest pierwszą rzeczą, którą odwiedzający zobaczy po kliknięciu na reklamę. Jednak, podczas gdy może to być pierwsza strona, którą widzą Twoi odbiorcy, landing page nie jest dokładnie stroną internetową.

Landing page stoi sam, często na czele strony głównej, i służy do jednego celu: uzyskanie odwiedzających dać Ci swoje dane kontaktowe. Strony docelowe mają ograniczoną nawigację i kierują odwiedzających do call-to-action. Dają Twojej ofercie lub promocji miejsce do życia i działają jako brama do Twoich upragnionych materiałów.

Jak zbudować landing page: co musisz wiedzieć?

Podobnie jak pierwsza randka, strona docelowa to szansa na zrobienie świetnego pierwszego wrażenia. Aby tak się stało, Twoja strona docelowa musi przyciągnąć odwiedzających i sprawić, że zaufają Ci na tyle, że podadzą swoje dane kontaktowe. Jest wiele elementów, które składają się na skuteczną stronę docelową, która konwertuje.

Bądź osobą rozwiązującą problemy

Często osoby znajdujące się na szczycie lejka sprzedażowego skupiają się na bardzo konkretnym problemie (lub problemach), który próbują rozwiązać. Im bardziej potrafisz pokazać, że znasz ich ból i że masz odpowiedź, której szukają, tym więcej odpowiedzi usłyszysz. Co to oznacza w praktyce? Oznacza to, że na początku przedstawisz propozycję wartości, a nie produkt. Przekaz powinien być prosty, bezpośredni i jasno opisywać, w jaki sposób Twój produkt lub usługa wyleczy to, co dolega Twojemu potencjalnemu klientowi.

Spersonalizuj się

Firmy, które personalizują treści, odnotowują więcej konwersji. Według raportu Adobe, firmy, które personalizują swoje komunikaty są „o 26% bardziej dochodowe, a ich kapitalizacja rynkowa jest o 12% wyższa”. Badania słów kluczowych pozwalają zobaczyć, czego ludzie szukają w odniesieniu do Twojego produktu lub usługi. Powinieneś również mieć możliwość dostępu do danych i analiz z platformy internetowej, aby pomóc w personalizacji stron docelowych.

Dodatkowo, możesz wykorzystać segmentację do podzielenia listy gości i kontaktów, aby lepiej trafić w ich potrzeby. Segmentacja to strategia marketingowa, która dzieli kontakty lub rynki docelowe na mniejsze grupy o wspólnych potrzebach, zainteresowaniach, bolączkach, itp. (na przykład: mężczyźni w średnim wieku, którzy używają drogich produktów pielęgnacyjnych, kochają piłkę nożną i mieszkają w północnej Kalifornii). Używając segmentacji, możesz budować strony docelowe z najlepszą kombinacją kopii, obrazów i CTA, które będą przemawiać do części Twojej publiczności.

Zadbaj o mobilność

Twoi klienci szukają odpowiedzi na swoje problemy na swoich telefonach. Urządzenia mobilne stanowią obecnie istotną część fazy poszukiwań i zakupu. Upewnij się, że Twoje strony docelowe są zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych, aby uniknąć utraty cennych kontaktów.

Pozwól innym mówić

Odpowiednie wykorzystanie referencji może mieć ogromny wpływ na konwersję. Zamieść prawdziwą osobę, prawdziwe zdjęcie, prawdziwe cytaty i, jeśli to możliwe, prawdziwe liczby. Krótko mówiąc, bądź prawdziwy dla swoich użytkowników. Podobnie jak w przypadku marketingu szeptanego, przedstawienie dowodu społecznego na stronie docelowej wzmocni zaufanie odwiedzających do Twojej oferty.

Skup się na elementach designu

Projekt jest kluczową częścią tworzenia strony docelowej, która konwertuje. Może oznaczać różnicę między sukcesem a porażką. Upewnij się, że skupiasz się na tych elementach podczas projektowania strony docelowej:

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top