skip to Main Content

Świetne newslettery o tematyce marketingowej

Świetne newslettery o tematyce marketingowej

Z roku na rok newslettery cieszą się coraz większą popularnością. Nie powinno to szczególnie dziwić, ponieważ w dobie tylu informacji, lubimy dostawać pakiet informacji, który jest zgodny z naszymi zainteresowaniami i pozwala być na bieżąco z aktualnymi informacjami. W newslettery warto zainwestować jednak dopiero po uzyskaniu dobrego pozycjonowania. To dużo pracy, która może być bardzo opłacalna. Wysyłane na maila biuletyny najczęściej porównywane są do czasopism internetowych, ale warto pamiętać, że otrzymana wiadomość będzie znacznie krótsza niż długi, wielostronicowy magazyn. Dziś podamy przykłady świetnych newsletterów, które powiązane są z branżą marketingu. Czym są newslettery i jak robić je dobrze? O tym w dzisiejszym wpisie.

Czym jest newsletter?

Newsletter to z angielskiego „list z wiadomościami”. W praktyce to wiadomości, które wysyłane przez konkretną firmę na naszego maila. Podstawowym założeniem newsletterów jest informowanie klientów o tym, co dzieje się w firmie.

Dzięki newsletterowi na bieżąco jesteśmy w kontakcie z jego odbiorcami. Nieustannie przypominamy o istnieniu swojej firmy lub marki. To doskonała metoda na zbudowanie dobrej, trwałej relacji. Tym samym jest to nowoczesny marketing, którego nie powinien bać się żaden współczesny przedsiębiorca. To właśnie newsletter jest świetną przestrzenią na to, by informować swoich klientów o aktualnych promocjach lub nowościach. Można również w nim umieścić informacje o wyprzedażach lub innych ofertach. Czytający ma możliwość wchodzenia w interakcję z otrzymanymi treściami, dzięki czemu stale będzie interesował się tym, co dzieje się w naszym przedsiębiorstwie. Newsletter to również świetna metoda dotarcia do sporej grupy odbiorców. Wiadomość można wysłać dwóm osobom, ale również setkom bądź tysiącom. W ten sposób usprawniamy komunikację z klientami, a także nasze zasięgi – ceną niewielkich nakładów finansowych.

Po co nam newslettery?

Jeżeli newsletter ma charakter informacyjny i przekazuje wartościowe, interesujące treści, jest duże prawdopodobieństwo, że klienci potraktują nas jako eksperta branżowego. Dzięki czemu wzmocnimy swój wizerunek w ich oczach, a tym samym staniemy się znacznie bardziej atrakcyjni i profesjonalni. Odbiorcy zauważyli już, że czytanie internetowych biuletynów, to nie tylko suche, marketingowe informacje. Coraz częściej interesują się oni treściami, które są dla nich uzupełnieniem książek, szkoleń lub webinarów. Coraz więcej więc w sieci newsletterów, które są prowadzone przez specjalistów, którzy naprawdę znają się na rzeczy. Co ważne, newslettery związane z tematyką marketingu, są pisane prostym językiem i w takiej formie, by były one dostępne dla każdego. Dzięki czemu każdy może dowiedzieć się więcej o tej dziedzinie, a tym samym poszerzyć swoje horyzonty.

Dziś przygotowaliśmy przykłady wartościowych newsletterów z branży marketingu. Które z nich warto obserwować i czego można się z nich dowiedzieć? Koniecznie zerknijcie!

Marketer+

Co dwa miesiące marka Marketer+ wydaje specjalny magazyn, który zawiera w sobie solidną dawkę przydatnych informacji. Poza tradycyjnym dwumiesięcznikiem, firma oferuje bezpłatny newsletter. Nie jest to jednak tylko reklama, która zachęca do zakupienia prenumeraty. To właśnie w nim można przeczytać o wydarzeniach marketingowych, na których warto się pojawić oraz o interesujących produktach – na przykład raportach lub bezpłatnych e-bookach, które można pobrać jednym kliknięciem. Wraz z zapisaniem się do newslettera, Marketer+ oferuje swoim klientom kupon rabatowy, który można realizować w ich sklepie online, a także dostęp do większej ilości treści na portalu (niektóre dostępne są tylko dla subskrybentów newslettera). Poza tym, newsletter to również masa przydatnych informacji. Można się z niego dowiedzieć m.in jak promować swoją markę, jak pisać newsletter oraz czego unikać, kiedy prowadzimy kampanie reklamowe. Bezpłatny newsletter pojawia się co jakiś czas, a magazyn – co dwa miesiące.

Nowy Marketing

Nowy Marketing to serwis, który cieszy się ogromną popularnością. Dzieje się tak głównie dlatego, że na stronie codziennie pojawiają się interesujące teksty, które przekazują szereg ważnych informacji. Znajdziemy tam wszelkie poradnikinowości, a także ciekawostki oraz artykuły. Co jakiś czas pojawiają się również różne raporty. Jeżeli chcemy otrzymywać spersonalizowane, dobrze dobrane treści bezpośrednio – na swoją skrzynkę mailową, warto zapisać się do bezpłatnego newslettera. Tak jak w przypadku Marketer+, również w Nowym Marketingu niektóre teksty dostępne są tylko dla tych osób, które zdecydowały się zasubskrybować newslettera i znalazły się na liście mailingowej. Warto dodać, że dla portalu piszą prawdziwi eksperci, którzy mają w branży ogromne doświadczenie.

Senuto

To przykład newslettera, który można spersonalizować pod siebie oraz swoje zainteresowania. Podczas zapisywania, strona poprosi nas o wypełnienie krótkiej ankiety, w której zaznaczymy jakie treści chcielibyśmy otrzymywać. Dzięki czemu będziemy dowiadywać się tylko o tym, co nas naprawdę interesuje. Nazwa jest bardzo łatwa do zapamiętania, ponieważ wielu osobom kojarzyć się będzie z popularnym narzędziem SEO, które służy do analizy ruchu oraz słów kluczowych. Co jakiś czas Senuto wysyła informacje o webinarachraporty, ale na co dzień są to rzetelne artykuły o tematyce marketingowej.

Newslettery są ok!

Jak widać, newslettery to świetna opcja dla obu stron. Zarówno wysyłający może czerpać z nich niemałe korzyści, ale również otrzymujący, może wraz z nimi dostać solidną dawkę wiedzy oraz interesujących informacji. Newslettery zazwyczaj są bezpłatne, a zapisujący się do nich użytkownik nie musi się czuć się do niczego zobowiązany, ponieważ w każdej chwili może się wypisać – bez podawania przyczyny. Często wraz z Newsletterami dostajemy prezenty – w postaci niedostępnych dla innych raportów, artykułów itp. Zdarza się również, że wraz z nimi dostaniemy kody rabatowe, zniżki lub zaproszenia na webinary. To również świetna metoda na to, by stale być na bieżąco i dbać o to, by nic nas nie ominęło. To co? Zapisujemy się?

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top