skip to Main Content

Jeśli stosujesz SEO musisz być cierpliwy – sprawdź dlaczego

Jeśli stosujesz SEO musisz być cierpliwy – sprawdź dlaczego

Analizowanie SEO

Na samym początku należy przeprowadzić kompleksową analizę strony. Długość tego procesu uzależniona jest głównie od tego jakiej wielkości jest dany serwis i może potrwać od kilku do kilkudziesięciu godzin pracy, jeśli zajmuje się tym specjalista. Następnym etapem jest przygotowanie tak zwanej strategii pozycjonowania – jest to plan optymalizacji, budowy contentu oraz linkowania. Zdarzają się sytuacje, że strona wymaga gruntownej przebudowy, aby mogła działać w sposób stabilny i uzyskiwać stosunkowo szybki wzrost pozycji w wyszukiwarce Google – są to jednak nieliczne wyjątki. Czas spędzony na wykonywaniu działań SEO to także analiza wykonywana podczas przeprowadzania pozycjonowania. Tego typu działaniami zajmują się specjaliści, którzy na bieżąco eliminują wszystkie ewentualne błędy, badają stan w jakim znajduje się witryna oraz w razie konieczności dokonują jej optymalizacji. W celu przeprowadzenia gruntownej analizy serwisu stosuje się specjalnie stworzone narzędzia – do obsługi których konieczne jest posiadanie odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia. Strony internetowe pozycjonowane są całościowo, a celem SEO jest przede wszystkim zagwarantowanie stabilnego wzrostu dla wszystkich podstron znajdujących się w witrynie.

SEO idzie w parze z cierpliwością

Zamiast czekać na to, aż efekty się pojawią zacznij działać – możesz robić to zarówno we własnym zakresie, jak i z pomocą agencji, która zajmuje się tym profesjonalnie. Pierwsze zmiany daje optymalizacja wraz z contentem, natomiast najdłużej będzie trzeba czekać na efekt linkowania zewnętrznego – czasami efekty są widoczne po upływie kilku tygodni. To, o czym trzeba wiedzieć przede wszystkim to fakt, że naniesione i zidentyfikowane zmiany nie zostaną wprowadzone w czasie rzeczywistym. Posiadanie cierpliwości jest w tym przypadku bardzo kluczowe, jednak warto podkreślić, że za cierpliwość otrzymuje się należyte wynagrodzenie, albowiem wzrost w SEO jest stabilny i regularny. Pamiętaj o tym, że to, kiedy pojawiają się efekty SEO zazwyczaj nie zależy od specjalistów zajmujących się danym przypadkiem. Na czas, w jakim pojawią się pierwsze efekty działań SEO, mają wpływ kwestie techniczne. Istotną kwestią są między innymi takie czynniki, jak: czas ładowania, ustawienie przekierowań, a nawet certyfikat SSL oraz UX. Strona, która została dostosowana do potrzeb internauty ma większe szanse na osiągnięcie lepszych wyników w wyszukiwarce. Nawet grono wysoko wykwalifikowanych i zaangażowanych w działania ekspertów, nie sprawi, że okres kilku miesięcy zamieni się w kilka tygodni. Z tego względu uważa się, że działania SEO idą w parze z cierpliwością – i tylko wtedy jest szansa na pojawienie się oczekiwanych efektów.

Po jakim czasie zobaczysz efekt pozycjonowania?

Jak już wiesz, czas oczekiwania na efekty uzależniony jest w głównej mierze od kwestii technicznych. Ważny jest również stan, w jakim znajduje się obecnie dana strona, ponieważ czasami witryny posiadają wiele błędów, co wpływa na to, że czas pozycjonowania staje się nieco dłuższy. Efekty działań SEO będą widoczne tylko wówczas, kiedy zmiany będą wdrażane na podstawie ściśle opracowanej i przemyślanej strategii – z tego względu warto jest zatrudnić wykwalifikowanych specjalistów. Jeśli działasz w branży, która jest mocno konkurencyjna, to Twoja taktyka powinna być nieco bardziej agresywna, ze względu na to, że masz do wyprzedzenia więcej konkurentów. Jeżeli osoby prowadzące działalność w tej samej branży inwestują w SEO, to cały proces nieco się wydłuży. Na czas SEO wpływa także ilość podstron znajdujących się w danej witrynie – im bardziej skomplikowany serwis, tym więcej uwagi trzeba poświęcić na jego optymalizację.

Jeśli jesteś ciekaw, jak sytuacja wygląda w liczbach, to pierwsze zmiany mogą pojawić się już po kilku tygodniach. Nie nastawiaj się jednak na ogromne efekty, początkowe działania są raczej niewielkie. Satysfakcjonujące wyniki są efektem pracy w zakresie od minimum trzech do sześciu miesięcy. Jeśli jesteś w stanie wykazać się odrobiną cierpliwości, to z pewnością zauważysz, że czas poświęcony na SEO zdziała cuda.

Czy czekanie na efekty pozycjonowania się opłaca?

Z pozycjonowania może skorzystać każdy – bez względu na to jaki rodzaj działalności prowadzi. SEO stosowane jest zarówno w kontekście witryn firmowych, sklepów, portali, blogów, a nawet forum internetowych. Jeśli zależy Ci na tym, aby zmaksymalizować korzyści jakie możesz osiągnąć z SEO, to warto połączyć pozycjonowanie z UX. Działanie takie posiada własną nazwę – SXO, i polega zarówno na zwiększeniu ruchu, jak i na optymalizacji konwersji. W SXO serwis jest optymalizowany z uwzględnieniem potrzeb, jakie zgłaszają internauci. Jeśli chodzi o czas, w jakim można spodziewać się pierwszych efektów wdrażania SXO, to jest on zbliżony do czasu działania SEO. Można stwierdzić, że to innowacyjna wariacja pozycjonowania, dzięki której możliwe jest uzyskanie znacznie lepszej pozycji konkurencyjnej w sieci. Jeśli zależy Ci na tym, aby efekty marketingu online były widoczne w bardzo szybkim czasie, to możesz skorzystać z rozwiązania, jakim jest połączenie SEO z reklamami Google Ads. Zastosowanie strategii tego rodzaju pozwoli Ci zwiększyć ruch niemal natychmiastowo. Wymaga to jednak kolejnych nakładów budżetowych, które jednak będzie można zmniejszyć, gdy pozycjonowanie będzie przynosić zadowalające efekty.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top