skip to Main Content

Pozycjonowanie przyjazne telefonom – dlaczego jest ważne?

Pozycjonowanie przyjazne telefonom – dlaczego jest ważne?

Czy wiesz, że Polacy sprawdzają swoje smartfony co 12 minut? Raport wykazał, że ponad 78% mieszkańców Polski korzysta z urządzeń mobilnych. Urządzenia te zwiększyły liczbę godzin, które przeciętny Polak spędza w Internecie każdego tygodnia. Jeśli Twoja strona nie jest przyjazna dla urządzeń mobilnych, prawdopodobnie tracisz potencjalnych klientów i konwersje. Smartfon staje się nieodzowną częścią marketingu na stronie internetowej. Oto kilka powodów, dla których Twój mały biznes potrzebuje strony przyjaznej dla urządzeń mobilnych.

Wysoka pozycja w Google

Google zwraca uwagę na to, czy strona jest przyjazna dla urządzeń mobilnych. W rzeczywistości, gigantyczna wyszukiwarka ogłosiła w 2016 roku, że będzie brała pod uwagę przyjazność dla urządzeń mobilnych, aby uszeregować wyniki wyszukiwania. W przypadku właścicieli małych firm, którzy nie zoptymalizowali swoich stron pod kątem urządzeń mobilnych, istnieje możliwość utraty dużych możliwości zarobkowych, ponieważ potencjalni klienci mogą Cię nie zauważyć.

Twoja firma powinna rozważyć responsywny projekt strony, aby uzyskać zrównoważony ranking Google. Im bardziej Twoja przyjazna dla urządzeń mobilnych strona jest responsywna, tym większe masz szanse na pojawienie się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google. W konsekwencji, będziesz bardziej widoczny (co przekłada się na wzrost liczby odwiedzających stronę).

Szybsze ładowanie strony

Przysłowiowe powiedzenie o tym, że kto wolno biega, ten wygrywa, nie ma zastosowania w zaawansowanej technologicznie sieci, gdzie szybkość ładowania strony jest wszystkim. Użytkownicy urządzeń mobilnych oczekują wygody, a każda strona, która wymaga czasu na załadowanie się, jest dla nich magnesem przyciągającym uwagę. Wolna strona zniweczy Twoje wysiłki marketingowe.

Strona przyjazna dla urządzeń mobilnych stawia na pierwszym miejscu szybkość ładowania strony. Jeśli Twoja strona ładuje się w czasie krótszym niż dwie sekundy, masz szansę przyciągnąć uwagę odwiedzającego. Jednak użytkownicy mają tendencję do porzucania strony, której załadowanie zajmuje więcej niż 3 sekundy.

Z powolną stroną, stracisz znaczny ruch na stronie. Poza tym, doświadczysz negatywnego wpływu na współczynnik konwersji, rankingi SEO i ruch. Jeśli zastanawiałeś się, jak znaleźć się w wyszukiwarce Google, skup się na SEO dla użytkowników mobilnych.

Wyjątkowe doświadczenie użytkownika

Odwiedzający, którzy nie otrzymują tego, czego szukają na stronie, kiedy korzystają ze swoich smartfonów, prawdopodobnie doświadczają frustracji. Być może trzeba będzie przechylić lub powiększyć stronę, aby mieć lepszy widok na witrynę. Chyba, że nie można znaleźć swoje usługi gdzie indziej, co jest bardzo mało prawdopodobne, stracisz potencjalnych klientów.

Większość z tych gości opuści taką stronę w ciągu sekundy. Jeśli jednak odwiedzający Twoją stronę uznają, że łatwo jest poruszać się po Twojej witrynie, będą mieli pozytywne wrażenie na temat Twoich usług i produktów.

Zadowolenie klienta powinno być priorytetem dla każdej firmy. Strona przyjazna dla urządzeń mobilnych może zapewnić użytkownikom imponujące doświadczenie. Łatwa nawigacja na stronie sprawi, że odwiedzający spędzą na niej więcej czasu.

Zwiększone wykorzystanie urządzeń mobilnych

Do 2025 roku ponad 3,7 miliarda internautów będzie korzystało z sieci wyłącznie za pomocą swoich smartfonów. Właściciele małych firm powinni zwrócić uwagę na te liczby i rozważyć większe inwestycje w strony przyjazne dla urządzeń mobilnych. Klienci pozytywnie postrzegają marki, które są łatwo dostępne za pośrednictwem smartfonów.

W dzisiejszych czasach, klienci coraz częściej kontaktują się z firmą za pomocą telefonu, w przeciwieństwie do komputerów stacjonarnych i laptopów. Trend ten nie jest zaskakujący, ponieważ telefony komórkowe są bardzo wygodne. Możesz sprawdzić swoje ulubione stoisko e-commerce nawet wtedy, gdy jesteś w ruchu. Większość użytkowników smartfonów wykorzystuje te urządzenia jako podstawowy sposób wyszukiwania w sieci. Firmy, które nie zoptymalizowały swoich stron pod kątem telefonów komórkowych, tracą miliony potencjalnych klientów.

Zwiększone możliwości w mediach społecznościowych

Rosnące wykorzystanie mediów społecznościowych to dobra wiadomość dla marketerów cyfrowych. W chwili obecnej, miliony ludzi są aktywnymi użytkownikami mediów społecznościowych. Kiedy już zrozumiesz, dlaczego media społecznościowe są tak ważne, rozważysz uczynienie swoich stron przyjaznymi dla urządzeń mobilnych.

Większość z tych ludzi przewija strony przez kilka godzin dziennie, a optymalne doświadczenie jest tym, co utrzymuje ich w miejscu. Użytkownicy zamieszczają treści, dzielą się nimi, a nawet komentują za pośrednictwem stron. Dzięki takim działaniom, możesz chcieć wejść w interakcję z konsumentami w mediach społecznościowych.

Twoja strategia marketingowa powinna być responsywna na urządzenia mobilne. Rozsądnie jest mieć strony internetowe, usługi i produkty, które ludzie mogą udostępniać za pośrednictwem swoich telefonów komórkowych. Kiedy przekierowujesz użytkowników z takich stron jak Facebook na swoją stronę internetową, upewnij się, że jest ona w pełni przyjazna dla urządzeń mobilnych.

Szybko buduje świadomość produktu

Jeśli Twoja strona dobrze działa na urządzeniach mobilnych, Twoi docelowi odbiorcy mogą z łatwością przeglądać usługi lub produkty. W związku z tym, będziesz w lepszej pozycji, aby zwiększyć świadomość swoich produktów, co doprowadzi do zwiększenia możliwości dla Twojego małego biznesu.

Zwiększona świadomość marki będzie promować powtarzające się wizyty na Twojej stronie. W rezultacie, możesz osiągnąć większą sprzedaż. Twoja witryna powinna dać użytkownikom optymalne doświadczenie, aby mogli podjąć pożądane działania po kliknięciu na stronie internetowej.

Przewaga konkurencyjna

Trudno znaleźć firmę, która nie posiada przyjaznej dla urządzeń mobilnych strony internetowej. Abyś mógł konkurować w swojej branży, musisz posiadać stronę, po której użytkownicy będą mogli łatwo poruszać się za pomocą swoich urządzeń mobilnych. Rozważ również SEO dla stron mobilnych, aby znaleźć się na wyższej pozycji niż konkurencja.

Strona przyjazna dla urządzeń mobilnych poprawia proces zakupu i ogólne doświadczenie użytkownika. Będziesz w lepszej pozycji, aby przyciągnąć i zatrzymać więcej klientów. Z drugiej strony, jeśli Twoja strona będzie frustrująca i powolna, klienci prawdopodobnie zdecydują się rozważyć Twoją konkurencję. Kiedy już sprawisz, że Twoja strona będzie przyjazna dla urządzeń mobilnych, doświadczysz znaczących zmian w bazie klientów. Poza tym, Twoja mała firma będzie w rankingu lepiej niż większość przedsięwzięć, które są w grze od kilku lat.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top