skip to Main Content

Co to jest Topical Authority: Wszystko, co musisz wiedzieć

Co to jest Topical Authority: Wszystko, co musisz wiedzieć

Topical Authority to postrzegany autorytet w danym temacie lub obszarze tematycznym. Oto jak go zbudować i dlaczego powinieneś uważać na krótkoterminowe zyski, które przynosi. Autorytet tematyczny to zwodniczo proste założenie i w tej prostocie tkwi jego uwodzicielska siła. A wraz z tym przyciąganiem i sukcesem, jakim jest poprawa pozycji w rankingach, pojawia się niebezpieczeństwo. Autorytet tematyczny, jak wielu z nas myśli o nim dzisiaj, umrze, a wraz z nim ogromne zasoby, które zostały przeznaczone na jego rozwój dla naszych stron.

Co to jest topical authority?

Topical authority to postrzegany autorytet nad niszą lub szerokim zestawem idei, w przeciwieństwie do autorytetu nad pojedynczą ideą lub terminem. Weźmy na przykład stronę z doskonałą stroną o niebieskich widgetach na stronie o rzeczach, które są niebieskie. Teraz porównajmy to z kimś, kto ma stronę tej samej jakości, ale rezydującą na stronie o wszelkiego rodzaju widżetach. Każdy z nich będzie miał oba rodzaje autorytetu (jak praktycznie każda witryna, którą zobaczysz), ale idźmy z najbardziej wyraźnymi przykładami. Strona poświęcona wszystkim rzeczom niebieskim może mieć dobrą stronę na niebieskich widżetów, ale nie są one topical autorytet na nich.

Mają pojedynczą stronę, która może odpowiedzieć na grupę pytań, ale nie ma nic, aby zasygnalizować Google lub użytkowników, że właściciel witryny ma szeroki zakres wiedzy na temat widgetów, ani nie ma dodatkowych stron, aby zilustrować, że odwiedzający znajdzie odpowiedzi na inne, powiązane pytania, chyba że te pytania odnoszą się do koloru niebieskiego i innych przedmiotów, które mogą być. Witryna z jednej strony na niebieskie widżety na stronie widget może znaleźć się w lepszym scenariuszu, jak ich tematyczne trafność będzie wokół widżetów, w przeciwieństwie do koloru.

Tak więc, jak sama nazwa wskazuje, aktualny autorytet jest postrzeganym autorytetem nad tematem lub obszarem tematu. Co prowadzi do kolejnego logicznego pytania…

Dlaczego powinieneś dbać o autorytet tematyczny?

Topical authority jest obecnie jednym z najsilniejszych pomysłów w wyszukiwarkach i słusznie. Praca w kierunku topical authority może zapewnić szerszą sieć słów kluczowych, generując duże ilości wysokiej jakości treści wokół konkretnego tematu, zapewnia niemal idealny scenariusz.

  • Kiedy ludzie szukają miejsc, do których mogą się odwoływać/linkować/społecznie dzielić – Ty będziesz tym miejscem.
  • Kiedy użytkownicy szukają odpowiedzi na swoje dodatkowe pytania – pozostaną na Twojej stronie i nie będą zmuszeni do szukania odpowiedzi gdzie indziej.
  • Kiedy Google szuka odpowiedzi na pytanie – będziesz ją miał.
  • Kiedy Google określa, czy masz dodatkowe informacje, aby spełnić inne intencje użytkownika – będziesz miał to pokryte, zbyt.

Więc w zasadzie, to robi wszystko, co chcesz. Będziesz miał więcej stron przechwytujących więcej słów kluczowych, przyciągających więcej linków i poprawiających rankingi.

Jak budować autorytet tematyczny

U podstaw topical authority leży treść. Autorytet zdobywa się poprzez przekonanie, że Twoja strona ma wystarczająco dużo informacji, aby być uznawana za autorytet w danym temacie. Częścią tego jest jakość treści, ale najważniejszym czynnikiem jest to, jak wiele istotnych informacji i pytań użytkowników zostało uwzględnionych. Aby określić tę krytyczną ciekawostkę, istnieje wiele różnych źródeł:

  • Możesz oprzeć się na danych słów kluczowych z ulubionego narzędzia.
  • Możesz zapytać swoich zespołów sprzedaży i wsparcia, jakie pytania są zadawane regularnie.
  • Możesz zapytać swoich klientów, można odwiedzić odpowiednie społeczności lub subreddits i kopać w jakie pytania są zadawane tam, lub wiele innych sposobów.

Ale co z linkami?

Autorytatywne i wysokiej jakości treści i odpowiedzi będą naturalnie przyciągać linki. To jest ogólnie rzecz biorąc oczywiste, że z dobrą treścią osiągniesz linki w większości sektorów. Jednakże, być może będziesz musiał udać się na zewnątrz i zabezpieczyć je w staroświecki sposób.

Złe wieści o relewantności tematycznej

Topical relevancy to rozwiązanie krótkoterminowe. Wielu się z tym nie zgodzi – i dla własnego dobra, mam nadzieję, że się mylę – ale nie widzę, aby relewantność tematyczna w obecnym kształcie trwała dłużej niż kolejny rok lub dwa. Powodem, dla którego nie wierzę, że będzie trwać jest ten sam powód, że tag autorstwa nie. Kiedy Google będzie miało już swoje własne odpowiedzi, nie będzie musiało kierować do nas ruchu dla nich.

Aby być pewnym, to topical władza będzie pomagać innych fraz i może okazać się, że użytkownik jest podana witrynę ponownie do dalszych zapytań opartych na nim (więc może „śmierć” było trochę silne), ale wartość jest teraz zmniejszona i zamiast o ruchu do Twojej witryny znajdziesz się po raz kolejny konkuruje z reklamami, i więcej reklam i prawdopodobnie kilka więcej odpowiedzi, które mogą-lub-mogą-nie być twoje.

Co oznaczają pojęcia Autorytet Tematyczny i Pokrycie Tematyczne w tym kontekście?

W semantycznej i zorganizowanej sieci, każde źródło informacji ma różny stopień pokrycia dla różnych tematów. Rzeczy lub podmioty są połączone ze sobą poprzez ich wspólne atrybuty. Atrybuty te reprezentują „Ontologię”. Rzeczy również łączą się ze sobą w ramach hierarchii klasyfikacji. Hierarchia ta reprezentuje „Taksonomię”. Aby być autorytetem dla danego tematu w oczach wyszukiwarki semantycznej, źródło powinno obejmować różne atrybuty rzeczy w różnych kontekstach. Musi również odnosić się do podobnych rzeczy oraz rzeczy w kategoriach nadrzędnych i podrzędnych.

Tworzenie sieci treści dla każdego „podtematu”, dla każdego możliwego pytania, w ramach kontekstowej relewantności i hierarchii z logicznymi linkami wewnętrznymi i anchor textami jest kluczem do tych studiów przypadku SEO.

Jak tworzyć treści pod kątem topical authority?

Google dąży do jak najlepszego zaspokojenia potrzeb swoich użytkowników poprzez dostarczanie im stron, które w pełni odpowiadają na zadane zapytania. Dlatego tak ważne jest, aby algorytmy rozumiały tematykę i terminologię, w której dana strona się specjalizuje. Dla Google napisanie jednego artykułu na temat SEO nie czyni Cię specjalistą, a tym samym jesteś mniej wiarygodny niż strona, która ma setki artykułów na dany temat lub mnóstwo linków zewnętrznych i postów na platformach społecznościowych. Słowa kluczowe nadal mają znaczenie, jednak czasy świetności mają już za sobą i jeśli chcesz działać zgodnie z zasadami topical authority, frazy kluczowe nie powinny być głównym celem Twoich działań. Nie postrzegaj słów kluczowych tylko jako listy fraz, a zamiast tego staraj się zwracać uwagę na:

  • intencje użytkowników – i w tym przypadku potrzebujesz szerszej perspektywy. Jakich informacji będą dalej szukać osoby odwiedzające Twoją stronę? Może czytając o podstawowych zasadach gry w siatkówkę uświadomią sobie, że chcą dowiedzieć się więcej o konkretnych pozycjach czy strategiach? Postaraj się wyczerpać temat i dostarczyć najbardziej oczywistych informacji, które mogą być poszukiwane przez użytkowników.
  • Wiedza ekspercka – być może dobrym pomysłem jest omówienie danego tematu w formie ciekawego poradnika lub artykułu technicznego. W ten sposób możesz wystąpić w roli eksperta, co powinno zostać szybko zauważone przez Google. Wyjaśnij najbardziej skomplikowaną terminologię, aby użytkownicy mogli jeszcze lepiej zrozumieć treść Twojej strony.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top