skip to Main Content

Remarketing, czyli skuteczny sposób na promocję w Internecie

Remarketing, czyli skuteczny sposób na promocję w Internecie

Remarketing to jedna ze strategii pozyskiwania klientów, która w ostatnich czasach robi się coraz bardziej popularna. Polega na tym, że reklamy są kierowane tylko do pewnej grupy osób. Przykładem takiego działania jest wyświetlanie reklamy osobie, która przerwała zakupy na stronie internetowej. Taka strategia cechuje się wysoką skutecznością. 

Banery marketingowe a remarketingowe – różnice

Prowadzenie firmy zawsze musi być wsparte odpowiednimi działaniami promocyjnymi. Bez tego, nawet najlepsze przedsiębiorstwa mogą mieć problem z pozyskaniem klientów. Obecnie istnieje bardzo wiele możliwości zareklamowania swojej działalności w sieci. Jednym z nich jest remarketing. Niezależnie od sfery, w jakiej działamy, wykorzystanie banerów reklamowych może się okazać dobrym sposobem na pozyskanie nowych klientów. Banery zazwyczaj opierają się na atrakcyjnej treści graficznej (np. przedstawiającej produkt) oraz chwytliwym komunikacie. Jaka jest jednak różnica między banerami remarketingowymi a marketingowymi? Zwyczajne banery są skierowane do wszystkich. Docierają do szerokiego grona odbiorców. Jest to sposób na ogólną promocję swojej działalności, jednak może nie przynieść aż tak satysfakcjonujących wyników. Banery remarketingowe docierają jedynie do określonej grupy, czyli użytkowników, którzy już odwiedzili daną witrynę. Wizyta nie zakończyła się jednak dokonaniem zakupu. Tak więc baner remarketingowy ma za zadanie przypomnieć osobie o danym sklepie, co daje duże szanse na to, że finalnie dokona ona zakupu. Często banery prezentują produkt, którym dana osoba była zainteresowana. Jak łatwo się domyślić, przyciąga to uwagę klienta.

Czy banery remarketingowe są skuteczne?

Będąc właścicielem firmy, a w szczególności sklepu internetowego, warto rozważyć korzystanie z banerów remarketingowych. Chcąc dotrzeć do konkretnej grupy osób, tworzy się listę remarketingową. Na czym to polega? Odpowiedni kod śledzący wkleja się w określone miejsce strony internetowej. To zadanie najlepiej powierzyć osobie, która odpowiadała za stworzenie witryny. Banery remarketingowe od tego momentu będą wyświetlać się tym klientom, którzy zostali dodani do listy. Kolejnym krokiem jest obmyślenie wyglądu banerów. Bez podstawowej wiedzy graficznej raczej się nie obejdzie. Dobrym narzędziem do wykonania grafiki jest Google Ads. Warto skorzystać jednak z usług profesjonalnego grafika, aby banery były profesjonalne i estetyczne, a także przyniosły zamierzony efekt. Jednak skąd wiedzieć, jaki rodzaj reklamy jest lepszy dla konkretnej działalności? Okazuje się, że dość łatwo jest poznać odpowiedź na to pytanie. Wybrać należy ten sposób reklamowania się, który przyniesie większe zyski. Bardzo łatwo jest to sprawdzić – wystarczy spojrzeć na statystyki, aby mieć pełny wgląd w sytuację. Widać, które działania są bardziej opłacalne i w które najlepiej inwestować. Generalnie rzecz biorąc, remarketing zazwyczaj jest bardzo skuteczny. Dotarcie do odpowiednich osób to przecież cel reklamy i klucz do sukcesu, a w wypadku banerów remarketingowych, mamy pewność, że osoby widzące komunikat są naszą firmą zainteresowane. Jest to więc bardzo dobry sposób na wyselekcjonowanie odpowiedniej grupy osób – a to będzie skutkować wzrostem konwersji. Trzeba przy tym pamiętać, że celem działań marketingowych nie zawsze musi być sprzedaż. Za sukces można uznać już jakieś działania ze strony potencjalnych klientów, np. zapisanie się do mailingu bądź odwiedzenie platformy.

Remarketing na Facebooku – jak działa?

Remarketing w dużej mierze wykorzystuje pliki cookies. Zapisują się one w przeglądarkach za każdym razem, gdy użytkownik wykona daną akcję, np. obejrzy film bądź odwiedzi stronę internetową. Tak więc każde wejście na konkretną stronę zostaje zanotowane, a to umożliwia stosowanie banerów remarketingowych. Na Facebooku, remarketing korzysta z Facebook Ads – to one pozwalają na nadanie spersonalizowanego komunikatu. Działanie manualne umożliwia kontrolę nad tym, co wyświetli się osobom zainteresowanym naszym sklepem. Jednak algorytm serwisu może wykonać to zadanie za nas. Zautomatyzowane działania mogą być równie skuteczne, ponieważ treści zostaną dobrane na podstawie aktywności użytkownika w sieci. Remarketing na Facebooku jest szczególnie przydatny dla właścicieli sklepów internetowych. Sprawdzi się też w przypadku posiadania innego rodzaju witryny, ponieważ może znacząco przyczynić się do wzrostu naszej rozpoznawalności. Bardzo ważne jest, żeby nasze reklamy były jakościowe, zarówno jeśli chodzi o grafikę, jak i warstwę tekstową. Reklamy bywają nachalne – a nikt nie lubi być zasypywany agresywnymi komunikatami. Dlatego nie należy popadać w przesadę, ponieważ zbyt częste pojawianie się banerów, a także ich zbyt nachalny wydźwięk, łatwo zniechęcą potencjalnych klientów.

Czy remarketing facebookowy to dobry pomysł?

W czym tkwi skuteczność remarketingu? Osoby, które wykazały zainteresowanie naszą ofertą, otrzymują w postaci baneru reklamowego zachętę do dalszego zapoznawania się z naszą działalnością. Bywa, że ktoś zostaje oderwany od zakupów i dlatego nie finalizuje transakcji, bądź też potrzebuje czasu do namysłu. Wtedy remarketing dodatkowo zachęca taką osobę do podjęcia działań oraz przypomina jej o naszym sklepie. Niewątpliwie jeśli ktoś już raz wszedł na naszą stronę, to jest większa szansa, że wejdzie na nią ponownie, niż że zrobi to ktoś zupełnie anonimowy. To właśnie stanowi o wysokiej wartości tego typu promocji. Facebook to dobre miejsce na reklamę, a remarketing facebookowy to szczególnie skuteczny sposób na zwiększenie zasięgu. W końcu strona ta polega na dzieleniu się różnego rodzaju treściami. Aby mieć pewność, że nasze działania okażą się sukcesem, warto dobrze stargetować grupę odbiorców, nie zapominając równocześnie o stworzeniu wysokiej jakości grafiki oraz tekstu, które będą prezentowane na banerze reklamowym. Takie kompleksowe działanie z całą pewnością ma potencjał, aby przynieść nam znaczne korzyści, dlatego warto rozpocząć przygodę z remarketingiem.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top